Şimdi Ara

TTnet Calisanlari ile imtihanim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar 7-8 senelik ttnet kullanicisiyim.

25 Lira telefona
    71 TL de 8 mbite kadar netlimitsize veriyorum.

Gecen ay indirim bitti.
    Neyse bende artik bosa telefon parasi vermek yerine Yalin adsle geceyim dedim.

Once vodafone yalina basvurdum.
    3-4 gun sonra arayip port yok bu sebeple isleminizi gerceklestiremiyoruz gibi bir seyler soyledi.
    Bana turktelekoma gidip port talebinde bulunmami port olunca isleminizi yapabilecegini anlatti.

Bende iptal edin dedim hem para verip hem ben ugrasacaksam sizin ne ise yariyorsuniz dedim.

Daha sonra

* Ttneti aradim hattimi kapattiracagini soyledim onlarda ,beklendigi gibi Tarifeler anlatiyor

1-12 ay lik bir yalin paket soyledi
    Aklima yatti geceyim dedim.

Oradali lavuk ise sunu dedi.

Bu pakete gecebilmeniz icin telefon hattinizin ya olmamasi yada varsa iptal surecinde olmasi gerektigi yoksa islem yapamayacagini soyledi.

Neyse bende babami aradim.

1-2 gun sonra dilekceyi turktelekoma verdi.

Bende aksamina ttneti aradim.

Ayni pakete gecis istiyorum anlattim felan birden gecis yapmaya calisan eleman demezmi port yok e dedim ne olacak TT mudurlugune gidip port talebinde bulunacaksiniz.

Kardesim siz benle dalgami geciyorsunuz dedim.

Avea tt ttnet denilen uc firma birlikte calismasini bikirken iyide ben neden port icin talepde bulunacagim.
    Hem para verip hem benmi kosturacagim felan dedim.
    Hadi bunlari gec

Bir onceki aramamda cikan kisi neden bana telefomunu iptal ettirmemi soyledi.

Suan ben port talebinde bulunsam ne zaman olacagi mechul siz neden beni madur ediyorsunuz dedim.

Port yok diyorsaniz sistemden en basta olup olmadigini neden goremiyorsunuz dedim.

Neyse baktim ttnet ile ugrasilmayacak Cumartesi gunu Tt mudurlugune gitti babam.

Oradaki eleman sizin portluk bir isiniz yok zaten hali hazirda bir port uzerinden internet aliyorsunuz.Sunki portunuzdanda yalin alabilirsiniz.

Telefonunuz iptal edilsede interneti almaya devam edersiniz dedi.
    Size yeni satis yapmaya calismislar dedi.

Bende geri ttneti aradim boyle boyle dediler kizda bu sefer yalin icin basvuruyu mudurluge yapmaniz gerekiyor dedi.

Tmm iyi gunler dedim kapattim.

Her aramamda hep farkli birsey soyleniyor heralde onceki 2 aramamda ttnet yerine Mudurlugu aradimki yalina gecis yapmaya calisiyorlardi.

Tekrar babami aradim oradaki gorevliyi telefona verdi boyle boyle soylediler sizden suan yalina gecebilirmiyim dedim.

Kadin da sagolsun paketleri anlatti.

Bana ttnetin verdigi paketi veremeyecegini ama isterseniz yalina gecirip sonrada o pakete gecin istersiniz dedi.

Bende sizdeki paketleri soyleyebilirmisiniz dedim.

Neyse kadin anlatti.
    En mantikli olan yalin

24 Ay tahhutlu
    16 mbite kadar limitsiz
    50gb akk

Aylik 54 lira

Yalina sonradan gecis yapan bazi musteriler sorun yasiyor suan tek fatura sisteminde ayni fiyata telefonu kapattrmadanda odeyebilirsiniz dedi.

Telefonada 250 aylik konusma hakki veriyoruz.

Bende dedim kurulu duzel bozulmasin sorunyasiyor dedigi kolpada olsa telefon ile ayni fiyatsa tamam ona geci yapalim dedim.

Kisacasi is bilmez vasifsiz insanlarin eline dustugunuzde benim gibi rezillik cekersiniz.

İndirimli

55 internet 25 telefon odenirken
    71 +25 e cikmisti.

Suan yeni gectigim paket ise

24 ay tahhut
    16 mbite kadar ultranet sanirim limitsiz
    50 gb akk

Evtelefonuna 250 dk konusma

İnternet telefon toplam 54 TL

Bana uygun geldi sizce nasil.
    -10-15 gibi bir para odeyecekmiyim diye defalarca sordum kadin hayir dedi ins dedigi gibidir.

Cumartesi oglen o pakete gecince hizimi yukselttiler.

Suan akk gecildigi icin 3 mbit kullaniyorim hat tam olarak kaldiriyor .

Buda boyle bir animdir.
    İki gun once yasandi.

Vodafone a gecmeme sebebim forumdaki olumsuz olaylarin daha cok dilegetirilmesi oldu.

49 verecegime 59 veririm en azindan karsimda azda olsa muhatap bulurum dusuncesi daha baskin cikti.

Neyse hem bana tecrube oldu hemde istedigim fiyattan isimi gordum.

Ttnetin vodafone dan farkinin olmadigini gordum iki firmada kendi yapacaklarini musteriye yaptirmaya calisiyor.

Okuyan herkese tesekkur ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi red01 -- 24 Ağustos 2015; 10:09:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sizi bayağı yormuşlar ama. İyi sabır göstermişsiniz. Tarife fiyatı için bir şey söyleyemeyeceğim çünkü diğer tarifeler için fiyatları bilmiyorum. Hayırlı olsun yeni tarifeniz. Umarım bundan sonra uğraştıracak bir sorun yaşamazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertaga -- 26 Ağustos 2015; 23:04:08 >
  • red01 R kullanıcısına yanıt
    Vallahi hocam adamlar interneti bağlama aşamasında da bağlandıktan sonrada her türlü uğraştırıyorlar. Seni bildiğin süründürmüşler. O müşteri hizmetlerine koydukları telefona çıkan kadın veya erkek alayı su katılmamış mal !!! Geçen sene yalın internet için başvuru yaptım tam 10 kez ayrı ayrı kişilerle konuştum her konuşmam rahat 20 dakikadır. Adresimi veriyorum üzgünüm böyle bir yer görünmüyor genel müdürlükten kaydınızı yaptırmanız lazım diyorlar. Neyse şans eseri bir telefon buldum dağıtım şirketiydi yanlış hatırlamıyorsam aradım böyle böyle bir durum var bana adreste böyle bir yer bulamadıklarını söylüyorlar dedim sağ olsun baya yardımcı oldular. Hiç bir işleme gerek yok her şeyiniz görünüyor sistemde binanıza yalın hiper internet desteği mevcut arayıp tekrardan konuşun ve bu adresin sistemde göründüğünü teyit ettirdiğinizi söyleyin dedi. Aradım 11. kişi adresimi bulmayı başardı nasıl olduysa, uzun lafın kısası o koltuklara oturttukları kişiler bir halttan anlamıyorlar. Gelsinler ben ders veririm yeter ki azıcık zeka belirtisi görelim.

• Ya hic sormayin cins oldum zaten sokaktan adam toplamislar bilgisiz insanlari oraya oturtuyorlar sonra biz sinir krizi geciriyoruz.

Adamin port basvurusnu bile ben yapiyorum dusun zaten senin firman senin vodafon dan farkin yok sa ne ozelligin var.

Neyse dun aksam bir iki kere net koptu kaldirmiyormu baska bir sebepmivar cozemedim bir iki hafta sonra tam belli olur .
    Olmadi hizi 14 e felan cektiririm.

Hocam işin garip yani zaten parayı veriyoruz bide bu angarya işleri biz dolandırıyoruz. Hiç bir şeye karışmıyor adamlar bunların yaptığı işi ben tuvalette yaparım.
    Kopma varsa dediğin gibi hızı kaldırmıyordur belki hocam veya benim başıma gelen şöyle bir olay oldu, bende huwai modem vardı ttnetin verdiği ben kablolu kullanıyorum ara ara internet kopup geliyordu. Bir kaç kez aradım ttneti her hangi bir sorun olmadığını söylediler. Sonra tesadüfen buldum sorunu evde 2 kişi telefondan wifi açınca benim kablolu internet kopuyordu ne alaka anlamadım ama 2-3 kez denedim bunu her telden wifi açtığımda internet koptu geldi ve aralıklarla devam etti bu durum. Bende modemi değiştirdim şimdi hiç bir sıkıntı yok sende de böyle bir durum olabilir belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mithardir

Hocam işin garip yani zaten parayı veriyoruz bide bu angarya işleri biz dolandırıyoruz. Hiç bir şeye karışmıyor adamlar bunların yaptığı işi ben tuvalette yaparım.
    Kopma varsa dediğin gibi hızı kaldırmıyordur belki hocam veya benim başıma gelen şöyle bir olay oldu, bende huwai modem vardı ttnetin verdiği ben kablolu kullanıyorum ara ara internet kopup geliyordu. Bir kaç kez aradım ttneti her hangi bir sorun olmadığını söylediler. Sonra tesadüfen buldum sorunu evde 2 kişi telefondan wifi açınca benim kablolu internet kopuyordu ne alaka anlamadım ama 2-3 kez denedim bunu her telden wifi açtığımda internet koptu geldi ve aralıklarla devam etti bu durum. Bende modemi değiştirdim şimdi hiç bir sıkıntı yok sende de böyle bir durum olabilir belki.

Bendeki asus n12e modem
    Aksam test ederim.

Canimi sikan olan 1 nisandan sonra duzgun sinirsiz yada gunluk akk si olan wifi paketlerinin cok az ihtimalde olsa cikma olasiligi.

Cikarsa tahhudu bozmak gerekecek

Her şey sıkıntı zaten hocam düzgün işlemiyor Türkiye'de hiç bir şey mecburuz ya almaya dayatıyorlar istedikleri gibi her şeyi. Vaat var ama icraat yok hep bir şeyler çıkıyor şu gelecek bu gelecek ama lafta işte. İnşallah gelir hocam işini görürsün ama çokta ümitlenme
  • Ya bazen insanın sabrını sınıyolar ttnet müşteri hizmelerinde. İnt.hızım 16mbt idi ve farkedilemeyecek derecede küçük kopmalar meydana geliyodu netimde. Binamız 35 senelik bina alt yapı eski kaldırmadığını tahmin ederek hızını 8mbt e düşürmek için aradım kız paket değişikliği servislerine yönlendirdi beni kıza diorum ablam paket değişikliği servisiyle işim ne hızını 8mbt e düşür onu istiyorum ben Neyseki işini hakkıyla yapan bi insan çıktı orda karşıma durumu izah ettim böyle böyle bi sıkıntım var modem kaynaklı diil diye. Kuvvetle muhtemel hızımdan kaynaklı die adam 8 mbte düşürdü sıkıntı halloldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enda86

Ya bazen insanın sabrını sınıyolar ttnet müşteri hizmelerinde. İnt.hızım 16mbt idi ve farkedilemeyecek derecede küçük kopmalar meydana geliyodu netimde. Binamız 35 senelik bina alt yapı eski kaldırmadığını tahmin ederek hızını 8mbt e düşürmek için aradım kız paket değişikliği servislerine yönlendirdi beni kıza diorum ablam paket değişikliği servisiyle işim ne hızını 8mbt e düşür onu istiyorum ben Neyseki işini hakkıyla yapan bi insan çıktı orda karşıma durumu izah ettim böyle böyle bi sıkıntım var modem kaynaklı diil diye. Kuvvetle muhtemel hızımdan kaynaklı die adam 8 mbte düşürdü sıkıntı halloldu.

Aynen her aradiginizda bilgi seviyesi belli olmayan kisiler cikiyor.
    Birisi cikiyor salak salak seyler soyluyor birisine denk geliyorsun direk yardimci oluyor.

Bendede garip kopmalar oluyor. Adsl hatti kopmadan internetin koptugu oldu
    Sizinki gibi kaldirmiyor olabilir
    14-12 ye felan dusurtturecegim bende.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.