Şimdi Ara

İthal elektronik ürünlere ek vergi uygulaması bir kaç ay içerisinde başlayacak (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.091
Cevap
12
Favori
21.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok şaşırmamak gerek aslında. Şimdi aklıma geldi de kışın hükümetimiz ithal botlara su geçirmez vergisi getirmişti. İthal deri botlara %50 deri olmayanlar %35 ek vergiye tabi tutuldular. Önümüzdeki sene yani bu kış doların da artmasıyla akılları başlarına gelecek bot alacak olanların :D
  • Reza Zarrab cep telefonu işine girsin, cep telefonu da pırlanta gibi temel ihtiyaç maddesi sayılsın ve ötvsiz satılsın istiyorum... çok şey mi istiyorum?
  • sadece cep telefonuna geliyor vergi bildiğim kadarı ile.
  • a ke pe nin yaptığı bu politika tam bir komünist sistem modelidir. ülkeyi dışarıya kapatıp rekabeti önlemek, halka da ya lada ya da moskviçe binin demek. dünya üzerinde verginin vergisini veren tek milletiz ey ahali, uyanın da bir tepkiniz olsun. vergi mayyağı olduk.

• Ölmüşüz ağlayanımız yok. Sonunda özlediğimiz Osmanlı'ya yavaş yavaş kavuşuyoruz. Ama Osmanlı'nın son zamanlarına yaklaşıyoruz sanki... Hani hatırlarsınız derslerden, halkın vergi yükü altında ezilip artık vergi vermekten üretim bile yapamadığı zamanlara...

• Vestelde zaten devlet tesviki var bir bakima devlet resmi olarak vestele ortak,ek verginin de ekini getirir bunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leothesaint

a ke pe nin yaptığı bu politika tam bir komünist sistem modelidir. ülkeyi dışarıya kapatıp rekabeti önlemek, halka da ya lada ya da moskviçe binin demek. dünya üzerinde verginin vergisini veren tek milletiz ey ahali, uyanın da bir tepkiniz olsun. vergi mayyağı olduk.

ben olsam imei Türk malı olmayan cep telefonlarına takılı kişilerden aylık 20 tl ekstra alırdım. eee nede olsa luks kullanıyorsan onunda vergisini araba gibi odeyecksin, hatta telefonun modelini imei numarasından tespit edip fiyatı üzerinden aylık kesinti yapardım. ama ne müthiş olurdu. bakan bu yazdıklarımı görmesin azim Allah yapar mı yapar:)

• Vestel D27T telsiz telefon aldım, Fransız firması olan Sagem tarafından Vestel için Çin'de üretildiğini gördüm.

Kılavuzun son sayfasında üretici firma yazıyor.

https://www.vestel.com.tr/kullanimkilavuzlari/15009228.pdf

Üretici: SAGEMCOM SAS
    250, ROUTE DE L'EMPEREUR - 92500 RUEIL-MALMAISON - FRANCE

Garanti belgesinde ise Üretici Firma olarak Vestel yazılmış. Vestel bayisi de bunu Türk malı diye satıyor. Bu bana etik açıdan hiç doğru gelmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ripo

Vestel D27T telsiz telefon aldım, Fransız firması olan Sagem tarafından Vestel için Çin'de üretildiğini gördüm.

Kılavuzun son sayfasında üretici firma yazıyor.

https://www.vestel.com.tr/kullanimkilavuzlari/15009228.pdf

Üretici: SAGEMCOM SAS
    250, ROUTE DE L'EMPEREUR - 92500 RUEIL-MALMAISON - FRANCE

Garanti belgesinde ise Üretici Firma olarak Vestel yazılmış. Vestel bayisi de bunu Türk malı diye satıyor. Bu bana etik açıdan hiç doğru gelmiyor.

Yıllarca Vestel'in yaptığı iş bu zaten.

Şimdi telefonda da Chipset Snapdragon, işlemci Snapdragon, ram Samsung, ekran LG, kamera Sony alıp bunları o saçma Vestel City'de birleştirip, yerli malı diye satmak olacak, devlet de bunu destekleyecek. Bunun neresi yerli malı ?

• istedikleri kadar zam yapsınlar inşallah vestel istediği amaca ulaşamaz. inşallah telefonu satmaz satamaz beter olsunlar.
    Ben zaten 2-3 seneden beri yurtiçi telefon almıyorum, getiriyorum, ya da getirtiyorum yurt dışından ucuza istediğim telefonu, pasaport bulmak biraz zor da olsa da buluyorum.
    En aşşağa 1000 tl kar ediyorum. garanti denen saçmalıklar silsilesine de takılmıyorum.
  • Sabrina_ kullanıcısına yanıt
    yerli ama adında bile fail var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

istedikleri kadar zam yapsınlar inşallah vestel istediği amaca ulaşamaz. inşallah telefonu satmaz satamaz beter olsunlar.
    Ben zaten 2-3 seneden beri yurtiçi telefon almıyorum, getiriyorum, ya da getirtiyorum yurt dışından ucuza istediğim telefonu, pasaport bulmak biraz zor da olsa da buluyorum.
    En aşşağa 1000 tl kar ediyorum. garanti denen saçmalıklar silsilesine de takılmıyorum.

Hocam telefon için haklısınız 1000 Tl fark var da. Ben ipad air 2 64 GB modelini amerikadan ucuza aldım burdaki apple storedan.
    Amerika fiyatı 600$+%8-9 vergi =1755
    Burda 1729 TL nakit ve eğitim indirimi ile 1600 TL oldu. Bu da 595 dolar ediyor bugünkü kura göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhantezel92

quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

istedikleri kadar zam yapsınlar inşallah vestel istediği amaca ulaşamaz. inşallah telefonu satmaz satamaz beter olsunlar.

Hocam telefon için haklısınız 1000 Tl fark var da. Ben ipad air 2 64 GB modelini amerikadan ucuza aldım burdaki apple storedan.
    Amerika fiyatı 600$+%8-9 vergi =1755
    Burda 1729 TL nakit ve eğitim indirimi ile 1600 TL oldu. Bu da 595 dolar ediyor bugünkü kura göre.

ben telefon için konuşuyorum sadece.
    Yoksa ipad aldığın zaman 3-4 sene gidiyor.

• Beyler bu vergi oem ürünlerini de kapsayacak mı ?

• Vergi sadece elektronik ürünlerle sınırlı değil. Geçen ay laminat parkeye geldi sonra ithal bebek eşyalarına geçen haftadan duvar kağıtlarına geldi. Sıradan geçiriyorlar anlıyacağınız

• Makarna ve kömüre gelmesinde

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok ukalalar ya kendileri her geçen gün daha zenginleşirken halk dahada fakirlesiyor.

İslam'ı 9mm silah olarak kullanan faşist köpek hepsi ırkçı çirkin siyasetleri de çabası

Özgür düşünceden bahsettiler yıllarca sivil anayasalardan falan allah korumuş bizi

• ssd ler ucuzlasın diye bekeldik. .yine bu vergilerle fiyatlar artacak yine ucuzlasın diye bekliyecez öyle mi? .. ram usb bellek vs herbişey. .. a k ka fa lı lar hüloğğğğğğ

yerli ÜRETİM diye çinlilere yaptırılan telefonlara vergi gelmiyecek olsa bile ... bizim vfirmalar nasıl olsa vergi yo kdiye en azından yinede kar arttırmak içni %5-10 kendileri zam yaparlar ... yani kaybeden yine halk ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpugur -- 7 Temmuz 2015; 12:40:15 >
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.