Şimdi Ara

Kalite CITIZEN ECO DRIVE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
9.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İstanbul İlan Türü #Satılık
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

yurtdisindan gecen sene kendime aldigim ancak aktif olarak kullanmadigimdan (cunku bilegime buyuk geldi ve daha fatkli bir modele yoneldim:))) saatimi satiyorum.

saat dunyaca unlu marka CITIZEN dir.bu marka hakkinda bir laf vardir kismetse cocugunuza dahi birakirsiniz.
    saat eco drive serisidir ve bu serinin ve saatin ozellikleri kisaca soyledir :

-pilsiz calisir (bu teknoloji sayesinde saatiniz gun isigindan aldigi enerji ile cok cok uzun bir sure calisiyo ornegin 1 gun isik alsin ve aylarca calisiyo belki daha uzun bir sure bu arada zaten buna ihtiyaciniz olmaz ben hic denemedim bu sure daha uzun da olabilir)
    -cam cizilmeye karsi bir kristaldir
    -paslanmaz celikten yapilmistir
    -su gecirmez (200m)
    -tarih,dakika saniye sanise ozelligi
    -saat bulundugunuz bolgenin saat dilimine ayarlarsiniz ornegin atina saat diliminin de oldugu bolgeye alinca saat kendi kendini ayarliyor sizin birsey yapmaniza gerek yok
    -bu arada yurtdisi bir siteden garantisi vardir 4 yil gibi bir sure satin alan arkadas garanti durumunda benimle iletisime gecebilir zaten ihtiyaciniz olacagini sanmam.

saati ben yazmis oldugum gibi kalitesinden dolayi almistim alacak kisiye detayli bilgi de verebilitim.

istedigim fiyat : 1300 TL

fotograflar ektedir

Kalite CITIZEN ECO DRIVE

Kalite CITIZEN ECO DRIVE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aquilo -- 14 Şubat 2016; 20:44:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence yanlış bilgi veriyorsun.Eco drive sistemi sadece güneş değil her türlü ışığa duyarlıdır.Ayrıca kinetik seiko ile benzerliği vardır ama pil derdi yoktur.
    Özellikle quarz saatler kullan at pil kullaniyor ve piller özel atik sinifina giriyor ki, gerek icerdikleri kimyasallar ile gerekse neredeyse sonsuz olan yok olma süreleri ile kücük te olsa bu kirliligin bir parcasi.

Citizen bu mantik ile yola cikarak pil degisimi gerektirmeyen ve her türlü isik enerjisi (dogal yada yapay) ile kendi kendini sarj eden bir teknoloji gelistirdi. Bu teknolojiye de ECO-DRIVE (ekolojik-tahrik mekanizmasi) adini verdi.

Bu mekanizma yine quarz saatler gibi elektronic ve mekanik parcalardan olusuyor. Mekanik parcalar zamanin tutulmasini saglar iken elektronik parcalar hem disaridan elde edilen isik enerjisinin (foton enerji) elctrik enerjisine cevrilmesine, hem cevrilen bu elektriksel enerjinin depolanmasina, hem de depolanan enerjinin microprosesorler sayesinde quarz tasinin salinimini yapmasina yariyor.

Citizen 2016 yılına girerken 3800 dolarlık uydudan kendini güncelleyen pil değişimini tarih çöplüğüne gömen eco drive teknolojisini boşunamı hala kullanıyor.
    Bilgi sahibi olmadan kötülemek ne kolay öyle değilmi.Bu arada saatin sahibi falan değilim ama kayıtsız kalamadım.
  • Tam model nedir?
  • at 9010 52 e olmasi lazim

• Pilsiz çalışıyor kısmından sonrasını okumaya bile gerek yok.

Eco-Drive serisinin büyük bir çoğunda Lithium Titanate model pil bulunmakta. Bu piller durumuna göre 5-10 sene içerisinde tükenmekte ve saatin içindeki besleyici kapasitör ile değişim maaliyeti oldukça yüksek.

Seiko Kinetic saatimden biliyorum. Güneş enerjili pille çalışan saatlerden almaya niyet edenler bir kez daha düşünsün...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Victor Branco

Pilsiz çalışıyor kısmından sonrasını okumaya bile gerek yok.

Eco-Drive serisinin büyük bir çoğunda Lithium Titanate model pil bulunmakta. Bu piller durumuna göre 5-10 sene içerisinde tükenmekte ve saatin içindeki besleyici kapasitör ile değişim maaliyeti oldukça yüksek.

Seiko Kinetic saatimden biliyorum. Güneş enerjili pille çalışan saatlerden almaya niyet edenler bir kez daha düşünsün...

ilk cümleden sonra okumaya gerek yok

quote:

http://www.amazon.com/crown-o-ring-breaking-replaced-years-/forum/Fx24LIZ7CHS02YV/TxE9T4MJ0IK5TG/1/ref=cm_cd_naredir?_encoding=UTF8&asin=B00DBUVIVQ&ref_=ask_dp_lsw_al_hza

almayı düşünen arkadaşlar detaylı bir araştırma sonrası ve ekteki linki inceleyerek emin olabilir.

• bol kazanç

• Victor Branco V kullanıcısına yanıt
    Bence yanlış bilgi veriyorsun.Eco drive sistemi sadece güneş değil her türlü ışığa duyarlıdır.Ayrıca kinetik seiko ile benzerliği vardır ama pil derdi yoktur.
    Özellikle quarz saatler kullan at pil kullaniyor ve piller özel atik sinifina giriyor ki, gerek icerdikleri kimyasallar ile gerekse neredeyse sonsuz olan yok olma süreleri ile kücük te olsa bu kirliligin bir parcasi.

Citizen bu mantik ile yola cikarak pil degisimi gerektirmeyen ve her türlü isik enerjisi (dogal yada yapay) ile kendi kendini sarj eden bir teknoloji gelistirdi. Bu teknolojiye de ECO-DRIVE (ekolojik-tahrik mekanizmasi) adini verdi.

Bu mekanizma yine quarz saatler gibi elektronic ve mekanik parcalardan olusuyor. Mekanik parcalar zamanin tutulmasini saglar iken elektronik parcalar hem disaridan elde edilen isik enerjisinin (foton enerji) elctrik enerjisine cevrilmesine, hem cevrilen bu elektriksel enerjinin depolanmasina, hem de depolanan enerjinin microprosesorler sayesinde quarz tasinin salinimini yapmasina yariyor.

Citizen 2016 yılına girerken 3800 dolarlık uydudan kendini güncelleyen pil değişimini tarih çöplüğüne gömen eco drive teknolojisini boşunamı hala kullanıyor.
    Bilgi sahibi olmadan kötülemek ne kolay öyle değilmi.Bu arada saatin sahibi falan değilim ama kayıtsız kalamadım.

• Victor Branco V kullanıcısına yanıt
    Citizen Eco-Drive is fueled by light, any light, so it never needs a battery
  • Arkadaşlar ben ilk eco-drive saatimi 2009 ocak ayında aldım. Bazan farklı saat takacam diye çekmeceye koyup 6 ay hiç takmam yani gün yüzü görmez ama yinede çalışır ve enteresan geride kalmaz :) Yani 7 yıldır bir kez olsun durmuşluğu yoktur. Elbet kendi içerisinde şarj ettiği bir bataryası vardır ama ben 7 yıldır kullanırım bir sorun çekmedim. Bitanede lacoste saatim var 6-7 ayda bir saat değiştiririm. 8 senedir o saate verdiğim pil masrafıyla heralde aynı saatten bitane daha alırdım :) eco-drive candır kötülemeyin lütfen :)
  • hsayar

ne bilgi yazmışsın helal olsun kardeş...
  • Bende de bir eco-drive var 8 yıldır hiçbir sorunu ve pil derdi olmadı. Arkadaşlar bu saat gerçekten pilsiz çalışıyor tabiki şarjlı bir bataryası mavcut ama nette eco drive pil değişimi yazarsanız bununla ilgili bir tek konu bulamazsınız. Bence de bu saat gerçekten bir devrim ve pilli de olsa öyle bir derdi yok. Yani pilsiz demek de yanlış pilli demek de yanlış aslında.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ek bilgi: Bu saatler uzun süre şarjsız bırakılmazsa pil ömürleri gayet uzun. 20 yıl sonunda %80 gibi bi şarj tutma süresi var. O kadar yıl sonra %80 yetmez diyen varsa da değiştirir pilini vesselam.

Bende 2004 üretim Seiko Kinetic saat var, 12 yılda hiç kapağı açılmadı.

Hayırlı satışlar.
  • UML kullanıcısına yanıt
    Gördüğünüz saat 10 yaşında ve ilk çıktığında 550 dolar civarında satılıyordu.Akıllı sayılabilecek bir eco drive.Perpetual takvim,alarm ve minute repauter yani saatin kaç olduğunu tonlayarak söylüyor.Ben bu saati 10 yıl sonra bir hayranına 700 tl gibi bir rakama sattım.Pil derdi olmadı ve uzun yıllar olacağınıda zannetmiyorum.Bir gün güneşte kalsa 9 ay kadar enerji depoluyor.25 yıla kadarda sorun çıkarmayacağı söylenmişti.Tabi bunu zaman gösterecektir. Kalite CITIZEN ECO DRIVE

• hsayar H kullanıcısına yanıt
    Neredeyse 2 yıl sonra bir tane daha eco drive sahibi olduk.Bu modelde 12 ay karanlıkta hiç ışık almadan çalışabiliyor. Kalite CITIZEN ECO DRIVE Kalite CITIZEN ECO DRIVE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsayar -- 25 Kasım 2018; 0:55:20 >

• hsayar H kullanıcısına yanıt
    Hocam ecodrive yazan tüm citizenlerde var değil mi bu özellik? Çünkü 500 liraya buldum da ucuz geldi açıkçası bu özelliğe göre

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.