Şimdi Ara

İntel Core 2 Duo E4300 Testleri (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
8.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: hederahelix

Arkadaşlar şunu üstüne basa basa söylüyorum...

E6300 E4300 den daha iyi bir o.c işlemcisidir...Her yönden de daha iyidir...

Yukarıdaki testleri incelerseniz...380fsb x 9 da E4300 ...1.58 V ile alınmıs bu deger...

Fakat bir E6300 de 380-400 fsb yi daha az voltage vererek alabiliyorsunuz....500 fsb de bile 1.40 V ya veriyorsunuz ya vermiyorsunuz...Ne kadar az voltage o kadar az sıcaklık ve stabilite...Neden buna kimse dikkat etmez,sizi anlayamıyorum...

seninde atladığın bi nokta var sadece voltaja bakmışsın ama işin aslı o değil.

6300 ün çarpanı düşük olduğu için 4300 ile aynı frekansı yakalamak için fsb ye daha fazla abanacaksın demek bu durumda da anakartının çok iyi olması lazım.
    yani 4300 350 x 9 dan 3150mhz alabiliyoken, 6300 ün o değer görebilmesi için 450fsb de çalışması lazım.

350fsb de öle çok yüksek bi değer değil ve ucuz 965 anakartlar ile yapılabilir.hem fsb 350 olduğu için markalı çoğu 667 lik ram i kullanılabilir.

sonuçta 4300 ile ucuz anakart ve ram kullanarak 6300 ile aynı değerlere ulaşabiliyoruz.

• arkadaslar bende araya dalayim kisaca müsadenizle

benim suanki makine 2 senelik AMD 3500+ Winchester, MSI K8N Neo2 Soket 939, 1GB DDR1 ve tabiiki AGP Ekrankarti.
    Degistirmeye karar verdim, basta Opteron 170 alip ayni siytemle devam etmeyi düsünüyordum ama bu E4300 marifetlerini heryerde okuduktan sonra fikrimi bu yönde degistirdim. Evet Intelci olacagim bende on sene AMD den sonra.

Asrock ile tecrübesi olan varmi ?

E4300 ile 4CoreDUAL VSTA nasil calisir acaba. Benim eski DDR ve ekrankartimi kullanmak istiyorum. Birde bu 4CoreDUAL anakart ile Scythe Ninja Plus sogutucu uyumlumu ?
  • valla arkadaşlar bende e 4300 işlemci kullanıyom ve gayette memnunum yani düşünün şu anda süper pi den 19 saniye alıyorum tabiki 3.oo ghz de sıcaklık dersende yük altındayken 55 dereceyi geçmiyo
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.