Şimdi Ara

Microsoft, Surface tabletlerin satış kanallarını genişletiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft, Surface tabletlerin satış kanallarını genişletiyor 

Windows 10 için sayılı günler kalmış durumda. Genel olarak PC sektörü de Microsoft'un yeni işletim sistemini pazara getireceklerini merakla bekliyor. Ancak Microsoft, Windows 10 ile birlikte diğer ürünlerini de öne çıkarmayı planlıyor.

Şirketin şüphesiz en başarılı ürünlerinden birisi Surface tablet serisi. Özellikle Windows masaüstü sürüm deneyimi sunabilen Surface Pro modelleri kendi kitlesini yakalamayı başarmış durumda. Microsoft'un dünya genelinde iş ortaklığı yöneticisi Gavriella Schuster ise Surface tabletlerin artık daha fazla distribütör tarafından satılacağını açıkladı. Hali hazırda bir kaç yüz satış kanalı bulunduğunu belirten yönetici bu kanalların yaklaşık iki kat arttırılacağını ifade etti.

Diğer yandan Surface Pro, Surface Pro 2, Surface Pro 3 ve Surface 3'ün Windows 10 sürümüne güncelleneceği de belirtildi. Ancak hatırlanacağı üzere Surface RT ve Surface 2 Windows RT sürümü ile piyasaya çıkmış, daha sonrasında ise Microsoft bu sürümden vazgeçmişti. RT sürüme sahip ARM tabanlı modeller Windows 10 sürümüne kavuşamayacak ancak bu cihazlar Windows 10 ile birlikte gelen bazı yenilikleri içerecek farklı bir güncelleme alacaklar. Bu güncellemenin tarihi hakkında ise henüz net bir bilgi bulunmuyor.

• Açık ara dünyanın en işlevsel tableti.

• Çok pahalılarrr

• Getirin artık şunu Türkiyeye.

• Böyle bir cihaz yapıp da yeni aklına geldiyse dünyaya yayma!!!
    Fıstık gibi cihaz.Rakibin yokken sat,sat,sat işte. Türkiye'ye de bir store aç artık.

• Türkiye'ye de gelir artık umarım. Pro 3'e param yetmese de , Surface 3' ü almayı düşünüyorum
  • Fiyatlar çok yüksek. Eş değer donanımdaki laptop fiyatlarına indiği gün, laptop pazarı bunalımdan çıkar.
  • İlk Surface cihazına bile güncelleme verecekler, Microsoft kalitesi :)

Surface Pro'nun kalitesi resimlerden fazla belli olmuyor. Gidip deneyip hissetmek gerekiyor, ben hayatımda bu kadar kaliteli klavye kullanmadım sanırım, adamlar tablete koymuşlar bunu.

• Ben de var Surface Pro 3 . Benzeri yok muhtesem ...

• Surface Pro gibisi yok,umarız artık MS Türkiye de resmi olarak satar.Fiyatı da çok falan değil,499$'a süper cihaz satıyor adamlar.Apple ile kıyaslayınca UCUZ bile.Buna pahalı diyenler gidip iphone6+a 3000 TL basarlar onun fiyatında bişey yok.Onun için bu tür yorumları yapanları bloklamak gerçekten çok iyi bir çözüm.
  • Kesinlikle Türkiye'ye resmi kanaldan gelmeli. Ben de paralel ithalat olarak satın aldım ve memnunum fakat direkt Microsoft garantisi olması tartışılmaz.
    Microsoft Xbox 360'ı da resmi anlamda seneler sonra getirmişti, Türkiye'de ürün satabileceklerine pek inanmıyorlar anlaşılan.
    Bence paralel ithalat da olsa bütçesi olan ARM tabletlere 2000 küsür lira dökmesin gidip direkt Surface serisine baksın, en azından araştırsın.
    Arkadaşın dediği gibi telefonlara 3000tl verip, ARM tabletlere 2000 küsür fiyat çekiliyorsa bu ürünün fiyatı gayet normal. Telefon komple 200-300$'a malolurken sadece içindeki Intel Core i5+ serisi işlemcilerin batch maliyeti zaten 250-300$ dan başlıyor.
    Buna ek olarak size çok hassas aktif digitizer stylus, çerçeveye ve yüzeye sıfır(boşluksuz) PLS ekran, desktop windows, SSD gibi güçlü özellikleri 9mm inceliğinde sunuyor. Pc olmasına rağmen telefon ve arm tabletlerden çok daha hızlı(5-6sn) açılıyor.
    Tüm platformları kullanmış birisi olarak tek memnun kaldığım cihaz diyebilirim. Herşeyden önce desktop windows'un rahatlığı var. Ipad'i usb'den Surface'e bağlayıp itunes ile Ipad'e müzik atabilirsiniz, bu durumu özetler.

• Haberde satış kanallarından tamamen alakasız bir biçimde ek olarak Surface RT ve Surface 2'nin düşük kapsamlı bir Windows 10 sürümüne güncelleneceğini belirtmişsiniz. Metninizden aynen kopyalıyorum:

"Diğer yandan Surface Pro, Surface Pro 2, Surface Pro 3 ve Surface 3'ün Windows 10 sürümüne güncelleneceği de belirtildi. Ancak hatırlanacağı üzere Surface RT ve Surface 2 Windows RT sürümü ile piyasaya çıkmış, daha sonrasında ise Microsoft bu sürümden vazgeçmişti. Yönetici buna rağmen bu cihazların "Ofis sürümü" diyebileceğimiz kısıtlanmış bir Windows 10 sürümü ile güncelleneceğini açıkladı."

Lütfen bu yazdığınızın kaynağını açıklar mısınız? Çünkü verilen bilginin doğruluğuyla alakalı şüphelerim var.

Cnet'in 21 Ocak 2015 tarihli şu haberinde aynen şu metin geçmekte: "We are working on an update for [the Windows RT version of] Surface, which will have some of the functionality of Windows 10. More information to come." The company declined to comment further." Yani mealen 'Windows RT yüklü Surface tabletlere Windows 10'un bazı özelliklerini içeren bir güncelleme çıkaracağız.' denilmiş, az özellikli bir Windows 10 denilmemiş. Bununla birlikte bu DH haberiyle aynı günde (15 Haziran) girilen bir The Verge haberine göre Windows RT yüklü tabletlere Windows 10'un gelmeyeceği, bunun yerine 'Windows 8.1 RT Update 3' isimli bir güncellemenin çıkacağı yazılmış. Kaynakları ise Windows Insider programı yöneticisi Gabe Aul.

Şimdi tüm diğer haberler sizin haberinizin içeriğinin yanlış ve biraz aldatıcı olduğunu gösteriyor. Lütfen bundan sonraki haberlerinizdeki içerik ve içeriğin doğruluğu konusunda daha hassas olunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elmeti

Haberde satış kanallarından tamamen alakasız bir biçimde ek olarak Surface RT ve Surface 2'nin düşük kapsamlı bir Windows 10 sürümüne güncelleneceğini belirtmişsiniz. Metninizden aynen kopyalıyorum:

"Diğer yandan Surface Pro, Surface Pro 2, Surface Pro 3 ve Surface 3'ün Windows 10 sürümüne güncelleneceği de belirtildi. Ancak hatırlanacağı üzere Surface RT ve Surface 2 Windows RT sürümü ile piyasaya çıkmış, daha sonrasında ise Microsoft bu sürümden vazgeçmişti. Yönetici buna rağmen bu cihazların "Ofis sürümü" diyebileceğimiz kısıtlanmış bir Windows 10 sürümü ile güncelleneceğini açıkladı."

Lütfen bu yazdığınızın kaynağını açıklar mısınız? Çünkü verilen bilginin doğruluğuyla alakalı şüphelerim var.

Cnet'in 21 Ocak 2015 tarihli şu haberinde aynen şu metin geçmekte: "We are working on an update for [the Windows RT version of] Surface, which will have some of the functionality of Windows 10. More information to come." The company declined to comment further." Yani mealen 'Windows RT yüklü Surface tabletlere Windows 10'un bazı özelliklerini içeren bir güncelleme çıkaracağız.' denilmiş, az özellikli bir Windows 10 denilmemiş. Bununla birlikte bu DH haberiyle aynı günde (15 Haziran) girilen bir The Verge haberine göre Windows RT yüklü tabletlere Windows 10'un gelmeyeceği, bunun yerine 'Windows 8.1 RT Update 3' isimli bir güncellemenin çıkacağı yazılmış. Kaynakları ise Windows Insider programı yöneticisi Gabe Aul.

Şimdi tüm diğer haberler sizin haberinizin içeriğinin yanlış ve biraz aldatıcı olduğunu gösteriyor. Lütfen bundan sonraki haberlerinizdeki içerik ve içeriğin doğruluğu konusunda daha hassas olunuz.

Son paraftafta " The ARM-based Surface RT and Surface 2 however will receive a borked Win10 "feature subset" and Microsoft has no timetable for when the subset will be made available." şeklinde bir cümle yer alıyor, kaynak olarak bunu kullanmıştım.

Engadget kaynağına baktığımızda ise RT tabletlerin Windows 10 güncellemesi yerine Windows 10 özelliklerini içeren bir güncelleme yayınlanacağından bahsetmiş dediğiniz gibi. Kullanılan ifadeden ben kısıtlanmış bir Windows 10 geleceğini çıkarmıştım hala baktığımda da aynı şeyi anlıyorum.

Haber ile ilgili gerekli düzenlemeyi yapacağım şimdi

• quote:

Orijinalden alıntı: Okisht

quote:

Orijinalden alıntı: Elmeti

Haberde satış kanallarından tamamen alakasız bir biçimde ek olarak Surface RT ve Surface 2'nin düşük kapsamlı bir Windows 10 sürümüne güncelleneceğini belirtmişsiniz. Metninizden aynen kopyalıyorum:

Son paraftafta " The ARM-based Surface RT and Surface 2 however will receive a borked Win10 "feature subset" and Microsoft has no timetable for when the subset will be made available." şeklinde bir cümle yer alıyor, kaynak olarak bunu kullanmıştım.

Engadget kaynağına baktığımızda ise RT tabletlerin Windows 10 güncellemesi yerine Windows 10 özelliklerini içeren bir güncelleme yayınlanacağından bahsetmiş dediğiniz gibi. Kullanılan ifadeden ben kısıtlanmış bir Windows 10 geleceğini çıkarmıştım hala baktığımda da aynı şeyi anlıyorum.

Haber ile ilgili gerekli düzenlemeyi yapacağım şimdi

Cevap, ilgi ve düzenleme için teşekkür ederim. Aslında The Verge'ün kaynak olarak verdiği tweet durumu yarım ağız da olsa Microsoft tarafından açılamış oluyor, ekimde gelecek Windows 8 güncellemesi.
    quote:

@jon5798 Windows 8.1 RT Update 3 will be available in September

Keşke haberin orjinalinin kaynak kısmına bahsettiğiniz Engadget haberini ekleseymişsiniz.

• Elmeti kullanıcısına yanıt
    Bundan sonra kaynak eklemeye daha çok dikkat ederim

Bu tarz haberlerde çok detay olmadığı için güncelleme vs gibi diğer konulara girilebiliyor. Oradaki ifadenin net olduğunu düşündüğüm için çok araştırmadan aktarmayı uygun görmüştüm. Yanlış düşünmüşüm demek ki. Teşekkürler geri dönüşünüz için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.