Şimdi Ara

Silinebilir. Mükerrer konu. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
4
Favori
10.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir şey dikkatimi çekit, dış ortam ısısı ortalama 9 derece iken termostat kombiyi 10 15 saniyeliğine devreye alıp kapanıyor. Acaba donma emniyetimidir başına gelen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Salı günü honeywell destek hattını aradım kurulum için. Görüştüğüm mh bana numara verdi arayıp randevu almamı söyledi. Bu arada 4. arayışım ilk defa Türkçe destek alabildim. Aradığım servis elemanı her gün geleceğini söylüyor farklı bahaneler uyduruyor ve bugün cumartesi. Akşam yada yarın kendim kuracağım. Ücretsiz montaj hizmetinden Antalya'da yararlanamıyorsunuz yada ben yararlanamadım.
  • Herkese selamlar

Eca confeo plus için y87rf2008 model aldım ve bağlattım
    Fakat sorularım var

Kombiye takılı olan alıcı enerjisini opentherm hattından alıyor sanırsam çünkü besleme bağlantısı yok. Sekiz saniyede bir yeşil ledi yanıp duruyor.bu normal bir durum mu.

Termostat kısmı , sıcaklığı çok geç algılıyor geldi bana. Pencereyi açtım, dibine koydum 2-3 saat beklesem anca dışarının sıcaklığını verecekmiş gibi geldi.
    Ayrıca kombinin şartelini indirsemde termostat , alıcı ile haberleşme var gibi davranıyor, iletişim göstergesi hep normal gözüküyor..

Acaba kurulum ,eşleştirme..vs gibi bir şey mi yapmamız lazım.

• Yerden ısıtma sistemine sahip bir evde oturmamayim. Viessmann vitodents 50 kombim var. Honeywell ürünleri kombim ile uyumlu mudur ?
    On off olarak mi çalışır yoksa modulasyonlu mi ?
    Bu konuda bilgi verebilecek olan var mi

• SAVIAR kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler..
  • merhaba herkese dun servıs geldı termostatı taktı.
    kombı de termostatın baglı oldugu yerde kısa devre yapılmıs kablo vardı.Bu kabloyu servıs alıp gıtımıs yenı farkettım ılerde termostatı cıkartırsam bu kabloyu nerden bulabılırım.Sıradan elektrık kablosu mu?
    Birde Termostatti manual kullanmak icin ne yapmak lazim.Kombi uzerinden kontrol yapmak icin.
    Simdiden cevaplariniz icin tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vendercan -- 27 Aralık 2015; 12:09:52 >
  • vendercan V kullanıcısına yanıt
    Sıradan bakır kablo kullanabilirsiniz.
  • Merhabalar,

1 haftaya yakındır modülasyonlu termostat olayını araştırmaktayım,

Bosch condence 2000w kombim var, Bosch'un kendi termostatı trz200 kablolu olduğu için Honeywell y87rf2008 almaya karar verdim,

Honeywell Müşteri hizmetleri bu modelin uygun olduğunu belirtti fakat hiç bir yerde benim kombi ve bu termostat kullanan bir yazı yorum bulamadım, bulunduğum ilde Honeywell yetkili servisi yok, honeywell bağlantınızı yapın yada yaptırın garanti kapsamında sıkıntı olmayacağını belirttii.

Ama akılma takılanlar,
    Bu model kombim ile uyumlumu?
    Şuan netten kontrole ihtiyaç duymuyorum ama ileride bu kontrol eklenebilirmi
    ECA termostatlarının üzerinde Honeywell yazıyor, gidip Eca markası ile alıp yetkili servisten mi faydalanmalıyım gibi gibi.

Bu konularda bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Simdiden esekkurler.
  • RoMeO14 R kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

condense 2000 kombide Honeywell modülasyonlu akıllı termostat Sorunsuz, uyumlu çalışıyor. Y87RF2008'i tek başına alıp ileride internet ağ geçidi ekleyebilirsiniz. Ama sadece Y87RF2008 ile zaman programı yapamazsınız, aklınızda olsun.

ECA markalı ürünler için ECA servisine gitmek gerekir. Servisleri çapraz kullanmak en azından ücretsiz montaj için sorun çıkarabilir.

Saygılar,

Hima

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hima -- 28 Aralık 2015; 18:17:17 >
  • modülasyonlu termostat enerjisini opentherm girişinden aldığı için kabloları bağlarken herhangi bir sıralama var mı yoksa rastgele bağlayabilir miyiz bu iki ucu?
  • bugün cep telefonu uygulaması çalışmadı hiç sistemde bakım mı var aceba? yoksa bende mi problem var
  • honeywell rf2008 modulasyonlu oda termostatını vitodents50 ye bağlamak istiyorum ürünü daha almadım ama almak istiyorum fakat aydında servisi olmaduığı için baglantıyı kendim yapmalıyım o yuzden bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana bilgi verirlerse sevinirim. çunku bir sürü kablo gibi bir şeyler gerek ve ben pek anlamıyorum bu işten kendim yapamam bağlantılarını
    benim anlayabileceğim ya da yaptırabileceğim bir şekilde anlatırsanız sevinirim
    ayrıca evim yerden ısıtma ve aydında yaşıyorum.

öncelikle honeywell den bir kişi ile görüştüm bana uyumlu olduğunu ve çalışacağını fakat bağlantı için yetkili servisle görüşün aydında çözüm ortağı olmadığının söylediler.

viessman servisini aradım onlarda bağlantı yapabileceklerini ama bağlantıyı opentherm girişine değil dışarıya yapacaklarını söylediler bende kablo olması gerektiğinden bahsettim
    tekrar honeywelli aradığımda bu sefer mantıklı bir cevap geldi ve servise şunu söylemem gerektiğini söylediler.

viessman modülasyonlu bir oda termostaı alsam onu nereye bağlıyorlarsa bunu da oraya bağlamaları gerektiğini söyleyin oraya bağlasınlar dedi :)

bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kombici_Olduk -- 29 Aralık 2015; 16:25:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tredashasan

evin konumu güney doğu batı taraflı saat 9,30 da güneş eve grişini yapar batana kadar evde misafir olarak kalır....:)
    ev 150 m2 asır beton en üst kat çatıda izocam serili dış duvarlar çift tuğla arda beyaz strafor var .
    evde 11,5 metre petek var bir tanesi hariç hepsinde TRV var termostatın durduğu yer vana tam açık büyük oda kısık oda sıcaklığı 16 derece

Termostat 19.12.2015 faal olarak çalışmaya başladı saat 1410 m3 olarak ölçüm yaptım
    bu gün 25.12.2015 saat 1435 m3

fark 25 m3 ortalama günlük 5 m3

ayar şekli

06:10 23
    07:30 23,5
    09:00 23
    16:30 23,5 bir ara 24 yatım çok geldi
    10:30 22,5
    01:00 21

bu şekilde ayarlı GÜZEL ISINDIK

saat ve dece ayarlarnı bu gün değiştiriyorum

06:00 23
    16:10 23,5
    19:20 23
    23:00 22,5
    01:00 21

TERMOSTATDA 1 DERECELİK SAPMA VAR FAZLA ÖLÇÜYOR

Yapılmış olan son ayarla bu gün itibari ile 29.12.2015 tarihindeki ölçüm 1453 m3 olarak ölçüm yaptım bu sefer toplamda 18 m3 olarak harca yapılmış oldu günlük 3,6 m3 harca yapılmış anlamına geliyor tabiki iyi giden havalarında bu sarfiyata katkısı olmuştur

TRV kullanım şeklim mantık olarak yatak odası çocuk odası ve mutfak III kademesinde duruyorlar. Düşünce olarak dedim ki eğer en sona çekersek boşuna sıcak suyun akışı dolaşıcak ama III olursa istenen sıçaklıkta kendini kapatır.Hol,Banyo ve otuma odası yani termostadın bulunduğu yer V (Yani en sonda ) kademesinde burada termostat görevi yerine getirmiş olur. Tabiki bu kararları verirken burada gerçekten kişilere yardımcı olmaya çalışan arkadaşların bilgi tecrübe ve tavsiyelerine uyarak bu karaları aldım.

Burada şunu değinmek istiyorum

Bu doğal gaz bizim topraklarda çıkmıyor bunun için kucak dolusu para ödüyoruz bunu iyi kullanırsak paramız boşuna dışarıya gitmemiş olur

saygılar efendim benden şimdilik bu kadar bu karaları almam da yardımcı olan tüm arkadaşlardan allah razı olsun allah dualarını kabul etsin.......

• Hima H kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim,
    Zaman programı uyarınız sonrası y87rf2008+ rf100' e karar verdim,
    Honeywell müşteri hizmetlerinden aldığım bilgiye göre Bosch condense 2000 kombide kontak aç-kapa ve open therm türü termostatlarda girişleri aynı klemenstenmiş.

Bu konuda pek emin değilim bu bağlantı hakkında elinizde bilgi yada doküman varmı acaba?
    Bulunduğum şehirde servis olmadığı için tesisatçı çağıracağım ama hatalı bağlantı yapmasından korkuyorum.

İyi akşamlar.
  • Termostat montaji condense 2000de oldukca kolay ve sorunsuz. On panelin vidalarini sokup kendinize dogru kaydirarak cekiyorsunuz. Tam ortada plastik surgulu bir parcayi cikariyorsunuz ve koprulenmis klemense ulasiyorsunuz. Yabanci bir dokuman bulmustum zamaninda, turkce kilavuzunda sema vermemisler. Ama servisin yanlis baglama imkani olan birsey degil, alternatif takilabilecegi bir yer de yok zaten. Ben yine bulursam gonderirim size.

• Bugün modülasyonlu olanı kendim kurmam gerekti.ancak oda termostatı ile internet ağa geçidi birbirini görmedi nedeni ne olabilir acaba?
  • şimdi biraz okuyunca kılavuzu yaptım.ilgilenen herkese teşekkür ederim.
  • zukerman Z kullanıcısına yanıt
    Sn.zukerman termostad ile ilgili yorumlarinizi bekliyoruz.modulasyonlu modelde petekler hep sicak veya ilik mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi günler yılbaşı tatili nedeniyle termostatı deneme şansım pek olmayacak gibi görünüyor bu ara.düzenli olarak kullanmaya başlayınca gözlemlerimi yazarım. modülasyonlu oda termostatı 20.5 derece gösterirken telefondaki uygulama 21 gösteriyor.bu normal bir durum mu?
  • Y87RF2008 + ECA confeo plus kullanıyorum..

Kutudan çıkan kılavuzlarda yazmayan bir-iki ufak ayar kısmı var.çok gerekli şeyler değil gibi ,göz gezdirilebilir..

http://www.honeywelluk.com/Documents/All/pdf/Y87RF%20Installation%20Guide_web_with%20links.pdf

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.