Şimdi Ara

500-750 TL Arası IPS Monitör Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle şunu belirtmek istiyorum TN panel mi yoksa IPS mi istiyorum diye. CS:GO oynuyorum ve tepki süresi benim için önemli bunun için TN panel ile gitmek isterdim ama zaten bütçeme uygun 144hz monitör olmadığı için IPS panel istiyorum. 60 hz monitörde 60 fps ile 120 fps arasındaki farkı ayırt edebiliyorum galiba tepki süresi 1ms ile 5ms i de anlayacağım, anlamamayı isterdim. Düşüncem şu şekilde eğer düşük tepki süreli bir monitör alacaksan 1ms 144hz falan olacak ki IPS panelden vazgeçtiğine değsin. IPS mi TN mi diye çok düşündüm ve bu kararı verdim.

500-750 TL fiyat aralığında 23" - 24" IPS bir monitör istiyorum, tepki süresi 5ms, input lag ise çok düşük olsun istiyorum. HDMI girişi de olmalı büyük ihtimalle monitörü hem PC de hemde xbox one da kullanacağım. Daha önce bir konu daha açmıştım 2-3 ay önce ama almak kısmet olmadı. Biraz doların düşmesini beklerim sonra da alırım diye düşünüyorum dolar 2.83 şuan 2.83 nedir ya.

Tavsiyelerinizi bekliyorum, tekrar hatırlatayım IPS monitör istiyorum, şöyle TESV:Skyrim oynarken havaya baktığım zaman bir içimi rahatlatsın istiyorum.
    5ms de de ghosting olmaz diye düşünüyorum heralde, input lag düşük olan monitörleri önerirseniz sevinirim. Birde baştaki sıkıcı kısım için özür dilerim niye yazdım bilmiyorum ama çok düşündüm TN mi IPS mi derken belirteyim dedim.

EDIT: Şuan aklımda öncelikli olarak Viewsonic VX2363Smhl-W ve AOC i2367FM var tavsiyelerinize açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FLowme131 -- 17 Ağustos 2015; 14:01:24 >

• Hocam bu işlerde böcek hocamdan iyisi yoktur.

Bu onunda cevabını alda ona göre seçim yap.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayrikoc61

Hocam bu işlerde böcek hocamdan iyisi yoktur.

Beklemedeyim hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FLowme131

quote:

Orijinalden alıntı: hayrikoc61

Hocam bu işlerde böcek hocamdan iyisi yoktur.

Beklemedeyim hocam.

Gelirse cevap vereceğinden eminim

• Asus önerilmiş yukarda biraz pahalı ama ips olarak iyi. Cs:go çift keleş rankındayım idare ediyor. Skyrim konusunda muazzam. Vga ile kullanıyorum ama ona rağmen süper ek olarak çift hdmi girişi var. Mini idarelik hoparlörü de unutmamak gerek...

• quote:

Orijinalden alıntı: 0netw0

Asus önerilmiş yukarda biraz pahalı ama ips olarak iyi. Cs:go çift keleş rankındayım idare ediyor. Skyrim konusunda muazzam. Vga ile kullanıyorum ama ona rağmen süper ek olarak çift hdmi girişi var. Mini idarelik hoparlörü de unutmamak gerek...

Hocam ghosting olayı nasıl? Ben dedüşünüyorum aynı monitörü biraz bilgi verir misiniz?Kullanımı nasıl,renkleri canlı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0netw0

Asus önerilmiş yukarda biraz pahalı ama ips olarak iyi. Cs:go çift keleş rankındayım idare ediyor. Skyrim konusunda muazzam. Vga ile kullanıyorum ama ona rağmen süper ek olarak çift hdmi girişi var. Mini idarelik hoparlörü de unutmamak gerek...

Hocam görüntü kalitesi iyidir ona bir şey diyemem de bası forumlarda Asus monitörlerin malzeme kalitesinin kötü olduğunu duymuştum sizce bu monitörün vx239h malzeme kalitesi nasıldır plastiği falan kaliteli mi kırılgan bir tipi var mı?
  • FLowme131 kullanıcısına yanıt
    Birtek ayak kısmı plastik masada durağından sorun yok. Alt çerçeve fırçalanmış alüminyum yağ izleri kalabilir normal. Yanda çerçeve yok zaten ( uyarı hoparlör çıkıntıları mevcut çoklu ekran kullanımında arada boşluk kalacaktır... ) arka kısmını zaten görmüyorum :)

• potcu kullanıcısına yanıt
    Renkler canlı ve görüntü açısı iyi sayılabilir ama mükemmel değil. Tn panelden 1 tık önde. Cs go oynuyorum belli bir düzeyde ve crt ( tüplü ekran ) sonrası bile ghostin oluyor vs demedim. Ekran ortasında kırılmalar oluşuyor ama oda hz ile alakalı 60hz hz her ekranda oluşacaktır. Ama renk paleti geniş kaç bit bilmiyorum ama vga kablosu 750ti ile gözü yormayan renk cümbüşü yaratıyor. Siyahları ips panel için çok başarılı.

• Bende kendimce monitör arayışlarına girdim, geçen arkadaşımda IPS monitörü test etmek üzere gitmiştim gitmez olaydım, IPS panel resmen renkleri soluklaştırıyor (kağıt üzerinde gerçek rengine çekiyor yani) Ama o gerçek renkte bana ve benim gibi oyunculara yaramaz, özetle IPS panelden uzak dur eğer deneme şansın yoksa pişman olursun.
  • samsung S24D590L
  • togi1975 kullanıcısına yanıt
    . bence de
  • Up.lazım banada

• Ips panel monitörler oyun için yeterli seviyeye inmedi henüz...Yani 5ms sınırda gibi ghosting yada başka bir sorundan öte input lag sorunu yasayabilirsin oyunlarda...Tehlikeye atma derim ips panel yerine tn panel 144hz bir monitör tercih edersen cok daha akıllıca bir iş yapmis olursun...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aradığım fiyatlarda 144hz var mı? Link atabilir misin. Birde Dell u2414h 4ms lag var 8ms gecikme süresi olmasına rağmen. Kesinlikle hiçbir sorun olmuyormuş onda. Yinede o fiyata varsa 144hz tercih ederim.

• Aradığın fiyatlarda 144hz cok zor...
    İlla ips panel istiyorsan biraz araştırman gerekiyor,oyunculara hitap eden ips panele sahip monitörler yavaş yavas gelmeye başladı...Ghosting olayına takilma derim,ghosting her monitörde var zaten önemli olan az olması az olanda da bunu gözün algılamaması...tepkime süresi 5ms idealdir oyun için aslında,sen input lag testlerine bak bir oyuncu icin bu daha önemli ve tabikide hz önemli...144hz ips panele sahip monitör varmı bilmiyorum ama varsa bile aşırı pahalıdır...ama 1440p çözünürlüğe sahip ips paneller mevcut istersen onalarada bakabilirsin,forumda konusu mevcut incelemede de bulunmuşlar koreden ips panel monitor alanlar diye bir başlığı olması lazim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lion_Army -- 31 Ağustos 2015; 9:19:04 >
  • http://www.vatanbilgisayar.com/aoc-236-e2461fwh-genis-ekran-led-monitor.html

Yaklaşık 2 senedir kullanıyorum gayette memnunum bu monitor'den. Benim için hiçbir problem çıkarmadı. Araştırma yaparken bende bunu önerenler olmuştu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.