Şimdi Ara

Varikosel olan var mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende oldum heralde belirtilerin hepsi var gibi yaş daha çok genç napıcaz

• Bir şey olacağı yok, üroloğa git, elle muayene edecek. Varsa senden sperm sayımı isteyecek ama giderken en az 4 gün şey yapmamış olman lazım. Yoksa tam olarak çıkmaz sonuç buna özen göster.

Eğer sperm sayımı normal çıkarsa bir kaç kez daha yapacaklar. (farklı günlerde tabi ki)

Fakat spermlerin az çıkarsa ameliyat önerecekler, ameliyatın amacı sperm sayısını çoğaltmak. Çok basit, küçük bir şey, aynı gün taburcu ediliyorsun. 1 hafta çok zorlanacağın işler yapmıyorsun. Garanti olsun diye de 1 ay ağır şeyler kaldırmamaya özen göster.
    Git tedavini ol, ameliyatını ol yoksa kısırlık riski var. Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-63DBB8E76 -- 18 Nisan 2015; 1:27:21 >
  • Bende Varikosayak Oldum Geçmiş Olsun

< DH TROLL Kullanılarak Atıldı >
  • Ben 2 sene önce ameliyat oldum sorun varsa pm atabilirsin.
  • Asker hastalığı değil mi o :D
    Bekle askerliği 1ay hava değişimi al :D
  • Başlangıcı var. Eğer ağrın varsa durma doktora git önemli bir hastalık kısır olma ihtimali var sonunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ictopbasli

Bir şey olacağı yok, üroloğa git, elle muayene edecek. Varsa senden sperm sayımı isteyecek ama giderken en az 1 hafta şey yapmamış olman lazım. Yoksa tam olarak çıkmaz sonuç buna özen göster.

Eğer sperm sayımı normal çıkarsa bir kaç kez daha yapacaklar. (farklı günlerde)

Fakat spermlerin az çıkarsa ameliyat önerecekler, ameliyatın amacı sperm sayısını çoğaltmak. Çok basit, küçük bir şey, aynı gün taburcu ediliyorsun. 1 hafta çok zorlanacağın işler yapmıyorsun. Garanti olsun diye de 1 ay ağır şeyler kaldırmamaya özen göster.
    Git tedavini ol, ameliyatını ol yoksa kısırlık riski var. Geçmiş olsun.

ameliyatının bu kadar kolay olduğunu bilmiyordum

@Bunun İçin Üye Oldum hocam normalde ağrı yok ama testislere alttan dokununca ağrı oluyor biraz

• gecen sene soldan ameliyat oldum. Bugün de sağ taraf için doktoruma gidicem . küçük bi operasyon korkma yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O ne bicim hastalik kardes dusman basina.gecmis olsun

• 4 sene önce oldum liseye geçerken. Ameliyat oldum çok rahat bir operasyon zaten aynı gün akşam eve gittim. Ancak ameliyat kesin çözüm olmuyor demişlerdi tekrar oluşma riski varmış ve ben de ondan şüpheleniyorum.
  • teşekkürler arkadaşlar operasyon hafife benziyor benimde korkum kalmadı eğer sorun olur ameliyat olurum
  • bugun doktara gittim bende vorikosel teşhisi konuldu renkli dopler istediler bakalım surec nasıl ilerlicek
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Alessar

bugun doktara gittim bende vorikosel teşhisi konuldu renkli dopler istediler bakalım surec nasıl ilerlicek

Hocam detay verirmisiniz biraz

• quote:

bugun doktara gittim bende vorikosel teşhisi konuldu renkli dopler istediler bakalım surec nasıl ilerlicek

bende yaklaşık 2 senedir vardı yaşım 17 ben boyle bişi olduğunu çok onceden farketmiştim zaten ama hiç doktora gitmedim bugun gittim solda 2.9 mm çıktı genel cerrahiye gittim bana ürologa gitmememi soylediler renkli dopler istedi bende gidip çektiricem bundan sonra ne olucak acaba merak ediyorum
  • quote:

quote:

bende yaklaşık 2 senedir vardı yaşım 17 ben boyle bişi olduğunu çok onceden farketmiştim zaten ama hiç doktora gitmedim bugun gittim solda 2.9 mm çıktı genel cerrahiye gittim bana ürologa gitmememi soylediler renkli dopler istedi bende gidip çektiricem bundan sonra ne olucak acaba merak ediyorum

tam olarak nasıl anlayabiliriz bende şüpheliyim.Hafif bir çıkıntı var gibi ama arada belli oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stv.salih

quote:

quote:

tam olarak nasıl anlayabiliriz bende şüpheliyim.Hafif bir çıkıntı var gibi ama arada belli oluyor.

elinle kontrol edebilirsin sol taraf yada sağ taraf yumurtalar sarkıksa git bir ürologa gorun

• quote:

quote:

hocam sonucu bildirir misin
  • quote:

Orijinalden alıntı: themaniak

quote:

quote:

hocam sonucu bildirir misin

şuan renkli dopler çektirmek için yer arıyorum. bildiririm hocam

• sperm sayımını nasıl yapıyorlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çekilin Ben Baytarım -- 17 Nisan 2015; 19:01:37 >
  • varikosel ameliyatı olan ve olacak kişiler geliyor hep genç hastalar çok öyle bir sıkıntı yaşamazsın merak etme
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.