Şimdi Ara

Son Windows 10 mobil önizleme sürümü resmi lansmanın yaklaştığını gösteriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son Windows 10 mobil önizleme sürümü resmi lansmanın yaklaştığını gösteriyor

Windows 10 masaüstü işletim sistemini geniş kitlelere ulaştırmayı başaran Microsoft, Windows 10 mobil sürümü için henüz net bir çıkış tarihi vermiyor. Aslında Lumia 950 modeli ile birlikte Windows 10 mobil yarın resmi olarak piyasaya çıkmış olacak ancak güncelleme takvimi ve cihaz listesi ayrıntıları açıklanmış değil. 

Windows Insider programına sunulan yeni önizleme sürümleri yavaş yavaş hatalardan arınmaya başladı ve final sürümün işaretlerini veriyor. Bugün programa sunulan 10586 yapı numaralı sürümün son sürüm olabileceği değerlendiriliyor. 

Ay başında denemeye sunulan 10581 numaralı yapıda varsayılan kayıt yerinin ayarlanamaması, Başlat menüsünde bozulmalar ve SD kartın dosya yöneticisi ağacında görülememesi gibi bir kaç problem ortaya çıkmıştı. 10586 numaralı yapı bu hataları giderirken, Skype ve Messenger uygulamalarını da güncelliyor. Microsoft, yeni yapının kurulumundan önce kullanıcıların verilerine yedekleme yapmasını istiyor zira önceki sürümde dosya sistemini bozan bir hata ortaya çıkmıştı. 

Yeni yapı ile birlikte Aralık ayında sürümün kullanıma sunulacağına dair beklentiler de arttı. Microsoft daha önce Aralık ayında güncellemenin başlayabileceğini dile getirmişti ancak bugüne kadar net bir açıklama gelmedi. Windows 10 mobil işletim sisteminin normalde Eylül ayında kullanıma sunulması bekleniyordu ancak Ekim, Kasım derken yılın sonu gelmiş oldu. Yaşanan her gecikme tüketicilerin diğer platformları tercih etmesine sebep oluyor. 

• Alakası yok. 3 yıllık wp kullanıcısıyım. Wpden bi mok olmaz

• wp en büyük sorunu kişiselleştirme seçeneği çok az
    daha büyük sorun ise market microsoft bir şeyler yapıyor ama artık sanki boş iş gibi
    insanların güveni kalmadı gibi
    üstelik büyük yeniliklere çok ihtiyaç var ama microsoft yapmıyacak olması kullanıcıları kaçmasına neden oldu
    yazılım şirketi bunları nasıl yanlış yapıyor ayrı konu ama yanlışı düzeltmiyor olması asıl sorun
    bence gelişse hepimize çok fayda sağlar rekabet bize yarar ama yerlerinde sayıyorlar bu çök kötü bir durum
    (stabil düzgün çalışan mobil işletim sistemi üstelik ram katili değil yazık kendi ayağına sıkmak bu olsa gerek)

• quote:

Orijinalden alıntı: ounomaus

wp en büyük sorunu kişiselleştirme seçeneği çok az
    daha büyük sorun ise market microsoft bir şeyler yapıyor ama artık sanki boş iş gibi
    insanların güveni kalmadı gibi
    üstelik büyük yeniliklere çok ihtiyaç var ama microsoft yapmıyacak olması kullanıcıları kaçmasına neden oldu
    yazılım şirketi bunları nasıl yanlış yapıyor ayrı konu ama yanlışı düzeltmiyor olması asıl sorun
    bence gelişse hepimize çok fayda sağlar rekabet bize yarar ama yerlerinde sayıyorlar bu çök kötü bir durum
    (stabil düzgün çalışan mobil işletim sistemi üstelik ram katili değil yazık kendi ayağına sıkmak bu olsa gerek)

• Çekilişten çıkan Lumia 630 modeliyle windows phone ile tanıştım. Mağazasında ki uygulamaları çok kötü. Aralık ayını bırak, 10 yıl geçse yine gelişmez windows phone.
    Zaten bana çekilişten çıkmasından belliydi. Çekiliş dedin mi Apple çıkar, Note çıkar. Bana Windows çıkıyor arkadaş.

• Lumia 520'nin çıkışından beri Wp kullanıyorum, Çok fazla uygulama kullanmadığım ve sağlam, stabil bir telefon istediğim için tercih etmiştim sonradan lumia 735'e geçtim

Derdinde değilim fakat sürekli vaatler ve beklentiler ekseninde bekletiliyoruz platform kullanıcıları olarak. 8.1'in de gelişi yine böyle uzayıp durmuştu ki çokta bir yenilik vaadi yoktu 10'da ise programlama tarafında; ios ve android programlarını port etmekten bahsediyorlardı umarım bu vaatlerin altından kalkabilirler.

Son olarak microsoft uygulama tarafındaki açığı kapatsa dahi pazardaki payının küçük oluşu sebebiyle geliştiricilerin reklam gelirleri düşük kalacaktır. Yani ios ve android'te ücretsiz gelen çoğu uygulamanın wp10'da ücretli olacağı öngörülebilir.

• son windows phone son şansı artık android ios uygulamalarını çalıştırmalı artık

• Bence yeni programlar platforma hemen girmiyor buda biraz sıkıntı yaratabiliyor bence en büyük sıkıntı bu onun dışında windows un kendi tarzı var sonuçta eğer kişileştirme yapılacaksa zaten andorid alınmalı android yapıyor diye aynısını beklemek doğru bir yaklaşım olmaz

• Son Windows 10 mobil önizleme sürümü resmi lansmanın yaklaştığını gösteriyor

Kişiselleştirme yok deniyor wp için ama şu başlangıç ekranını dilediğim gibi ayarlayıp kişiselleştirebiliyorum ben,bunun nesi beğenilmiyor acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dexter Morgan

Alakası yok. 3 yıllık wp kullanıcısıyım. Wpden bi mok olmaz

Adam haklı beyler dağılın

Şuan itibariyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: j&j

Son Windows 10 mobil önizleme sürümü resmi lansmanın yaklaştığını gösteriyor

Kişiselleştirme yok deniyor wp için ama şu başlangıç ekranını dilediğim gibi ayarlayıp kişiselleştirebiliyorum ben,bunun nesi beğenilmiyor acaba

Hocam sizin mesajı gördükten sonra bende birkaç şey değiştireyim dedim, zaten sadece karo rengi ve temayı değiştirince bambaşka bir telefon oldu(WP8.1). Bence kişiselleştirme yok diyen IQ'sunu ölçtürsün.

• .rkan kullanıcısına yanıt
    Gelirler konusunda zaten toplam kârın %94üne apple sahip. Geriye %6 kalıyor ve bir sürü üretici var ( samsung sony htc lg huawei asus vs..,). Açıkçası işleri çok zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uçan Fin -- 25 Kasım 2015; 19:10:32 >
  • Biyturs_OnSr kullanıcısına yanıt
    Androidde istediğin gibi kişiselleştirebiliyorsun. Ama üreticiler onun ucunu kaçırmış durumda. Telefonların işlem gücünün önemli bir kısmını bu arayuz uygulamaları işgal ediyor. Sonra vay efendim kasıyor takılıyor donuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Androidde istediğin gibi kişiselleştirebiliyorsun. Ama üreticiler onun ucunu kaçırmış durumda. Telefonların işlem gücünün önemli bir kısmını bu arayuz uygulamaları işgal ediyor. Sonra vay efendim kasıyor takılıyor donuyor.

Kasmasına takılmasına arayüz tabiki bir nebze etki ediyor ama sistemsel bir sorun var Android'de. Sistemde yapılabileceklerin nerdeyse sınırı yok. Fakat kullandıktan belli bir süre sonra x uygulaması durdu benzeri hatalar, sistemin hantallaşması, güncelledikçe donanım yetmezliği gibi sorunlar ortaya çıkıyor. Ben Android kullandım kullanalı hiç 3. parti arayüz kullanmadım ama uzun vadede performansta alamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Sony çözmeye başladı o işi yavaş yavaş artık giderek daha stabil bir sistem haline geliyor Android Sony tarafında fakat benim ilk tercihim her zaman IOS'dir.

• Nokia amblemli cihazlara w10 başlangıç ekranı dışında yenilik getirmeyecek burası aşikar. Aynı mağazayla w10 a koşuyoruz. Sevinilecek , beklenilecek bir şey yok su an için.

• quote:

Orijinalden alıntı: cambaz_blood

Nokia amblemli cihazlara w10 başlangıç ekranı dışında yenilik getirmeyecek burası aşikar. Aynı mağazayla w10 a koşuyoruz. Sevinilecek , beklenilecek bir şey yok su an için.

aynen. gelse de bir halt değişmeyecek. market gelişecek de...
  • koçari K kullanıcısına yanıt
    Uygulamalarla işi olmayan facebook twitter takılan. Mail alıp veren. Bir de internette gezenler alsınlar. Ama 500 600 den fazla vermesinler. Bir de 512 MB olanlardan uzak dursunlar. Bir de hayat memat meselesi değilse elindeki ile idare edip kutusundan w10 ile çıkan modellere baksınlar. Daha fazla verebilecek olanlar az daha koyup bir iphone alsınlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: cambaz_blood

Nokia amblemli cihazlara w10 başlangıç ekranı dışında yenilik getirmeyecek burası aşikar. Aynı mağazayla w10 a koşuyoruz. Sevinilecek , beklenilecek bir şey yok su an için.

+1

• Hadi iyisiniz, amerika saatiyle 1 aralik aksami saat7de tanitacaklar windows10mobili

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 25 Kasım 2015; 0:08:28 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.