/// PEUGEOT 308 ///
11217 Cevap999150 Görüntüleme39 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     64 [66] 68 69 70 71 72 73      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

94 Mesaj
17 Mart 2009; 12:31:11 

van peugeot 308 comfort benzinli 29.450 den satılmaya başlanmış.kayıp gözüle bakarsak 3.550 + ikinci el kaybı+3.550 kredisi ve faizi:)))

http://www.cnnturk.com/...yok/498801.0/index.html

DEMEKKİ SÖYLENENLER YALANMIŞ (31.10.2008 HABERİDİR)

ARKADAŞLAR BİZ ÇOKMU KOLAY PARA KAZANIYORUZ.BU PARAYI İADE ALMAK GİBİ BİR ALTERNATİF ZOR AMA YAPABİLECEĞİMİZ BİŞEYLER OLMALI DİYE DÜŞÜNÜYORUM.(1 BARDAK SOĞUK SU DEMEYİN:))) )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thesoldier94 -- 17 Mart 2009; 12:48:01 >

882 Mesaj
17 Mart 2009; 13:35:24 

sevgili dostum, vergi sisteminin iyi yayılmadığı, alınamayan vergilerin dolaylı vergiler olarak belli kesimlerinin üzerine yayan yönetim kadrolarını başa getirdikçe bunun sıkıntılarını çekeriz. aracın ülke gümrüğüne girdiği faturasının 2 katı kadar vergi koyulan bir ülkede yaşıyoruz. ülkemizde varolan petrolü çıkartmamıza izin verilmediği gibi koyulan vergiler sebebiyle dünyanın en pahalı benzin ve motorinini kullanıyoruz.bizim rafinerilerimizde işlenip KKTC'ye gönderilen benzin ve motorin bile üstüne navlun koyulmasına rağmen K.Kıbrıs'ta Türkiye'den ucuza satılıyor. Buna karşı korna eylemi yapanlara polis ceza kesiyor, yoldan geçenler siz manyak mısınız diyor. Haklı olarak senin söylediğin konularda dava açılsa dava yıllarca sürüyor. İşyeri açıp çalışanının sigortasını ve işyerinin vergisini yatıranlar batıyor.Kaçak işçi çalıştırıp bir yolunu bulup vergisini yatırmayanlar Porsche'ler ile geziyor.Yani işin bu tarafı bir kara mizah olarak gidiyor ve böyle de devam edecek.
bu arada Van Peugeot'un verdiği fiyata (29.450), stil paket (1400)+elektrik paket(200)+ metalik boya (810) eklendiğinde 31.860 TL yapıyor.Bu durumda benim zararım 540 TL de kalmış. Demek ki ötv indirimi öncesinde bayilerden iyi indirimler alınabiliyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reisG -- 17 Mart 2009; 13:39:17 >

DH 308 CLUB

2009 PEUGEOT 308 Comfort 1.6 VTI 120 Hp Babylone Kırmızı

778 Mesaj
17 Mart 2009; 16:57:38 

Arkadaşlar sanırım 1-2 hafta içinde 308 alıcaz,bu ya hb olacak ya sw.Babam sw,ben ise hb istiyorum.Benim bu noktada sormak istediğim şu;acaba 308de renkli bilgi ekranı mevcut mu?Eğer var ise navigasyon özelliğide var mı?Malum ülkemize bu tip modeller pek gelmiyor

2539 Mesaj
17 Mart 2009; 17:09:53 

Renkli ekranlı ve navigasyonlu modeli getirmiyorlar türkiyeye, en azından şimdilik yok.

 MacbookPro 13" - Samsung SyncMaster S24B300 -  iPhone5
**500px**Flickr**

882 Mesaj
17 Mart 2009; 17:20:11 

quote:

Orjinalden alıntı: komoli

Arkadaşlar sanırım 1-2 hafta içinde 308 alıcaz,bu ya hb olacak ya sw.Babam sw,ben ise hb istiyorum.Benim bu noktada sormak istediğim şu;acaba 308de renkli bilgi ekranı mevcut mu?Eğer var ise navigasyon özelliğide var mı?Malum ülkemize bu tip modeller pek gelmiyor

66 sayfalık uzun forumu bir nebze olsun incelediyseniz 308'in tüm versiyonları olumlu ve olumsuz yönlerini görmüşsünüzdür. biraz toparlarsak;
308 ülkemizde hatchback 5 kapı ve SW 5 veya 7 koltuk olarak geliyor.
Hatchback için,
motorlar
a-1.6 VTi benzinli 120 Hp düz veya otomatik vites seçenekleri
b-1.6 THP benzinli 140 Hp otomatik
c-1.6 THP benzinli 150 Hp düz vites
d-1.6 HDi dizel 90 Hp
e-1.6 HDi dizel 110 Hp düz veya auto 6R vites seçenekleri
Donanım olarak
Comfort, premium ve premium pack versiyonları var bunların içine pek çok opsiyon satın alabiliyorsunuz. peugeot.com.tr'den 308 kataloğundan detay görebilirsiniz.
SW için,
İthal edilen SW ler'de 1.6 HDİ 110 Bg. versiyonu var. donanım seviyleri comfort ve premium
bagajda yer alan 3.koltuk sırası ops. fakat bazı galerilerde o opsiyonu hediye olarak verdikleri oluyor.
bilgilerde eksiklik varsa OmerG hemen eklemeyi yapacaktır.

Dış renk seçenekleri her versiyonda aynı iken, kokpiti bej renk istersen mutlaka premium donanım satın almalısın. comfort modelinin kokpiti siyah gri geliyor. otomatik versiyonların hepsinde göstergeler beyaz fonlu. renkli bilgi ekranı derken havalandırmaların üzerindeortada bulunan araç bilgi ekranında kokpitine gömülebilen navigasyonu da barındıran ekran Türkiye'ye sadece Auto Show fuarı için gelen 3 kapı 1.6 THP 175 hp lik verisyon için geldi. Sürekli ithalatı şimdilik yok. Bunu dışında siyah gösterge grubuna sahip donanımlardaki bilgi ekranı ile beyaz gösterge grubuna sahip olanlardaki bilgi ekranı farklı.

Navigasyon için piyasa da pek çok marka var 250 TL den 1.300 TL ye kadar çeşit çeşit cihaz mevcut.Markalar Myguide-bende var- Tomtom, Garmin-en iyisi- Mito gibi.....

Comfort donaımda olanların çoğu stil (16 jant alaşım jant 205 lastik MP3 ve AUX'lu müzik sistemi)ve elektrik paketli (arka elektirkli cam ve uzaktan kumandalı çocuk kilidi) geliyor.

Hagisine karar verirsen ver 308 kaliteli bir araç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reisG -- 17 Mart 2009; 17:22:39 >

DH 308 CLUB

292 Mesaj
17 Mart 2009; 20:30:55 

Eldeki stoklar tükenince yeni gelecek araçlarda artan kurdan dolayı nasıl fiat değişikliği olur, yorumlarınız?

882 Mesaj
17 Mart 2009; 21:38:36 

quote:

Orjinalden alıntı: alpimis

Eldeki stoklar tükenince yeni gelecek araçlarda artan kurdan dolayı nasıl fiat değişikliği olur, yorumlarınız?

zaten geçen hafta içerisinde zam yaptılar şimdi zamlı lstelerden ind. yapıyorlarmış.

DH 308 CLUB

113 Mesaj
17 Mart 2009; 22:05:22 

bugün araçlarımızın aküsünün amperinin düşük olduğunu öğrendim.arabaya 800watt bass amfisi taktırdım.bir de 30cm 1600watt kabinli sub aldım bagaja attım.ama bassı yükseltirsem her bass vurduğunda araç içi lambalar ve ön ve arka farların parlaklığında azalma oluyor ışık kısılıyor yani.ya aküyü değiştirmek gerekir ya da bir kapasitor almak gerekirmiş.her araçta böyle olmuyormuş onlar da şaşırdılar.kapasitör işi de artık askerden sonraya kaldı:(

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110hp Aluminyum Gri

113 Mesaj
17 Mart 2009; 22:14:19 

113 Mesaj
17 Mart 2009; 22:16:20 

107 Mesaj
17 Mart 2009; 22:47:44 

arkadaslar bugun dayanamadım 308 auto 6R siyah renk kaporasını verdım bır hafta 10 gune gelıcek.35400 ytl ye aldım.eger arabada begenmedıgım bırsey cıkarsa sıze keserım faturayı ona gore)).hepsı bır yana yardımlarınız ıcın tesekkur ederım.belkı bıraz bekleseydım daha dusuk fıyata alabılırdım ama burda bayıde calısan arkım araba yok dedı gemıde falan.2 ay bekleme ıhtımalın var dedı.otv ındırımı olunca bayıler kapısmıs arabaları.ya aslında ınsanın aklıda karısıyor yanı showroomdakı arabalar satıldı hafataya araba gelmıcekmı yada showroom bosmu kalıcak dıye dusundum,yaw bu talep yuksek olunca fıyatlara zamda yapabılır bu bayıler.yok kur fark falan derler dıye dusundum bellı olmaz gercektende stok yoksa 3 ay beklıcen derlerse kı opel astra alırken ve peugeot 206 hdi xt alırken bekledım bılıyorum,ındırmı karıcma ıhtımalım bıle var dedım.300-500 fazla olsun temız olsun napalım.premıum donanımdan alım dedım hem bıraz sıkısacaktım hemde bu pakettende yok hıc bır bayının elınde.kısmet boyleymıs.en kısa zamanda paraya kıyıp bır kolcak alıcam comfort donanıma takabılrız dımı .bulundugum ılden almadım arabayı yakın bır ılden aldım nedenı ıse sıyah renk olmaması ellerınde,aramadıgım bayı kalmadı hepsının elınde grı renk var bende grıyı tercıh etmedım..kurtuldum bu araba ısındende ohh be.ya arklasdaslar turkıyedıkı en ıyı dızel motoru bence otomtık sanzımanlı yenı bır arabayı 35000 cıvarı fıyat bence cok ıyı.ındırımden once full bır 207 bıle alınamıyordu bu fıyata nerdeyse.dandık motorlu 1.3 dızel astraya bıle 42000 lıra para ıstıyorlardı.bence fırsat bu fırsat.SYG

107 Mesaj
17 Mart 2009; 22:55:07 

ha bu arada ustte resmı gorunce aklıma geldı elımde sıfır yakın 1000 watt 30 cm jbl kutulu woofer var ısteyen olursa satarım 50-100 herneyse fıyatı bılmıyorum.206 ya almıstım bır hevesle ama kullanmak nasıp oladı babam ve annem rahatsız oluyor oyle duruyor salonda bıryerde.amfıde var o arabada duruyor artık 308 aldıgıma gore babam bınecek 206 ya gumgum gumbur.)) bu arada soyleyım barı arabadakı setı.pioonner 7650 mpc calar.1800 watt jameson amfı.1000watt jbl woofer,16cm cıft tweter lı jbl hoparlor ve mıd tız takımı.cok param gıtmıstı gecen sen bu ısle ama cokta zevk alamadım dogrusu.ınsan aılesıyle aynı arabayı kulandıgında kafasına gore yapamıyor arabayı.

194 Mesaj
17 Mart 2009; 23:58:10 

''krmypr'' arkadaşım aracın hayırlı olsun, güzel günlerde kullanman dileğiyle =)

Sizlere hemen bugünkü kazamı anlatayım

Okuldan arkadaşlarla halı saha maçına gittik. Çıkışta arabama bindim ve yanımda da arkadaşımın Polo'su vardı o da bindi arabasına
2 arabada da 5'er kişi vardı. Araçlarımız yan yana park halindeydi. Ben geri geri çıkarken arkamda da Audi A4 çıkıyormuş ve ben geri geri o da ileriye doğru gelerek çarpıştık. Tam o sırada da bahsettimğim Polo'daki arkadşaım geri geri çıkmaya başladı ve o da benden yaklaşık 3-4 saniye sonra Audi'ye çarptı. Yani biz 2 arkadaş Audi'ye bindirdik ve Audi'nin çamurluğu falan yamultu epey. Benim tamponum el büyüklüğünde kırıldı içeri doğru ve tam sağ taraftaki iç bariyer ortaya çıktı. Polo'da ise bir şey yok şansa. kazanın şokunu atlattıktan sonra hepimizi gülme aldı ve bu olay 20 kişilik arkadaş grubumuzun önünde oldu. Audi'de ki abimiz de çok sakin bir adamdı hemen kaza tutanağı tuttuk. Böyle aptal ve bir o kadar da komik kaza geçirdik hala gülüyoruz. Dikkatsizliğin bu kadarı işte. Tamponu sigortamdan yaptıracağım. Aslında delinmesin diyordum ama yapacak bir şey yok. Hatta farkını verip Premıum pack tampon düşünüyorum. Yarın Mepa'dayım ....

94 Mesaj
18 Mart 2009; 1:18:14 

GEÇMİŞ OLSUN.CANA GELECEĞİNE MALAN GELSİN DERLER.

TÜM ARKADAŞLARA İYİ VE DİKKATLİ SÜRÜŞLER DİLERİM

2539 Mesaj
18 Mart 2009; 1:43:53 

Ali geçmiş olsun dostum , sende var bir nazardır gidiyor... Premium Pack al derim ben almışken araba tam ortaya çıkıyor daha güzel gözüküyor ama sen bilirsin tabiki yine...

Bu arada kympr; araç hayırlı olsun allah utandırtmasın bizi, bence doğru kararı verdin. Kazasız belasız mutluluklarla binmen dileğiyle...

**500px**Flickr**

149 Mesaj
18 Mart 2009; 8:29:00 

''krmypr'' hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin güle güle eskit :-)

Ali-34 hocam geçmiş olsun arada olur ufak tefek.. ve kesinlikle premium pack tampon derim..

Bu arada arkdaşlar şu araçlar için direksiyon ,ızgara ampüldü filan derken en önemli olan konuyu atlıyoruz. Kimse şu kolçak işinden rahatsız olmuyormu aradaşlar kolumu atacak yer bulamıyorum valla yastık koyucam en sonunda :-) Buna bir hal çare lazım orjinaline hala servis 500 küsür diyor ısrarla alıcam ama içime sinmez bu para ne yapmak lazım. Kendimiz ithal edemezmiyiz kendimiz.

2009 Pug 308 / 1,6 HDI 110 Hp İnci Siyahı

882 Mesaj
18 Mart 2009; 9:31:41 

krmypr hayırlı olsun. kazasız belasız kullan.
Ali-34 geçmiş olsun. premium pack tampon çok yakışır. Tabii bu tamponu takınca ön tampon ve yanlardaki siyah bantları gövde rengi yapmak lazım.

DH 308 CLUB

6105 Mesaj
18 Mart 2009; 11:38:46 

krmypr,

dandik motorlu astra??? benim senin aracını uzun süre kullanma fırsatım oldu. inan dandik motorlu astra ile senin aracın arasında en fazla %5 çekiş farkı var. (son hız 308de yüksek)

benim gibi sakin bir kullanıcının dürüst görüşüdür. saygılar

mk3 1.2 tsi dsg

336 Mesaj
18 Mart 2009; 11:50:05 

krmypr,
aracınız hayırlı olsun kazasız belasız inşallah.
biraz bakımı zor ama siyah, 308 e en çok yakışan renk bence.

107 Mesaj
18 Mart 2009; 12:19:50 

tesekkur ederım arkadaslar.ya bır sorum olucak arabayı aldıgım bayıye 5000 kapora verdım.Adamlar daha araba gelmeden bende paranın tamamını ıstıyorlar.bende araba bır yana para bır yana dedım.Ne dıyonuz bu olaya.ben parayı pesın verıcem ama arabayı sonra alıcakmısım bak bak))))

882 Mesaj
18 Mart 2009; 13:22:46 

quote:

Orjinalden alıntı: krmypr

tesekkur ederım arkadaslar.ya bır sorum olucak arabayı aldıgım bayıye 5000 kapora verdım.Adamlar daha araba gelmeden bende paranın tamamını ıstıyorlar.bende araba bır yana para bır yana dedım.Ne dıyonuz bu olaya.ben parayı pesın verıcem ama arabayı sonra alıcakmısım bak bak))))

olabilir. Ben geçen yaz yaşadığım bir olayı anlatayım. Babama bir Chrysler alacağız. Araç showroom da duruyor.Kaporayı verdik.Aracın teslim günü belirlendi. paranın kalanını verdik. Fakat arabayı 1 hafta kadar sonra vereceğiz dediler. Araç burada yanınızda neden işlemini yapmıyorsunuz deyip biraz sıkıştırınca Araç fiili olarak showroomda ama resmen Türkiye'ye giriş yapmadı gümrükte gözüküyor (konuştuğumuz yer grey market değil,resmi bayii) dediler. Durum şuymuş. Aracı özel bir izinle fuar vb. talebiyle kılıf uydurup showrooma alıyorlar. aracı satıp tüm parayı alınca gümrükten çekip sana veriyorlar. Otomotiv sektörü ve bunun ticaretinde değişik varyasyonlar mevcut. yetkili bayiden alıyorsan ve sözleşme yapıldıysa al bir şey olmaz.

DH 308 CLUB

882 Mesaj
18 Mart 2009; 13:27:35 

quote:

Orjinalden alıntı: oquzdag

krmypr,

dandik motorlu astra??? benim senin aracını uzun süre kullanma fırsatım oldu. inan dandik motorlu astra ile senin aracın arasında en fazla %5 çekiş farkı var. (son hız 308de yüksek)

benim gibi sakin bir kullanıcının dürüst görüşüdür. saygılar

1.3 CDTi motor GM-Fiat ortaklığı geliştirilmiş, Fiatta multijet Opel'de CDTi olarak adlandırılan ödül almış bir motordur.Corsa,Grande Punto yani B sınıfında düşük bg.güçlü şekli varken Astra ve Bravo'nun yer aldığı C sınıfındaki 1.3 CDTi motorun tork, bg.gücü /ECU ayarları farklı/daha yüksektir. PSA grubunun HDi ve GM-Fiat grubunun CDTi motorları direkt enjeksiyonlu, güçlü ve dayanıklı üretimlerdir. Dandik motorlu Astra lafına ben de katılmıyorum.

DH 308 CLUB

157 Mesaj
18 Mart 2009; 13:41:49 

Şu nazarı bi atamadın üstünden. Yakında nazar değecek bişey kalmayacak :) Geçmiş olsun bence de pack tampon al her işte bir hayır vardır bak tampon beni değiştir dercesine delinmiş.

quote:

Orjinalden alıntı: ali-34

''krmypr'' arkadaşım aracın hayırlı olsun, güzel günlerde kullanman dileğiyle =)

Sizlere hemen bugünkü kazamı anlatayım

Okuldan arkadaşlarla halı saha maçına gittik. Çıkışta arabama bindim ve yanımda da arkadaşımın Polo'su vardı o da bindi arabasına
2 arabada da 5'er kişi vardı. Araçlarımız yan yana park halindeydi. Ben geri geri çıkarken arkamda da Audi A4 çıkıyormuş ve ben geri geri o da ileriye doğru gelerek çarpıştık. Tam o sırada da bahsettimğim Polo'daki arkadşaım geri geri çıkmaya başladı ve o da benden yaklaşık 3-4 saniye sonra Audi'ye çarptı. Yani biz 2 arkadaş Audi'ye bindirdik ve Audi'nin çamurluğu falan yamultu epey. Benim tamponum el büyüklüğünde kırıldı içeri doğru ve tam sağ taraftaki iç bariyer ortaya çıktı. Polo'da ise bir şey yok şansa. kazanın şokunu atlattıktan sonra hepimizi gülme aldı ve bu olay 20 kişilik arkadaş grubumuzun önünde oldu. Audi'de ki abimiz de çok sakin bir adamdı hemen kaza tutanağı tuttuk. Böyle aptal ve bir o kadar da komik kaza geçirdik hala gülüyoruz. Dikkatsizliğin bu kadarı işte. Tamponu sigortamdan yaptıracağım. Aslında delinmesin diyordum ama yapacak bir şey yok. Hatta farkını verip Premıum pack tampon düşünüyorum. Yarın Mepa'dayım ....

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 90 Hp İnci Siyahı

157 Mesaj
18 Mart 2009; 13:45:32 

Bu arada benim bu ay sonunda yıllık bakım var. Bu 15000 bakımı yaptıran oldu mu nelere bakılıyor ne kadar tutar yaklaşık. Dikkat etmemiz gereken özellikle kontrol etmesini isteyeceğimiz bir kısım var mıdır?

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 90 Hp İnci Siyahı

107 Mesaj
18 Mart 2009; 14:06:48 

para bır yana araba bır yana banada yanısnı yaparlar bunlar helekı talebın bu kadar yuksek oldugu bır donemde

107 Mesaj
18 Mart 2009; 14:10:46 

yanlıs olmus ıyı motorlu araba olabılır ama 16 ınc jantla 1300 motor araba yerınden kalkmıyor test ettım bırde altı vıtes koymuslar.bırde arabada 4 kısı ve klimanın acık oldugunu hesaplarsan araba calısmayabılır))

4 Mesaj
18 Mart 2009; 17:46:57 

Merhaba

Bu benim ilk mesajim:)

Ben de Mepa ya 110 Auto6R icin kapora verdim ama bizim anlastigimiz fiyat 34.500 oldu. (stil paket +metalik boya) Park sensorunu de hediye olarak takacaklar, onun da bedeli 150tl civarindaymis. Daha evvelki arabalarimizi da hep Mepa dan aldigimiz icin bize ozel bir indirimi oldu, normalde 34.900 e kadar iniyorlar, haberiniz olsun. Aci yi da cok zorlarsaniz 34.700 e kadar iniyorlar.
Hemen hemen TR deki belli basli tum Peugeot bayilerini aradim, gerci en iyi fiyati Izmir Arkas verdi ama, arabanin kronik arizasi cikar falan, servisler nerden aldiysan git ona diyebilirler diye Mepa yi degistirmedim.
Fume renk sectim, umarim iyi bir secim yapmisimdir.

OTV indirimden yararlanmayi dusunenlere yardimci olur umarim.

Selamlar

2539 Mesaj
18 Mart 2009; 18:28:37 

quote:

Orjinalden alıntı: mmmatay

Merhaba

Ben de Mepa ya 110 Auto6R icin kapora verdim ama bizim anlastigimiz fiyat 34.500 oldu. (stil paket +metalik boya) Park sensorunu de hediye olarak takacaklar, onun da bedeli 150tl civarindaymis. Daha evvelki arabalarimizi da hep Mepa dan aldigimiz icin bize ozel bir indirimi oldu, normalde 34.900 e kadar iniyorlar, haberiniz olsun. Aci yi da cok zorlarsaniz 34.700 e kadar iniyorlar.
Hemen hemen TR deki belli basli tum Peugeot bayilerini aradim, gerci en iyi fiyati Izmir Arkas verdi ama, arabanin kronik arizasi cikar falan, servisler nerden aldiysan git ona diyebilirler diye Mepa yi degistirmedim.

Selamlar

öncelikle hayırlı olsun. Güle güle kullanın kazasız belasız inşallah...

Renk olarak füme derken, köpekbalığı grisimi yoksa atom grisimi aldınız...

**500px**Flickr**

1171 Mesaj
18 Mart 2009; 19:41:52 

öncelikle yeni araç alanlara hayırlı uğurlu olsun diyorum.ali sanada hayırlı olsun diyorum sonunda (geçmiş olsun demem).
stormatme;ses sistemin hayırlı olsun.

bu ötv fırsatından bende yararlanmak isterdim ancak mümkün degil su anda.hem aracı satarken müthiş zarar edecegim istedigim araçta ötvden yararlanmıyor.(Yararlanıyor ancak benim istedigim özellikler özel siparişe giriyor stokta yok).hayırlısı diyelim.su ebaydan bnm için sipariş verebilecek biri yokmu?parasını yanınıza gelip nakit verecegim hemen.

istedigim aracı şimdilik alamayınca premium cam tavan sıfır bişi düşündüm bende berker.ikinci elde ettigimiz zarar ötv indirimiyle denk geliyor.neyse hayırlısı diyelim kullanmaya devam edelim.bizede bir gün kader güler.

2008 PEUGEOT 308 1.6 HDİ AUTO6R ALP BEYAZI

107 Mesaj
18 Mart 2009; 20:12:17 

servisler nerden aldiysan git ona diyebilirler dıye bır luksu olamaz peugeotun bende bankacıyım musterıyı kendı subesıne gondrmıyoruz promlem yasadıgında.olurmu oyle sey evım adanada ama arabayı ıstanbuldan aldım.ne olucak yanı.bu arada ufaktan opuldum ben galıba aynı arabayı 35400 e aldım ama napalım saglık olsun ıkı ay beklemekten ıyıdır renk ıcın.park sensoru olayınada karsıyım ben arabamı deldırmem kardesım))))

41 Mesaj
18 Mart 2009; 20:36:54 

araba takası yapanlar için zarar yok takas yapacağı arabada düşmüş olacaktı şimdi
şimdide alsa 4 ay öncede alsa kaybettiği para yokllll

194 Mesaj
18 Mart 2009; 20:40:22 

quote:

Orjinalden alıntı: reisG

krmypr hayırlı olsun. kazasız belasız kullan.
Ali-34 geçmiş olsun. premium pack tampon çok yakışır. Tabii bu tamponu takınca ön tampon ve yanlardaki siyah bantları gövde rengi yapmak lazım.

Çıtalar gövde rengi zaten =)

194 Mesaj
18 Mart 2009; 20:47:54 

Geçmiş olsun dilekleri için teşekkür ederim herkese. Ahmet sana da teşekkür ederim ''hayırlı olsun'' dileklerin için =D

42 Mesaj
18 Mart 2009; 20:53:15 

Arkadaslar merhaba,

bu forumu bir süredir (oldukca kisa bir süredir) takip ediyorum ve peugeot 308 hakkinda degerli bilgiler edindim. Öncelikle tecrübe ve bilgilerinizi bu platformda diger kisilerle paylastiginiz icin tesekkür ederim.

Ben aslen bir Navara 2007 A/T LT kullanicisiyim. Aracim 70.000 km de. Bir takim sikintilarina ragmen (ve asiri tüketimine ragmen) severek ve zevk alarak kullaniyorum. Navara'nin ömrü doldugu zaman ne yapacagimi simdieden kara kara düsünüyorum O kamyondan inip taksiye binemem gibi geliyor. Bazen babamin Passat'ini kullaniyorum da unutup zavalli arabayla santiyeye daldigim oluyor

Her neyse neden Peugeot 308 forumuna yazdigima gelince. Kisa süreli bir arastirma ve bulundugum ildeki Peugeot bayisini satis müdürünün benim cok iyi bir müsterim olmasi dolayisiyla esime bir 308 almaya karar verdim.
308 den önce Corolla 1.6 M/m sanziman. Jazz yari otomatik sanziman, Golf6 1.4 TSI 7 ileri DSG sanziman ve alakasiz olarak Mercedes C 180 1.6lt komp marka ve model araclari test ettim.
Acikca söylemeliyim ki fiyati sunduklarina göre 5 bin TL daha ucuz olsaydi Golf6 almistim. Ancak arac gereksiz yere pahali (bence).

Neyse mevzuyu daha fazla dagitmadan siparisini gectigim aracin özelliklerini ve fiyatini yazayim. Bu konudaki fikirlerinizi duymak istiyorum. Özelliklerine göre fiyati nasil?
308 Comfort 1.6 HDi Auto6R 5K
Alüminyum Gri metalik renk
4 hava yastigi
Hillholder, ESP, ABS ve geri kalan ivir zivir
Manuel klima
Yükseklik ve derinlik ayarli direksiyon simidi
Elektrikli ön camlar (arka camlar kolla cevrilerek aciliyo SAKA GIBI )
Elektrikli isitmali yan aynalar
Yükseklik ayarli sürücü koltugu
katlanan arka koltuk.
Gövde renginde kolllar, bagaj acama kolu ve aynalar,

direksiyondan kumandali MP3 uyumlu Radyo-CD calar ve harici MP3 baglantisi

16 inch alüminyum alasim jantlar

Sis farlari

Bunlara stil paketi deniliyormus sanirim simdi Internet sitesini karistirirken gördüm
Bunlarin yani sira bayiden;
Hiz sabitleme (cruise control)
ve
Arka tampon icin park sensörü istedim.

Hepsi dahil 35500 TL

Kapora istemedi (söz yeter dedi)
Arac gümrükteymis en gec 10 günden gelir dedi.

Sizce;
Fiyat nasil?
Araba en gec kac günde gümrükten cikar?
Cevaplariniz icin simdiden tesekkürler. Görünen o ki bir süre daha basinizi agritmaya devam edecegim.

Saglicakla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evrenay -- 18 Mart 2009; 20:56:13 >

4 Mesaj
18 Mart 2009; 21:36:52 

quote:

Orjinalden alıntı: otmotvmhndsi

quote:

Orjinalden alıntı: mmmatay

Merhaba

Selamlar

öncelikle hayırlı olsun. Güle güle kullanın kazasız belasız inşallah...

Renk olarak füme derken, köpekbalığı grisimi yoksa atom grisimi aldınız...

tesekkur ederim. kopekbaligi grisi aldim daha dogrusu onun icin kapora verdim. bilmiyorum fume renk hosuma gitti ama gordugum kadariyla en populer renkler gri ve siyah.

acikcasi ilk basta ben sedan bir araba istiyordum, honda civic i de ciddi ciddi dusunuyordum. ta ki 308 in icine oturana kadar. cok hosuma gitti, hemen de aldim zaten. cok onceleri 206 vardi bende, bir kez uzun yolda buji arizasindan yolda birakti, o zaman daha peugeot almayacagim demistim, ama buyuk lokma ye buyuk konusma. gerci o buji arizasindan sonra 100.000 e kadar sorunsuz gitti sayili, erken teshis koymusum.

2539 Mesaj
18 Mart 2009; 21:47:46 

arka camları manuel değil elektrikli alsaydınız 200 tl fark var zaten...

**500px**Flickr**

194 Mesaj
18 Mart 2009; 21:58:01 

200 lira farkla arka camlar otomatik oluyor ve çocuk kilidi özelliği ekleniyor. Mutlaka değiştirin. Hayırlı olsun

2539 Mesaj
18 Mart 2009; 22:01:07 

quote:

Orjinalden alıntı: otmotvmhndsi

arka camları manuel değil elektrikli alsaydınız 200 tl fark var zaten... Belki o bayide yoktur ancak başka bir bayiden komşu illerden gene aynı fiyata elektrik camlısını ve gri olmayan bir renk(belki ) alırdınız.

**500px**Flickr**

42 Mesaj
18 Mart 2009; 22:10:14 

Görünen o ki arac yok! Bütün bayileri tek tek aramam gerek. Bayiler elindeki araclari kendi cevrelerindeki müsterileri icin tutuyorlar sanirim, satis sonrasi servis olayindan da faydalanmak icin. Neyse artik ugrasamayacagim.

Esas merak ettigim fiyat. Sizce fiyat nasil, kazik mi yedim hatir ugruna?

107 Mesaj
18 Mart 2009; 22:46:58 

bende aynı fıyata aldım sen yedıysen bende yedım.maalesef sıyah renk yoktu bayılerde.grı verdıler bende almadım.sıyah olsun bıraz pahalı olsun dedım

1371 Mesaj
19 Mart 2009; 0:28:51 

ali-34 geçmiş olsun mu diyelim hayırlı olsun mu diyelim bilemedim

oto_glr en son scirocco düşünüyordun Sen ne özellik istiyorsun merak ettim bu arada RX8 bak diyecektim ama tükenmiş sanırım. Abi msne gelsen şu ampül işine de bakardık.

krmypr hayırlı olsun güzel günlerde kullanın.

evrenay aracınız 308 Comfort Auto6R, aracınızda stil paket yani al. jant ve sis farı var ise elekt. paketide vardır. Çünkü Auto6R de Stil paket2 oalrak adlandırılır ve elektrik paketi dahil olur.

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110 Hp Montebello Mavi

238.000km

107 Mesaj
19 Mart 2009; 8:54:32 

karaborsaya yamı dusecek araclar aceba

882 Mesaj
19 Mart 2009; 10:28:59 

Türkiye'de bir otomotiv iki turizm sektörü çok felakattir-bana göre-turizmciler yandık bittik derler. tatil yapmak için tur firmasına gidersin. burnundan getirirler. otomotivciler yandık bittik derler paranla araba almaya gidersin. burnundan getirirler. araba karaborsaya düşmez. şuanda parası olan ve talebini bekletenler ilk birkaç hafta araçları alırlar ardından durgunluk devam eder.tabii stoktaki araçlar seçilmiş olur, renk ve donanım için sıkıntılar olur. ardından klasik laflar başlar önümüzdeki ay alırsanız zamlı olur derler. mesela auto 6R kırmızı istersiniz yok derler buluruz ama şu fiyat olur derler. dedim ya burnunuzdan getirirler. ama kısa süreli indirim dönemlerinde bunlar hep olur. indirim döneminde ilk günler elbise almaya giderseniz istediğinizi ve bedeninize göre olanını bulursunuz sonrasında bulduğunuzu almak zorunda kalırsınız gibi bir şey bu
Sevgili Omer RX-8 mükemmel seçimdir ama serie limited edition olan özel seri zaten 69.000 TL gibi komik ucuz bir fiyattan gelmişti.onlarda bitti. RX-8 deki Wankel motor 1.3 lt hacimli fakat tur zamanını 2 çevrimde tamamladığından pek çok avrupa ülkesinde vergilendirmede 1.3 lt değil 2.6 lt olarak hesaplanır tabii bizim ülkemizde bu böyle değil iyi ki de değil. bence kaçırılmayacak mükemmel bir araç ama tabii hiçbir zaman MK-2 ve MK-3 kasa RX-7 lerin yerini tutumaz MK-2 kasa 1980lerin sonu 1990ların başında gelmiş Porsche 928 e benzeyen harika kasaydı. hala 2.eli vardır. temizi bile bulunur. 1990 lı yılların ortalarında çok az sayıda gelmiş olan MK-3 ve son RX-7 adlı kasa ise resmen sanat eseri bir dizayna sahipti. bunlar Türkiye'de sadece koleksiyonculara kalmıştır. bir tane siyah olanı eski manken Rita Fink kullanırdı. Etilerde bol bol gezerdi. Bu arada mermerlerin şimdiki yönetim kurulu bşk.yrd. olan Murat ,benim kolejden sınıf arkadaşım olduğundan tüm Mazdaları sıfır km.iken test etmişliğim vardır.

DH 308 CLUB

336 Mesaj
19 Mart 2009; 10:34:11 

ahmet dostum premium ön ızgara işi ne oldu ? ses çıkmadı hala.

336 Mesaj
19 Mart 2009; 10:43:45 

quote:

Orjinalden alıntı: ddurusu

Bu arada benim bu ay sonunda yıllık bakım var. Bu 15000 bakımı yaptıran oldu mu nelere bakılıyor ne kadar tutar yaklaşık. Dikkat etmemiz gereken özellikle kontrol etmesini isteyeceğimiz bir kısım var mıdır?

15000 bakımında yağ+yağ filtresi değişiyor, genel kontrolu yapılıyor. ben 2 hafta önce yaptırdım 140 tl tuttu. fiyata hava filtresi dahil değil.
kirlendiyse onuda değiştirmek gerekiyor. standart total QUARTZ 7000 yağ kuoyuyorlar. istersen total INEO koydur. hdi araçlara daha çok ineo tavsiye ediyorlar.
doğruysa 18000kmde 1 depo yakıt tasarrufu sağlıyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InsMuh -- 19 Mart 2009; 10:49:21 >

882 Mesaj
19 Mart 2009; 11:00:52 

koyulacak yağ markaları çok açık olarak kullanım kitabında yazıyor hatta o kadar ayrıntıya girmişlerki Fransa da iseniz şu yağ Fransa dışında iseniz muadili şu yağ diyorlar.
bir de konulan yağın yakıt tasarrufu ile bir ilişkisi görünürde yoktur. bir makineye yağ koyulmasının sebebi hareketli parçaların zarar görmeden hareketini sağlamaktır.Kaliteli ve o makineye uyan yağ kullanımı ve yağın viskositesinin aynı seviyede kalması hareketli yüzeylerin bozulmasını önler ve parçalar ilk üretildiği zamana yakın performans sergiler; böylece makineninin yakıt tüketimi veya performansı ilk üretim dönemi gibi olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reisG -- 19 Mart 2009; 10:59:01 >

DH 308 CLUB

336 Mesaj
19 Mart 2009; 11:26:28 

konulan yağın yakıt tasarrufu ile doğrudan bir ilişkisi vardır. motorunuzdaki sürtünmeyi ne kadar azaltırsanız enerji kaybıda o seviyede düşecektir.
enerji kaybındaki düşüş, performans ve yakıt tüketimi olarak size geri dönecektir. ayrıca yeni nesil motor yağları kurum oluşmasını da önleyerek motorun
daha rahat çalışmasını sağlamaktadır. öyle aşırı bi tasarruf elbette değil ama total in iddiasına göre 18000kmde yaklaşık 1depo (depoyu 30 lt olarak düşünmüşler) tasarruf. buda 100kmde 0,15 lt
yapıyorki bence gerçekten iyi bir değer.

882 Mesaj
19 Mart 2009; 11:52:41 

quote:

Orjinalden alıntı: InsMuh

konulan yağın yakıt tasarrufu ile doğrudan bir ilişkisi vardır. motorunuzdaki sürtünmeyi ne kadar azaltırsanız enerji kaybıda o seviyede düşecektir.
enerji kaybındaki düşüş, performans ve yakıt tüketimi olarak size geri dönecektir. ayrıca yeni nesil motor yağları kurum oluşmasını da önleyerek motorun
daha rahat çalışmasını sağlamaktadır. öyle aşırı bi tasarruf elbette değil ama total in iddiasına göre 18000kmde yaklaşık 1depo (depoyu 30 lt olarak düşünmüşler) tasarruf. buda 100kmde 0,15 lt

bende dediğinizi anlatmak istemiştim.görünürde yoktur derken bu yağı koyun yakıtınız azalsın mantıksız bir söylem. sizin ve benim yazmaya çalıştığım şekilde anlatsalar daha doğru olur .......motoru korur ve aşınma olmazsa aşınma ve performans düşmesi azalacağından ilk günküne yakın yakıt tüketimi olur gibi....

DH 308 CLUB

1070 Mesaj
19 Mart 2009; 12:20:45 

arkadaşlar 308sw nin eski fiyatı nedir yani bu fiyata 308 sw alınırmı???

308 SW Panoramic Fiyat Listesi
Versiyon Anahtar Teslim Liste Fiyatı
PREMIUM - 1.6 HDi 110 hp - MANUEL 38.464 Hesapla

Yukarıda belirtilen fiyatlar 2009 model araçlarımız için geçerlidir. Fiyatlar TL cinsindendir. 17 Mart 2009 tarihinden itibaren geçerli yeni ÖTV oranları uygulanmış fiyatlardır.
--------------

308 HB Fiyat Listesi
Versiyon Anahtar Teslim Liste Fiyatı Mart Ayı Kampanyalı Fiyatı Blue Lion Özel Kampanyalı Fiyatı
COMFORT - 1.6 VTi 120 hp - MANUEL 29.581 29.440 - Hesapla
COMFORT - 1.6 VTi 120 hp - TIPTRONIC 32.369 31.155 - Hesapla
COMFORT - 1.6 HDi 90 hp - MANUEL 31.546 30.450 29.950 Hesapla
COMFORT - 1.6 HDi 110 hp - MANUEL 32.862 32.862 31.862 Hesapla
COMFORT - 1.6 HDi 110 hp - AUTO6R 34.637 34.540 33.540 Hesapla
PREMIUM - 1.6 VTi 120 hp - MANUEL 33.260 33.140 - Hesapla
PREMIUM - 1.6 VTi 120 hp - TIPTRONIC 36.144 34.860 - Hesapla
PREMIUM - 1.6 HDi 110 hp - MANUEL 36.108 36.108 35.108 Hesapla
PREMIUM - 1.6 HDi 110 hp - AUTO6R 37.862 37.862 36.862 Hesapla
PREMIUM PACK - 1.6 THP 150 hp - MANUEL 40.109 40.109 - Hesapla
PREMIUM PACK - 1.6 HDi 110 hp - MANUEL 40.974 40.974 39.974 Hesapla
PREMIUM PACK - 1.6 THP 140 hp - TIPTRONIC 42.360 41.800 - Hesapla

A/V Receiver:Onkyo TX-NR709
Speaker: Bose Acoustimass® 10 - IV
Projeksiyon:EPSON EH-TW9100W
Perde :CineTension2 Elite Screens TE135HW2-E12
Play Station 4 500Gb ( .. eli kulağında :)
SATILIK -PopcornHour A-200 ( *Taksit imkanı vardır)

882 Mesaj
19 Mart 2009; 13:22:50 

308 sw premium babylone kırmızı 3.sıra koltuk hediye ve auto 6 R 20 gün önce Kadıköy Açıda 44.000 TL idi.
308 SW tam bir aile aracıdır. karar sana kalmış. bir de 308 sw iyi olmasına rağmen 307 sw nin ilk geldiği dönemki kadar yoğun satmadı. istersen biraz daha baskı ypıp az biraz indirim alabilirsin. bu tarz bir araç için fiyat iyi; çünki ben 307 sw kullanmıştım çok geniş çok donanımlı bir araçtı.
bu arada yazmış olduğun liste fiyatına göre
COMFORT - 1.6 VTi 120 hp - MANUEL 29.581 29.440 -
29.440 'a +stil paket 1.400 +elektrik paket 200 + metalik boya 810 TL=31.850 yapıyor.
ben 22 ocak ta 32.400'e almıştım. yani 550 TL zararım olmuş iyiki 2 ay beklememişim. bu demektir ki bu ötv indirimine yakın indirimleri bayiler zaten yapıyorlarmış.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reisG -- 19 Mart 2009; 14:10:19 >

DH 308 CLUB

513 Mesaj
19 Mart 2009; 14:46:20 

quote:

Orjinalden alıntı: reisG

quote:

Orjinalden alıntı: InsMuh

bende dediğinizi anlatmak istemiştim.görünürde yoktur derken bu yağı koyun yakıtınız azalsın mantıksız bir söylem. sizin ve benim yazmaya çalıştığım şekilde anlatsalar daha doğru olur .......motoru korur ve aşınma olmazsa aşınma ve performans düşmesi azalacağından ilk günküne yakın yakıt tüketimi olur gibi....

İlk günkü yakıt tüketimi olmasın valla. 3.000 km ye geldim hala tüketim azalacak diye bekliyorum.ilk günden şu yana 3.000km ortalamam 6.6 /100 km (sürekli şehir içi)

Ortalamayı 5 - 5,5 lt /100km görsem çok hoşuma gidecek.

2009(OCAK19) PEUGEOT 308 HDI PREMIUM Auto6R 110 Hp Babylone Kırmızı (İstanbul)

1371 Mesaj
19 Mart 2009; 14:55:23 

Ben şunu anlayamıyorum kriz yok muydu insanımız bu kadar mı araç alımına aç...
Bugün Mepa Otom. deydim 99 bağlantı yapmışlar birçok markada araç yok. İnsanlar araç almak için yarışıyor ve ben bu durumu yadırgıyorum.
Bende muhtemelen bir araç alacağım ama sebebi astramız artık ömrünün sonuna ulaşmış olması...

Lütfen ihtiyacı olanlar gerekli görüp alanlar üstüne alınmasın Keza bende potansiyel alıcıyım tabi araç kalırsa...

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110 Hp Montebello Mavi

238.000km

513 Mesaj
19 Mart 2009; 15:07:26 

Şu anda araç alacakların hemen hemen hepsi yatırımlık araç alıyolar. çok da akıllıca bir davranış yapıyorlar .
Ben 2 ay önce 308 dizel Auto6r primium u 41.800 e aldım. Muhtemelen şimdi bu arabayı alanlar 35-36 ya alacaklar. 2-3 sene kullanacaklar ve yine 35-36 ya satabilecekler. Ben de 2-3 sene sonra 35-36 ya satabileceğim.

Ben 6 milyara yakın bir zarar ederken. şimdi araç alanlar bedava araç kiralamışlar gibi hiç zarar etmeyecekler.
Bize de bir bardak soğuuUk su...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi timucinnn -- 19 Mart 2009; 17:03:48 >

2009(OCAK19) PEUGEOT 308 HDI PREMIUM Auto6R 110 Hp Babylone Kırmızı (İstanbul)

456 Mesaj
19 Mart 2009; 15:11:23 

quote:

Orjinalden alıntı: krmypr

yanlıs olmus ıyı motorlu araba olabılır ama 16 ınc jantla 1300 motor araba yerınden kalkmıyor test ettım bırde altı vıtes koymuslar.bırde arabada 4 kısı ve klimanın acık oldugunu hesaplarsan araba calısmayabılır))

6 ileri vites koymuşlarsa vites aralıkları kısadır.. bu durumda oldukça seri olmalı
CDTi motoru yabana atmayın arkadaşlar.. Bence Astra oldukça güzel bir araç. Ben olsam kesinlikle benzinli twinport olanından alırdım ama bu CDTi motoru beğenmediğim için değil, benzinli olanının sesi ve seriliğini daha çok beğendiğim için. Kişisel beğenilerimiz yüzünden diğer markalar kötü vs dememeliyiz bence. Sonuçta yıllarca araştırma yapılıyor ve o kadar emeğin sonunda üretiliyor bu araçlar.

882 Mesaj
19 Mart 2009; 15:37:19 

Bizim PSA & BMW üretimi valvetronic özellikli, nerdeyse düşük basınçlı turbolu motorlar kadar erken max.torka ulaşan ve az benzin yakan VTi motoru yabana atmamak lazım ne de olsa son 2-3 yıldır ödül üstüne ödül aldı.....şehir içinde 5.viteste 2500-3000 devir arasında 90 km hızla giderken (eğer yol bulabilirsen) ortalama 4.7-5.3lt arası yakıyor. gaza basınca da fırlıyor. daha ne olsun. GM motorları iyidir -ki yazmıştım- ama twinport teknolojisi biraz geride kaldı. tabii sürekli geliştiriliyor ama insignia benzeri araçlarda öncelikle kullanıyorlar.

DH 308 CLUB

107 Mesaj
19 Mart 2009; 16:40:09 

308 dizel Auto6r prEmium YOKMUS,URETILMIYOR YADA GETIRILMIYOR GIBI BAHANELER BULDULAR EN SON FIYATTA 38000 YTL YMIS.

882 Mesaj
19 Mart 2009; 17:05:26 

firmalar ülkelere göre üretim yapıp gönderdikleri donanım gruplarını değiştirebilirler. fakat bu distribütör firma tarafından duyurulur. şu anda böyle bir duyuru yok. o bayinin elinde yok olabilir. pek çok bayiye sormak lazım. comfort auto 6R baz donanım fiyatı 38.000 ise bana yüksek geldi. tolganın fiyat listesinde 33.540 gözüküyordu.
bunun üzerine stil+elk+metalik eklerseniz bile=35.950 yapar bu rakam bile 38.000 den düşük.

DH 308 CLUB

7 Mesaj
19 Mart 2009; 17:26:14 

Merhaba,

Hatırlar mısınız bilmem 62. sayfada geçmiş sayfalardan edindiklerimle uzunca bir değerlendirme yazısı yazmış sizden de kefalet istemiştim 308 için.

Yazdıklarınız ve olumlu referanslarınızdan sonra Auto6R Premium 308 de karar kıldık

Öncelikle teşekkürler..

Bayiden edindiğim (ki uzaktan da olsa tanıdıktı) birkaç bilgiyi sizlere ve yeni araç alacak arkadaşlara da aktarayım istedim:

** Cruise control taktırmak aracın garantisini bozduğu için sadece bunu takan bayide garanti gerektiren işlemleri yaptırmanız gerekiyormuş. Şehir dışında ya da taktırdığınız bayinin aracınıza ulaşamayacağı bir noktada bir sıkıntı ile karşılaştığınızda (kaza, arıza vs.) garanti bozulduğu için problem yaşayabilirsiniz dedi.

** Xenon far için de aynı şeyin geçerli olduğunu söyledi.

** Ve en bombası diğer bayilerde ilk verilen hediye olan metal karter korumanın kendilerine maliyetinin 90 TL olduğunu, oysa bunu takmak için araçtan söktükleri karbon olanın değerinin 450 TL civarında olduğunu söyledi!

Tabi o tüm bunları söyleyince biz de tüm bu isteklerimizden vazgeçtik.

Arabamıza da birkaç gün içerisinde kavuşuyoruz. Yine kendisine ön park sensörü konusunu sordum ve bana:

"Biz takmıyoruz çünkü bunu takmak için ön tarafta bir noktanın elektrik kablosundan güç almamız gerekecek. İlerde o kablonun beslediği nokta ile ilgili sıkıntı çıkarsa yetkili servis o noktayı garanti kapsamı dışında değerlendirebilir" dedi.

Buna rağmen ben yine de ön tarafa hanım için (tamam tamam..... itiraf ediyorum! bana da lazım) park sensörü taktırmak istiyorum. İçinizden taktıran oldu mu? Sorun yaşanır mı? Bana marka model vs. tavsiyesi verebilecek var mıdır?

Sevgiler, iyi günler..

2009 PEUGEOT 308 1.6 HDI - AUTO6R Alüminyum Gri

7 Mesaj
19 Mart 2009; 17:28:38