Şimdi Ara

Bianchi Folding Bike İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
2.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar, Bianchi'nin 2015 modeli katlanır bisikletini inceledim, işinize yarayabilir diye düşünüyorum

Bianchi Folding Bike İnceleme

• geziniyo kullanıcısına yanıt
    Link açılmıyor.
  • @ptahba şimdi açılıyordur sanırım

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=MoA9mtijZLk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geziniyo -- 19 Mayıs 2015; 22:22:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Evet açılıyor, seyrettim elinize, ağzınıza sağlık. katlama mekanizmasını göstermeniz iyi olmuş, belki biraz kullanımdan bahsedebilirsiniz, vites geçişleri nasıl, tekli aynakol zorlukları nelerdir gibi. Bir de ufak bir eleştiri izin verirseniz, video şahane başlıyor, görüntü kalitesi süper, ses temiz belli ki özenilmiş ve yine belli ki evinizde çekmişsiniz ortam temiz ve dikkat dağıtıcı birşey yok (gerçi kapı açılınca arkasındaki bitkiye çarpmıyormudur diye düşündüm epey) çoraplarınız dışında . Bence ayakkabı giyiyor olmalıydınız. Bunun dışında güzel bir inceleme olmuş almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olacaktır
  • ptahba kullanıcısına yanıt
    Ahaha çorapları videodan sonra farkettim etiket olacağız kesin dedim ama ilk yorumda güm çiçek kapıyı kamufle etsin diye koydum bi de diğer videolarda çok boş duruyordu Şimdi gelelim sürüş karakteristiğine:
    Kullanımı hakikatten çok rahat ve düşük jant çapıyla çok çabuk hızlanıyor, tekli aynakola gelince daha çok düz yolda kullanacaksanız yeterli oluyor hatta hafif eğimli yokuşlarda zorlamıyor,tabii yokuş çıkacaksanız denemedim fakat biraz kasabilir
    Ek olarak vites geçişleri akıcı, ben özellikle ilk defa grip shift attırıcı kullanan biri olarak çok başarılı buldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geziniyo -- 20 Mayıs 2015; 0:52:22 >

En çok merak ettiğim grip shift zaten, yolda giderken özellikle yokuş çıkarken bisikleti daha sıkı kavrayıp kendinize çekersiniz bazen istemeden (halbuki ağırlık öne verilir ki çekiş tekerinden yük kalksın) o zaman yanlışlıkla değişmiyor mu bu vites. Kullanamazmışım gibi geliyor
  • ptahba kullanıcısına yanıt
    Eskiden mobylette motorlar vardı merak ederdim hep yokuş yukarı çıkarken kendime çekersem motor arkadan itişli olduğu için altımdan fırlar mı diye Deneme şansım olmadı o motora hiç sahip olmadığım için fakat grip shift yani dediğiniz gibi kavrama değiştiricilerde elcik ufak bir bölümünden değiştiriliyor yani genelde el elciğin sabit kısmında kalıyor, o yüzden herhangi bir problem olmuyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geziniyo -- 20 Mayıs 2015; 18:37:32 >
  • Hocam eline sağlık güzel video olmuş. Bisiklete yaklaşık kaç kg'ye kadar binilebilir sizce? (90-100 kg vs.)
  • byalican kullanıcısına yanıt
    Rica ederim :) Ben 77 kg yim herhangi bir sorunla karşılaşmadım,tahminim 90 kg'a kadar zorlanmadan taşır diye düşünüyorum
  • Oncelikle video icin tesekkurler guzel inceleme olmus, bende ayni bisikletten yeni aldim. Kilom 95, bugün kurulumunu yaptirip 10-15 dakika kadar kullandım bir problem olmadi. Tabi ileride nolur bilmem ama bence kucuk jantli bisikletlerin dayanimi daha fazla olur. Dolayisiyla tasimada sorun cikacagini sanmiyorum. Salcano izmiri de inceleme imkanim oldu almadan. Ama bianchi markasi dunyada bisikleti icat eden marka oldugu icin tercihimi bu yonde kullandim hem fiyat olarak da salcanodan daha ucuza aldim, piyasaya gore de iyi bir fiyata aldigimi dusunuyorum n11den 690 liraya taksitli aldim.

Aksam da decathlondan kilit ve km sayaci siparis verdim yarin veya obur gun de kask almayi dusunuyorum. Aklimda prowell f-59 var, f/p acisindan en uygunu buymus sanirim. Siz hangi marka/model kask kullaniyorsunuz hocam?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamun aleykum arkadaslar dağ bisikleti almayı dusunuyorum boy 1.80 kilo 65 bi kac modele baktım sizce hangısı yardımcı olursanz sevinirim fiyat 900 1000 tl aralığı
    Bianchi SPEED 7027 27,5 Jant
    http://www.hepsiburada.com/bianchi-speed-7027-27-5-dag-bisikleti-p-SPORBNCSPEED702745

Bianchi RCX 427
    http://www.bisikletcim.com/bianchi-rcx-427-27.5-jant-bisiklet

not:hidrolik disk istiyorm. daha once salcanı ng 450 kllandm hiç menmn kalmadım

• Lj.23 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, yazarken aslında aklıma geldi dediğiniz gibi jant çapı küçüldükçe taşıma yükü de artıyor bisikletin haklısınız :)
    Kask konusunda ben Cratoni kullanıyorum, biraz pahalı bir kask fakat Prowell i tavsiye ederim kendini kanıtlamış bir marka ve f/p olarak gerçekten iyi...Bu arada daha önce bende Prowell kullanıyordum fakat kaybolunca biraz da evhamlı olduğum için daha pahalı bir kask tercih ettim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geziniyo -- 18 Haziran 2015; 2:45:26 >
  • enskuzu E kullanıcısına yanıt
    Bianchi Speed her halükarda donanım olarak diğerinin bir üstünde :)

Fakat burada şöyle bir durum var önceliğiniz kullanım amacınız olmalı...Bende daha önce Salcano Astro kullandıö ve alırken ki mantığım her yola girsin yaa şeklindeydi ama sonra baktım ki ben daha çol şehirdeyim ara sıra arazi yapıyorum; gidip cross tarzı bir bisiklet aldım...Olmuşken de hidrolik fren olsum dedim :) Demez olaydım :)
    Hidrolik evet profesyonel kullanım için ok ama bizim gibi hobi ya da ulaşım amaçlı kullanımlar için gerekli değil diye düşünüyorum...
    Bi kere sistemi karmaşık ve nazik...Aöa pabuçlu fren tık demez :)

• quote:

Orijinalden alıntı: geziniyo

Merhabalar, yazarken aslında aklıma geldi dediğiniz gibi jant çapı küçüldükçe taşıma yükü de artıyor bisikletin haklısınız :)
    Kask konusunda ben Cratoni kullanıyorum, biraz pahalı bir kask fakat Prowell i tavsiye ederim kendini kanıtlamış bir marka ve f/p olarak gerçekten iyi...Bu arada daha önce bende Prowell kullanıyordum fakat kaybolunca biraz da evhamlı olduğum için daha pahalı bir kask tercih ettim :)

Cevabınız için teşekkürler hocam, prowell benim için en uygunu o zaman şimdilik, belki ilerde daha iyi bir kask bakarım. Bisiklet ayrı bir işmiş, ihtiyaç aldıkça çıkıyor, kaskı km saati kilidi aydınlatması derken en az 150-200 lira da oraya vermek gerekiyor bu kadar masraf olacağını tahmin etmemiştim :))

• Lj.23 kullanıcısına yanıt
    Aynen :) Bisiklet alırken mutlaka 150-200 fazladan ayırmak gerekiyor :) Sonrasında çünkü dur onu da alayım bu da olsun ister istemez deniyor ;) Bu arada eldiven de mutlaka alın, eldiven ve kask güvenlik ekipmanı olarak bisiklette olmazsa olmazlardan...

• Genel olarak memnun musunuz peki hocam? (haftada 1 ya da 2 kez sahilde sürmeyi planlıyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: geziniyo

Aynen :) Bisiklet alırken mutlaka 150-200 fazladan ayırmak gerekiyor :) Sonrasında çünkü dur onu da alayım bu da olsun ister istemez deniyor ;) Bu arada eldiven de mutlaka alın, eldiven ve kask güvenlik ekipmanı olarak bisiklette olmazsa olmazlardan...

Önerinizi dikkate alacağım hocam eldiven konusunda, ilk başlarda almayı düşünmüştüm ama yaz sıcağında takmam diye vazgeçmiştim.

• byalican kullanıcısına yanıt
    Memnunum :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.