Şimdi Ara

İntel Core 2 Duo E4300 Testleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
8.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İşlemci Hakkında Genel Bilgi

Test Platformu

Varsayılan değerlerde "DFI infinity" anakartı kullanılmış.
    OC Yapılan testlerde "Asus P5B-E Plus" anakartı ve soğutucu olarak "Tower120" kullanılmış.

Asus P5B-E Plus

O/C: 366MHzX9 1.55V PASS SP2004

OC: 380MHzX9 1.5875V PASS SP2004

Kaynak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZiveR -- 11 Ocak 2007; 0:07:03 >

• demedi demeyin, E4300 düşük bütçeli oc'cilerin en gözde işlemcisi olacak. E6 serisinden daha yüksek çarpanlara sahip olması da oldukça iyi bir artı. zaten fsb'yi 266 yaptın mı al sana E6600
  • quote:

Orjinalden alıntı: Elmedin

demedi demeyin, E4300 düşük bütçeli oc'cilerin en gözde işlemcisi olacak. E6 serisinden daha yüksek çarpanlara sahip olması da oldukça iyi bir artı. zaten fsb'yi 266 yaptın mı al sana E6600

Kesinlikle beklediğim buydu ne o yaw , 200$ a f/p işlemcisimi olurmuş

hem anakartlarda anca oturmaya başladı , ocaktan sonra güzel olucak

• teknolojinin gözünü seveyim, daha bir iki ay önce 120-130 dolara sempron alırken 200 dolara çift çekirdek işlemci.. hemde elmedin in belirttiği gibi yüksek çarpan.. yalnız merak ettim işlemci çekirdeği olarak conroe görünüyor, 2MB L2 si kaldırılmış hali mi conroe nin yoksa allendale çekirdek de cpu-z mi yanlış göstermiş ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: StrangerXT

işlemci çekirdeği olarak conroe görünüyor, 2MB L2 si kaldırılmış hali mi conroe nin yoksa allendale çekirdek de cpu-z mi yanlış göstermiş ?

Bende merak ettim bilen varmı bunu?
  • testlrde def haldekyken 4300 30sn de super pi tamamlamış 29dada 6300 gayet iyi pi olayında
  • quote:

demedi demeyin, E4300 düşük bütçeli oc'cilerin en gözde işlemcisi olacak. E6 serisinden daha yüksek çarpanlara sahip olması da oldukça iyi bir artı. zaten fsb'yi 266 yaptın mı al sana E6600

gerı kalan 2mb cache ı napcan
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rockford Fosgate

quote:

İki işlemciyi birbiriyle karşılaştırmak yanlış olur zaten sınıfları aynı değil,6600 onun büyük abisi.
    İntel 4300 ü zaten E6 serisini çok pahalı bulan kullanıcı kesimi için üretti.
    Ama hala piyasada oturmuş tam bir anakart piyasası yoq.

• quote:

quote:

salla gitsin kalan 2mb önbelleği. mimarileri o kadar iyi ki işlemciler arasında fark yok gibi

• Güzel çalışma ellerine sağlık...
  • gerçekten bu fiyata çok iyi bir işlemcı daha sunuyor piyasaya intel bütçesi düşük olanlar için iyi
  • quote:

quote:

quote:

salla gitsin kalan 2mb önbelleği. mimarileri o kadar iyi ki işlemciler arasında fark yok gibi

kardeş nereye sallıyosun kos koca 2mb cache i

• zaten burdaki esas nokta intel yuksek cach lerle amd nın dahili bellek kontrolcusu arasındaki
    farkı kapatmaya çalışıyor. neden amd 512 cach leri artırma yoluna gitmiyo sanıyorsunuz.
    4xxx serisi çıkınca amd de mecburen bi fiyat düzeltmesi daha yapıcaktır intelle rekabet edebilmek adına...
  • e6300 gibi performancesi var nerdeyse acaba fiyatları ne olucaktır?
  • Intel naptı ya bana 6300 aldığıma pişman mı olduracak yoksa bu adamlar...

Ama 6300 de en az bu işlemci kadar OC oluyor yalanmı OC olduğunda aradaki fark çığ gibi artacaktır.Kanımca...
  • Aekadaşlar tam E6300 almayı düşünüyodum ne olacak şimdi hangisini alalım
  • bu 4300 , 6300-6400den daha iyi 9 çarpanından ötürü,, ucuz bir anakartla da 400fsb yapabilirsiniz,,hem 6300den ucuz hem daha ucuz bi anaartla oc yapabilinecek hemde daha ucuz bir ram işinizi görecek..tam keseye göre yani..
    xtreme olarak ise ne kadar gidecek onu elimize alınca göreceğiz artık..
    Ziver referans link i verirsen tam süper olucak.. ,,ben bitane vereyim..

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/core2duo-e4300_3.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hey -- 10 Ocak 2007; 12:35:45 >

• İşlemciye fazla para yatırmadanda performasn elde etmek isteyenler içiçn süper bişey
  • quote:

Orjinalden alıntı: hey

bu 4300 , 6300-6400den daha iyi 9 çarpanından ötürü,, ucuz bir anakartla da 400fsb yapabilirsiniz,,hem 6300den ucuz hem daha ucuz bi anaartla oc yapabilinecek hemde daha ucuz bir ram işinizi görecek..tam keseye göre yani..
    xtreme olarak ise ne kadar gidecek onu elimize alınca göreceğiz artık..

Tamamen katılıyorum, 9x çarpanı olması çok iyi birşey ne anakart sınırına takılacak nede çok iyi bir ram isteyecek.

• quote:

Orjinalden alıntı: hey

Valla resimleri zamanında tamamen japonca olan bir siteden almıştım, link koyma gibi bir düşüncem olmadı Senin Link'i ekliyorum

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.