Şimdi Ara

Guitar Rig Hakkında Bir Sorum var ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhab arkadaşlar benim amacım şöyle ; mesela önce ritimi çalıyorum ve kaydediyorum, sonrasında onu oynatıyorum riff'i ben atıyorum onuda kaydediyorum ritim ile riff çalıyor ardından ben solo giriyorum yani pedal gibi düşünün
    guitar rig'te bu var mı ?

• Bu özellik yok sanırım hocam. Yani ben sadece arkaya bi ritm atıp onu kaydedip üstüne solo atıyorum. İki tane kaydetme yok diye biliyorum.
  • Breakage kullanıcısına yanıt
    hocam peki 1 tane de olur şimdilik. onu nasıl yapabilirim ? tape decke koyup öyle oynatıyorsanız öyle istemiyorum yoksa farklı bir yöntemi mi var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aranel Isilrá

hocam peki 1 tane de olur şimdilik. onu nasıl yapabilirim ? tape decke koyup öyle oynatıyorsanız öyle istemiyorum yoksa farklı bir yöntemi mi var ?

Hocam işte ben guitar rig'in kendi içindeki kayıt programıyla yapıp kaydedip öyle yapıyorum. Başka yöntem var mı bilmiyorum açıkçası. Siz nasıl bi şey istiyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Breakage

quote:

Hocam işte ben guitar rig'in kendi içindeki kayıt programıyla yapıp kaydedip öyle yapıyorum. Başka yöntem var mı bilmiyorum açıkçası. Siz nasıl bi şey istiyorsunuz?

hocam ben şöyle istiyorum ; şimdi ilk olarak ritimini çalıcam sallıyorum smells like teen spirit örnek vereyim o dın dırın tıkı tıkı dın dın kısmını çalıcam bir kere sonra o kendi kendine çalıcak orayı tekrarlarla arada ki notaları ben basıcam.
    sonrasında o notalarıda oto kayıt edicem ritim ve o aradaki notalar kendi kendine ilerleyecek bende solo kısmını çalıcam bu şekilde. araştırdım fl stuidoda varmış öyle bişey ama karışık fl studioyu biliyorum az çok ama guitar rigi ona bağlatmak zor oluyor

• Aranel Isilrá kullanıcısına yanıt
    Hocam onu açıkçası ben bilmiyorum, belki bilen bi arkadaş çıkar ama.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Breakage

quote:

hocam ben şöyle istiyorum ; şimdi ilk olarak ritimini çalıcam sallıyorum smells like teen spirit örnek vereyim o dın dırın tıkı tıkı dın dın kısmını çalıcam bir kere sonra o kendi kendine çalıcak orayı tekrarlarla arada ki notaları ben basıcam.
    sonrasında o notalarıda oto kayıt edicem ritim ve o aradaki notalar kendi kendine ilerleyecek bende solo kısmını çalıcam bu şekilde. araştırdım fl stuidoda varmış öyle bişey ama karışık fl studioyu biliyorum az çok ama guitar rigi ona bağlatmak zor oluyor

Guitar rigi fl studio'da açmak için guitar rigin dll dosyasını fl studionun vst klasörüne atmanız lazım. Sanırım böyleydi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mehmet54. kullanıcısına yanıt
    hocam yorumunuzu görmedim ama araştırırken bende sizin dediğiniz gibi yaptım ve gayet güzel kullanıyorum seslere falan bir sürü şey ekleyebliyiorum. gerçekten çok kaliteli sesleri elde ediyorum. teşekkürler.
  • Yapabilirsiniz.

Kayıt ve altyapı için birer tane çalar var.Önce ritmi kaydedersiniz,sonra ritmi altyapı olarak açıp üstüne riffleri çalıp ikisini birlikte kaydedersiniz,sonra ritim ve rifflerin olduğu kaydı altyapı olarak oynatıp en son soloyu kaydedersiniz.

Beş dakika kurcalarsanız rahatlıkla yapabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.