Şimdi Ara

Hangisi daha f/p sizce?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Uzun süredir araştırıyorum,

V brake şart,
    maksimum 900 TL, (700 TL den buralara geldim)
    1000 TL olsa Salcano ASTRO V alacağım ama yok,

Aşağıdakilerden 1 ini alacağım. Görebildiğim artıları yazdım yanlarına, sizce hangisini alayım?

1-Salcano NG 350 V (+gidondan kilitleme)
    2-Salcano ASTRO 30 V (+komponent ve hafiflik MTB ler arasında) yola ilk çıktığım bisiklet, eski diyordum, fakat sıfır buldum)
    3-Ghost SE 1000 V (+Ghost kadro için ileriye modifikasyon için uygun diye yorumlar çok)

4-Salcano City Sport 40 V (+şehir bisikleti, + kendini kanıtlamış lastikler..)

Üsttekilere alternatif önerilere de açığım, sağlıcakla..

• Merhaba,

Dağ bisikletinin geometrisinden anlamıyorum o yüzden komponent/fiyat oranına göre gidicem,

Bulabilirseniz (ben salcano sayfasında göremedim)

1. Salcano Astro 30 (kilitlenir maşa, conti lastikler) (720 tl ye gördüm)
    2. NG 350 V (870 tl ama astro 30 bulabiliyor olsam bunu almazdım)
    3. Ghost (maşa kilitli değil + no name çoğunluklu parçalar)

bu seçenekler eğer bisiklete daha çok bozuk yol-arazi şartlarında binecekseniz geçerli. Eğer daha çok asfalt derseniz City Sport 40 V en iyisi olacaktır. Diyebilirim ki Astro 30'un şehir bisikleti ikizi resmen.

Önce kararınızı nasıl yollrd ve şartlarda kullanacağınıza dair verin. Yol ise City Sport, arazi ağırlıklı ise Astro 30. Diğerlerini pek düşünmeyin bence
  • siyahimawi S kullanıcısına yanıt
    sanırım bayan bisikleti bakıyorsumuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Unisex diyelim..

• quote:

Orijinalden alıntı: ptahba

Merhaba,

Dağ bisikletinin geometrisinden anlamıyorum o yüzden komponent/fiyat oranına göre gidicem,

Bulabilirseniz (ben salcano sayfasında göremedim)

1. Salcano Astro 30 (kilitlenir maşa, conti lastikler) (720 tl ye gördüm)
    2. NG 350 V (870 tl ama astro 30 bulabiliyor olsam bunu almazdım)
    3. Ghost (maşa kilitli değil + no name çoğunluklu parçalar)

bu seçenekler eğer bisiklete daha çok bozuk yol-arazi şartlarında binecekseniz geçerli. Eğer daha çok asfalt derseniz City Sport 40 V en iyisi olacaktır. Diyebilirim ki Astro 30'un şehir bisikleti ikizi resmen.

Önce kararınızı nasıl yollrd ve şartlarda kullanacağınıza dair verin. Yol ise City Sport, arazi ağırlıklı ise Astro 30. Diğerlerini pek düşünmeyin bence

Peki astro 30 a ince teker taksam ileride, hazirda da kendi lastikleri olur, turun cinsine göre degistiririm geceden

çok kişi bahsettiğinizi yapıyor yani mtb bisiklete slick lastik takıyor (daha ince daha dişsiz). Ancak 26'' bisiklete slick te taksanız şehir bisikleti verimi alamıyorsunuz bunu da bilmenizde fayda var.
  • quote:

çok kişi bahsettiğinizi yapıyor yani mtb bisiklete slick lastik takıyor (daha ince daha dişsiz). Ancak 26'' bisiklete slick te taksanız şehir bisikleti verimi alamıyorsunuz bunu da bilmenizde fayda var.

Peki astro 30 v maşasına 28" jant ile hazır jantı bağlayamıyor muyum?

yani salcano city sport 40 v jantları var elimde diyelim, astro 30 kadroya onları takarım..

tersi olamayacağı için böyle bi rçözüm olabilir..

gerçi bakacağım öyle lastikler gözüme çok ince çelimsiz gelmez ise city sport 40 v en makbulü sanırım.

salcano astro 30 vs salcano city sport 40 v.. coming soon

Maşa ölçüsüne bağlı ama sanmıyorum takılabileceğini. Çok arazi planınız yoksa bence city serisine bakın. Çelimsiz değiller inanın.

• Güvenilir ucuz internet sitesi var mı, salcano city sport 40 V ve salcano astro 30 v, salcano astro 27,5 v için

dediğiniz gb city sport 40 bu işte galip olacak gb
  • astro 26v 790 liraya bulanabiliyor(internetten bakabilirsin). ben onu tavsiye ederim.

Internet değil de bulunduğunuz yerde Salcano bayisi varsa ordan almanızı öneririm. Görerek deneyerek alırsınız. Kadro boyundan çok emin olmadıkça görmeden bisiklet alınması taraftarı değilim pek. Ya da yaşlandım ve eski kafalıyım

Siz yine de dinleyin bu ihtiyarı deneyerek alın bence
  • quote:

Internet değil de bulunduğunuz yerde Salcano bayisi varsa ordan almanızı öneririm. Görerek deneyerek alırsınız. Kadro boyundan çok emin olmadıkça görmeden bisiklet alınması taraftarı değilim pek. Ya da yaşlandım ve eski kafalıyım

Siz yine de dinleyin bu ihtiyarı deneyerek alın bence

ptahba senin dediğin gb olacak, hafta sonu bakacağım mağazada (izmir) sonra illa internet sitelerinden alırsam ucuz olurmuş, şimdilik büyüsünü bozmıyım, ins astro 18 kadro 27,5 V alacak gibiyim.

boy 1.80, kilo 85 kg.. uygun sanırım ?

hayırlısı olsun, iyi karar verin öncelikle tekrarlamak isterim daha çok asfalt kullanımı olacaksa mtb çok güç-az yol şeklinde bir kullanım sunacaktır size. Ancak bu bisikleti beğeniyorsanız o zaman gönlünüzdeki bisikleti almalısınız.

Sorunuza gelince mtb ise eğer 1.80 boy için 18'' yani 46 cm kadro uygun olacaktır. Hayırlısı olsun görerek almanız önemli, yalnız bakın çok sıklıkla netten alınan bisikletlerin, o kendine bisikletçi diyen bazı esnaf tarafından kurulmadığını, ücret istedikleri hatta o zaman bile düzgün kurmadıklarını okuyorum devamlı. Siz paketten çıkan bisikleti kendiniz kurabilirmisiniz onu da göz önüne alın. Gerçi çok da klaydır ya zaten %90 kurulu gelir, ön jant+gidon+seleyi takarsınız iş biter. Ama ince ayar için (vites sistemi) biraz youtube seyretmek ister

Hayırlı olsun. Aldığınızda fotoğraf koyun.

• ptahba kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 100 m. ötesinde Salcano servis var, haritadan baktım, orada yaptırırım diye düşünüyorum.

city sport 40 v çok şık gelmişti fakat, yarın bir gün patika bir yerlere gidemeyecek olursam içime dert olur, ama ASTRO başından beri beni cezbediyor.

Hantallık çok yorarsa eğer ince lastik vb modifikasyona girerim. Çok sararsa yol bisikleti bakarım belli mi olur..

Bekleyip göreceğiz..

Alırsam mutlaka paylaşırım, fiyat + foto + yorum
    Hayırlısı ama biskletler o kadar çıtkırıldım aletler değiller. Demirciköy'ü rotama almadan önce ilk gittiğimde yavaş yavaş, geze geze gittim. Bir nokta da denizi görmeye başladığınızda (solunuzda kalıyor) uçta patika yolla ulaşılan barakamsı bir yer ve uçta iki tane bank vardı. Merak ettim ve asfalt yoldan ayrılıp patika toprak bir yolda 150 mt. kadar gidip baktım, oturdum denizi seyrettim.

Ne var bunda demeden önce tüm buları yaparken altımda Salcano City Fun 60 şehir bisikletim değil, 23 mm. kalınlıkta 110 psi basılmış lastikleri ile full karbon bir yol(yarış) bisikletim vardı. Salcanoyu ise baya araziye bile soktum tamam hoplayıp zıplamadım ama sorun da yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ptahba -- 14 Mayıs 2015; 23:17:03 >
  • ptahba kullanıcısına yanıt
    Anladım ok, dikkate alacağım alırken
  • Arkadaşlar tekrar selamlar,

Salcano Astro 18" kadro 27,5 V aldım. City sport başka bahara kaldı.. artık 1-2 yıla yol bisikletine geçerim inş..
    Neden Astro ya cevap olarak;
    1- yollar çok iyi değil (Türkiye koşulları) konforlu sürüş için.
    2- biraz böyle ormanlık alan, ıssız yerlere gidip gezesim var
    3- ilk başta hep Astro ya bakmıştım, içim ona ısınık

Nettenenucuz.com dan aldım, izmir de olanlar varsa Salcano alacaklar için süper nimet. Fiyatlar uygun zati, gidin çiğli de mağazadan bakın, beğenin alın, benim model kurulu yoktu, 29V modeline baktım, beğendim aldım

Tavsiye ederim, ilgililerde sağ olsunlar.

Şimdi hanıma bakıyorum bisiklet NG 750 Lady V, yada Fantasia 26 V alacağım sanırım.

AStro inceleme koyarım ileride, sorusu olan mesaj yazsın cevaplıyım.

Fiyat sitedeki 816 TL 4+4 taksitle aldım

hayırlı olsun tekerinize taş değmesin. İyi günlerde kullanın.
  • Teşekkürler.
    Şimdi buz dağının ekipmanlarina sira geldi

muhakkak kask alın, eldiven de olur da (umarım olmaz) düşerseniz eldiven avuçlarınızı çok iyi koruyacaktır. Gözlük almayı da ihmal etmeyin. Arka aydınlatma akşam kullancaksanız ön aydınlatma, sizin için hızı görmek önemli ise bir km saati.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.