Şimdi Ara

RADYOMETRE SORUSU %100 HATALI ( deneysel veri )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
3.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar radyometre sorusu kesinlikle hatalı bu olay teoride ışığın momentumu nedeniyle beyaz yüzeye çarpıp yansıdığı için basınç uygular ve radyometre hareket yönü siyah yüzünün baktığı yönde olur diye düşünülerek deney yapılmıştır ANCAK youtube'dan ya da vikipediden bakın, deney sonucu böyle olmamış hareket yönü beyaz yüzün baktığı yön olmuştur, bilim adamları da bunu siyah yüzün daha fazla ısınarak tüp içinde iki yüzü arasında alçak basınç yüksek basınç oluşturur ve radyometre döner olarak açıklamış

Bunları buradan okuyabilirsiniz

http://www.quirkyscience.com/crookes-radiometer/

ÖSYM ve bu soruları hazırlayan ÜNİVERSİTE hocaları nedeni bilinmeyen bu olayla ilgili bu soruyu neden sorar ?( 2. Linkte olayın 2 şekilde de hala tam açıklanamadığı ve muhtemel nedenin 3. Seçenek olan termal transpirasyon olduğu söyleniyorken!! )

Bir de madem momentum olsun istiyorsun olayın 3. Öncüle neden soğurmayı da koyuyorsun, kafa karıştırmak için mi ?

Ben radyometreyi ilk okuduğumda nasıl olur lan deyip youtube a girdim ve videosunda ders kitabının dediğinin tersine döndüğünü gördüm
    araştırdım ve bu bilgileri öğrendim ve sınavda bu bilgiyi biliyorum diye yanlış yaptım (1,2,3)

Üniversite hocaları bu soruyu bize sorarak yanlış yapmıştır ÖSYM'ye bu olay temizlemek düşer .

Buradan gerekli bilgileri ve dilekçe formunu veriyorum arkadaşlar dilekçeleri güzelce dolduralım açıklamayı iyi yapalım unutmayın ilk 3 gün itiraz süresi YANİ YARIN SON GÜN, ösym bilimi yenemeyecek !!!

http://www.osym.gov.tr/dosya/1-69762/h/dilekceson.pdf

http://www.osym.gov.tr/belge/1-23228/adaylar-tarafindan-dilekce-gonderilmesi-ve-islem-ucretl-.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkgokcayoglu -- 22 Haziran 2015; 12:33:07 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• itiraz et kurtar bizi reyiz
  • Aynı şekilde youtubeda yabancı deney kanallarında görmüştüm, siyah yüzeyin ışığı soğurması için olduğunu ingilizce bir şekilde söylediği için 1,2,3 dedim geçtim. Kötü oldu be ösym
  • İtiraz edelim ?
  • Türkiye'de bilime gösterilen değerin yansıması ÖSYM'dir.

• Kabul etmez bunlar hatasını sanmıyorum.Çünkü bu radyometre denilen s..msonik şey hakkında kimse net yorum yapamıyor.Ösym ne derse eyvallah modunda oluyor herkes onun için.

• siyah yüzeyde soğurulma olup hava partiküllerinin o kısımda sıcaklıktan kaynaklı ısınıp , bu mentaliteyle dönmesi fanusun havasının alınmaması ile mümkündür.
  • yazik gunah guzelim fizik sorularinin arasinda sorduklari soruya bak ayiptir yani bilen ile bilmeyen super elendi tebrikler osym

• quote:

Orijinalden alıntı: Azaz475

siyah yüzeyde soğurulma olup hava partiküllerinin o kısımda sıcaklıktan kaynaklı ısınıp , bu mentaliteyle dönmesi fanusun havasının alınmaması ile mümkündür.

Soruda havası alınmış diyormu?

• FrkN67 F kullanıcısına yanıt
    evet
  • Azaz475 A kullanıcısına yanıt
    isi isima yoluyla aktarilamaz mi yani ne bileyim sacma olabilir de dusunmedim degil

• Azaz475 A kullanıcısına yanıt
    Bu yapraklar neye dayanarak dönüyor o zaman bu net kuvveti sağlayan ne?

• Up itiraz edelim arkadaslar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar bilime tepki olarak ortaya çıkmışlar yeminle itiraz edince kabul de etmezler

• gidin türkçeyi düzeltin soruda sorun yok
  • Beyler böyle gidersek tüm sorular iptal olur, devam.
  • klasik %100 hatali osym nin kabul etmedigi soru tipinin 2015 versiyonu

• bu soru
    kçç sorusu
    ve krossing over olan soru
    bana kalırsa bu sorularda hata var siz ne düşünüyorsunuz?
  • ya biz bunun tübitak şenliklerinde projesini yapcaktık o yüzden baya araştırmıştım. hatta sınavda baya mutlu oldum 'haha ben bunu biliyorum' diye . sorular açıklandı ben wefad . evlerine ateşler salsın diyor susuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nope93

bu soru
    kçç sorusu
    ve krossing over olan soru
    bana kalırsa bu sorularda hata var siz ne düşünüyorsunuz?

Böcek sorusu da tartışmalı. Krossing over'lı soruyu 2 ve 4 yaptım, hala savunuyorum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.