Şimdi Ara

Plantronics ML18 Bluetooth Kulaklık incelemem.(ios ekranda pil durumu gösteriyor)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
2.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

önceden Plantronics 210 kullanıyordum gerek açma kapama tuşu gerek kalitesi gerek şarjı olarak çok memnundum fakat gömleğimin cebinde yıkandıktan sonra bi çalışır bi çalışmaz oldu bende emekliye ayırdım onu.
    sonra Samsung HM1500 vardı kenarda biraz onu kullandım ama 5s le kullanıca karşı tarafın sesin az geliyor demesinden sonra onu samsung kullanan bir arkadaşıma hediye edip başka bir bluetooth kulaklık arayışına girdim.

plantronics markasından memnuniyetimden dolayı direk bu markanın modellerine bakmaya başladım ve benim memnun olduğum 210 modelini satan yer bulamadım.
    yeni çıkan ürün olan ml 18 i inceledim,210 la aynıydı
    ve
    en büyük artısı ios da ekranda pil durumunu göstermesiydi.
    hiç tereddüt etmeden hepsiburadadan aldım bir güne elime ulaştı ürün.yaklaşık 15 gündür kullanıyorum,bugün ikinci kez şarja taktım.
    15 günde 8-10 gün günde 1-2 saat kullanmışımdır.şarj ondan 15 gün gitti.

inceleme olarak

kutudan kulaklığıa ek olarak kısa bir usb şarj kablosu(210 da uzun adaptör şeklindeydi) ve kullanma kılavuzu çıkıyor.
    aslında kullanım özellikleri çoğu bluetooth kulaklıkla aynı.
    kılavuzda kullanmadan önce 1 saat şarj edin yazıyordu ve bende öyle yaptım.
    1 saat sonra 5s imden bluetooth u açtım sonra kulaklığı açtım.
    kulaklıktaki arama cevaplama tuşuna uzun basıp mor ve kırmızı karışım renk olunca telefondan tarattım ve eşleştirdim.

kullanım artısı olarak en beğendiğim özelliği kulaklıktan arama tuşuna iki kez basınca son arananı tekrar araması yani tek basışta arama yapmıyor,buda cepteyken yanlış aramaların önüne geçiyor.
    telefonumda bluetooth açıkken ya da kapalıyken arama esnasında hemen bluetooth u açıp sonra kulaklığı açınca hemen bağlanıyor.
    ister sağ kulak ister sol kulak kolayca yön değiştirilebiliyor.
    menzili 10 mt.
    menzil dışına çıkınca bağlantı koptu diye ingilizce bir uyarı veriyor kulaklık,sonra menzile girince bağlandı diyor.
    ses kalitesi net.hiç kimseden sesin az geliyor uyarısı almadım.
    bide bu kulaklığa yeni özellik olarak ingilizcede olsa bir bayan sesi size ne olup bittiğini kulağınıza fısıldıyor

sonuç olarak şarjından ses kalitesinden kullanış kolaylığından çok memnun olduğum bir bluetooth kulaklık.
    iphone una kulaklık almayı düşünenler kaçırmasın(ekranda şarj göstergesi var)
    en uygun fiyatta hepsiburada da.
    sorularınız olursa yardımcı olurum.

Plantronics ML18 Bluetooth Kulaklık incelemem.(ios ekranda pil durumu gösteriyor) Plantronics ML18 Bluetooth Kulaklık incelemem.(ios ekranda pil durumu gösteriyor) Plantronics ML18 Bluetooth Kulaklık incelemem.(ios ekranda pil durumu gösteriyor) Plantronics ML18 Bluetooth Kulaklık incelemem.(ios ekranda pil durumu gösteriyor) Plantronics ML18 Bluetooth Kulaklık incelemem.(ios ekranda pil durumu gösteriyor) Plantronics ML18 Bluetooth Kulaklık incelemem.(ios ekranda pil durumu gösteriyor) Plantronics ML18 Bluetooth Kulaklık incelemem.(ios ekranda pil durumu gösteriyor)

• Öncelikle hayırlı olsun. Hep iyi haberler almanızı dilerim.

Benim sorum cihazın kenarındaki siyah kıvrım ( kulak kepçesine dıştan takılan kısım) takılmadan kullanılabiliyor mu ve kulağa rahat oturuyor mu?
    Uzun süreli kullanımlarda kulağı ağrıtıyor mu?
    Teşekkürler
    Hakan
  • realpainter R kullanıcısına yanıt
    iyi dilekleriniz için teşekkürler.
    o kıvrım olmadan kullanmadım,kolayca çıkacağa da benzemiyor.o olmasa düşer.
    o kulağa geçirilen şey olmayan kulaklıklarda var bi deneyin onları ama bu en sağlıklısı düşmemesi için.
    ağrı olarakta yarım saat kullandığım oldu hafif bi rahatsızlık oldumu hemen çevirim diğer kulağıma taktım öbür kulağım dinlendi.
    kullanacağım zaman takıyorum böyle olunca ağrı olmuyor.
  • kral1840 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: realpainter

Öncelikle hayırlı olsun. Hep iyi haberler almanızı dilerim.

Benim sorum cihazın kenarındaki siyah kıvrım ( kulak kepçesine dıştan takılan kısım) takılmadan kullanılabiliyor mu ve kulağa rahat oturuyor mu?
    Uzun süreli kullanımlarda kulağı ağrıtıyor mu?
    Teşekkürler
    Hakan

Hocam merhaba, araç kullanırken kullandınız mı telefonu acaba? içerdeki uğultu sesin az gitmesine sebep oluyor mu? en önemlisi bu , bulunduğunuz ortamın gürültüsünü azaltıyor mu? bende almayı düşünüyorum.
  • Platronics Explorer 210 almak üzereyken ML18 modelini farkedip az evvel hızlıal.com dan hem kardeşim ve hemde kendim için 2 adet sipariş geçtim. Sonrasında bu incelemeyi okuyunca çok doğru bir karar vermiş olduğumu anladım.

TTEC Freestyle 2 gün kullandım fakat herşey güzelken karşıdaki kişinin sesini çok boğuk vermesinden ötürü iade ettim...
  • mtayfur83 kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun pişman olmazsınız.
  • kral1840 kullanıcısına yanıt
    Hem inceleme ve hemde güzel dileğiniz için teşekkür ederim...
  • Benim kulaklığımın kulak kancası gevşedi. sağ kulakta kullanıyorum. sola takınca sıkıntı yok gerektiği gibi tutuyor fakat sağ kulakta gevşek duruyor ara sıra düzeltiyorum mecburen.
  •  Plantronics ML18 Bluetooth Kulaklık incelemem.(ios ekranda pil durumu gösteriyor)
     Plantronics ML18 Bluetooth Kulaklık incelemem.(ios ekranda pil durumu gösteriyor)

Yaklaşık 1 haftadır LG G4 ile birlikte kullanıyorum.
    Benim için en önemli kriter olan ses kalitesi ziyadesi ile yeterli.
    Pil ömrü ise 1 haftadır hala bitmedi. (Kullanmadığım zamanlarda kapalı konumda)
    1.5 saat içerisinde micro usb kablosu ile USB den şarj edilebilmesi harika. (Telefonumun şarj kablosu ile bile şarj oluyor. Kendi kablosu da kısacık taşınmaya müsait ve yeterli)
    Ergonomik yapısı malzeme kalitesi çok güzel.
    Bluetooth 3.0 ile yeterli bağlantı kalitesi sunmakta.

Tek eksik yanı çift telefon desteği ve müzik dinleme özelliği yok. (Şahsen müziği stereo dinlemeyi yeğleyen benim bunlara ihtiyacım yok.)

Kaliteli bluetooth kulaklık almayı düşünüp çok fazla para ödemek istemeyen herkese şiddetle öneririm asla pişman etmez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtayfur83 -- 12 Nisan 2016; 12:05:30 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.