Şimdi Ara

Vestel 42FA7500 TV İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
159
Cevap
7
Favori
21.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • n11.com üzerinden Vestel 42FA7500 aldım. İndirimler ve para puanıda düşersek 1020 TL'ye geldi. Fatura fiyatı 1195 TL, Vestel'in web sitesinde yazan fiyat ise 1.399 TL. Satıcı vestel bayisi olduğu için kuruluma bugün Vestel servisi geldi ve televizyonu kurdu.

Eksileri:
    * Ses kalitesi kötü, laptop'tan ses geliyormuş gibi kalitesiz. (Arçelik A42LS9378 model TV'nin hoparlörü Vestel'in yanında müzik seti gibi kaliteli ses veriyor).
    * Dahili uydunun SD yayın kalitesi kötü, özellikle eski türk filmlerinin yayınlandığı kanallar gerçekten kötü. (Arçelik A42LS9378 ile kıyaslama yaparsam, Arçelikte HD ve SD yayınlar net).
    * TV'nin elektriğini kesen power tuşu yok, TV'nin fişini prizden çıkarmak gerekiyor.
    * Panel kalitesi düşük, TV'yi cam karşısına koyduğunuz zaman, filmden çok penceredeki ışığı görüyorsunuz (Çözüm için parlaklığını artırdım, bir miktar çözüm sağladı ama TV'nin panel kalitesi gerçekten kötü. Örnek olarak Arçelik A42LS9378 TV'ni iki senedir pencere karşısında hiç beni rahatsız etmemişti).
    * Dahili uydu alıcısında kanal değiştirirken önce ses geliyor sonra görüntü geliyor. (Arçelik A42LS9378 model TV'de ses ve görüntü aynı zamanda geliyor ve en geç kanal değiştirme süresi 2 saniye), Vestel TV'nin dahili uydu alıcısının SD yay
    * Vestel web sitesinde Air Kumanda VAR yazıyor fakat kutusundan Air kumanda çıkmadı.
    * Büyük bir salonunuz varsa 2 * 8 watt hoparlör yetersiz kalıcaktır zaten ses kalitesi kötü olduğu için küçük bir salonunuzda olsa ses sistemi şart.
    * Karanlık film sahnelerde panel kalitesini başarılı bulmadım, film izlemek çok keyif vermiyor.
    * Diğer yerli TV'ler gibi media player'ı DTS codec özelliği yok (Sadece bu özellik LG, Samsung gibi TV'lerde var).

Artıları:
    * Kumandasının tuşları yumuşak,
    * Dahili wifi özelliği bulunuyor ve internetten yazılım güncelleme özelliği var. Fakat çalışıyor mu bilmiyorum, forumda bu özelliğin şimdilik var olduğunu fakat aktif olarak çalışmadığını okumuştum.
    * Media player özelliğini bir kaç film için denedim, bendeki arçelikteki gibi tüm filmleri açtı sadece DTS ses codec'ini desteklemiyor (Samsung, LG gibi markaların DTS codec özelliği var).
    * Standart kanallar için kanal değişim hızı iyi denilebilir, sadece eski türk filmlerinin yayınlandığı kanallarda görüntünün gelmesi 4 saniyeyi bulabiliyor.
    * TGS özelliğini destekliyor. (Uydudaki kanalların frekansı değişince, otomatik TV'ye bu değişiklik yansıyor.)
    * Kasa tasarımı şık.

Not: Smart özelliğini test etmedim, benim için akşam haberleri izlemek, kanal türk gibi kanallarda film izlemek yeterli olduğu için smart, 3D gibi özellikler benim için gereksiz. Belki Arçelik, LG gibi marklarında ekomik serilerinde benzer sorunlar vardır. Tercih sizin....

Özetle televizyonun panel ve ses kalitesini beğenmedim. TV'yi almadan önce Vestel hakkındaki olumsuz yorumları okudum fakat 2015 model TV'lerinde bu hataları gidermiştir diye düşündüm. Ayrıca aldığım TV'nin markasının Vestel olduğunu düşünerekten, böylesine kurumsal bir marka kalitesiz TV üretmez diye düşünmüştüm. Keşke bir miktar daha verseydim, Arçelik, LG, Samsung gibi başka bir marka TV alsaydım diyorum. Belki Regal ve SEG gibi markalarda kalitesi düşük bir panel kullanılabilirdi fakat bu kalitesizliği Vestel'e yakıştıramadım, Vestel beklentimin altında kaldı. Belki Vestel'in 8 yada 9 serileri kalitedir fakat 7 serisini önermiyorum. İade etmedim çünkü iade ile uğraşmak istemedim. Aldık bir kere kullanıcağız artık.

Almadan önce aşağıdaki linkteki yorumları okudum fakat çokta önemsemedim, 2015 modellerinde hatalarını kusurlarını gidermişlerdir diye düşünerek sipariş etmiştim.
    http://forum.donanimhaber.com/m_85266910/tm.htm

Arçelik A42LS9378 inceleme konum:http://forum.donanimhaber.com/m_85034621/f_//tm.htm#85034621

TEKNİK ÖZELLİKLER VE FONKSİYONLAR :
    Seri 7 Serisi - Smart
    Smart TV Var
    Dinamik Kontrast Ultra Dynamic Contrast
    Wifi Uyumluluğu Dahili Wi-Fi
    Dahili HD Uydu Alıcısı Var
    Enerji Sınıfı Class A
    Ekran Boyutu (cm) 106
    Çözünürlük Full HD (1920x1080)
    Panel Tipi
    Slim LED
    Akıllı Rehber Var
    Akıllı Tavsiye Var
    Pixellence Görüntü İyileştirme Var
    Super Motion Rate SMR 600Hz

SES :
    Ses Çıkış Gücü 2 x 8 W
    Dijital Ses Çıkışı Var
    Ses Kalitesi German + Nicam Stereo

BAОLANTILAR :
    RF Girişi (Karasal/Kablo) Var
    RF Girişi (Uydu) Var
    HDMI 3
    USB Bağlantı 2
    Scart Girişi 1
    PC Girişi (VGA) Var
    DVI Ses Girişi Var
    Komponent Girişi Var
    Audio Video (AV) Girişi Var
    Kulaklık Çıkışı Var
    Ethernet (LAN) Var
    Dahili WiFi Var

USB Desteklenen Media Formatları
    Usb Video mpg, mpeg, .dat, vob, mkv, mp4, mov, avi, asf, wmv
    Usb Audio mp3, wma, wav
    Usb Resim jpeg, jpg, bmp, png

Smart TV Uygulamaları
    Smart Center - Akıllı Ekranlar Teknolojisi Var
    Web Browser Var
    DLNA Uyumluluğu Var
    Smart Remote Var
    Social TV (Twitter/Facebook) Var
    Tivibu Var
    Lig TV Var
    DigiPlay Var
    YouTube Var

Tuner
    Uydu Alıcısı Var
    Dijital Tuner
    DVB- T/C/S2
    Analog Tuner Var
    EPG (Elektronik Program Rehberi) Var
    Kanal Listesi USB Klonlama Var
    CI+ Var

PIXELLENCE ÖZELLİKLERİ :
    Renk İyileştirme Algoritması Var
    Kontrast İyileştirme Algoritması Var
    Keskinlik Artırma Algoritması Var
    Ten Rengi Algılama ve Düzeltme Var
    Full HD Görüntü Algılama ve Gelişmiş Düzenleme Var

DİОER :
    Dönebilen Stand Var
    Combfilter Var
    Hem Televizyon Hem Bilgisayar Monitörü Olma Özl Var
    Bilgisayar Olarak Çalışırken TV' den Ses Alabilme Var
    Program Hafızası Var
    Teletext Evet/1000
    Toptext Var
    Görüntü Sistemi PAL SECAM B/G D/K I/I' L/L'
    Resim Formatı 16:9 / 4:3 / 14:9 / Sinema / Altyazı / Zoom
    Programlar Arası Otomatik Ses Seviyesi (AVL) Var
    Çocuk Kilidi Var
    Kablolu Yayınlara Uyum Var
    Otomatik Kanal Arama (PLL) Var
    Otomatik Kayıt ve Program Arama (APS) Var
    OSD (Komutlari Ekranda Görerek Verme) Var
    Bir Önceki Programa Tek Tuşla Geçebilme Var
    Zaman Ayarlı Kapanma (Sleep Timer)1 Var
    Yayın Bittiğinde Otomatik Kapanma Var
    İsim Verme Var

GÜÇ TÜKETİMİ :
    Ortalama Güç Tüketimi 69W
    Stand-By Güç Tüketimi 0,5 W
    Yıllık Güç Tüketimi (AB Standartları) 100kWh
    Güç Tasarrufu Modu Var
    Voltaj Aralığı
    220V-240V AC 50Hz

ÖLÇÜLER :
    Yükseklik (Ayaklı) 627mm
    Yükseklik (Ayaksız) 555mm
    Genişlik (Ayaklı) 957mm
    Genişlik (Ayaksız) 957mm
    Derinlik (Ayaklı) 220mm
    Derinlik (Ayaksız) min 34mm/ max 64mm
    Ağırlık (Ayaklı) 12,25 kg
    Ağırlık (Ayaksız) 10.85 kg

Tasarım:
    Slim Slim
    İnce Bezel Süper İnce Bezel
    Ön Çerçeve Siyah

EKSTRA AKSESUAR VE HİZMETLER :
    Uzaktan Kumanda Var
    Air Mouse Var
    Kullanıcı Dostu Kumanda Var
    Uzaktan Kumanda İçin Pil Var
    Duvara Monte Aparatı Var
    Ücretsiz Montaj Var
    Kullanım Kılavuzu Var
    E-Manual Var
    Çağrı Merkezi Satışına Açık Evet

ÜRÜN KODU : ÜrünKodu 20270368

https://www.vestel.com.tr/vestel-smart-42fa7500-106-ekran-led-tv

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coderMX -- 16 Kasım 2015; 10:26:33 >

• Konuyu açan ve televizyonu kötüleyen arkadaş sanırım Arçelikte çalışıyor.TV'yi geçen ay ben teknosadan satın aldım.Televizyon Bu arkadaşın dediği gibi değil,arkadaş abartmış.Bu ve bu arkadaş gibiler yüzünden insanlar Yerli televizyon olan Vestel'e mesafeli yaklaşıyor.Televizyon En yeni sistemlerle donatılmış zaten çıkış tarihi nisan 2015 en son ve en yeni segmenttir.Siz bu arkadaşa bakmayın,gidin gönül rahatlığıyla yerli Vestel TV satın alın.Hem siz kazançlı çıkın hem ülkemiz kazansın...

ve son olarak bu arkadaşın eksi olarak yazdıklarına inanmayın,gerçekten abartmış ve konuyu tamamen televizyonu kötülemek için açmış.İçinizde kuşku varsa gidin bir mağazaya kendi gözlerinizle görün ondan sonra karar verin.

#gururlayerli
  • Arçelik'te çalışmıyorum. Benim ilk aldığım tv DVB-T2 özelliği olduğu için Arçelik A42-LS-9378 modeldi. Panel kalitesi ve ses kalitesi olarak gerçekten Vestel'den iyi çıktı. Ama bu arçelik'in tüm modelleri bu kadar kaliteli olduğunu anlamına gelmiyor. Örnek olarka yeni çıkan 8477 modelin panel kalitesinin iyi olmadığını bu forumda okudum ve kanal listesi alışılmışın dışında ekranın altında görünüyor.

Ben TV'yi 800 TL'ye sattım, beklentilerimi karşılamadı. Panel ve ses kalitesini beğenmedim. Yerine şimdilik bir tv almadım. Bundan sonra ki alacağım TV samsung yada LG olabilir ama mümkün olduğunca premium serilerini alacam.

NOT: YAZIKLARIMA İSTEYEN İNANIR İSTEYEN İNANMAZ, UMRUMDA DEĞİL.

Arçelik 8477'nin kanal listesi:

• Arçeliğin ekranı parlamıyormu hocam ? herneyse ben sadece senin durumu abarttıgını belirtmek için konuya yazdım.aslında yazmayacaktım,ama insanları yanlış yönlendirmeyede gerek yok değil mi ? Senin yazdıkların kadar abartılı kötü bir tv değil.Ekranıda dediğin gibi değil.güneşin karşısına samsunguda koysan lg ide koysam arçeliği bekoyuda koysan ekran net görünmez.Dediğin premium serileri farklı seriler.elbette normal serilerden farklı olacaklar,yoksa insanlar neden üstüne para verip onlardan alsın ? özetle TV alacaklar bu arkadaşın yazdıklarına takılıp kalmasın.En yakın bir mağazaya gidip inceleyebilirsiniz.Arkadaşın abarttığı kadar olmadığını sizlerde göreceksiniz.

@coderMX

Bu arada iyi bayramlar..
  • Bence sizde aldığınız TV ile ilgili inceleme resimleri videoları çekmelesiniz. Belki ben ön yargılı davranmış olabilirim. Arçelik TV'yi DVB-T2 özelliğinden dolayı 9378 modelini almıştım. 2 senedir balkon penceresinin karşısında duruyor, yansıma yapmıyor panel ve ses kalitesi Vestel 42FA7500'e oranla oldukça kaliteli. Vestel alacak olan arkadaşların 9060 yada 9090 serilerini göz atmasını tavsiye ederim. Vestel'in 4K TV'lerinin hangi kalitede olduğunu bilmiyorum.

Spor salonunda Philips 42" TV var. Tam modelini bilmiyorum ama 6000 serisi olmalı. Arçelik'e oranla renkleri sanki biraz daha güzel gibi. Fakat kanal listesi ekrana gelirken yavaşlık hissedilebiliyor. Philips'ler için forumda yavaş deniliyordu, spor salonunda gördüğümde hak verdim.

Vestel yada Arçelik marka TV alacak arkadaşlar mağazalara gidip incelemeniz faydalı olacaktır.

Ben belki abartmış yada ön yargılı davranmış olabilirim. TV'yi servis kuruncada evdekilerde hiç beğenmediler görüntü ve sesini. Milliyetçiliğim tutmuş Vestel almıştım, satıp satmama konusunda kararsızdım. CNN Türk'ü izlerken logo'nun çamur gibi göründüğünü, yada NTV SD yayını izlerken görüntünün yakın mesafede çamur gibi göründüğünü görünce satma kararı verdim yani içime sinmedi TV. Video ve resimler çekecektim fakat bu konuya yorum gelmediği için kendi kendime uğraşmak istemedim.

Parlaklığını ayarladıktan sonra bir miktar düzelme oldu fakat TV gündüz pencere karşısında yada akşamları film izlerken karanlık sahnelerde keyif vermiyordu. Benim bir TV'den beklentilerim düşük, smart yada 3D'nin hiç bir önemi yok, yerli TV'lerin DTS çözememeside sorun değil, laptop'ı TV'ye bağlar filmi yine izlerim. TV'nin fiyatı ucuz olduğu için panel kalitesinin düşük olmasınıda normal karşılıyorum fakat hoparlöründe kalitesiz olmasını normal karşılayamam. Vestel TV'lerin kasa yapıları çok şık ama 2013 yılında forumda açılmış inceleme konusunda panel ve ses sorunu 2015 model TV'lerinde aynı kalitesizliğin devam etmesi Vestel gibi bir marka yakıştıramadım. (2 sene içinde tek ARGE kasa tasarımında mı oldu?)
    TV'nin energi tüketimide A sınıfı. Artık alacağım TV'de A+ olmasına dahi dikkat ediyorum. Arçelik'inde 40inç olan modellerinde A enerji sınıfı olan TV'leri var. 42" olanları ise A+ enerji tüketimi var. Benim tavsiyem bütçeniz yetiyorsa bir miktar fazla verin, kalitelisini alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coderMX -- 19 Temmuz 2015; 18:05:59 >

• Belki ön yargılı davranmış olabilirim diyorsun.belki neymiş yahu,resmen önyargılı ve tamamen televizyonu kötülemek için açmıssın konuyu.

Gidip 600 HZ'li en son segment televizyon ile 50 yıllık inek şaban filmi izlersen yayın kalitesi tabiki düşük olur ne bekliyorsun ki zaten ? Samsungla arçelikle inek şaban izlerken daha net görüntümü oluyor ? ben senin neyin peşinde oldugunu anlayamıyorum.SD yayınlar premium serilerde bile belki bir üst kademe daha iyi yayın olur onun dışındaki tüm serilerde kalite aynı olur.ister samsung al ister arçelik al ister beko al fark etmez.SD yayınların çamur gibi olmadığı bir marka model verirmisin bana kardeşim ? (premium olarak nitelendirilen seriler hariç,tüm markaların premium serilerinin kaliteleri aynıdır)

Hâla bana arçeliği övüyorsun,yok A sınıfı bilmem ne diyorsun.İşim gücüm olmasa gideceğim bir mağazaya çekicem görüntüleri farkı buradan tüm herkese göstericem,ondan sonra yine bu savunduğun tezlerinin arkasında durabilecekmisin acaba.Her yorumunda arçeliği örnek veriyorsun.Senin dediğine göre Arçelik bir numara :D seni anlayamıyorum dostum.sanırım vestele karşı bir garezin var burada saydırıyorsun.

• Kardeşim benim şuana kadar sahip olduğum iki tane TV oldu. Bunlardan biri Vestel 42FA7500 diğeri Arçelik A42LS9378.

Pencere karşısında nasıl yansıma yaptığına dair fotoğraf ekledim.
    SD yayınları Arçelik'te ve spor salonunda ki philips'te HD berraklığında. Benim bahsettiğim kanllar CNN Türk ve NTV'nin SD kanalları. Bence ön yargılı olan sensin. Eğer ben ön yargılı olsaydım Vestel yada Arçelik tercih etmezdim.

Artık yazacaklarına cevap vermeyeceğim. Herkesin kendi takdiri, senin gibi gururla yerli demeyi çok isterdim. Ama 42FA7500 için verdiğim paraya yazıkmış. Hadi panel kalitesini geçtim, Vestel gibi bir firma birazcık kaliteli hoparlör de mi koyamazdı. Yaptıkları en büyük arge çalışması kasa tasarımından mı ibarettir. Yazık. 2013 yılında konu açan arkadaşta benim yazdıklarımın bir benzerini yazmış. Ben 2013'ten 2015'e kadar eksiklerini gidermiştir vestel demiştim, yanılmışım. Kal sağlıcakla.

• Benimde 2.televizyonum vestel 42FA7500 smart tv oldu.İlk televizyonum 82 ekran Toshibaydı.Toshiba alayına bin basar.Senin arçelik toshiba ile muhattap bile olamaz.sürekli arçelik televizyonu övüp duruyorsun,sanki toshiba mübarek :)

Kardeşim 42FA7500 Vestelin en son çıkan seri led smart tvsidir.En yeni ve en son segmenttedir.Olması gereken tüm teknolojik donanımlar üründe mevcuttur.hiçbir eksiği yoktur.Senin söylediğin gibi parlaklık olayıda yok.televizyonu güneşin karşısına koy ondan sonra parlıyor diye papağan gibi aynı şeyleri sayıkla dur.Ses kalitesine gelince oda söylediğin gibi değil.aslında ses olayını az daha abarttıp nokia 3310 cep telefonu ses kalitesinde deseydin daha iyi yerden yere vurabilirdin yanlış yaptın.

Bu kadar insan gururla yerli diyor,şimdi birtek sen akıllısın sanırım : ).Lafa gelince en büyük milliyetçi sizsiniz,klavyede hertürlü itina ile milliyetçilik yaparsınız ama iş %100 yerli olan bir ürüne gelince "Türk yapımı ne bekliyorsunuz" gibi şeyler söyleyerek markayı küçük düşürüyorsunuz.ondan sonra vatandaşlar Yerli ürünlere sıcak bakmıyor neden ? sen ve senin gibi çakma TÜRK'lerden dolayı..

Ben Teknosadan 42FA7500'ü satın aldım arkadaşlar.Ürün bu arkadaşın dediği gibi değil,olayı arkadaş abartarak tamamen televizyonu karalamak için konu açmış.fark ettiyseniz 2 lafından biri arçelik.Arçelik vestelin yanına gelemez.Eğer kafanızda şüphe var ise en yakın mağazaya gidin vestel 42fa7500'ü inceleyin,kararı siz verin.

Şimdi bir sitede gördüm,100 heartz lg led tv 1000 lira yazmış adamlar.Paneli ne kadar kaliteli olursa olsun sonuçta 100 heartz.Ama Vestelin 42FA7500 serisi 600 Heartz ve en yeni segmenttir.Şimdi yukarıdaki arkadaş yaklaşık 2 sene önce çıkmış eski segment televizyonu,şimdiki en son segment tvden üstün göstermeye çalışıyor. Tekrar yineliyorum bu arkadaşın dediklerine aldırmayın,şüphe varsa aklınızda en yakın teknosa mağazasına gidin orada ürünü inceleyin,ondan sonra kesin kararınızı verin,bu şahısın yazdıklarını kesinlikle dikkate almayın.2 gün kullanmış televizyonu hemen notu vermiş,ben 20 gündür kullanıyorum,bu arkadaşın yazzdıkları tamamen abartıdan ibarettir.

Sağlıcakla kalın.

#gururlayerli #vestel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aragon5353 -- 21 Temmuz 2015; 12:03:50 >

• Abartmaya gerek yok konuyu. Vestel fa7500 güzel bir televizyon. Orta segment sayılabilir. Teknosa sürekli indirim yapıyor 7 ve 8 serisinde. Fiyat ve performans olarak diğer markaların düşük segment ürünleriyle yarışabilir. Tek eksi yanı hd kanal geçişlerinin yavaş olması ki bu hemen hemen her tvde olan bir sıkıntı. Bu yavaşlık olayınıda müşterilerin yorumlarından yola çıkarak söylüyorum.
    Ha Philips'e gelecek olursak, aynı paraya 100-200 hzlik modelleri var ve tabiri caizse leş tvler. Kanal geçişlerinde çay molası verilir. Kalite berbat. Ama yurdum insanının yabancı mal iyi mal mottosunu kafasıına kazıdığından kimse özelliğe falan bakmaz. Direk alır gider. Pişmanlığınıda kesinlikle mağazada veya eşe dosta dile getirmez. Çünkü yabancı bir marka almıştır ve onunla hava attığından sesi çıkmaz.
    Ama gel gelelim Vestel'den bir şikayeti olsa basar yaygarayı, veryansın eder. Rezil eder o markayı. Gömmek için elinden geleni yapar...
    Ben Teknosa'da çalıştım. Çok çeşit müşteriler gördüm. LG, Philips alıp memnun olmayıp hala gelip aynı markanın tvlerini almak isteyen çok müşterimiz oldu. Ama Türk malında aynı şey başına gelse bedava versen evime sokmam derler geneli...

Yani bizimkisi şu olay. Beni Asyalı, Avrupalı düdüklesin ama Türk düdüklerse yaygarayı basarım...

Vestel'in hertürlü beyaz eşyasını kullandık hala da kullanıyoruz. Hertürlü Türk markası da kullandık. Şimdiye kadar evimize 1 kez olsun servis girmedi.
    Elektronik işi şans biraz. 10000 liraya tv alsanız dahi ertesi gün ne olacağını kestiremezsiniz.

Bizim milletimiz kendi malını gömmekten başka birşey yapmaz. Bunlar da cahil insanların yapacağı hareketlerdir. Vestel dediğimiz marka şuan Avrupa'nın en büyük fabrikasına sahip bir markadır. 500 markaya yılda 4000'den fazla ürün üretir. 150 ülkeye ihraç eder. NG mega fabrikalar belgeseline konuk olmuş dünyadaki tek elektronik markasıdır ayrıca. Ama bunları kimse bilmez. Anlatamazsınızda Türk insanına...
    LG, Samsung veya herhangi birini karşılaştırsak hangisi bu denli üretim ve satış kapasitesine sahiptir tartışılır ki bunlar piyasada yokken bizim markalarımız vardı. LG dediğiniz marka zaten ülkemize Beko ile klimalar sayesinde girmiş bir markadır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PyramidCardShop -- 27 Temmuz 2015; 23:45:05 >

• Ağzına sağlık kardeşim.Bu insanları anlamak gerçekten zor.yukarıda söylemiştim,yineliyorum 100 hz lı doğru dürüst özelliği olmayan 2012 -2013 yılında çıkan lg tv e 1000 lira 1100 lira fiyat biçiyorlar şuan.Sırf hava için ben avrupa,asya tv aldım demek için bile bile kazıklanmak ne kadar doğru bir davranış ? Heryerde milliyetçilik yaparlar,ama iş yerli üretime,ülkenin yararına olacak şeylere gelince tık yok. Yurdum insanını anlamak gerçekten zor.Biz Vestel TV'yi 2 yıl önce abime aldık,ürün gayet iyi tıkır tıkır çalışıyor hiç sorunuda yok.geçen yıl diğer abime aldık vestel 106 inç oda aynı hiçbir problem yok en son kendi babamın evinede yeni vestel 42fa7500 smart tv aldım.Yaklaşık 1-1.5 ay oldu tvde tık yok.Hertürlü özellik var 600 HZ yenileme hızı var.Gidip bu tv 240 kalitesinde inek şaban izlerseniz görüntünün çamur olması gayet doğal olur.Vesteli kötüleyelimde nasıl olursa olsun düşüncesiyle yola çıkmaya,yalan söylemeye gerek yok.İnsanları daha dandik gavur mallarına yönlendirmenizinde kimseye faydası yok.

Gururla yerli diyorum,ve insanları yanlış yönlendirmeyin rica ediyorum.

#gururlayerli #vestel #42fa7500

• Arkadaslar merhaba kullanan arkadaslardan guncel yorumlar alabılırmıyım ? vestel bayısınde suan 1269 TL .
  • ............................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coderMX -- 22 Eylül 2015; 22:42:28 >
  • Farkında olmadan aynı konu iki kere açılmış:http://forum.donanimhaber.com/m_106589150/tm.htm
  • coderMX C kullanıcısına yanıt
    DTS arçelik'tede var... yeni modeller DTS destekliyor... bu vestel modelide çok fiyasko çıktı...
  • cuma gunu vestel bayısınden 1250 tl ye aldım bugun gelıp kuracak arkadaslar bakalım yorumlarımı paylasırım oturma odasında kullanacagım .
  • Hayırlı olsun, önceki kullandığınız TV'nin marka/modeli nedir?
  • Arkadaşım çok faydalı oldu bu yazdıkların. Anneme söyledim 50fa8200 almayın 300 500 fazla verin şu 50w807c sony yi alın diye. IPS ekran güneş ışığından etkilenmiyor demiş diye satıcı çift ekran özelliğiyle beraber tav olmuşlar. Bu resimlere bakınca ne diyecekler merak ediyorum. Evin oturma odası olduğu gibi güneş ışığı çünkü. Gözümde LG ve Vestel in IPS ekranı bitmiştir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seraaser

Arkadaşım çok faydalı oldu bu yazdıkların. Anneme söyledim 50fa8200 almayın 300 500 fazla verin şu 50w807c sony yi alın diye. IPS ekran güneş ışığından etkilenmiyor demiş diye satıcı çift ekran özelliğiyle beraber tav olmuşlar. Bu resimlere bakınca ne diyecekler merak ediyorum. Evin oturma odası olduğu gibi güneş ışığı çünkü. Gözümde LG ve Vestel in IPS ekranı bitmiştir.

LG'nin IPS paneli güneş ışığı karşısında kaliteli görüntü veremiyor mu? Her TV güneş ışığı karşısında bir miktar görünmez olur ama bendeki Arçelik ile Vestel'i karşılaştırınca aradalarında gözle görülür fark var. Toshiba'larda güneş ışığı karşısında başarılıymış.

Bendeki Arçelik ve Philips TV SD yayınları HD gibi berrak verebiliyor. Ama philips'in menüleri kanal listesinde bariz yavaşlık var. Bendeki Arçelik'te tek çekirdek işlemcili smart'ından birşey beklenilmez ama TV olarak başarılı. Vestel alacaksanız 9 serisine bakın, yalnız Vestel'de hoşuma gitmeyen kanal listesinin tüm ekranı kaplaması kanal değiştirince değiştirdiğiniz kanalda ne olduğunu görebilmek için kanal listesinden tamamiyle çıkmanız gerekiyor. Yazılımla düzeltilebilir birşey ama Vestel'in kanal listesi uzun zamandır bu şekilde çalışıyor belki ilerleyen senelerde düzeltebilirler. Arçelik 8477'nin kanal listesi görünümünü yukarıda ki yazdığım cevaplarda paylaştım, ekranın altında şerit şeklinde görünüyor, bana biraz tuhaf geldi.

Ayrıca alacağınız TV'nin enerji tüketimi A+ seviyede olmasıda faydalı olacaktır.

Not: Bu konu altında Arçelik'i çok övdüğümü söyleyen arkadaşlar var. Her arçelik TV bende ki 9378 kadar iyi olmayabilir. 8477'nin panel kalitesi iyi değilmiş diye duydum. Philips'in renk tonlarıda Arçelik'ten biraz daha canlı, biraz yapmacık gibi yayınları izlerken göze daha hoş geliyor (Belki renk ayarları ile değiştirelebilir).

Bende LG ile Samsung'u kıyaslayınca LG'nin görüntü konusunda Samsung'tan daha iyi olduğunu biliyordum, mesela Samsung'lar SD yayınları HD berraklığında gösteremiyor fakat dahili uydu alıcısı LG'den bir miktar daha hızlı kanal değiştiriyor.

Aşağıda ki link'te LG TV pencere karşısında:
    https://www.youtube.com/watch?v=x1WcpVO0YIA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coderMX -- 3 Ekim 2015; 18:08:35 >

• hocam oturma odasına aldım bu tv yı , daha once vestel pixelilnce lcd tv kullanıodum 32 ınc .
  • Ewet arkadaslar kurulum oldu suan youte acık muzık fılan actım . herhangı bır problem yok Gayrettpee Zorlu centerden aldım cuma gunu bugun kurudular sagolsunlar 1250 tl ye aldım ısteyenler Zorlu centerda turkcell platinum olarak 65 tl ındırımle de alabılırler .

10 m2 yerde duruo Tv gayet yeterlı . 8200 modelını almadım 3d vardı onda sadece bana gereksızdı .

Olumsuz bırsey yok ısteyen arkds olursa cvp verebılırım bısı olursa
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.