Şimdi Ara

TELSİM'DEN CİHAZ KAMPANYASI :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
8.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir kampanya bu kadar mı kötü olur? Yorumlarınız arkadaşlar...

Cihaz Kampanyası

Yeni telefonunuzu seçin...konuşun!

Telsim'in faturalı hatlara özel Seç Konuş tarifesindeki tüm avantajları birden seçin, inanılmaz fiyata yeni bir telefon sahibi olun.

Üstelik kampanya satış fiyatı üzerinden HSBC Advantage'a özel vade farksız 3 taksitte ödeme şansı.

Kampanyaya dahil olan cep telefonu modelleri ve tüm vergiler dahil kampanya satış fiyatları aşağıda belirtilmiştir.

Nokia 6070 Sony Ericsson Z530i Samsung X650 Raks R550

133 YTL 169 YTL 139 YTL 149 YTL

Kampanya Esasları:

- Cihaz kampanyasından yararlanmak isteyen aboneler Telsim CepShop’larda 24 aylık Seç Konuş tarifesi için taahütname imzalayacaklardır.
    - Söz konusu 24 ayın ilk 12 ayında SeçKonuş tarifesinin 4 avantajını birden aynı anda, kalan 12 ayında ise en az 1 avantajı kullanma zorunluluğu bulunmaktadır.
    - Abone isteği ile yapılan iptal, dondurma, devir, kontörlü hatta geçiş talebi sonucunda çıkacak olan son faturaya ceza bedeli yansıtılacaktır.
    - Tarife değişikliği, ilk 12 ayda 4 avantajı birden kullanmaması veya son 12 ayda avantajsız SeçKonuş tarifesi ile devam etmesi durumunda abonenin çıkacak ilk faturasına ceza bedeli yansıtılacaktır.
    - Ceza bedeli kalan taahhütname süresi üzerinden aşağıdaki şekilde hesaplanacaktır;
    İlk 12 ay için: Kalan ay sayısı x Tüm avantajların bedeli = a
    Son 12 ay için: Kalan ay sayısı x SMS avantaj bedeli = b
    Ceza bedeli = (a)+(b)
    - Kampanyadan mevcut ve yeni bütün aboneler yararlanabilecektir.
    - Kampanya 31 Ocak 2007 tarihine kadar geçerlidir.
    - Cihaz fiyatlarına tüm vergiler dahildir.
    - Telsim kampanyaya dahil olan cihaz fiyatlarını değiştirme hakkına sahiptir.

• Çok ama çok avantajsız bir kampanya zaten Seç Konuş tarifesi dakika bazlı ücretlendirmesi ve sabit ücretleriyle gayet avantajsızdı bir de böyle bir başarısız cihaz kampanyası üstüne tuz biber oldu. Turkcell'in cihaz kampanyası bile daha iyidir. En azından Turkcell'in kampanyasında faturanızdaki konuşma tutarınızla ilişkili olarak bedava telefon alabiliyorsunuz. Üstelik istediğiniz tarifeyi seçip 6 saniye bazlı ücretlendiriliyorsunuz ayrıca konuşmasanız bile bir sürü sabit ücret ödemiyorsunuz.
  • Kampanyaya daha ayrıntılı bakarsak:

İlk 12 ay için

-Tüm avantajlar seçilmesi gerektiği için 8+8+30+15 YTL= 61YTL +ÖİV = yaklaşık 73 YTL ödeniyor. Ayrıca 2YTL de paketin sabit ücreti var. Yani toplam yaklaşık 75 YTL. Bunun karşılığında ayda:

-Telsim'e 01:00-10:00 arasında 500dakika konusma
    -Yine Telsim'e 10:00-19:00 arasında 500dakika konuşma
    -Tüm operatörlere 100 SMS

hak ediliyor.

Ayrıca sabit telefon avantajı seçildiği için 6Ykr/dakika sabit telefon arama ücreti.
    Bunun dışındaki aramalar:
    Telsim: 20Ykr/dakika
    Diğer GSM: 30Ykr/dakika

Telsim içi konuşmalarını 01:00-19:00 arası yapanlar ve sabit telefon aramalarını da sık sık yapanlar için çok kötü değil. Ama benim hesabıma göre yine de çok da avantajlı değil. İnsanların (özellikle aile ve sosyal hayatlarıyla ilgili olarak) cep telefonlarıyla epeyce konuştukları 19:00-01:00 aralığında hiç bir indirim opsiyonu yok. Ücretlendirme dakika bazlı. Yani aslında çok dikkatle hesap yapılması gereken bir tarife.

Not: Diğer 12 ayda daha az ödeme yapılabiliyor. Daha az opsiyon seçiliyor. Hangi opsiyonla nasıl ücretlendirileceginiz size bağlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfiz -- 16 Kasım 2006; 16:27:31 >

• telsim ne yapacağını şaşırdı hiçde avantajı olmayan kampanyalar yapıp durmaya başladılar tv reklamlarıda çok oynuyor bu aralar ama yinede güzel bişey yapamıyolar
  • bu ne ya ceza beyannamesi gibi
    kampanya mı kamp mı?
    quote:

Orjinalden alıntı: nebuzaradan

Bir kampanya bu kadar mı kötü olur? Yorumlarınız arkadaşlar...

Cihaz Kampanyası

Yeni telefonunuzu seçin...konuşun!

Telsim'in faturalı hatlara özel Seç Konuş tarifesindeki tüm avantajları birden seçin, inanılmaz fiyata yeni bir telefon sahibi olun.

Üstelik kampanya satış fiyatı üzerinden HSBC Advantage'a özel vade farksız 3 taksitte ödeme şansı.

Kampanyaya dahil olan cep telefonu modelleri ve tüm vergiler dahil kampanya satış fiyatları aşağıda belirtilmiştir.

Nokia 6070 Sony Ericsson Z530i Samsung X650 Raks R550

133 YTL 169 YTL 139 YTL 149 YTL

Kampanya Esasları:

- Cihaz kampanyasından yararlanmak isteyen aboneler Telsim CepShop’larda 24 aylık Seç Konuş tarifesi için taahütname imzalayacaklardır.
    - Söz konusu 24 ayın ilk 12 ayında SeçKonuş tarifesinin 4 avantajını birden aynı anda, kalan 12 ayında ise en az 1 avantajı kullanma zorunluluğu bulunmaktadır.
    - Abone isteği ile yapılan iptal, dondurma, devir, kontörlü hatta geçiş talebi sonucunda çıkacak olan son faturaya ceza bedeli yansıtılacaktır.
    - Tarife değişikliği, ilk 12 ayda 4 avantajı birden kullanmaması veya son 12 ayda avantajsız SeçKonuş tarifesi ile devam etmesi durumunda abonenin çıkacak ilk faturasına ceza bedeli yansıtılacaktır.
    - Ceza bedeli kalan taahhütname süresi üzerinden aşağıdaki şekilde hesaplanacaktır;
    İlk 12 ay için: Kalan ay sayısı x Tüm avantajların bedeli = a
    Son 12 ay için: Kalan ay sayısı x SMS avantaj bedeli = b
    Ceza bedeli = (a)+(b)
    - Kampanyadan mevcut ve yeni bütün aboneler yararlanabilecektir.
    - Kampanya 31 Ocak 2007 tarihine kadar geçerlidir.
    - Cihaz fiyatlarına tüm vergiler dahildir.
    - Telsim kampanyaya dahil olan cihaz fiyatlarını değiştirme hakkına sahiptir.

• Vodafone çizgisini şimdiden belli etmeye başladı. Ucuz değil, kaliteli hizmet veren bir operatör olma yolunda ilerleyecekler besbelli. Reklamları bile elit kesime hitap ediyor. Eğlendirmekten uzak, İngilizler gibi soğuk! Çevrem de yavaştan diğer hatlara geçmeye başladı zaten. Bakalım bu işin sonu nereye varacak?
  • Onlarda anladı türklerin keriz oldugunu..
  • quote:

Orjinalden alıntı: nebuzaradan

Vodafone çizgisini şimdiden belli etmeye başladı. Ucuz değil, kaliteli hizmet veren bir operatör olma yolunda ilerleyecekler besbelli. Reklamları bile elit kesime hitap ediyor. Eğlendirmekten uzak, İngilizler gibi soğuk! Çevrem de yavaştan diğer hatlara geçmeye başladı zaten. Bakalım bu işin sonu nereye varacak?

Doğru bir tespit, bir ara Aria yeni çıktığında da böyle bir "elit" algıyı hedefliyordu. Ama olmadı, Turkcell'in karşısında başarılı olamadılar. Şimdi Avea'nın reklamlarına bakın nasıl değişmişler görürsünüz. Telsim de şimdi Aria'nın eskiden izlediği ve başarısız olduğu yöntemi izliyor. Sonucu göreceğiz. Eğer Turkcell'in kaymak tabakasını "kaparlarsa" başarılı da olabilirler.

Tabii "elit" adam verdiği paranın karşılığını en iyi şekilde görmek ister, yok şu saatler arası şu kadar konuş, şu saatler arası ekstra ücretle konuş gibi koşulları "elit" kullanıcılar ne kadar beğenir bilemem. O yüzden Turkcell'in cihaz kampanyasının bile bu kampanyadan daha iyi olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfiz -- 19 Kasım 2006; 15:33:58 >

• Ayrıca ufak bir ayrıntı da şu: verdikleri telefonlar fiyatları ve özellikleri itibarıyla hiç de "first class" telefonlar değil. Üstelik de neredeyse telefon fiyatının %40'ını baştan alıyorlar, sadece 200 küsur YTL telefona daha az para vermek için 24 ay anlaşıp ilk 12 ayında minimum aylık 75YTL telefon faturası ödüyorsunuz. Baktıkça kafam daha da karışıyor. Keşke hiç böyle bir kampanya yapılmasaymış.
  • Ya avrupalilar diyordu da bu vodafone bedava telefon vermez parasını ACI ACI parasını alır demişlerdi de merak etmiştim. Foyası ortaya çıktı.
    Telefonun parasının yarısını peşin ver. Sonra
    EN AZ;
    Telefon ==> 150
    1nci yıl ==> 75 X 12 = 900 (4 tarife birden)
    2nci yıl ==> 8 X 12 = 96 ( En ucuz tarife seçilirse)
    ARTI Dakika bazlı faturalama hesap edilemeyecek kadar acı bir KAZIK

NETİCE => 1150 YTL verilecek 300 YTL lik bir telefon için.
    Sitelere girin hepsi 12 taksite veriyor telefonu.
    Bu İngilizler bizi çok mu saf gördü bilmiyorum.
    Lütfen adam akıllı bir tarife çıkarın insanlarla dalga geçmeyin.
    TMSF Telsim i daha iyi yönetiyordu. Daha akılcı ve mantıklı uygulamaları vardı.

Osman
  • Bu duygu ve düşüncelerimi TELSİM'e de mesaj atarak ilettim.
    Sizlerde lütfen tepkilerinizi bildirerek TELSİM'in daha makul yönetilmesini sağlayalım.
    ...
  • Bilginiz olsun;

http://forum.donanimhaber.com/m_10493455/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömer -- 23 Kasım 2006; 2:28:36 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: karos

Bu duygu ve düşüncelerimi TELSİM'e de mesaj atarak ilettim.
    Sizlerde lütfen tepkilerinizi bildirerek TELSİM'in daha makul yönetilmesini sağlayalım.
    ...

Ben de seç konuş tarifesi ilk çıktığında kendilerine özellikle dakika bazlı ücretlendirmenin çok kötü bir uygulama olduğunu belirttiğim bir e-mail atmıştım. Umarım sizin gibi tepki duyanlar çoğalır ve Vodafone, Turkcell ve Avea gibi dişli rakiplerinin olduğu Türkiye'de daha makul ve rekabetçi tarifeler yapar.

• Orjinalden alıntı: sesyoksesyokdedim

Bilginiz olsun;

http://forum.donanimhaber.com/m_10493455/tm.htm

Konular birbirine referans vermiş, bence bu konuda devam etmek daha iyi fikir. Burada daha fazla post var.
  • kampanyada verdikleri telefonlarda iş yok bence....biraz daha tercih edilen modeller olabilirdi..
  • telsim yine saçmalamış
    bıktırdı artık
  • quote:

Orjinalden alıntı: L5

telsim yine saçmalamış
    bıktırdı artık

::::::::::::::::::::::bıktırmadı mahvetti:::::::
  • valla ben bir şey anlamadım ne avantajı kaç tane avantaj var ne kadar ödüyorum telefona para veriliyormu ulan telsimmmm.

• Valla ben bu kampanyadan bişey anlamadım bu telefonları almak için ne yapmamız gerekiyor aylık ne kadar fatura ödememiz gerekiyor kısaca söylermisiniz anlamadım bu hesaplardan bişey..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Christoph

Valla ben bu kampanyadan bişey anlamadım bu telefonları almak için ne yapmamız gerekiyor aylık ne kadar fatura ödememiz gerekiyor kısaca söylermisiniz anlamadım bu hesaplardan bişey..

İlk başta telefon parasının yaklaşık %50'sini peşin veriyorsunuz. Sonra ilk 12 ay en az ayda 75 YTL fatura ödüyorsunuz (yani toplam 900 YTL), daha sonraki 12 ay eğer tek avantaj seçilirse (mesela en ucuzu olan SMS avantajı) 8+2=10+ÖİV= yaklaşık 12 YTL minimum fatura ödüyorsunuz yani 12 ayda 144 YTL daha. Dolayısıyla başta ödediğiniz parayla beraber ödeyeceğiniz toplam tutar 1200 YTL'yi aşıyor, neredeyse o fiyata laptop alınıyor

Üstelik de seçmeniz istenen tarife dakika bazlı ücretlendirmeye sahip, yani örneğin 5 saniye de konuşsanız 55 saniye de konuşsanız aynı fiyatı ödüyorsunuz. Ya da başka bir deyişle ortalama her konuşmanız için (çok kaba bir istatistikle) 30 saniye fazla ödemiş oluyorsunuz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.