Şimdi Ara

Yeni Viewsonic 22' ve 17' kardeşliği, resimli deneyimler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
5.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ofise hırsız girip 19" viewsonic i çalınca, 17" Inca alarak samsung 17" crt ile beraber ati9550 ekran kartı ile dv-vga çalışmaya başladım, işte foto:

Sonra Samsung 22" için heveslendim ama, bildiğiniz gibi yok olunca, yeni ürün viewsonic 22" e karar verdim ama bu sefer elimi çabuk tutup, BİMEKS den 447usd (kdv dahil 637 ytl) cardfinansa 12 taksit (53 ytl) aldım geçtim.
    şimdi viewsonic 22" ve Inca 17" baba-oğul gibi yanyana benim için çalışıyorlar.

.....................

Neden çift ekran derseniz, 22" de acad (mimari çizim prg) çalışırken diğerinde , excell, word, emule, messenger vs..... pencereler iyi oluyor, neden 22" derseniz, divx-HD filmler için, oda işin keyfi tabiki.

.....................

birde 17" e avermedia tvbox5 bağladım, böylece istersem 17" i TV olarak kullanıyorum........tavsiye ederim, isteyen 22" veya 24" bağlasın, en ucuz ve kaliteli lcdtv ye sahip olsun isterse xbox ve ps3 oynasın.

.......................

Deneyime gelince, 22" (56 ekran) monitör gerçekten çok büyük, masada oturma mesafesi kısa geliyor, ekranı tam görmek için gözleri sağa sola döndürmek gerekiyor, hatta nerdeyse kafayı dödürmek gerekiyor. Bu nedenle 24 veya 26" leri monitör olarak kullanmak çok zor olacak.........
    örnek: google-earth haliç görüntüsü..........

.............................

Malzeme kalitesi iyi, abartılı değiş, tasarım iyi, tuşlar yanda ama çok kullanışlı değil, power ortada ve mavi güzel olmuş,
    teknik olarakta kontrast ve parlaklık değerleri yeterli, kasadan herhangi bir ses gelmiyor,
    dönüş-yükseltme-pivot olayını henüz denemedim.........

şimdilik bu kadar, deneyimler devam edecek..............

NOT:LCD NOKİANIN NTEST PROGRAMI İLE TEST EDİLDİ, ÖLÜ-YANIK PİXEL BULUNMADI.

selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onbes -- 18 Aralık 2006; 23:19:06 >

• Güzel kıyaslama olmuş.Eline sağlık.Ben de 170E'den 190x6ya geçince büyük bir fark olacağını düşünmüştüm ama alışınca anlamı kalmıyor.Daha büyük ekran hırsını son diyecek tek şey var bence.O da projeksiyon...
  • projeksiyon evde var, ancak 1-2 film (2 saat) yetiyor, sonra baş ağrısı yapıyor, maç için kullanıyorum.
    uzun süreler için uygun değil yani.........
    selamlar
  • @ONBES arkadaşım sen iki ayrı sistemden mi bu işlemleri yapıyorsun yoksa tek sistem üzerinden mi? Cahilliğime ver....

Bende aldım bu monitörden gerçekten çok güzel...MAŞALLAH!!!

Eline sağlık karşılaştırma güzel olmuş...
  • quote:

Orjinalden alıntı: wazdew

@ONBES arkadaşım sen iki ayrı sistemden mi bu işlemleri yapıyorsun yoksa tek sistem üzerinden mi? Cahilliğime ver....

Bende aldım bu monitörden gerçekten çok güzel...MAŞALLAH!!!

Eline sağlık karşılaştırma güzel olmuş...

estafurullah,
    ekran kartı dvi ve vga iki çıkışı var, ayrı ayrı bağlıyorum lcd leri, winxp ekran özelliklerinde "görüntüyü 2.monitöre uzat" komutunu işaretliyorum , iş bitti, böylece;
    1680x1050 ve 1280x1024 iki monitörle, aslında 1680+1024=2704 pixel sütuna sahip 1 monitörle çalışıyorum.
    iyi oluyor.
    32" lcd den daha kullanışlı oluyor, çünkü her monitörde pencereleri tam ekran yapabiliyorsun...........

tavsiye ederim, 2 adet 17" bile yeterli aslında.........

selamlar

• Teşekkür ederim olabilir aslında denemek gerek ama ekran kocaman zaten bir ekran da ekledikmi offf kolay gelsin...
  • şimdi;
    Viewsonic sitesinden alıntılar;
    http://www.viewsonic.com/products/desktopdisplays/lcddisplays/

Viewsonic lcd monitörlerde 5 tip kullanıyormuş:

Optiquest Series EN DÜŞÜK MODELİ
    17" Q171b • Q7b
    19" Q19wb • Q191wb • Q9b
    (Designed for value, Optiquest® LCD displays offer solid performance for users on a budget.)

Value Series: ORTA ALT SEVİYE
    15" VA503b
    17" VA702b • VA703b • VA712b • VA721 • VA730m
    19" VA902b • VA903b • VA912b • VA930m • VA1912wb • VA1930wm
    20" VA2012wb .....................322$

X Series ORTA SEVİYE
    17" VX710 • VX724
    19" VX1935wm • VX1945wm • VX922 • VX924
    20" VX2025wm • VX2035wm
    22" VX2235wm • VX2245wm

Graphic Series ÜST SEVİYE
    17" VG730m
    19" VG920 • VG930m • VG1930wm
    20" VG2021m • VG2030wm
    22" VG2230wm ..........................455$
    Corporate and advanced graphics/gaming users, start enjoying sharp text and crystal-clear image with an excellent price/performance combination and integrated multimedia.

Pro Series EN ÜST SEVİYE
    17" VP720b
    19" VP920b • VP930b
    20" VP2030b
    21" VP2130b.........................739$
    23" VP2330wb ......................1299$

GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ;
    bu lcd grafik ve oyun için yapılmış, keskin yazılar ve kristal temizliğinde resimler veren, multimedya lcd olarak geçiyor.
    bunun üstü P serisi ve fiyatlar uçuk.............

kimse bu lcd ye b.k atmasın............
    selamlar

not: türkçe açıklamalarda yer almayan bilgi;
    38w harcıyor, 50.000 saat ışık kaynağı ömrü var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onbes -- 19 Aralık 2006; 0:24:32 >

• Bimeksten son ürünü sen mi aldın... Senden önce ben davranmışım desene, hayırlısı...

Forum Bornova Bimeksten mi? Yoksa Kipa Bimeksten mi? Teşir ürün olanı mı...
  • çok hoş oluyor çift monitör imkan olsa da herkes alabilse
  • 56 ekran mı? harika olacak bu monitör o zaman :) ben de almayı düşünüyorum. oyunları 55 ekran tv keyfiyle oynayacağım desenize ;)
  • 17" teki site ilgimi çekti
    divxplanet
    bende sanırım bu hafta alıcam şu 22" ten yaw 19" var ama yüzsüzlük ediyom sanırım
  • benim eski monitör 19" crt philips bugün viemsonic vg2230vm gelicek. bu dediğiniz dvi-vga iki monitördede yapabilirmiyim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ARCHM

benim eski monitör 19" crt philips bugün viemsonic vg2230vm gelicek. bu dediğiniz dvi-vga iki monitördede yapabilirmiyim?

Tabi yapabilirsin ama ekran kartının Çift Ekran çıkışı olması lazım. Yani konu ekran kartınla alakalı aslında.
  • ekran kartım 6800xt çift dvi çıkışı var. seçeneklerde dual view var onumu seçicem yoksa yatayda genişlet var onumu
    dual view da crt philips çalışmıyo
  • çift dvi çıkış demişsin, crt yi nasıl bağladın?
    adaptörlemi?
    eğer dual dersen iki monitörde de aynı ekran gelir, uzat dersen 2 ayrı monitör gibi kullanırsın
    dikkat: her 2 monitörüde ayrı ayrı çözünürlük ayarı yapamn gerekecek.
    selamlar
  • Bende iki monitöre görüntü vermeye çalıştım ama ekran kartımda: 1.single 2.clone 3.vertical 4.horizontal seçenekleri olduğu için bir türlü iki ayrı bağımsız monitör yapamadım. Klonu oldu yani aynısı....

Bu arada ekran kartım imzamda yazılı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wazdew -- 19 Aralık 2006; 15:18:45 >
  • EYVAHHHHHHHHHHHHHHH, Dostlar
    bugün öğleden sonra minicik 1 adet kırmızı pixelim oldu.
    sağ üst köşede.
    ovalayıca geçiyor sonra tekrar geliyor.
    ancak sadece siyah ekranda belli oluyor.
    şimdi şu linkteki prg işe yarayacakmı bakalım.
    yarın deneyeceğim.
    http://forum.donanimhaber.com/m_11083228/tm.htm

birde araştırınca hatalı pixeller 2 çeşitmiş.
    ölüler beyaz olup devamlı yanarmış,
    kırmızı, yeşil, mavi olanlar ise arasıra görünen subpixelmiş.
    beyazlara çözüm yokmuş,
    subpixellere ise (resmen) ovalamak yolu ile müdahele ediliyormuş.
    Programıda deneyeceğim tabiki..........

selamlar

• @onbes ben sana demiştim...

Hatırlarsan bimekste son bir ürün kalmıştı da onda ölü piksel var demiştim onu sen almışsın bence git değiştir....

Ben daha önceki mesajlarımda durumu yazmıştım tam olarak okumadın sanırım sağ üst köşede bariz belli şekilde bir kırmızı piksel.... Hatta msajımda sağ üst köşede dört parmak aşağıda diye tabir etmiştim...

Ben onu bimekste görmüştüm görevlilere söylemiştim onlarda ovalayınca geçiyor dediler, kendilerince çözüm bulmuşlardı... Yazdığım mesajlarda durumu sana anlatmaya çalışmıştım ama tam okumamışsın....

Git değiştir bunun garantisini verdiler çünkü....

Geçmiş olsun umarım dediğin program işe yarar, Allahtan tam ölü piksel değil....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wazdew -- 19 Aralık 2006; 23:38:06 >

• boş ver dostum,
    ben fazla aldırmam,
    bu prg la geçti geçti,
    aksi halde devam..............

selamlar
  • Tamam o zaman sorun yok...

Geçmiş olsun tekrardan...

O zaman keyfe devam

Program işe yaradıysa millete bir örnek yaratmış olursun, istersen fotoğraflarla anlat...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.