Şimdi Ara

Kron xc500 - Salcano Ng 350 - Salcano Astro

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 10- 20 lira fark var fiyatları çok yakın biribirlerine. astronun continental tekerlekleri cazip geliyor fakat ng 350 ninde gidondan kilitlemeli amortisör özelliği cazip geliyor. kron ise gerek dış görünş gerekse kullanıcı yorumları yüzünden seçeneklerimin arasına girdi. lütfen kullanan kişiler var ise artı eksi şeklinde bisikletin özelliklerini yazarsa sevinirim . üçünden birini almayı düşünüyorum . yorum sonunda şunu al dediğiniz bisikleti önerebilirsiniz.

• Astro kullanıcısıyım 26' continentail raceking lastikler var üzerinde.Bisikleti büyük oranda şehirde kullandığımdan dolayı hem yoruyor hemde belirli bir hızın üstüne çıkamıyorum.Sana tavsiyem çoğunluklu asfalt üzerinde kullanacaksan ya şehir bisikleti al yada lastikleri daha ince olan dağ bisikleti modellerine bak.Onun dışında ng350 için ise gidondan kilitlemeli maşa benim için çokta farketmiyor açıkçası ben önemsemezdim.Sadece astronun yeni ve eski modellerindeki bir farktan bahsedeyim.Eski modellerde (benimki 2013) maşa bisiklet sürerken kitlenemiyor durup ve ağırlığı üstünden inip kilitlemen yada kilidini açman gerekiyor yeni modellerinde ise (2015 modelde gördüm) yolda iken üstünde yük var iken maşa kitlenip açılabiliyor.Bu arada maşalar aynı model.Kron için ise şunu diyeyim ilk bisikletimi alacağım zaman ürün kataloğu üzerinden 2 bisikleti karşılaştırdığımızda aynı fiyattaki Salcano ve Kron modelleri arasında kullanılan parça yönünden bariz farklar vardı.Örneğin Kron için bir parçada marka olarak Kron belirtilmiş yani kendisine ait bir parça ama Salcano'da o parça Shimano yani Salcano daha fazla marka parça kullanıyor.Seçim sana kalmış

• quote:

Orijinalden alıntı: GercekUykucu

Astro kullanıcısıyım 26' continentail raceking lastikler var üzerinde.Bisikleti büyük oranda şehirde kullandığımdan dolayı hem yoruyor hemde belirli bir hızın üstüne çıkamıyorum.Sana tavsiyem çoğunluklu asfalt üzerinde kullanacaksan ya şehir bisikleti al yada lastikleri daha ince olan dağ bisikleti modellerine bak.Onun dışında ng350 için ise gidondan kilitlemeli maşa benim için çokta farketmiyor açıkçası ben önemsemezdim.Sadece astronun yeni ve eski modellerindeki bir farktan bahsedeyim.Eski modellerde (benimki 2013) maşa bisiklet sürerken kitlenemiyor durup ve ağırlığı üstünden inip kilitlemen yada kilidini açman gerekiyor yeni modellerinde ise (2015 modelde gördüm) yolda iken üstünde yük var iken maşa kitlenip açılabiliyor.Bu arada maşalar aynı model.Kron için ise şunu diyeyim ilk bisikletimi alacağım zaman ürün kataloğu üzerinden 2 bisikleti karşılaştırdığımızda aynı fiyattaki Salcano ve Kron modelleri arasında kullanılan parça yönünden bariz farklar vardı.Örneğin Kron için bir parçada marka olarak Kron belirtilmiş yani kendisine ait bir parça ama Salcano'da o parça Shimano yani Salcano daha fazla marka parça kullanıyor.Seçim sana kalmış

Sürerken pedala yüklenip önü kaldır maşayı kilitle ben öyle yapıyorum ilk başta zor oluyor bir süre sonra alışıyorsun , dikkat et düşme

• körüklüotobüs kullanıcısına yanıt
    Olay uzun süre hızlı gidebilmek ve bu bisiklet ile çok mümkün olmuyor adı üstünde dağ bisikleti zaten lastikler ise olabildiğinin en kalın olanı o yüzden yaza doğru yol/yarış bisikletine geçiyorum.
  • quote:

Olay uzun süre hızlı gidebilmek ve bu bisiklet ile çok mümkün olmuyor adı üstünde dağ bisikleti zaten lastikler ise olabildiğinin en kalın olanı o yüzden yaza doğru yol/yarış bisikletine geçiyorum.

Ben maşadan bahsettim sanırım yanlış anladınız.

uzun süre tempo korumak istiyorsan şimdiden spd pedala geç bisiklet alınca pedalları söküp ona takabilirsin.
  • quote:

Astro kullanıcısıyım 26' continentail raceking lastikler var üzerinde.Bisikleti büyük oranda şehirde kullandığımdan dolayı hem yoruyor hemde belirli bir hızın üstüne çıkamıyorum.Sana tavsiyem çoğunluklu asfalt üzerinde kullanacaksan ya şehir bisikleti al yada lastikleri daha ince olan dağ bisikleti modellerine bak.Onun dışında ng350 için ise gidondan kilitlemeli maşa benim için çokta farketmiyor açıkçası ben önemsemezdim.Sadece astronun yeni ve eski modellerindeki bir farktan bahsedeyim.Eski modellerde (benimki 2013) maşa bisiklet sürerken kitlenemiyor durup ve ağırlığı üstünden inip kilitlemen yada kilidini açman gerekiyor yeni modellerinde ise (2015 modelde gördüm) yolda iken üstünde yük var iken maşa kitlenip açılabiliyor.Bu arada maşalar aynı model.Kron için ise şunu diyeyim ilk bisikletimi alacağım zaman ürün kataloğu üzerinden 2 bisikleti karşılaştırdığımızda aynı fiyattaki Salcano ve Kron modelleri arasında kullanılan parça yönünden bariz farklar vardı.Örneğin Kron için bir parçada marka olarak Kron belirtilmiş yani kendisine ait bir parça ama Salcano'da o parça Shimano yani Salcano daha fazla marka parça kullanıyor.Seçim sana kalmış

hocam bilgiler için teşekkür ederim. aslında herkes diyor yarış bisikletleri ya da yol bisikletleri daha zevkli daha iyi hız yapılır vs. ama şöyle bir durum var dağ bisikletleri nedense görüntü olarak daha cezbedici geliyor bana . sanırım yüksek araba büyük tekerlekleri sevdiğimden . bu yarış bisikletlerinin de tekerlekleri çok ince oluyor ve aşırı bakım gerekiyormuş . yollarda dikkatli sürmek ve malum yollarımız bisiklet sürecek alanlarımız çok dar olduğundan ayrıca bisikletçiye git gel vaktim çok olmayacağından dağ bisikletlerine yöneldim . aslında içimde yarış bisikleti almak var da biraz tedirginim :)

• Yarış bisikleti kullanmak biraz bisiklet ile tecrübe istiyor.Şahsen ben dağ bisikleti ile kondisyonumu arttırdım ve bir süre sonra trafikte bisiklet kullanmayı, yoldaki çukurlardan kaçmayı ve bisiklete zarar verecek şeylerden kaçmayı öğreniyorsunuz.Senin için yol/yarış yerine şehir bisikletinin daha uygun olacağını düşünüyorum.
  • quote:

Yarış bisikleti kullanmak biraz bisiklet ile tecrübe istiyor.Şahsen ben dağ bisikleti ile kondisyonumu arttırdım ve bir süre sonra trafikte bisiklet kullanmayı, yoldaki çukurlardan kaçmayı ve bisiklete zarar verecek şeylerden kaçmayı öğreniyorsunuz.Senin için yol/yarış yerine şehir bisikletinin daha uygun olacağını düşünüyorum.

aslında fitness yaptığımdan ötürü kondisyon antrenmanlarımıda yapmak için alıyorum bunu belirtmemiştim :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.