Şimdi Ara

Hemşirelik hakkında fikri olanlar allah rızası içün yardım etsin.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hemşirelik bölümü okunabilir mi arkadaşlar, maaş durumu iş bulma durumu açısından, bilen duyan-tanıdığı olan varsa yardımını esirgemin lütfen.
    Sıralamam 100bin bu arada.

• banadabibardaksu kullanıcısına yanıt
    kardeş ygs2 den mi tercih ediyorsun mf3 mü gerçi fark etmez ama bende orayı yazacağım bayağı araştırdım sağlık sektöründe hemşirenin işi garanti devlette atamaları en kolay olan 2 ya da 3.meslek
  • takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: marlonunuz

kardeş ygs2 den mi tercih ediyorsun mf3 mü gerçi fark etmez ama bende orayı yazacağım bayağı araştırdım sağlık sektöründe hemşirenin işi garanti devlette atamaları en kolay olan 2 ya da 3.meslek

YGS-2 den tercih yapacam , ben de atamalarının ve iş olanaklarının iyi olduğunu duydum ama sadece duyum olarak kaldığı için fikir almak istedim
  • banadabibardaksu kullanıcısına yanıt
    şu an özelde çalışan arkadaşlarım var 2.500 t+döner sermayeyle 3bin tl yi falan buluyormuş işte
  • kan alıyorsun
    hasta ile ilgileniyorsun
    hastanın altını temizliyorsun
    hastaya ilacını veriyorsun
    yeri geliyor onunla arkadaş oluyorsun
    ve bunun gibi bir çok şey
    hemşireliğin de para için yapılabilecek türden bir meslek olduğunu düşünmüyorum
  • Hemsirelik okuyordum sorularinizi cevaplayabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaya.idil

Hemsirelik okuyordum sorularinizi cevaplayabilirim

Biraz genel bilgi alabilir miyiz, derslerin içeriği-mezun olduktan sonra iş bulma süreci hakkında vesaire
  • quote:

Orijinalden alıntı: R3DROS3V3RTIGO

kan alıyorsun
    hasta ile ilgileniyorsun

hastanın altını mı temizliyorsun ? fdogkf öyle bir şey yok kardeş yalnız
  • quote:

Orijinalden alıntı: marlonunuz

quote:

Orijinalden alıntı: R3DROS3V3RTIGO

kan alıyorsun
    hasta ile ilgileniyorsun

hastanın altını mı temizliyorsun ? fdogkf öyle bir şey yok kardeş yalnız

aksiyon katmak istedim
    şaka bi yana öyle bişi duymuştum
  • Altını temizleme işini hasta bakıcısı yapar diye biliyorum
  • Ilk yil cok zorlayici dersler olmuyor hemsirelikle ilgili temel seyler ogreniliyor daha cok biyoloji dersleri gibi oluyor hatta. 2. Donem haftada 1 gun staj oluyor o da gideceginiz hastaneye bagli yogunlugu benim hastenemde hic yogunluk yoktu fakat faha ilk yilda kan almada yada acil de inanilmaz yogunlukta olanlar da vardi ikinci sinif birinci sinifa gore daha zorlayici acikcasi marmara da tek sıkıntı secmeli dersler bolum dersleri kadar zorluyorlardi yine 1 gun staj oluyor. Atanma konusu ise turkiye nin herhangi bir yerine atanmak sıkıntı degil cok zorlayici degil diger bolumlere gore gayet basit ve hastanede iyi denilebilecek maaslar ile calisiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: kaya.idil

Ilk yil cok zorlayici dersler olmuyor hemsirelikle ilgili temel seyler ogreniliyor daha cok biyoloji dersleri gibi oluyor hatta. 2. Donem haftada 1 gun staj oluyor o da gideceginiz hastaneye bagli yogunlugu benim hastenemde hic yogunluk yoktu fakat faha ilk yilda kan almada yada acil de inanilmaz yogunlukta olanlar da vardi ikinci sinif birinci sinifa gore daha zorlayici acikcasi marmara da tek sıkıntı secmeli dersler bolum dersleri kadar zorluyorlardi yine 1 gun staj oluyor. Atanma konusu ise turkiye nin herhangi bir yerine atanmak sıkıntı degil cok zorlayici degil diger bolumlere gore gayet basit ve hastanede iyi denilebilecek maaslar ile calisiliyor

Çok teşekkür ederim öğrenmek istediğim her şeyi yazmışsınız.
  • Alt temizleme isine gelince turkiye de bazi hasteneler var ki hasta bakicisi yok ve mecburen sen yapmak zorunda kaliyorsun sadece igne vurmak serum takmak gibi dusunmeyin yapilacak bir suru sey var hastaneler de akliniza gelebilecek bir suru sey

• kaya.idil K kullanıcısına yanıt
    fakülte mi senin ki ?
  • Marmara da idim ben

• 2 yıldır hemşire olarak görev yapıyorum, görevin meslek tanımını okumanı öneririm öncelikle. Hastanın bakımından temizliğinden hemşire sorumludur, bu utanılacak birşey değil yukarıda dalga geçer tarzda yazdıklarınız hele ki. Şu an hastanelerde bakım gören altı temizlenen, beslenen kişiler ileride ailenizden biri yada siz olabilirsiniz. Biraz minnettar olmayı öğrenin.

Seçimine gelecek olursam özelde 2000+ devlette 2500+ civarı döner sermaye ile kazanırsın. Ama kesinlikle para için düşünüyorsan seçilecek bir meslek değil mutsuz olursun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Troponin

2 yıldır hemşire olarak görev yapıyorum, görevin meslek tanımını okumanı öneririm öncelikle. Hastanın bakımından temizliğinden hemşire sorumludur, bu utanılacak birşey değil yukarıda dalga geçer tarzda yazdıklarınız hele ki. Şu an hastanelerde bakım gören altı temizlenen, beslenen kişiler ileride ailenizden biri yada siz olabilirsiniz. Biraz minnettar olmayı öğrenin.

Seçimine gelecek olursam özelde 2000+ devlette 2500+ civarı döner sermaye ile kazanırsın. Ama kesinlikle para için düşünüyorsan seçilecek bir meslek değil mutsuz olursun.

İnsanlar bundan para kazanıyosa utancak bişey yok , ben herşeyi yapabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Troponin

2 yıldır hemşire olarak görev yapıyorum, görevin meslek tanımını okumanı öneririm öncelikle. Hastanın bakımından temizliğinden hemşire sorumludur, bu utanılacak birşey değil yukarıda dalga geçer tarzda yazdıklarınız hele ki. Şu an hastanelerde bakım gören altı temizlenen, beslenen kişiler ileride ailenizden biri yada siz olabilirsiniz. Biraz minnettar olmayı öğrenin.

ben kesinlikle dalga geçmedim
    hemşireliğin para için yapılacak türden bir meslek olmadığını dile getirmeye çalıştım
  • İşi çok aşırı kolay bir şekilde bulursun nerde okursan oku hiç fark etmez. Maaşıda 2300ve uzeri ama daha asagisi degil o konuda da icin rahat olsun. Ama calisma sartlarinin zorlugu degisken. Mesela yenidogan bebeklerin oldugu bolumde olursan cok rahat edersin acilde calisirsan hic rahat edemezsin gibi..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.