Şimdi Ara

Sony'nin yeni Android arayüzü konseptine ait görüntüler ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony'nin yeni Android arayüzü konseptine ait görüntüler ortaya çıktı 

Geçtiğimiz günlerde Sony'nin Xperia cihazları içi sıfırdan yeni bir arayüz tasarladığını bu bağlantıda sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise stok Android arayüzüne çok yakın bir deneyim sunacağı söylenen yeni arayüzün konseptine ait görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerin Sony konseptine ait olması üreticinin nasıl bir görünüm tasarlamak istediği hakkında önemli bilgiler veriyor.

Arayüze ait ilk detaylar geçtiğimiz hafta İsveç'te başlayan beta programı ile ortaya çıkmıştı. Bu kez ise Swedroid sitesi yeni görselleri ve bilgileri yayınladı. Android 5.1 işletim sistemini temel alan arayüz Google'ın sunduğu saf android deneyimine ulaşmayı amaçlayacak.Görüntülerde gördüğümüz kadarıyla yalnızca arka plan, uygulama simgeleri gibi ufak değişiklikler içeren bu arayüzde Sony'nin geliştirdiği yazılımlar yine kendine yer buluyor. 

Bugün Android pazarında yeni üreticilerin bile kendine özel arayüz geliştirme çabasında olduğunu görüyoruz. Ancak büyük üreticilerin çoğu da uzun süredir geliştirdikleri arayüzleri sadeleştirmek için uğraşıyor. Bu noktada Sony'nin izlediği "Stok arayüze çok yakın" bir arayüz geliştirme hamlesini nasıl buluyorsunuz? Diğer üreticiler de zamanla bu konuda benzer adımlar atabilir mi?

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Sony'nin sadeleştirilmiş Android arayüzü konseptine ait görüntüler

• ben beğenmedim şuanki ikonlar daha hoş bence.

• Bende begenmedim xperia z3+ kullanilan ikonlar daha iyiydi
    Ve stabil ligi biraz daha arttirsalar çok daha iyi olur
    Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEKNOLOJİUZMANI10 -- 29 Temmuz 2015; 13:47:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fena değil

• Xperia x10 dan beri önce Timescape sonra da Xperia ara yüzünün gelişimini sürekli takip ettim. Kişisel görüşüm olarak Sony nin ara yüzü bir çok ara yüzüne gere zaten çok sade stabil ve seri. Neden böyle bir gerek duydular bilemiyorum. Ama ben son kullanıcı olarak biraz görsellik ve özelleştirebilme isterim ara yüzde. LG nin arayüzündeki özelleştirme tadında olsa, şu anki stabilitesini ve kalitesini korusa daha iyi olur. Görsel açıdan beğenmedim.

• Allah aşkına bu bildiğimiz android arayüzü neresi değişik gözünüzü seveyim yapmayın.

• sadelik güzeldir. bence hoş durmuş.

• Ben çokta bi değişiklik göremedim..

• Şimdi eksi yağmuruna tutulcam ama genel olarak lollipop sonrası arayüzü vs hiç sevemedim ben. Sadelik de bir yere kadar.

• Fazla fark yok gibi.

• ben beğendim sade güzel güncelleme içinde iyi olur bu durum darısı o kadar zaman adam edemedigi samsung un başına :)....

• Sony xperia c4 kullanıyorum, arayüzfotoğraftilerin aynısı zaten. Yeni bir şey değil

• Stock arayüz isteseydik gider nexus alırdık. Çok gereksiz bir hamle. Arayüz zaten başarılı,stabil. Umarım bunu ileride bize dayatmazlar.

• xperia arayüzü hızlı olabilir ama bence eksiği var.

1)mesela uygulama gizleme yok.

2)albüm uygulaması vasat. albüm uygulamasını ilk açtığında karşına karışık olarak fotolar çıkıyor. klasörleme çıkmıyor. ancak sol üstte 3 çizgi var oraya tıklayıp sonra klasör yapıyor. yani albüm uygulamasına girdiğinde direk klasör olmuyor.

3) ses tuşlarına basarken normal telefonun sesini kisiyor ama medya sesini kısmiyor. cyanogenmod arayüzünde ses tuşlarına bastığında GENİŞLETİLEBİLİYOR. SES MEDYA ALARM diye.

4) Adam akıllı bir dosya yöneticisi yok. telefonu ilk aldığımda FİLE COMMANDER uygulaması vardı. oda lite sürümüydü. onu gizledim. ES DOSYA Yöneticisini indirdim.

4-5 aylık XPERİA Z2 KULLANICISI OLARAK KONUŞUYORUM.( ancak 2 gün önce kardeşime verdim)

• ne görüntüsü adamlar z3 için direkt romunu sızdırdılar xda da aosp hastaları için birebir olacak güncellemeler daha hızlı ve daha uzun süreli gelecekse neden olmasın
  • sony varken sony alınır

• Sony sen git psp üret git ses sistemi felan üret bu piyasayi abilere bırak bence. Sony kadar rezil bir firma yoktur. Yazılım hersey değil git önce o ekran panelini gelistir.

• Her ana ekrana dönüşte ikonların yeniden yüklenmesi problemi ni gidersin önce sony telefonda 2 gb ram var ikonlar hala geç geliyorsa stabilite tartışılır

• quote:

Orijinalden alıntı: mentor23

Her ana ekrana dönüşte ikonların yeniden yüklenmesi problemi ni gidersin önce sony telefonda 2 gb ram var ikonlar hala geç geliyorsa stabilite tartışılır

Geliştirici seçeneklerinin sonundaki arkaplan işlem sınırı standart sınır mı seçili yoksa arka planda işlem yok mu seçili?

• quote:

Orijinalden alıntı: silver0021

Sony sen git psp üret git ses sistemi felan üret bu piyasayi abilere bırak bence. Sony kadar rezil bir firma yoktur. Yazılım hersey değil git önce o ekran panelini gelistir.

Değişik insan Sony ekranları düzelteli seneler oluyor Xperia Z2 den beri ekranları diğerleriyle yarışacak seviyede. Her alanda başarılı bir firma var konsolda seste görüntüde.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.