Şimdi Ara

Yeni iPhone modellerine 'geri' butonu ekleyen akıllı ekran filmi: Halo Back

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yeni iPhone modellerine 'geri' butonu ekleyen akıllı ekran filmi: Halo Back 

Apple'ın iPhone 6 ve iPhone 6+ ile ekran boyutlarını büyütmesi bazı kullanım sorunları ortaya çıkarttı. Üzerinde Android cihazlarda olduğu gibi herhangi bir "geri" butonu taşımayan yeni iPhone modelleri, ekranın sol üst bölümüne yerleştirilen ulaşımı zor geri butonu nedeniyle de eskiye oranla çok daha düşük bir kullanıcı deneyimi sunmaya başladı. Bu problemi çözmek adına yazılımsal olarak Touch ID üzerinden yapılacak çift tıklamyla ekranı yarıya indirme ile ekran üzerinde kaydırmıyla geriye gitme komutlarını yerleştiren Apple, görünüşe bakılırsa buna rağmen istenilen rahatlığı sunabilmiş değil.

Kimisi için büyük sorun oluşturan bu kullanım zorluğunu ortadan kaldırmak adına özel bir iPhone 6 ile iPhone 6+ uyumlu ekran filmi hazırlayan Haloband şirketi, bu ürünü hayata geçirebilmek adına da Kickstarter'da bağış toplamaya başladı. Dış görünüş itibariyle standart bir ekran filmi gibi görünen ve Halo Back olarak adlandırılan ürün, gücünü insan vücudunda bulunan elektrikten alıyor ve 5 katmanlı yapısında ufak bir devre katmanı da taşıyor.

Bu devre katmanı sayesinde iPhone'lara uygulamalar ya da menüler içerisinde kullanmak üzere özel bir "geri" butonu ekleyen Halo Back, bu butonu direkt olarak Touch ID'nın sol tarafına konumlandırıyor ve genel olarak Android cihazlarla benzer bir kullanıcı deneyimi ortaya koyuyor. Yapısı gereği telefonun ekran bölümünü de farklı darbe ve çizilmelerden koruyan ürün, nano kaplamasıyla parmak izi gibi istenmeyen durumları da ortadan kaldırıyor.

Kickstarter'da konan 20,000$ hedefi kısa bir süre içerisinde 62,805$ seviyesine getiren Halo Back, yapılacak en az 14$ bağış (Proje sonrası 49$'dan satılacak) ile 2015 Ağustos ayında elde edilebiliyor. Ürünün tanıtım ve uygulama videolarını aşağıda izleyebilirsiniz.

• Sanırım bu jelatindeki mantık çoğu IOS 7+ uygulamada yerleşik gelen geri gitme özelliği gibi , soldan sağa çekiyorsun ve geri gitmiş oluyorsun. Ben şahsen bir sıkıntı yaşamıyorum geri gitme konusunda üstteki tuşları kullandığım pek söylenemez .

Herhangi bir yükseklikten parmağını koy ve sola çek bu kadar basit.

• Mukemmel

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooL_ROMEO

Sanırım bu jelatindeki mantık çoğu IOS 7+ uygulamada yerleşik gelen geri gitme özelliği gibi , soldan sağa çekiyorsun ve geri gitmiş oluyorsun. Ben şahsen bir sıkıntı yaşamıyorum geri gitme konusunda üstteki tuşları kullandığım pek söylenemez .

Bence de gereksiz. Fikir güzel ama gereksiz. Soldan sağa çekiyorum geri gidiyor, sağdan sola çekiyorum ileri. Videoda göstermemişler...gösterseler kendi tezleri çürüyecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saçma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim anlayamadigim şu Madem Android gibi geri tuşu koyuyorsun bunu ekran camiyla yapmanin ne mantığı var? Ya adam gibi geri tuşu koy ya da koyma arkadas. Sanki Parayla geri tusu kullanilabilir hale geliyor gibi bir işe girmisler gittikce paragoz olup sacmaliyorlar.
    Haa derse ki -bundan sonra iphone lerde geri tusu olacak. Bu sticker önceki olmayan iphone ler icin derse ok. Ama boylede yapacaklarini sanmıyorum Parayla geri tusu kullanilabilir hale gelecek acayip saçma bir girisim

• Malesef soldan sağa çekme her uygulamada işe yaramıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: samsunlusemih

Benim anlayamadigim şu Madem Android gibi geri tuşu koyuyorsun bunu ekran camiyla yapmanin ne mantığı var? Ya adam gibi geri tuşu koy ya da koyma arkadas. Sanki Parayla geri tusu kullanilabilir hale geliyor gibi bir işe girmisler gittikce paragoz olup sacmaliyorlar.
    Haa derse ki -bundan sonra iphone lerde geri tusu olacak. Bu sticker önceki olmayan iphone ler icin derse ok. Ama boylede yapacaklarini sanmıyorum Parayla geri tusu kullanilabilir hale gelecek acayip saçma bir girisim

Haberi okuduguna emin misin

• Birileri apple firmasının bu zulmüne dur demiş artık. Tebrikler Haloband :)

• ilginç
  • quote:

Orijinalden alıntı: OZYMANDIAS

quote:

Orijinalden alıntı: CooL_ROMEO

Sanırım bu jelatindeki mantık çoğu IOS 7+ uygulamada yerleşik gelen geri gitme özelliği gibi , soldan sağa çekiyorsun ve geri gitmiş oluyorsun. Ben şahsen bir sıkıntı yaşamıyorum geri gitme konusunda üstteki tuşları kullandığım pek söylenemez .

Bence de gereksiz. Fikir güzel ama gereksiz. Soldan sağa çekiyorum geri gidiyor, sağdan sola çekiyorum ileri. Videoda göstermemişler...gösterseler kendi tezleri çürüyecek.

Söylediğiniz yöntem her uygulamada geçerli değil. Bunu desteklemeyen uygulamaların sayısı az değil.

Güzel fikir bence. Hem ekran koruyucu hemde geri tuşu. İyi olmuş.

• ya tuş eklesinler yada arayüzü değiştirsinler

fikir olarak ise mükemmel bir fikir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

quote:

Orijinalden alıntı: samsunlusemih Benim anlayamadigim şu Madem Android gibi geri tuşu koyuyorsun bunu ekran camiyla yapmanin ne mantığı var? Ya adam gibi geri tuşu koy ya da koyma arkadas. Sanki Parayla geri tusu kullanilabilir hale geliyor gibi bir işe girmisler gittikce paragoz olup sacmaliyorlar. Haa derse ki -bundan sonra iphone lerde geri tusu olacak. Bu sticker önceki olmayan iphone ler icin derse ok. Ama boylede yapacaklarini sanmıyorum Parayla geri tusu kullanilabilir hale gelecek acayip saçma bir girisim
    Haberi okuduguna emin misin

Üzerinde Android cihazlarda olduğu gibi herhangi bir "geri" butonu taşımayan yeni iPhone modelleri, ekranın sol üst bölümüne yerleştirilen ulaşımı zor geri butonu nedeniyle de eskiye oranla çok daha düşük bir kullanıcı deneyimi sunmaya başladı.

Bu yazıyı okuyunca ne anlıyosun?

• Sony mobile nin uefa sponsoru olduğunu nihe haber olarak vermiyorsunuz? 20 tane sony mobile kapanıyor ,satılacak haberi yapıghorsunuz ama. Htc nin her şü telefon çıkabilir o olabilir haberini yapıyorsunuz ama resimleri sızmış sony levenderin haberi ortalıkta yok. Bu kadar taraflı olmayın...

• baygreen B kullanıcısına yanıt
    Sen de anlamamışsın maalesef.

• Dev ekranın klasilik sorunları işte

• Touch id'yi okşayarak ekranı küçültmek gayet yeterli geliyor bana, bu sayede tek elle rahatca ekranın üstünde kalan yerlere erişilebiliyor..

• Kimi için saçma kimi için mükemmel. Ben şahsen iPhone kullanımına alıştığım ve diğer telefonların aksine iPhonenun düğmelerini daha çok beğendiğim için bunu gereksiz buluyorum kendimce ama androidden iOS'a geçenler için oldukça kullanışlı olacağını tahmin ediyorum.
  • Mantıklı bir fikir, Android cihazlara da farklı işlevlere sahip olanları yapılabilir bence

• adam dandirik filmden köşelik olmazsa bende bişey bilmiyom al sana proje al sana girişim al sana fikir al sana PARA

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.