Şimdi Ara

Japon şirketten 31 gramlık drone

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  Japon şirketten 31 gramlık drone

Drone modelleri gün geçtikçe daha gelişmiş ve komplike hale geliyor. Kültürel olarak teknoloji ile geleneksel yapıyı iyi harmanlayan Japonya, LAPIS Semiconductor'un Tokyo'da sergilediği "Orizuru" isimli drone modeliyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

3D yazıcıyla hazırlanmış naylon iskelet üzerine kurulan Orizuru, Origami sanatından ilham alınan kağıt kaplamasıyla 31 gram gibi oldukça düşük bir ağırlıkta geliyor ve batarya ile sensörler dahil toplam 70 cm uzunluğuyla kompakt bir çözüm ortaya koyuyor. Havaya atılarak uçmaya başlayabilen ve uzaktan kontrol edilebilen drone, gücünü SD hafıza kartı büyüklüğündeki "Lazurite Fly" mikrobilgisayar biriminden alıyor ve bunun Arduino'dan %90 oranında daha verimli olduğu söyleniyor.

Yapabildiklerini aşağıda yer alan kısa video ile gözler önüne seren "Orizuru" tasarımının halka açılacağı, böyelikle de Origami tutkunlarının yardımcı ekipmanlar ile kendi drone'larını üretebileceği söyleniyor.

• Ben daha kağıttan uçak yapıp uçuramadım.Helal olsun caponlara

• kesin ip var

bunu rüzgarlı havada hayal edemyorum yada uçarken buna martı kapar

• La bunlar Drone değil kuş yapmış bildiğin :)

• Bir şeyi yapmak değil sunmakta ne derece önemli bu videodan onu anlıyorum şunu bizden birileri yapsa ve sunsa ne kadar basit görünür gözümüze...

• Biz osmanlı veya göktürk temalı drone yapsak gerici derler.

• Çekik çekik gözlerle neler yapıyorlar yahu
  • İlk defa pervane veya jet motoru olmadan gerçek kanat hareketleriyle uçan böyle büyük bir nesne görüyorum, çok iyi ya.

• Yıllar önce fuarda görmüştüm benzerini. Yeni değil aslında, yusufçuk şeklinde uçuyordu etrafta.

2:55'te dünya dışı varlık gibi gözüküyor

• Bu kuş olmuş sanki...:))

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.