Şimdi Ara

Sadece 20:15 - 23.15 arası 300 - 400 ms ping sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
1.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bunu test ettim, her gün saat 20:15'de başlıyor 23:16 olduğu an ping tekrar düzeliyor.

20:15'de bi anda 300 ms oluyor 23:16 olduğunda tekrardan 20 - 30 ms'ye düşüyor, TTNET'i aradım ping bizle ilgili değil diyip duruyorlar.

Ne yapmalıyım deli oluyorum

• Ping bilgisayardan mı yoksa sizin hattınızda olan bir sorun mu diye kontrol etmek lazım. Telefondan da bu zaman aralığında speedtest'ten pinginizi ölçtüğünüzde aynı ping sorunu çıkıyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gambit2

Ping bilgisayardan mı yoksa sizin hattınızda olan bir sorun mu diye kontrol etmek lazım. Telefondan da bu zaman aralığında speedtest'ten pinginizi ölçtüğünüzde aynı ping sorunu çıkıyor mu ?

Evet, hatta 1 gün hiç bilgisayarı açmadım akşam 20:13'de telefondan speedtest ping testi yaptım ( 5 çıktı ), ondan sonra 20:16 olduğunda test yaptım ( 278 ) çıktı.

Bilgisayarımla alakası bulunmamakta.
  • TTNet bildiğim kadarıyla ping konusunda bir destek vermiyor fakat TTNet'i arayıp bağlantı ayarlarınızın baştan ayarlanmasını talep edebilirsiniz. Modem değerlerinizi ve hat ayarlarınızı baştan ayarlayacakları için belki bu sorunu çözebilir.
  • Sizde ne zamandır var bilmiyorum ama ilginç bir şekilde benim de aşağı yukarı aynı saatlerde 2-3 gündür aynı sorunum var, gün içinde gayet normal olan ping akşam bir anda fırlıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kauppatore

Sizde ne zamandır var bilmiyorum ama ilginç bir şekilde benim de aşağı yukarı aynı saatlerde 2-3 gündür aynı sorunum var, gün içinde gayet normal olan ping akşam bir anda fırlıyor

1 ay önce başladı sorun ondan önce kaç yıldır TTNET kullanıcısıyım böyle bir sorunum olmamıştı, modem bile değiştirdim kaç defa aradım..

İşten eve geliyorum dinleniyorum, akşam düzgün kafayla biraz CS:GO atayım diyorum 23:16'ya kadar ping sorunum oluyor.. Deliriyorum...
  • Sadece cs olsa yine iyi düz kullanımı da etkiliyor, dünden beri denemediğim ethernet kablosu/splitter kalmadı
  • Ping yüksek iken bağladığınız oyun sunucusunun ip adresine tracert çekip sonuçları buraya eklerseniz yorumlayabiliriz.
  • Portla alakasi var sanirim bana da olmustu bir ara 350 den dusmuyodu normalde 50 ms

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    http://prntscr.com/913aih

Oyun değil de google'a ping atıldığında çıkan sonuç, eğer ev içinden kaynaklı sorunsa, farklı ethernet/splitterla denedim değişen bişey olmadı, başka nasıl düzeltebilirim?
  • Sorununuz santral kaynaklı gibi görünüyor, santrale olan ping süreniz oldukça fazla, santrale ilk erişim yüksek başlayınca diğer noktalarada o yüksek değer üzerinden eklenerek gidiyor. Bağlı olduğunuz telekom müdürlüğüne dilekçe yazmak gerekiyor. Ttnet müşteri hizmetlerinin anlayacağı şeyler değil maalesef bunlar, onlar modem aç kapat, dns değiştir bunları biliyorlar sadece.
  • aynı sorun bende de var 3 haftadır.
    bağlı olduğum porttaki servera ping atınca 160 ms çıkıyor.
    yurtdışına çıkınca da 300lere varıyor.
    çözümü yok heralde
  • Çözümü yok nedir hocam bu ne ya, ben akşamları bu pingi çekmek zorundamıyım ?
  • Semt santrali yada dslam ı ana omurgaya bağlayan fiber hatlardan biri arızalanabiliyor. Prime time zamanlarında kullanım yoğunluğu artığında sağlam fiberoptik hatlar ihtiyacı karşılayamıyor. Şikayetler artığında Türk Telekom sorunun tespiti için harekete geçiyor. Gerekli ise fiber kabloları taşerona değiştirtiyor.
    Direkt santrale gidip yazdıklarımı anlatıp baskı kurun. Sıkıştırmazsanız aylarca uğraşmazlar. Çünkü yeterli personel yok.
    Neticede modeminizde bilgisayarınız da hattınızda bir sorun yok ilçe santraline gidip ilgili birimde ki personelle görüşeceksiniz.

• şuan ping 250 22 mbs olan hızım 6 7 geliyor aynı sorun bendede mevcut yaklaşık 40 gündür gündüzleri testte 8 ms olan ping akşam bi başlıyor artmaya geceye kadar sürüyor ttnette aynı şekilde bizle alakalı değil diyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldenParsTR

şuan ping 250 22 mbs olan hızım 6 7 geliyor aynı sorun bendede mevcut yaklaşık 40 gündür gündüzleri testte 8 ms olan ping akşam bi başlıyor artmaya geceye kadar sürüyor ttnette aynı şekilde bizle alakalı değil diyorlar.

Neden böyle oluyor
  • az önce yine aradım destek veremiyoruz oynadığınız oyun desteğini arayın dediler adamlara tam 5 dakika dil döktüm herşeyi ayrınsına kadar anlattım cevap olarak bizde sorun yok oyun ile görüşün dediler çıldırcaktım sabahları ne güzel ping 8 mis gibi akşamları çıldırcam ya bunedir böyle.
  • Sokaktan topluyorlar galiba çalışanları

• valla hocam sorun aynı binadaki komşumuzda olmadığı için bir şey iddia edemiyorum.
    3 haftadır bu şekilde kıvranıyorum ben de akşamları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlueMartini7

valla hocam sorun aynı binadaki komşumuzda olmadığı için bir şey iddia edemiyorum.
    3 haftadır bu şekilde kıvranıyorum ben de akşamları.

İnşallah en kısa sürede düzelir hocam yoksa deli olup çıkacağım
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.