Şimdi Ara

Diş Hekimliği yazacaklar ve bilgi almak isteyenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen sene bende sizin gibi dişi araştırıyordum. Şuan Hacettepe de okuyorum. 1. Sınıfı bitirdim. Bilgi almak, soru sormak isteyenleri bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bölüm çok zor mu? Yetenek istiyor mu? Yeteneğimin olup olmadığını bilmiyorum ama çalışkanım çalışmayı severim yapabilir miyim?

• Diğer bölümlere göre zor. Çünkü işin hem teorik hem de pratik kısmı var. El becerisi biraz gerektiriyor ama merak etme pratik yaptıkça kendiliğinden gelişiyor. Eğer diş istiyorsan ve çalışmayı da seviyorsan diş sana göre olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: bugrabjk

Diğer bölümlere göre zor. Çünkü işin hem teorik hem de pratik kısmı var. El becerisi biraz gerektiriyor ama merak etme pratik yaptıkça kendiliğinden gelişiyor. Eğer diş istiyorsan ve çalışmayı da seviyorsan diş sana göre olabilir.

Diş gerçekten kafama yattı. Peki kendine vakit ayırabiliyor musunuz?

• Sınav zamanları sıkışık oluyor. Gezmeyi unutuyorsun. Onun harici istersen ayırırsın. Çalışmanı zamanında yaparsan bir şey olmaz.

• hocam diş hekimliği istiyorum senelerdir.. bu sene sınava girdim ve 39bindeydim 2. senem bu. sizce diş hekimliği için 3. seneye kalmalı mıyım buna değer mi?
  • Hayallerinin peşinden koşmanı öneririm ama seneye daha iyi yapar mısın belli olmaz. Bi de yaptın diyelim okumaya başladıktan sonra dişi sevmezsen zorlanırsan telafisi zor olabilir.

Açıkçası ben 2. Seneyi bile çıkaramazdım. O senenin psikolojisi çok farklı oluyor. Ne olursa olsun hayırlısı olsun şimdiden.

• İlk senedeki pratikler ne kadar zorlar sabundan diş yapmak gibi şeyler felan ? Bide ilk senenin kitap ve alet olarak ne kadar masrafı olabilir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: bugrabjk

Hayallerinin peşinden koşmanı öneririm ama seneye daha iyi yapar mısın belli olmaz. Bi de yaptın diyelim okumaya başladıktan sonra dişi sevmezsen zorlanırsan telafisi zor olabilir.

Açıkçası ben 2. Seneyi bile çıkaramazdım. O senenin psikolojisi çok farklı oluyor. Ne olursa olsun hayırlısı olsun şimdiden.

bölümünüzün negatif taraflarını yazar mısınız peki?
  • Bizde sabun yoktu. Mumla başlayıp alçıyla devam ettik. Mum sıkıntı olmuyor ama alçının kıvamını tutturamazsan sıkıntı yaratıyor. Sabun ve alçı elleri tahriş edebiliyor aynı zamanda bir hatanda geri dönüşü olmayabiliyor. Mumda böyle bir sıkıntı yok.

Kitap almadık kırtasiyelerden ve hocaların hazırladığı slaytlar yeterli oldu. Malzemelere bu sene 1600 lira falan harcadık.

• Sınav zamanları zorlu ve sıkışık geçiyor. Bunaltabiliyor.
    Pratik derslerinde hata yaparsan can sıkıcı olabiliyor.
    Sosyal olarak biraz etkileyebiliyor. Sınav zamanları.
    Biraz masraflı malesef.
    Ortalaman tutsa bile finalden 50 ve üstü alma zorunlulugu var bizde o özellikle benim canımı biraz sıkıyor.

Şimdilik bu kadar aklıma geldi.

• hocam sizce tercih sıram nasıl olmalı

1-hacettepe
    2-çapa
    3-ankara üni siz olsaydınız boyle mi yapardınız sıralamayı. hacettepeyi ucundan kaçırıyorum
  • arkonemlendirici A kullanıcısına yanıt
    Bence ideal ama Egeyi de araya sıkıştırmanı öneriyorum. Ben Hacettepe den sonra direk Ege yazmıştım. Belki Hacettepe tutar belli olmaz.

• Çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için Diş hekimliği için bir sene daha değer...
  • peki gazi diş ve ankara dişi kıyaslar mısınız? 1. sıraya kesin hacettepe yazıcam buuk iht. 2.sıradaki gelecek siz olsaydınız 2 ye ankara mı çapa mı yazardınız
  • Ne demek yardım edebildiysem ne mutlu bana :) hayırlısı olsun

• ilginizden dolayı teşekkür ederim umarım seneye ben de boyle bi konu açarım :ÇD
    Ankara ve Gazi yi kıyaslayamacağım malesef. Oradaki ortamı görmediğim için sağlıklı bir kıyaslama olmaz ama ikisinden birine bile gitsen pişman olacağını zannetmiyorum.

Üniversiteyi Ankara da okuma gibi bir isteğiniz yoksa 2. Sıraya Çapayı yazardım.

Ne demek :) asıl ben ilginizden dolayı teşekkür ederim.

• açıkçası şehrin bi onemi yok. fakat ankara üni mi çapar mı kararsızım. nette adam akıllı bilgi yok. bu ikisinden birini kazanıcam sizce hangisini one yazayım :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.