Şimdi Ara

Witcher 3 : Grafik Performansı ve Ultra Ayarlar

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
3.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hikayesi ve oynanışıyla olduğu kadar grafikleriyle de göz dolduran Witcher 3: Wild Hunt'ı ultra ayarlarda test ediyor ve oyunun grafiksel ayarlarına göz atıyoruz.

• Sevgili Ersin abi,eline sağlık çok güzel bir inceleme ama Allah aşkına şu video formatınız nedir?Youtube olmuyo tamam eyvallah ama neden bu kadar kötü bir video oynatıcı var.Sürekli dondu video izlerken,ses akıcı ama görüntülü sürekli takılıyor.(Not:internette bir sıkıntı yok)Sadece bscde bu problem var.Donanım haberde bu sıkıntı yok mesela.En azından bir açıklama yapın neden video oynatıcınızın iyi olmadığını yada değiştirmediğinizi ki bizde anlayalım sıkıntıyı...Ama tekrar elinize sağlık inceleme gerçekten güzel olmuş.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Youtube neden olmuyor anlamıyorum. Mesele müzikse telifsiz müzik koyun. Çağı yakalayın biraz herkes youtubeda bir bsc donanımhaber yok. Adamakıllı youtube kanalı açsanız akar gider de iş bilen adam yok

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • millet ultraya niye bakar anlamıyorum %90 zaten medium üstü açamayacaksın o da konsol kalitesinde işte.

• Aynı sorunu 1 haftadır ben de söyledim görüntü donuyor ses devam ediyor çözülmezse insanlar bir hafta daha tahammül eder o kadar bütün videolarınız bu şekilde emeğinize yazık oluyor

• Düzeltin şu videoları

• Video izlenmiyor sürekli donuyor

• Şikayet eder gibi olmasında video dolsun diye beklediğimiz eski zamanlar gibi oldu bir sorun olduğu aşikar bir el atın güzünüzü seviyim izleyemedim bir türlü içeriği...

• quote:

Orjinalden alıntı: AlpKhanate

Youtube neden olmuyor anlamıyorum. Mesele müzikse telifsiz müzik koyun. Çağı yakalayın biraz herkes youtubeda bir bsc donanımhaber yok. Adamakıllı youtube kanalı açsanız akar gider de iş bilen adam yok

Youtube'da şu anki kadar para kazanamazlar reklamlardan. O yüzden sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: game07

quote:

Orjinalden alıntı: AlpKhanate

Youtube neden olmuyor anlamıyorum. Mesele müzikse telifsiz müzik koyun. Çağı yakalayın biraz herkes youtubeda bir bsc donanımhaber yok. Adamakıllı youtube kanalı açsanız akar gider de iş bilen adam yok

Youtube'da şu anki kadar para kazanamazlar reklamlardan. O yüzden sanırım.

Linkini koyacak gene sayfa reklamlarını kazanırlar .Ayrıca youtubeda normalde bscye girmeyenler de izler .Adamakıllı youtube kanalı kursalar 100 bin bsc 100 bin dh rahat toplar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Halille

Sevgili Ersin abi,eline sağlık çok güzel bir inceleme ama Allah aşkına şu video formatınız nedir?Youtube olmuyo tamam eyvallah ama neden bu kadar kötü bir video oynatıcı var.Sürekli dondu video izlerken,ses akıcı ama görüntülü sürekli takılıyor.(Not:internette bir sıkıntı yok)Sadece bscde bu problem var.Donanım haberde bu sıkıntı yok mesela.En azından bir açıklama yapın neden video oynatıcınızın iyi olmadığını yada değiştirmediğinizi ki bizde anlayalım sıkıntıyı...Ama tekrar elinize sağlık inceleme gerçekten güzel olmuş.

bende hiçbi sorun çıkmadı. problem senden kaynaklı bence. oynatıcıdaki tek eksik genişlet seçeneğinin olmaması zanımca.

• KİM NE DERSE DESİN OPTİMİZASYON LEŞ.GTA V'İ ULTRADA HİÇ SIKINTI ÇEKMEDEN OYNARKEN WİTCHERDA NORMALDE BİLE O HİSSİYATI VERMİYOR.

• quote:

Orjinalden alıntı: xlym

<blockquote class="quote"><i>alıntı:</i><br><br>Orjinalden alıntı: Halille<br><br>Sevgili Ersin abi,eline sağlık çok güzel bir inceleme ama Allah aşkına şu video formatınız nedir?Youtube olmuyo tamam eyvallah ama neden bu kadar kötü bir video oynatıcı var.Sürekli dondu video izlerken,ses akıcı ama görüntülü sürekli takılıyor.(Not:internette bir sıkıntı yok)Sadece bscde bu problem var.Donanım haberde bu sıkıntı yok mesela.En azından bir açıklama yapın neden video oynatıcınızın iyi olmadığını yada değiştirmediğinizi ki bizde anlayalım sıkıntıyı...Ama tekrar elinize sağlık inceleme gerçekten güzel olmuş.</blockquote><br> <br>bende hiçbi sorun çıkmadı. problem senden kaynaklı bence. oynatıcıdaki tek eksik genişlet seçeneğinin olmaması zanımca.

Kardeş şimdi baktım videoya tekrardan,daha düzgün çalışıyor dediğin gibi şimdi.Ama ilk mesajı yazdığım zaman okudukların oluyordu.Hatta diğer mesajlarada bakarsan millette aynı sıkıntıdan muzdarip olmuş.Yani eminim sıkıntı benden değil bsc kaynaklıydı.

• Bu gibi videoları grafik konusunda iddialı her oyunda görmek dileğiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gesso -- 30 Mayıs 2015; 22:00:15 >
  • Video yu bir ben düzgün izledim herhalde :D
    Şu hardware cursor ne işe yarıyor bilen varmı?

• Videonun sonunda "GTX 980 gibi üst düzey bir ekran kartına sahipseniz ve diğer bileşenleriniz de kuvvetli ise oyunu 1080p 60 fps tüm ayarlar açık oynayabilirsiniz" demişsiniz; Oynayamıyoruz, GTX 980 Superclocked ile i7 4790k ve ve oyun SSD ye kuruluyken stabil 60 FPS göremiyoruz maalesef. Sisteme sağlam bir OC yapılmadığı sürecede o stabil 60 FPS maalesef yakalanamıyor. Özellikle orman içlerinde ve yeşilliğin inanılmaz dolu olduğu alanlarda 45 FPS ye kadar düşebiliyor oyun. Lakin Hairworks kapandı mı, en zorlu sahnelerde bile 60 ın altına zor düşüyor.

• Arkadaşlar bir sorum var. RPG oyunlarına çok ama çok uzağım. Skyrim ve Dragon Age: Inquisition'ı denedim ve çok sıkıldım. Hele DA'da çok sıkıldım. Bu oyun öyle mi? Benziyor mu? RPG RPG'dir ama karmaşık bir yapısı var mı oyunun? Ne kadar İngilizce istiyor? Gerçekten merak ediyorum bu oyunu ama boşuna kota bitirmek istemiyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: alp3446

Arkadaşlar bir sorum var. RPG oyunlarına çok ama çok uzağım. Skyrim ve Dragon Age: Inquisition'ı denedim ve çok sıkıldım. Hele DA'da çok sıkıldım. Bu oyun öyle mi? Benziyor mu? RPG RPG'dir ama karmaşık bir yapısı var mı oyunun? Ne kadar İngilizce istiyor? Gerçekten merak ediyorum bu oyunu ama boşuna kota bitirmek istemiyorum.

Skyrimden dahi sıkıldıysan buna hiç girişme, Öncelikle oyunda 6-7 filmlik senaryo var ve diyaloglar önem teşkil ettiği için İngilizce önemli. DA ve Skyrim buna nazaran daha kolay oyunlar; Witcher yıllardır ortalama aksiyon RPG lerden zor bir oyun olarak hayatına devam etmiş bir oyun serisi ( Souls serisini tenzih ediyorum, Demon Souls az saç baş yoldurmadı). Rpg ye çok uzaksan ve önceki oyunları oynamadıysan tavsiye etmiyorum.

• ps4 1.03 update den sonra oyun daha stabil hale geldi.göze rahatsızlık verici kasmalar hiç olmadı.Bilmiyorum ben hdd yi 1tb hybrid hdd ile upgrade ettim ve sistem yazılımını tamamen sıfırdan kurdum bunların bi artısı olmuş olabilir belki.pc ultra ayarlardaki halinin ps ten tek farkı videodaki sistemde pc de (özellikle değirmen sahnesi dikkatli bakılırsa) oyunun kasması ve çim ve gölge yoğunluğu o kadar.onun dışında ps4 çok da ezilmiyor pc karşısında.Sonuç olarak sizin pc en az 8000tl lik bi sistem.Bi zahmet 60 fpslerde dolaşsın..

• Oyun şu anda yüklü PC'de ... Post process ayarları haricinde kaplama zart zurt ayarları neredeyse gram etki etmiyor. Resmen bir yerde durup resmini çekmeniz gerekiyor farkı anlamak için.

Mod yapımcıları bile gölgeleri low'a çekmemizi tavsiye ediyorlar çoğu zaman (sweet fx ve nexus'ta ki modcuların alayı bunu öneriyor) . Ultra ile hiç bir farkı olmadığından bari performansınızı yemesin diyorlar.

Konsollar x86 mimarisine geçti geçeli bu böyle. Eskiden bir oyunun yüksek ve orta seviye ayarları arasında bile nesil farkı oluşuyordu. Daha düşük ayarları ise sanki başka bir firmanın elinden çıkmış gibi durmasına sebep oluyordu.

Bu gün Witcher'da bile yerde sıklaştırdığınız çimler haricinde adam akıllı görsel fark göremiyorsunuz. Ufak tefek detaylar.

Yemin ediyorum ki post processing altındaki performansla hiç bir alakası olmayan Sharpening(renklerin keskinliği için verilen ayar. PC oyuncularının monitörde oyun oynadıkları var sayılıp bu eksikliği gidermesi adına konmuş, TV'lerin zaten kendi içerisinde var) oyunun Ultra ve High arasında yarattığı farktan daha fazla fark yaratıyor

Hairworks güzel ama 980'nin yanına bir 980 daha istetiyor 60 fps için...

Bu arada Nvdia Teknoseyir'de dahil sağda solda güzel reklam yapıyor (oranında GTA videosu aklıma geldi) video 30 dakika ise 20 dakikası HBAO, Phsyx, TXAA gibi unsurların üzerine kurulu oluyor. Bir kaç yere daha bulaşmışlar. Reklam departmanları uğraşıyor

Benim en büyük sıkıntım şu oyundaki "sarı filtre" ve pastel renklerdi. Benimle aynı sorundan muzdarip olanlar olacak ki hemen modları yapmışlar. Yapıştırdım bu gün oyun çok çok daha güzel gözüküyor. Oyunun mimari alt yapısı zaten iyi böyle açık bir dünyaya karşılık. Bütün sıkıntı renk filtrelerinde. Oyuna biraz keskinlik, biraz grain ve biraz washed out colors düzeni çekiyorsunuz bildiğiniz CGI oluyor. FPS'den sisteme göre ya 0 yada 2 fps gibi komik bir rakam götürüyor.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.