Şimdi Ara

25K-30K Arasi Otomatik Arac Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
2
Favori
1.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Esime 2008 model ve ustu benzinli, otomatik B segment arac almak istiyorum (cok hacimli bir arac istemiyorum). Sanziman ve motor konusunda -ozellikle beliritlen yıllardaki araclar da- önerileriniz varsa ve paylaşırsanız cok memnun olurum.

Motor hacmi ve gucunun cok onemli olmadigini da ayrica belirteyim, dusuk motorlar vergi vs acisindan tercih sebebi.

Simdiden tesekkurler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erturkvarol -- 19 Ekim 2015; 23:31:36 >

• Bende 25 bine kadar araç bakmıştım bir ay önceye kadar,seçenekler çok fazla yok aslında. Mitsubishi Colt,Toyota Yaris,Opel Corsa arasında tercih yapmam gerekti ,ve en son Colt ve Yaris arasında kaldım.
    Sonra bir tanıdık arkadaşım Toyota Corolla HB 2006 dizel otomatik aracını satıyordu 28 e onu aldım.

Az miktarda ilan çıkıyordu hergün ,fiyatı uygun düzgün araçlar zaten sen bakmadan galericiler alıyordu.

Allah sabır versin zor iş araç almak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyönetmen -- 5 Ekim 2015; 10:16:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eyvallah :)

Benim ozellikle merak ettigim motor sansiman ikilisi olarak hangisinin tercih edilmesi gerektigi? Sanirim sen bu uclunun iyi olduyguna kanaat getirerek alima yoneldin?
  • Şu k bin ne anlama geldiğini bilen biri söyleyebilir mi? 25kattirilyon mu? Genelde görüyorum sorim dedim gerçekten bilmiyoru. K yazılmasinin sebebini de anlayamıyorum. Bilmemek değil öğrenmek ayıp diyerek cevap bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: erturkvarol

Eyvallah :)

Benim ozellikle merak ettigim motor sansiman ikilisi olarak hangisinin tercih edilmesi gerektigi? Sanirim sen bu uclunun iyi olduyguna kanaat getirerek alima yoneldin?

Bende eşime bakıyordum araç, Honda CRV sahibiyim,ilk tercihim Honda Jazz dı ama 30 dan aşağı otomatik araç bulmak çok zor.
    Birkaç tane Colt baktım,6 ileri şanzuman ve Mercedes motoru var araçta,içi ve yakıt tüketimi boyutuna göre oldukça iyi 1.3 motor,Yaris birader de var oda oldukça iyi ve sorunsuz bir araç,Yaris tercih ederseniz tam otomatik vites olanları tercih edin,onlarda 1,3 motor zaten.

Tabi sizin önceliklerinizi bilmediğim için bana göre olan araçları sıraladım. Kendinizi ve eşinizi düşünerek en iyi tercihi yaparsınız umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyönetmen -- 5 Ekim 2015; 10:35:20 >

• K = Kilo dan geliyor, bini belirtiyor :)

https://en.wikipedia.org/wiki/Kilo-

"Kilo (from the Greek χίλιοι, literally a thousand) is a unit prefix in the metric system denoting multiplication by one thousand. "
  • Merhaba.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-otomatik-bayan-araci-234468341/detay

Tam otomatik olduğu için sorun çıkarmaz tip tronikler gibi...

• quote:

Orijinalden alıntı: eyönetmen

quote:

Eyvallah :)

Bende eşime bakıyordum araç, Honda CRV sahibiyim,ilk tercihim Honda Jazz dı ama 30 dan aşağı otomatik araç bulmak çok zor.
    Birkaç tane Colt baktım,6 ileri şanzuman ve Mercedes motoru var araçta,içi ve yakıt tüketimi boyutuna göre oldukça iyi,1.3 motor,Yaris birader de var oda oldukça iyi ve sorunsuz bir araç,Yaris tercih ederseniz tam otomatik vites olanları tercih edin,onlarda 1,3 motor zaten.

Tabi sizin önceliklerinizi bilmediğim için bana göre olan araçları sıraladım. Kendinizi ve eşinizi düşünerek en iyi tercihi yaparsınız umarım.

Oncelikle tesekkurler,

Benimde kesinlikle onceligim Jazz, fakat dediginiz uzre rakamlar ustte kalıyor. Colt'da ikinci tercih olarak duruyordu yine bahsettiginiz sebeplerle. Fakat her ikisi icinde servis bakım maaliyetleri sadece soru isareti kafamda. Onun disinda daha piyasa ve TR araci olan Renault Clio vs de bakabilir miyim diye sorguluyorum, keza motoru OK ama otomatik sanzimanlari nasildir bilemiyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mytohology

Merhaba.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-otomatik-bayan-araci-234468341/detay

TEsekkurler,

Gercekten temiz gorunuyor resimlerinde. Sanziman konusunda da fikir verdiginiz icin tesekkurler, sanirim kaydirma vs de yapmayacaktir...
  • Renault'un 1.2 motorları çok yakıyor diye biliyorum o yüzden 1.4 ler daha iyi bir tercih olabilir. Birde otomatik şanzumanına güvenemediğim için japonlara yöneldim.

• erturkvarol kullanıcısına yanıt
    Vay be 100 yil düşünsem otomobil formunda bin yerine yunanca kilo nun k sını kullanan forumdan arkadaşlar olacağını tahmin etmezdim.

• 25k ya aldıgın otomatik sorun cıkarabilir bnce.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahtapot01

Vay be 100 yil düşünsem otomobil formunda bin yerine yunanca kilo nun k sını kullanan forumdan arkadaşlar olacağını tahmin etmezdim.

Dusundugunuz gibi dar bir alanda kullanilmayan bir tanımlama/kısaltmadır. Ama sonucta ogrenmis oldunuz :)
  • quote:

quote:

Merhaba.

TEsekkurler,

Gercekten temiz gorunuyor resimlerinde. Sanziman konusunda da fikir verdiginiz icin tesekkurler, sanirim kaydirma vs de yapmayacaktir...

Merhaba.
    Tam otomatikler yokuşta kaydırmaz.

• quote:

quote:

quote:

Merhaba.

TEsekkurler,

Merhaba.
    Tam otomatikler yokuşta kaydırmaz.

Yokuş kalkış desteği yoksa kaydırıyor hocam,bende var tam otomatik araç hafif eğimde aracı tutuyor ama yokuşta baya kayıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: CyberBot

25k ya aldıgın otomatik sorun cıkarabilir bnce.

Tesekkurler yorumunuz icin...
  • Peki arkadaslar, rakamı 30K e dayadigimda, 207 Picanto i10 vs gibi modellerden, hangi motor seviyesindekileri tavsiye edersiniz ? Veya bu rakamlara cikildiginda tavsiyeniz ne olur?

Ornegin C segment'e cikip alttaki tarzda araclar bakilabilir mi?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-55000-binde-otomatik-astra-232481159/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erturkvarol -- 6 Ekim 2015; 9:25:03 >
  • quote:

Peki arkadaslar, rakamı 30K e dayadigimda, 207 Picanto i10 vs gibi modellerden, hangi motor seviyesindekileri tavsiye edersiniz ? Veya bu rakamlara cikildiginda tavsiyeniz ne olur?

Ornegin C segment'e cikip alttaki tarzda araclar bakilabilir mi?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-55000-binde-otomatik-astra-232481159/detay

Örnek olsun diye bu linki verdiniz sanırm, çünkü aracı yeniden yapmışlar, boyanan ve değişen parçalarına bakarsanız.
    Daha temiz araçlara bakın bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grafix99 -- 6 Ekim 2015; 16:39:09 >

• Bulabilirseniz swift 1.5 otomatik öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahtapot01

Şu k bin ne anlama geldiğini bilen biri söyleyebilir mi? 25kattirilyon mu? Genelde görüyorum sorim dedim gerçekten bilmiyoru. K yazılmasinin sebebini de anlayamıyorum. Bilmemek değil öğrenmek ayıp diyerek cevap bekliyorum.

Genelde online oyunlardaki para birimidir alışkanlık olmuş herkes bunu kullanıyor

Araca gelince micra getz ve yaris öneririm

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.