Şimdi Ara

Ttnet Hız Sorunu Bıktım Artık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlıkta Dediğim Gibi Hatıım 16mpbs Paket Yani 16'lık Bİr Hız Alamayacağımı Biliyorum Fakat Bayiye Gittiğim zaman Dediler Mahallenizde 8 mbps Çekiyor
    Eve Gittim Ölçtüm 3.1 Bu Sadece Ben Girdiğim Zaman Tabi 3 5 Kişi İndirme Yapr Facete Foto Atar Takılır Bu İniyor 1 5 Ms Zaten Uçuyor 15000 Hiç Gİrilmiyor Modemim
    Airtes 5341 Onunla Alakası Yok 15 Yıldır TTnet Kullanıyorum Belki Hatlarda Sıkntı Küçükkn Sıkıntı Yapmazdım Ama Şimdi Online Oyun İnidrme Flim Dizi Sosyal Ağ Derken Yeteerli Değil 1 km Uzakta 13 14 mpbs Çekiyor Bunasıl İştir anlamadım Tamm Bakır Kablolor Hız Düşürüyorda Ytalan Atmasınlar Bi Çözüümü Varmı Beyller Saha Dolabı Falan duydum konularda o nedir ?
    Modem

• santrale gidip biraz yükselttirebilirsiniz download hızınızı. Hat zayıflaması çok yüksek. Bina ve daire içi sisteminizi kontrol edin, ezik, bükülmüş, kırılmış kablo varsa değiştirin, faydası olacaktır. Benim hat zayıflamamın neredeyse 2 katı, upload için 3 katı. 8-9Mbps download hızını rahatlıkla kullanabilirsiniz diye düşünüyorum. Santralden önce 12 Mbps civarı ayarlayın, kesilme olmayana kadar düşürmeye başlayın. 4mbps gerçekten çok düşük bir hız.
  • 8 Mbit alır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hat zayıflamam şuan 27
    snr 8.2
    hız 15782

kopma olmaz rahat alırsınız diye düşünüyorum
  • Firaristt F kullanıcısına yanıt
    Yani Biz 10 Yıldır Ttnet Kullanıyoruz Kablolar Çok Eski Eğer Talep Edersek Türk Telekomdan Değişitriip Ölçtüğüm Zaman 16mbps Görmesemde 5 Üzeri Çeksin Yeter Yani Değişiklik Olurmu ?
  • SNR Sınırı (dB):Sinyal Gürültü Oranı.: YÜKSEK İYİ
    Basitçe Gürültü Değeri Sinyal değerine bölünür. Bir sabit bağlantı için yüksek SNR gerekir. Genel olarak gürültü oranı daha yüksek bir sinyalde daha az hatalar oluşacaktır. Şöyle düşünün ne kadar çok bağırırsanız sesiniz o kadar çok duyulur.
    * 6bB . veya altı = Kötü senkronizasyon (modem adsl ışık sabitlenmemesi) ve sık sık bağlantı kesintileri yaşayacaksınız
    * 7dB -10dB . = Az kötü sinyalizasyon için fazla yer bırakmaz.
    * 11dB -20dB . = İyi çok az veya hiç kopukluk sorunları olmaz.
    * 20dB - 28dB . = Mükemmel
    * 29dB . veya üstü = Üstün

Line Attenuation (Hat Zayıflaması) (dB): DÜŞÜK İYİ
    Mesafe üzerinden sinyal kaybıdır. yani santralden giriş sinyalinizin evdeki modemden çıkış sinyalinden çıkarılmasıdır. Yani fark ne kadar az olursa o kadar iyidir Ne yazık ki, dB kaybı sadece mesafeye bağlı değildir . Ayrıca kablo tipi ve gauge ( hangi kablo uzunluğu üzerinde değişiklik ) kabloya , sayısı ve konumu diğer bağlantı noktalarına bağlıdır.

* 20bB . ve altı= Üstün
    * 20dB -30dB . = Mükemmel
    * 30dB - 40dB . = Çok İyi
    * 40dB - 50dB . = İyi
    * 50dB - 60dB . = Zayıf bağlantı sorunları yaşayabilirsiniz
    * 60dB . ve üzeri= Kötü bağlantı sorunları yaşayacaksınız

• suanda aynı sıkıntıyı bende cekıyorum
    bu durum hep akk nı gectıgımde oluyor
    bına gırısındekı kutuya 14mbıt gelıyor

kutu ıle modem arasındakı kablo sorunu var dedıler 50 metre cat6 cektım gene aynı
    suanda hattımı 8mbıte sabıtlemısler
    ama aldıgım hızmet 16mbps a kadar

yanı benım dusuncem yaptıkları kısıtlamalardan kaynaklı oluyor

50akk lı kullanıyorum

3-4 saattır torrentten 800kb/s ile download edıyorum

1 saat sonra degısır 100kb/s bile download edemem kasılır durur

upload 10-15kb/s a duser ıyıce benı delı ederler

yok anasını satayım ıstanbul dayım

ne uydunet var ne fıber

hat degerlerı

adsl2+ en ıyı gorunuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InsideR -- 18 Kasım 2015; 17:36:30 >

• Sen kablolarını kontrol et eğer küflenmiş oksitlenmisse cok önemli faktör benım hat zayıflama 38 , 8mb hız alıyorum.

• ejke E kullanıcısına yanıt
    Kardeşim Benim Kablolar 10 Yıllık Yani Ben Tabi Ttnet Turktelekom bakmıyor Kablolara Kednim Alıcam Adsl Telefon Kablosu Demi Eğer Değitirisem Değişiklik Olurmu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GizliSuvari

Kardeşim Benim Kablolar 10 Yıllık Yani Ben Tabi Ttnet Turktelekom bakmıyor Kablolara Kednim Alıcam Adsl Telefon Kablosu Demi Eğer Değitirisem Değişiklik Olurmu ?

Kabloları sen alıcaksın yada elektrikçi çağır.telekom yapmaz sen yapıcaksın

• ejke E kullanıcısına yanıt
    Anladım Kardeşim Yani Kesin Sonuç Alabilirmiyim Değerlere Baktınız Zaman
  • Faydası olur zararı olmaz

• Sen değiştıttir sonra yaz

• Benim de benzer bir sorunum oldu. 16 mbite kadar ultranet kullanıyordum. 12 mbit filan hız alıyordum, memnundum. Geçen aylarda birkaç kopma yaşadım, arıza kaydından sonra bir baktım hız olmuş 8 mbit. Hadi tamam dedim. Geçenlerde yine kopmalar oldu, arıza kaydı bıraktım filan, sonra bir baktım hız 1 mbite kadar indi, en son 4 mbitte sabitlendi. Müşteri hizmetleri bana modemde sorun olabileceğini filan söyledi, hiçbir sorun yok dedim. Gelip bakmak için para, sonra da bulabilecekleri arızaya göre de 54 tl filan isteyeceklerini söyledi. Bu hız böyle düşmeye devam ediyor, 1 mbit filan mı alacağım artık, eğer hız düzelmezse iptal ettiriyoruz dedim. Sinirlenip superonline fibere geçtim, çıkardım bir daha açmadım bile adsl i. İptal ettirip kurtulacağız umarım. Durduk yerde hız düşürüyorlar.
  • kardeşim 4r sabitlenmiş senin hızın yapman gereken telefonla arayıp 8e cıkartman zaten 8in üstünü alman senin internetinde benimkiyle aynı benimde başta 4mbitti aradım 12 yaptılar kopmalar oldu sonrasında 8e doğru hız düşürüldü ve 10000 civarı hızlarda kopma olmuyor
  • biggame B kullanıcısına yanıt
    Yarın Arıyacam Ya Kablo Tesisatı Değiştirin Dedi Bazıalrıda Kafam Takıldı Bide Santrale Uzağız Ama 3 mahalle Ötemde 13mbit Hız Alan Arkadaşım Var Arıcam. İşte Eğer Hız Yükselirsse Dİrekten Konu Atıcam :D :D :D Yinede Teşekkür Ederiim
  • quote:

Orijinalden alıntı: GizliSuvari

Yarın Arıyacam Ya Kablo Tesisatı Değiştirin Dedi Bazıalrıda Kafam Takıldı Bide Santrale Uzağız Ama 3 mahalle Ötemde 13mbit Hız Alan Arkadaşım Var Arıcam. İşte Eğer Hız Yükselirsse Dİrekten Konu Atıcam :D :D :D Yinede Teşekkür Ederiim

bu hat değerleriyle 13-14 alırsın zaten yükseltmelerini söyle telefonda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TR_2016 -- 21 Kasım 2015; 0:37:55 >
  • Aynı sorundan muzdariptim; ama 5 dakika öncesine kadar. 16mbit hız abonesiyim ama bana 2,5 aydır verdikleri hız 4 mbit idi. Zaten adil kulanımda 3'e düşürüyorlar, arada fark hissetmiyordum. Dün forumdaki TTNET DESTEK birimine mesaj yolladım, az önce arandım. Hattım 4 mbit destekliyormuş. Halbuki önceki aramamda 9mbit desteklediğini öğrendim dedim. Yükseltirsek kopar dediler. Dedim ki : yükseltin, koparsa sizi arar kendim düşürttürürüm. Az önce 8mbit e yükseltmişler.. Bakalım, nazar değmez inşallah.

Demem o ki arayın ve yükselttirin. Kopmadığı sürece kullanırsınız. Koparsa da artık buna şükür deyip düşürterek yola devam edeceksiniz. Veya pahalı da olsa 3g seçeneğini tercih edeceksiniz..

• Bunlarin akli fikri para kopartmak 16 yagectigimizde dedim ki hiz destekliyorsa gecelim destekler dediler gectik sonra hiz 13 e kitlerik kopuyor diye 13 ile birlac ay kullandim kopmada olmadi sonra ne olduysa 8 e kitlediler ve aksamlari yavasliyor belki bi saatten sonra aradim herswy normal diyorlar sonra hizi duzeltiler 8 e dedim ben 13 te kullaniyorsum telefondaki diyorki 13 yapinca kopmalar oluyor modeminiz desteklemiyordur modem bi kere destekliyor ben daha oncede 13 hiz aldigimdada bu modem vardi bunlar uckagitci satana kadar beyfendi yapiyorlar sattiktan sonrada tanimiyorlar

• Şimdi Ttnet Bayi'ye Gidicdem Bakalım Nolcak :D @gassal89
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.