Şimdi Ara

Epson Yazici ile sikinti yasayanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Epson yazici ile sikinti yasayan arkadaslar tum sorunlarinizi iletebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi has00_48 -- 13 Temmuz 2015; 10:49:09 >

• merhaba,benim epson yazıcının siyah kartuşu bitti.yeni dolum yapılan 4'lü kartuşlardan aldım,renkli fotokopi çekiyor ama siyah olan la çekmeye kalkınca çizgili çıkıyor.yada silik çıkıyor.sorun ne olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gigaerman

merhaba,benim epson yazıcının siyah kartuşu bitti.yeni dolum yapılan 4'lü kartuşlardan aldım,renkli fotokopi çekiyor ama siyah olan la çekmeye kalkınca çizgili çıkıyor.yada silik çıkıyor.sorun ne olabilir.

merhaba
    yapmadıysanız eğer bakım kısmından kafa temizleme yapın. dolan kartuşunuzun hava deliğinin açık olduğuna emin olun.

• Uzunca bir süredir epson dx4050 modelini dolan kartuslarla kullanmaktayım. 1 ay once baslayan siyah ve cyan renklerdeki cizgilerde yasadigim sorunlarla ugrasirken herseyi denedim. Sonucta siyahta kesik cizgilere ancak ulasabildim. 1 ay Sonrasinda cihazi actigimda kartuslarin orjinal olmadigi ve degistirilmesi gerektigi mesajini aldigimda birdaha geriye donus olmadi. Sizce cihaz copmu yoksa sans varmi kurtulus icin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem baskı malzeme

quote:

Orijinalden alıntı: gigaerman

merhaba,benim epson yazıcının siyah kartuşu bitti.yeni dolum yapılan 4'lü kartuşlardan aldım,renkli fotokopi çekiyor ama siyah olan la çekmeye kalkınca çizgili çıkıyor.yada silik çıkıyor.sorun ne olabilir.

merhaba
    yapmadıysanız eğer bakım kısmından kafa temizleme yapın. dolan kartuşunuzun hava deliğinin açık olduğuna emin olun.

kartuşları aldığım yere yazıcıyı da götürdüm,kartuş arızalı çıkmış,yapmışlar ama yine çizgili yazıyor.tek fark çizgilerin azalması.tamamen yapamamışlar yani.

• has00_48 H kullanıcısına yanıt
    Bende EPSON L300 var rahatsızlığım nedeniyle 6 ay kullanmadım, şimdi baskı kalitesi çok düştü (renkli çıktılarda çizgiler oluşuyor) kafa temizleme programını 10 defa civarında çalıştırdım, her defasında (Püskürtme Denetimi Desenini Yazdır komutunda gördüğüm) baskı kalitesi biraz daha iyileşti isede resim basacak kaliteye gelmedi. Yazıcıyı açıp Kafayı elle temizlemek istedim ancak kafayı sökemedim. Son durumda (test sayfasında ki görüntüde) siyah ve kırmızı renkte test çizgileri kesik kesik (devamlılık göstermiyor) görüntü veriyor. Kafayı nasıl temizliyeceğim hakkında yardımcı olursanız minnettar kalacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinan111 -- 4 Eylül 2015; 19:39:49 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • uzun sure yattigindan dolayi tikanma sorunu olusur kafa temizlemeyi devam ettir ustam cizgilerin azaldigini goruyorsan sorunun ortadan kalkacaktir
  • Ben de Epson L120 var fotoğraf baskısı alıyorum haftada birkaç kez kullanıyorum. Hafif belirgin olacak şekilde çizgili yazdırmaya başladı, 3-4 kere temizleme işlemi yaptım yine aynı sorun ne yapabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hypergene

Ben de Epson L120 var fotoğraf baskısı alıyorum haftada birkaç kez kullanıyorum. Hafif belirgin olacak şekilde çizgili yazdırmaya başladı, 3-4 kere temizleme işlemi yaptım yine aynı sorun ne yapabilirim?

Garatisi devam ediyorsa servise gönderin uğraşmayın
  • Tutakbilisim T kullanıcısına yanıt
    Evet devam ediyor garantisi ama sanki o çizgiler de bir kaç kafa temizleme daha yapınca düzeldi... Bir daha en ufak problemde gönderiyorum kesinlikle servise...
  • eger farkli bir sikintisi olursa yazarsin ustam ama servis garantisi varsaa once servide vermeni tavsiye ederim fazla kurcalama bence )

Uzun sure kullanmamada yazici kafasinda tikanmalar meydana gelecektir mutlaka bunlari temizleme bolumunden temizletmeniz gerekecektir. Bazen gina getirecek kadar olsada bu islemi yapmanizi oneririm ancak yazicinizi acabilme sansiniz var ise icerisinde bulunan pis boya yuvasinin temiz oldugundan emin olunuz. Kendi yuvasinda katman katman bezler vardir o bezleri alt ust ederek degistirebilirsiniz yada sikistirilmis pamuk koyabilirsiiniz (kadinlarin makyaj sildikleri pamuk) olabilir mesela
  • quote:

Orijinalden alıntı: has00_48

eger farkli bir sikintisi olursa yazarsin ustam ama servis garantisi varsaa once servide vermeni tavsiye ederim fazla kurcalama bence )

Uzun sure kullanmamada yazici kafasinda tikanmalar meydana gelecektir mutlaka bunlari temizleme bolumunden temizletmeniz gerekecektir. Bazen gina getirecek kadar olsada bu islemi yapmanizi oneririm ancak yazicinizi acabilme sansiniz var ise icerisinde bulunan pis boya yuvasinin temiz oldugundan emin olunuz. Kendi yuvasinda katman katman bezler vardir o bezleri alt ust ederek degistirebilirsiniz yada sikistirilmis pamuk koyabilirsiiniz (kadinlarin makyaj sildikleri pamuk) olabilir mesela
    quote:

Orijinalden alinti: has00_48

eger farkli bir sikintisi olursa yazarsin ustam ama servis garantisi varsaa once servide vermeni tavsiye ederim fazla kurcalama bence )

yapabiliyorsanız pis mürekkebi yazıcının dışında biriktirin , keçeleri değiştireceksenizde pamuk yada sünger türü kullanmayın pamuğun hacmi büyük ama hacmi,ne göre emiciliği ve su tutma özelliği azdır onun yerine aşağıdaki temizlik bezlerini yerinden çıkan keçelerin ölçülerinde keserek üst üste dikebilirsiniz yada ayakkabı keçeside kullanabilirsiniz onlar yünden yapılır emiciliği yüksektir
    http://www.misservis.com/customer/adonis/urun/168-temizlik-bezi-35x40cm-12-pk-3ad.html

• has00_48 H kullanıcısına yanıt
    epson l365 aldım pdf dosyasını yazdıracağım zaman send to onenot 2013 çıkıyor yazıcının ismi çkmıyor word dosyasındaki gibi send to one not 2013e tıkladığım zamanda yüklü olmadığı için bende galiba yazdırmıyor başka seçenekte yok nasıl yazdırıcam ?
  • hocam l1300 var elimde parlak sticker kağıdına resmi ve yazıları berbat çıkarıyor 1 günlük cihaz. ne yapabilirim.
  • parlak sticker kagidindan kastiniz ? bi urun linki atabilir misiniz
  • jewel06 kullanıcısına yanıt
    klasik yazıcı mürekkebi le kuşe kağıda baskı yapamazsınız, bu mürekkep kuşeye yapışmaz ıslak çıkar sanırım sizin kullanmaya çalıştığınızda kuşe yüzeyli bir kağıt. fakat neyseki Bu yazıcılar için inkjet sticker kağıtlar mevcut aynı zamanda bir fotoğraf kağıdı türü olan bu kağıtlara mürekkep hemen yapışır ve kuru çıkar ıslak kalması söz konusu değildir bizdeki stickerlar'ın gramajı 200 gr A4 ve A3 ebatları mevcut lüzum olursa PM'den yazın diğer kağıt çeşitleriyle birlikte fiyat listesi göndeririz.
  • Merhaba,
    Epson L800 ile 10 x 15 cm Epson Glossy kağıda çıktı aldığımda kağıdın üst ve alt kenarlarında hafif siyah lekeler oluşuyor. Bunu önlemenin bir yolu var mıdır acaba? Kafalar temiz, çıktı kalitesi ile ilgili bir sorun yok, sadece kağıtların kenarlarında incecik siyah çizgi oluşuyor.
  • Aculaser mx14nf model yazıcım kağıt almıyor içine. Özel bir servise verdim onlarda yapılamayacağını söyleyip geri verdiler. Sanırım kağıdı içine çeken lastik kötü olmuş. Eğer siz iterseniz kağıdı alıyor dediler. Ne yapılabilir?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.