Şimdi Ara

Citroen Peugeot Antipolition fault uyarısı ve çözümü

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

ANTİPOLİTİON FAULT hata uyarısı veren her Cİtroen C1 C2 C3 C4 C5 C8 Xsara 1 Xsara2 Benzinli

Peugeot ( Bütün modellerde) Benzinlilerde aşağıda resmi bulunan Oksijen sensörü vardır.

bazı araçlarda 1 iken bazılarında ise 2 adet bulunur....Egzozda vidalı olarak bağlıdır... Antipolition fault uyarısı veren bir aracı kim ne derse desin
    Arızayı başka yerde aramayın aracınızı kurcalattırmayın.

Oksijen sensörü 1 olan aracın oksijen sensörünü değiştirin motor uyarı lambası kendiliğinden sönecek hata giderilmiş olacaktır.

Oksijen sensörü 2 adet olan araçlarda ise motora en yakın olan 1.sensörü değiştiriniz. yani manifoltun altındakini. Sorun ve ikaz lambası
    kendiliğinden sönecektir.

Dizel araçlarda ise ( Citroen veya peugeot) katilazatör yerinde filtre vardır susturucuya benzer onun değişmesi gerekmektedir.

Saygılarımla.

Citroen Peugeot Antipolition fault uyarısı  ve çözümü

Citroen Peugeot Antipolition fault uyarısı  ve çözümü

[simage][/simage]

• aracım 307 sw benzin/lpg yaklaşık olarak 8 aydır. antipollition fault hatası alıyordum. arkadaşın dediği gibi oksijen sensörünü değiştirdim ve pp2000 de hata sildirip gaz pedal kalibrasyonu yaptırdım ve lpg ayarını tekrardan yaptırdım. sonuç olarak 1 haftadır hata çıkmadan aracımı kullanıyorum, fakat her an hata çıkacakmış gibi de bekliyorum. bakalım ne olacak bekliyip göreceğiz
  • ansix_querne kullanıcısına yanıt
    Eğer aracınızın oksijen sensörünü değiştirdiyseniz yaklaşık olarak 5 sene o hata olmadan kullanabilirsiniz.

Saygılar
  • 2007 Citroen C4 1.4 Benzinli aracımda bu hata oksijen sensörü değişmesine rağmen gitmedi. Ateşleme sistemi falan değişti ama o arıza ışığı hep yaıyor.

• alp971 A kullanıcısına yanıt
    Selamünaleyküm kardeş aynı sıkıntıdan bende de var şu an çözülebildi mi seninki ne durumda

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 2006 307 1.6 hdi dizel 110 Luk aracım aynı sorun var çözüme yardımcı olacak varmıdır?

• 2006 307 1.6 hdi dizel 110 Luk aracım aynı sorun var çözüme yardımcı olacak varmıdır?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.