Şimdi Ara

.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haykouz -- 25 Nisan 2015; 1:03:51 >

• Bizde 12 yıllık premium bir 307 var , daha Allaha şükür ciddi bi sıkıntısı olmadı , halada kullanıyoruz , onun için diğer orta sınıf arabalara göre peugeot güvenim bi tık fazladır , yerinizde olsam bu iki araç arasında kalsam tercihim 207 nin yanında olurdu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben 4 sene 207 kullandım. toplam 88 bin km yaptım ve sattım. 1.4 hdi en boş versiyonuydu. tek şikayetim gitmemesi. 0-100 km 16sn. 2. - 3. vites hariç hızlanmalar berbat. hiç bir sorun çıkartmadı, hiç bir şartta üzmedi. kolay da sattım. alabilirseniz 1.6 hdi olanını almanızı tavsiye ederim. böylece tek sorunu da ortadan kalkmış oluyor. B segmenti ne vaad ediyorsa onu verir size 207, fazlasını yada azını vermez. daha önce bana denk gelen talihsiz fiat araçları sonucu bu markaya alerjim var. şahsım adına hiç bir arabasına 5 kuruş vermem. Tabii kullanıp memnun olanlar vardır onlara sorun punto'yu ben cevap verip yanıltmayayım sizi.

hayırlısı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokturkbayer34 -- 23 Nisan 2015; 17:22:03 >
  • 207 güzel araç.Dizel olursa çok az yakar.Ncap çarpışma testinden 5 yıldız aldı.
    Kronik göğüs kabarma sorunu var ona dikkat edin.Bir de elektronik aksamı hassas diye biliyorum.
    Punto hakkında fikrim yok.

• pejoya bulaşma derim. fiat al. parçası ucuz. az yakar. 2.eli iyidir. kolay kolay bozulmaz. motoru 500bini devirir. rahat rahat binersin. sıkıldın mı satarsın.
  • Parcasi ucuz az yakar ama fiatin 2-3 yil sonra malzeme olark cok cabk deforme oldugunu okudum forumlardn 207 yi yukarda arkds cok hantal bulmus oda bana uymaz sehr ici trafkte ise gidp gelrkn cok serit degistrmem dolayisiyla atak ivmelenmesi gerek motorun alt devirlerde

• punto iç hacim ve görsellik olarak 207 den daha büyük dimi arkadaşlar ? konu hakkında araçları kullanmış birileri yokmu acaba benim gönlüm puntoda ama fiat olduğu için mantık 207 diyor ne yapacağımı bilemedim
  • evet arkadaşlar punto kullanan yokmu 1.4 benzin&lpg mi yoksa 1.3 multijet mi uygun olur benım ıcın yılda 10.000 km uzerı yapmam işten eve evden işe birde hafta sonu akşamları sehır ıcınde gezerim
  • uppp
  • koskoca forumda 1 tane grande punto 2008 falan kullanmış birisi yokmu arkadaşlar ? birde ankarada test sürüşü için nereye gidebilirim
  • Sosyal hayatım için çizgi ön planda diyorsun Fiat punto bakıyorsun. Peugeot fiattan sosyal bağlamda açık ara daha üstüsür

• quote:

Orijinalden alıntı: omcool

Sosyal hayatım için çizgi ön planda diyorsun Fiat punto bakıyorsun. Peugeot fiattan sosyal bağlamda açık ara daha üstüsür

evet ama sadece araba güzel gorunsun dışarda beğenilsin diyede 207 seçersem sonrasında başka sorunlardan dolayı pısmanlık yaşarsam oda kotu olur hem punto fiat dolayısıyla sosyal hayatta onyargılı bir çok insan tarafından kabul edıyorum.peki sence 20-30 yaş aralıgında sosyal gezmeyi seven birisin ve bayansın tabiki sağdan soldan duyduklarından dolayı 207 dersin öyle dimi ? fiat=tofaş zihniyetinden dolayımı sence yoksa punto çok cırkın kımse tarafından beğenılmeyen bir arabamı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: haykouz

quote:

Orijinalden alıntı: omcool

Sosyal hayatım için çizgi ön planda diyorsun Fiat punto bakıyorsun. Peugeot fiattan sosyal bağlamda açık ara daha üstüsür

evet ama sadece araba güzel gorunsun dışarda beğenilsin diyede 207 seçersem sonrasında başka sorunlardan dolayı pısmanlık yaşarsam oda kotu olur hem punto fiat dolayısıyla sosyal hayatta onyargılı bir çok insan tarafından kabul edıyorum.peki sence 20-30 yaş aralıgında sosyal gezmeyi seven birisin ve bayansın tabiki sağdan soldan duyduklarından dolayı 207 dersin öyle dimi ? fiat=tofaş zihniyetinden dolayımı sence yoksa punto çok cırkın kımse tarafından beğenılmeyen bir arabamı ?

Hayır kuzenimde olan beyaz 2011 model 1.4 hdi 207 den dolayı diyorum. Diyorum çünkü arabanın duruşunu seviyorum. B sınıfı araca göre tatlı bir Görüntüsü var. Dizel motoru 78 bin km de Bakım dışında hiç bir masraf çıkarmadı ki zaten sahibindendeki Araçların kilometrelerine bakın 300-400 gören var. Bizde de eskiden 307 1.4 hdi vardı öyle araba ahım şahım gitmezdi ama şehir içinde 5 litrelerde geziyordu ki aracımız 280 bin km lere kadar gelmişti. 207 diyorum çünkü araç yeni ve peugeotta 2006 da yenilikler başladı 2008 den sonra devrim oldu. Motor da sağlam araba da sağlam hem de yeni bir araç. Punto ise 1 milyon km yapsa ne olur ? Sen bir arabaya max 200 bin km binersin. Araç alırken 1 milyon km yapmasının tercih sebebi olması da burda anlamsız kalır. Zaten şuanda piyasadaki bütün araçlar ortalama aynı km leri görür. Hayırlısıyla kullanmanızı dilerim

• omcool kullanıcısına yanıt
    punto 1 milyon km leri görse nolur ? yazmışsınız hocam ama 1.4 hdi ile 1.3 multijet arasında tercih yapılcak olsa genel kanı 1.3 multijet olur hem atak hem tüketim konusunda biraz daha iyi ama ben görünüş olarak sordum yani grande punto 2008 ile 207 yi yanyana koysan punto ezılırmı ? cizgi olarak sosyal bağlamda sizin gorusunuz genel olarak yaygın mıdır kısaca net bir şey soruyorum size ? bir bayan olsanız 25 yaşında punto mu 207 mi daha cekici gelir size dizayn gorunuş olarak
  • quote:

punto 1 milyon km leri görse nolur ? yazmışsınız hocam ama 1.4 hdi ile 1.3 multijet arasında tercih yapılcak olsa genel kanı 1.3 multijet olur hem atak hem tüketim konusunda biraz daha iyi ama ben görünüş olarak sordum yani grande punto 2008 ile 207 yi yanyana koysan punto ezılırmı ? cizgi olarak sosyal bağlamda sizin gorusunuz genel olarak yaygın mıdır kısaca net bir şey soruyorum size ? bir bayan olsanız 25 yaşında punto mu 207 mi daha cekici gelir size dizayn gorunuş olarak

Yakıt olarak ikisi de yakındır ancak 1.4 hdi daha az yakar. MUltijetin ben öyle ahım şahım az yaktığını ne duydum ne gördüm. Görüntü olarak ise bayana kesinlikle 207. Sizin oralarda yok mu bilmiyorum ama bizim buralarda Punto sahipleri eski 106lardan civiclerden geçen insanlar. Çoğu da apaçi tipler. Ekonomisini sağlamlığını gerek Bakım gerek servis masraflarını bilerek alan insanlar da yok değil elbetter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omcool -- 24 Nisan 2015; 12:33:13 >

• omcool kullanıcısına yanıt
    bu yazdıgın yorum kavga sebebi :) punto fanları apachi demek bence bıraz haksızlık olur ayrıca 1.3 multijet verileri 100 km de 5 lt altına iniyor yani 1.4 hdi de en fazla 4.5-5 lt yaksın hadi cok fazla fark olacagını sanmıyorum ben motor olarak degılde goruntu olarak sordum 207 iç dizaynı cok sade kuru geldi bana mesela grande punto digital klima falan daha dolu ergonomik gorundu soft touch malzeme kullanmış birde fiat gp de buda cok cabuk kavlama soyulma deforme olma acısından iyi birşey degil oda var :)
  • 207 arkadaşımda var iç hacim çok dar 4 kişi yolculuk edemezsiniz. g. punto ona göre daha geniş 1.3 vergi avantajı ve tüketimi ile ön plana çıkar. 1.4 77 hplik benzinli motor ise lpgye uyumludur. ayrıca 1.4 t-jet 120 hp ve 1.4 starjet 95 hplik motor seçenekleride mevcut.
  • kerem bu arkadaş farklı birşey soyluyor ama ? o kadar kafam karışıkki punto sosyal hayatta 207 e göre daha basit kalır dedi iç dinamik motor gp öndedir bencede ama dış dizayn görsellik çizgiler bakımından 207 mi sencede kerem ?
  • quote:

kerem bu arkadaş farklı birşey soyluyor ama ? o kadar kafam karışıkki punto sosyal hayatta 207 e göre daha basit kalır dedi iç dinamik motor gp öndedir bencede ama dış dizayn görsellik çizgiler bakımından 207 mi sencede kerem ?

Benim bi arkadaşımda grande punto başkasındada 207 vardı 207ye sürücü yada öndeki kişi 1.70 üzeri ise 3-4 kişi yolculuk yapılamıyordu oda ş.içinde yani düşün. dışında hiç yapılmaz. bazı arabaların dışı büyük içi küçük olur bu 207de aynen öyle bana göre. o yüzden ben olsam 207 tercih etmem. 2010 model 207de 2 cam otomatikti sana o kadar söyleyim. tabi tercih meselesi bu araçları görmeden pat diye gidip almak saçmalık olur. 2 aracada alıcı gibi git iç mekan-genişlik iyice gözünle gör öyle al. alıp pişman olma.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.