Şimdi Ara

Windows 10 ikonik masaüstü arka planı için yoğun çaba sarfediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Windows 10 ikonik masaüstü arka planı için yoğun çaba sarfediyor

Windows 10 işletim sistemi ile birlikte teknoloji tarihinde yeni bir sayfa açmayı planlayan ve bunun için iyi bir sinerji yakalayan Microsoft, her detay için titiz bir çalışma yürütüyor. Sürümün ikonik masaüstü arka planı da bunlardan birisi. 

Firma paylaştığı bir videoda mavi renk temalı yeni ikonik masaüstü arka planı için hangi süreçlerden geçtiğini detaylı bir şekilde takipçileriyle paylaştı. Videoda arka planın tasarım aşamasında lazer, sis, LED ve Windows logosundan nasıl faydalanıldığı anlatılıyor. 

Video firmanın gösterdiği hassasiyet açısından da önemli zira bir Photoshop çalışması yerine gerçek dünya etkileşimleri ile oluşturulmuş bir Windows 10 arkaplanı bizleri bekliyor olacak. Arkaplan bu efektlerin fotoğrafının çekilmesi ile oluşturulmuş.

Windows 10 ikonik masaüstü belki pek çok kullanıcı için deneyip sonra vazgeçtiği sıradan bir resim olarak kalacaktır ancak arka planında Microsoft'un çabaları hatırdan çıkmamalı. Microsoft bu arkaplanı hero yani kahraman olarak tanımlıyor ancak varsayılan arkaplan olup olmayacağı konusunda bir bilgi yok.  

• Efsane
  • valla windows 7deki balığa çok çalıştıklarını düşünmüyorum. ama varsayılan masaüstü resminin ilk oluşturulan algı üzerinde etkisi olduğu bir gerçek. sağlam bir resim sağlam bir algı oluşturabilir. üstte ki resimde aslında bazı şeylerin nasıl akılda kaldığının bir kanıtı olarak oraya koymuş arkadaş saolsun tezimi ispatladığı için. bence iyi çalışıp iyi bir resim de koymalı.. karakteristik bir hava vermeli bencede.. son win10 hiç fena değil. saal makinede kullanıyorum. geri win8e döndüğümde eskiden kullandığım vistanınkine benzer bir his uyandırıyor. win10 yeni win7 gibi bir şey olacak. hayırlı olsun. son sürümü çıkınca hemen yüklicem.

• Sarışın kadında, diğer kel ve mavi gözlüden daha fazla testestoron hormonu var lan.

• 01:12'deki görüntü arkaplan olmalı bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lincolnn

Efsane

not:diğer resmi ben ekledim....

köprü altından epey sular akmış gibi....

tıklayın

https://tr.wikipedia.org/wiki/Bliss

3275 California 121, California, United States

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9978C176-E -- 26 Haziran 2015; 3:25:43 >

• Bu arka planı hareketli hale getirseler daha güzel olur bence. O sis yavaş yavaş hareket etse ışık ara ara hafiften titrese falan mesela.

• Tamam rastgele bi arka plan olmamalı Üzerinde duşunulmeli elbet Ama bu haber niteliği taşımaz En nihayetinde bi arka plan Photoshop olsa ne sisle yapsan ne

• 4 kutu içine 4 dünyanın farklı yerleri vs olsa tabi saydamlık vs olucak gerisi zaten oluşur

• abartı bir uğraş

• 8 ve 8.1'deki saçma arka planlar gibi olmaması iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Microsoftun basireti bağlandı galiba artık sadece Tema yaparak aynı sistemleri millete sunuyor...
  • Çünkü her şey onu nasıl sunduğunuzda gizlidir...

• Aslında hololens edition windowsun arkaplanı 360 derece döndürülebilir olsa güzel olur.

• yıl olmuş 2015, dinamik arkaplan yapıversin bir zahmet! aynı resmin hava durumu ile ya da gün ışığı ile değişebilir olduğu arkaplanlar görmek istiyorum.

• evet windows 10 çıkmasına 1 ay (29 temmuz) kala orjinal w7 ve w8 sahip olanlar için ücretsiz w10 geçiş rezervasyonları başladı,

sizlerde geçmek istiyor ama orjinal windows kullanmıyorsanız buyrun, tamıtamına 1 ay öncesinden rezervasyon için fırsat sizlere,

hem orjinal windowsunuz olacak hemde ücretsiz w10 geçebileceksiniz,

korsana son, isteyen herkes bu fırsattan yararlanabilir,

konuyu w8 başlığı altında açtım....

http://forum.donanimhaber.com/m_107384078/f_//tm.htm#107384900
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarkHellKnightX

Bu arka planı hareketli hale getirseler daha güzel olur bence. O sis yavaş yavaş hareket etse ışık ara ara hafiften titrese falan mesela.

androiddeki canlı kağıtlar olsa süper olurdu.

zen aquarium gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

Orijinalden alıntı: DarkHellKnightX

Bu arka planı hareketli hale getirseler daha güzel olur bence. O sis yavaş yavaş hareket etse ışık ara ara hafiften titrese falan mesela.

androiddeki canlı kağıtlar olsa süper olurdu.

zen aquarium gibi

DeskScape ile yapılıyor diye biliyorum.
  • Arka plandaki müziğin ismini bilen var mı ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.