Şimdi Ara

Aksiyon Kamerasi XiaoMi Yi incelemesi - Kullanici Kulübü (734 Kisiyiz) - 2017 F/P Devam (340. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.036
Cevap
262
Favori
491.393
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CieMtr

quote:

Orijinalden alıntı: MilanRapajic

quote:

Arkadaşlar Xiaomi yii kameraya ayrıyetten mikrofon eklemek mümkün mü?.

Mümkünse nasıl olur ?

Üstad maalesef kameramızda mikrofon girişi yok. Siz de benim gibi sesli çekim yapmak istiyorsanız ufak bir ip ucu vererek bu işi nasıl kotaracağınızı izah edebilirim.

Kamera ile çekime başladıktan sonra bir de harici bir ses kayıt cihazı çalıştırıyoruz. Bu telefon olabilir, bunun için edindiğiniz farklı bir ekipman olabilir, önemi yok. Her iki kaynağınızı da kayda başlattıktan sonra çekime başlamadan kameranın görebilceği ve ses kayıt sisteminizin duyabileceği bir açı ve uzaklıkta bir defa el çırpıyorsunuz.

Bu el çırptığınız nokta referans noktamız, yani 00:00'ımız olacaktır. Sonrasında el çırpma sesinin ve görüntüsünün buluştuğu noktayı 00:00 kabul ederek ve hatta öncesini keserek video ile sesi üst üste çakıştırıyoruz. Kurgu esnasında ileri atlamalarda, geri gelmelerde, slow motion efektlerinde vs. hem ses hem görüntü kaydının referans noktasından aynı mesafeye gelerek ve aynı işlemi iki tarafa da uygulayarak istediğimiz uygulamayı gerçekleştiriyor ve senkron kaybetmiyoruz.

Bu şekilde harici bir ses kaynağı kullanarak kameramızla kayıt altına aldığımız görüntülere sağlıklı bir şekilde iliştirebiliriz. Hürmetler.

Teşekkürler Mantıklı söylediğin. Bluetoth kulaklıkla ses kaydı yapıyorum korna çalarak 00 noktası olarak onu almaya çalışıyorum ama mikrofon sesi pek kaliteli değil.

go pro 2 3 4 e micro usb girişli aparatlarla mikrafon takıyorlar acaba bizim giriş içinde var mıdır dedim :)

Korna çaldığını duyabilirsin ancak göremezsin, dolayısıyla bu görüntü ile sesi eşleştirmen açısından sıkıntı olabilir.

Maalesef kameramız için mikrofon girişinin teknik mümkünsüzlüğü ile ilgili bir hadise(micro usb üzerinden de dahil olmak üzere) vardı ancak bilgim durumu açıklayabilecek yeterlilikte değil. Yabancı forumlarda okumuştum zamanında. Lakin yine de araştırmakta fayda var.

• quote:

quote:

quote:

Mümkünse nasıl olur ?

Üstad maalesef kameramızda mikrofon girişi yok. Siz de benim gibi sesli çekim yapmak istiyorsanız ufak bir ip ucu vererek bu işi nasıl kotaracağınızı izah edebilirim.

Kamera ile çekime başladıktan sonra bir de harici bir ses kayıt cihazı çalıştırıyoruz. Bu telefon olabilir, bunun için edindiğiniz farklı bir ekipman olabilir, önemi yok. Her iki kaynağınızı da kayda başlattıktan sonra çekime başlamadan kameranın görebilceği ve ses kayıt sisteminizin duyabileceği bir açı ve uzaklıkta bir defa el çırpıyorsunuz.

Bu el çırptığınız nokta referans noktamız, yani 00:00'ımız olacaktır. Sonrasında el çırpma sesinin ve görüntüsünün buluştuğu noktayı 00:00 kabul ederek ve hatta öncesini keserek video ile sesi üst üste çakıştırıyoruz. Kurgu esnasında ileri atlamalarda, geri gelmelerde, slow motion efektlerinde vs. hem ses hem görüntü kaydının referans noktasından aynı mesafeye gelerek ve aynı işlemi iki tarafa da uygulayarak istediğimiz uygulamayı gerçekleştiriyor ve senkron kaybetmiyoruz.

Bu şekilde harici bir ses kaynağı kullanarak kameramızla kayıt altına aldığımız görüntülere sağlıklı bir şekilde iliştirebiliriz. Hürmetler.

Teşekkürler Mantıklı söylediğin. Bluetoth kulaklıkla ses kaydı yapıyorum korna çalarak 00 noktası olarak onu almaya çalışıyorum ama mikrofon sesi pek kaliteli değil.

go pro 2 3 4 e micro usb girişli aparatlarla mikrafon takıyorlar acaba bizim giriş içinde var mıdır dedim :)

Bu arada ben de motosiklet kullanıcısıyım. Konuya epeydir uğrayamıyordum, önceki sayfadaki mesajlarınızı şimdi gördüm. Kamerayı kaskın yanına değil de j-hook vasıtasıyla çeneye ters olarak takmak hem rüzgarın etkilerini minimize ediyor hem de çekimler için en güzel ve doğru açıyı yakalamanı sağlıyor. tabi cihazın türüne ve dolayısıyla oturuş pozisyonuna göre değişebilir bu durum.

Söylediğim esaslara göre bir yerleşim yaptığında telefon menüsünden cihazı reversal moda geçirip görüntüyü ters çevirerek ters taktığın cihazın düz görüntü almasını sağlıyorsun.

Yarın kendi kask montajımın fotoğrafını çekerek buraya koyarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: M3RTi

Arkadaşlar merhabalar, haftaya hediye olarak elime sj5000wifi geçiyor. Acaba diyorum sıfır olarak satıp yi mi alsam?

Hangi cihaz daha iyi acaba? muhakkak konuşulmuştur fakat göremedim :)

Fotoğraf kalitesi'de önemli benim için, cihazı normal günlük kullanımda kullanacağım

Olgu Bey sizinde yorumunuzu bekliyorum

Bana sorarsanız ben uğraşmayın derim. sj5000 iyi cihaz fakat fiyat olarak xiaomi'den yüksek olduğu ve gümrük sorunu olduğu için ben seçeneklerimin arasına koymamıştım. Ama size hazır gelecek. gümrük, fiyat sıkıntısı felan gibi bir derdiniz olmayacağı için bence kullanın.
  • quote:

Arkadaşlar merhabalar, haftaya hediye olarak elime sj5000wifi geçiyor. Acaba diyorum sıfır olarak satıp yi mi alsam?

Fotoğraf kalitesi'de önemli benim için, cihazı normal günlük kullanımda kullanacağım

Buradaki msjdahttp://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=110412818 arkadaşın kaydettiği çekimlerde dipten gelen bir ses cızırtısı dışında ( indirip kulaklıkla dinleyin ) Xiaomi yi ile netlik farklı olduğunu düşünmüyorum ( programla biraz netliği bozulmuş arkadaş işlerken )

Ama kullanım rahatlığı açısından karşılaştırdığımızda orjinal monopod ve kumandasının rahatlığı - uyumu hiç bir şeye değişilmez

Aksiyon Kamerasi XiaoMi Yi incelemesi - Kullanici Kulübü (734 Kisiyiz) - 2017 F/P Devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 25 Eylül 2015; 11:54:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanalp44

bu ürünle mikrofon olarak kullanılabilir herhalde. http://urun.n11.com/mikrofon/gopro-mikrofon-adaptoru-hero-3-hero-3-hero-4-P71700085?cid=604001&gclid=Cj0KEQjw4ZOwBRDoxpjAvPXAl5MBEiQAEek_3mPPqr59yarAoILFwSaXLV0gNtXkVgooCx3K-AQgjJEaAgff8P8HAQ

Öncelikle linkteki çıkış mini usb'dir, bizim cihazlarımızda bulunan soket ise micro-usb. Yani en baştan girişler birbirine uymuyor. Uysa bile bu aparatın çalışabilmesi için çıkış soketine Xiaomi'nin mikrofon desteği vermesi gerekiyor, ki bildiğim kadarıyla yine bu özellik bizim cihazlarımızda bulunmuyor.

Zaten cihazı özellikle motor üzerinde housing'siz kullanmak oldukça sıkıntılı bir durum. E housing ile de hiçbir şartta dahili mikrofon dahil edemiyorsun cihaza. Dolayısıyla harici bir kaynaktan kayıt yapmak en mantıklısı.

• crunchibo kullanıcısına yanıt
    ekran kart iyi olan bir bilgisayar bulacaksın yada kaliteyi bir tık düşüreceksin.

youtubeye vs yüklediğinde bir sıkıntı olmaz.
  • Şuanda en çazip fiyat nedir

• quote:

Orijinalden alıntı: ReaLKraL

quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

1- Güncelleyin Xiaomi Yi Camera to Firmware Version 1.1.0
    2- Sd kart kamera içinde olsun
    3- Basın Video/Camera tuşuna remote controldeki , ve kırmızı ışık yanar eşleşmemiş olduğu için
    4- Xiaomi yi kamerasını açın ve tamamen açılması için bekleyin
    5- İyice açıldığından emin olduktan sonra wifi tuşuna 2 kere basın ard arda
    6- Remote üzerinden tuşa basarak resim çekin
    7- Minik tuşlar modlar arasında geçiş yapın.

Pil var değilmi remote kumandalarınızın içinde ?

https://youtu.be/6XMbt_4I3JE

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/6XMbt_4I3JE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Video bu yorum sizin :D

Hatanız oto wifi açmak. Onu kapatın ve tarif ettiğim şekilde yapın....

yine olmuyor :D sıkıntı o değil . ya da siz oto wifi açınca olmuyor mu ki?

http://youtu.be/VzhtbARI-D4

Kardeşim daha önceden de oto wifi kapalıyken yapmıştım olmamıştı.
    Şimdi ne hikmetse oldu.
    Teşekkürler

Uğraşın için sağol.

Darısı Feyyaz beyin başına @ReaLKraL

Rica ederim.

Çokçok teşekkürler sonunda benimki de halloldu

işi ilginç bir şekilde çözdüm. daha önce hiç oto wifi açmamıştım. içimden dedim madem ki oto wifi kapadıktan sonra oldu, önce cihazı oto wifi'ye alayım ardından da kapııyım. önce açtım oto wifiyi sonra da kapadım. videoda olanları tekrar uyguladım bu sefer oldu biraz Türk mantığıyla da olsa hep beraber bu işi çözdük. emeğine sağlık olgu hocam

Rica ederim sayenizde faydalı linklere ekledik ve ileride sıkıntı yaşayabilecek arkadaşlar için iyi bir rehber oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: KronCHE

Şuanda en çazip fiyat nedir

67 $

FORUM Beni delirtecek yaaa

Normalde 30 saniyede yapacağım düzeltmeler için 10 dakika kasılıyor Browser. Off yaa offf
  • quote:

Bugün çektim Boğaziçi Köprüsü
    ( Arkaya henüz müzik eklemedim sesi sonuna kadar kısın :D )

@OlguErhan bahsettiğim rüzgar sesi buydu xD

Çekim güzel olmuş 1080P ve kaliteli bir açıdan iyi bir aparat ile çekmişsiniz

amaaa netekim Youtube size yükleme bittikten sonra bir soru sormuş " çekiminiz çok titremeli vs sabitlememizi istermisiniz diye" Siz ona evet dediğiniz için Youtube çekimi katletmiş görüntüler resmen dansöz gibi dans ediyor

• quote:

quote:

quote:

Mümkünse nasıl olur ?

Xiaomi yi de mikrofon harici girişi yok diye biliyorum. En azından yabancı forumlarda bulamadım :( Size GitUp Git1 Pro tavsiye edebillirim :http://www.gitup.com/home/8-gitup-git1-pro-action-camera.html

Açtığım konu :http://forum.donanimhaber.com/m_109678869/tm.htm

Xiaomi yi ile karşılaştırma netlik örnekleri :

Git1 --TIKLAYIP İNDİRİN--
    vs.
    Xiaomi Yi--TIKLAYIP İNDİRİN--

Fotoğraf kalitesi Xiaomi yi kadar iyi değil onun dışında kalite hemen hemen aynı.

Xiaomi Yi ile karşılaştırdım.

Dilerseniz 1 e 1 takas yapabilirim Xiaomi yi kameranız ile jelatininde tam set kutu elimde var ( Fiyat farkı olmadan )

Cihaza Bu videoda arkadaşın yaptığı gibi mikrofon takılabilir :

Aksiyon Kamerasi XiaoMi Yi incelemesi - Kullanici Kulübü (734 Kisiyiz) - 2017 F/P DevamAksiyon Kamerasi XiaoMi Yi incelemesi - Kullanici Kulübü (734 Kisiyiz) - 2017 F/P Devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 25 Eylül 2015; 14:14:45 >

• Üstad kendi kask ve monte tertibatımın fotoğrafını sunuyorum, bu arada üstündeki j-hook kırık, yenisi gelecek.

Bu şekilde hem kaskın sağından solundan aerodinamiğini etkileyecek farklı bir uzuv çıkarmamış oluyorsun; hem kamera tek taraflı, açılı çekim yapmak yerine simetrik bir çekim yapıyor, gereksiz kask görüntüsü ortadan kalkıyor. İsterseniz bu tertibat ile yapılmış bir çekim videosu da eklerim, henüz youtube'a herhangi bir video yüklemişliğim olmadığından direk paylaşmadım.

Aksiyon Kamerasi XiaoMi Yi incelemesi - Kullanici Kulübü (734 Kisiyiz) - 2017 F/P DevamAksiyon Kamerasi XiaoMi Yi incelemesi - Kullanici Kulübü (734 Kisiyiz) - 2017 F/P DevamAksiyon Kamerasi XiaoMi Yi incelemesi - Kullanici Kulübü (734 Kisiyiz) - 2017 F/P DevamAksiyon Kamerasi XiaoMi Yi incelemesi - Kullanici Kulübü (734 Kisiyiz) - 2017 F/P Devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MilanRapajic -- 25 Eylül 2015; 14:16:59 >

• quote:

quote:

Bana sorarsanız ben uğraşmayın derim. sj5000 iyi cihaz fakat fiyat olarak xiaomi'den yüksek olduğu ve gümrük sorunu olduğu için ben seçeneklerimin arasına koymamıştım. Ama size hazır gelecek. gümrük, fiyat sıkıntısı felan gibi bir derdiniz olmayacağı için bence kullanın.

Xiaomi sevdiğim bir marka, normalde tercihim yi'den yana olurdu fakat Hasan Bey'in de söylediği gibi hazır gelecek tekrardan 1 ay boşuna beklemek istemiyorum. Geçen sene sj4000'inimi arkadaş yurtdışına giderken ona vermiştim oda bikaç ay önce 5000wifi almış hediye olarak bana durum bundan ibaret.

Ses, görüntü kalitesi vs açısından çok farkı yoktur sanırım değiştirmeye değecek kadar. Bu arada xiaomi'nin monopodunu alacağım sanırım yada tavsiyeniz varsa değerlendirmek isterim...

• ozal126 kullanıcısına yanıt
    Fiyat çok yüksek onun yerine eken h9 var.

• quote:

quote:

quote:

Xiaomi sevdiğim bir marka, normalde tercihim yi'den yana olurdu fakat Hasan Bey'in de söylediği gibi hazır gelecek tekrardan 1 ay boşuna beklemek istemiyorum. Geçen sene sj4000'inimi arkadaş yurtdışına giderken ona vermiştim oda bikaç ay önce 5000wifi almış hediye olarak bana durum bundan ibaret.

Ses, görüntü kalitesi vs açısından çok farkı yoktur sanırım değiştirmeye değecek kadar. Bu arada xiaomi'nin monopodunu alacağım sanırım yada tavsiyeniz varsa değerlendirmek isterim...

Blitzwolf monopoda bakabilirsiniz hocam memnunum ben

• quote:

quote:

quote:

Evet tabi hazır varken değiştirmeye ne gerek var. Zaten olay GoPro Stüdyo vs gibi programla işleyince sırf müzik ve efektlere bakıyor.

• quote:

quote:

quote:

Bende Blitzwolf'un bluetooth shutter'lı olanı var, elimde hem xiaomi he de blitzwolf olduğundan blitzwolf'ü satabilirim. Hem action cam hem de telefon sabitlemeye yarayan başlığı var, ikisi de elimde mevcut.

Eğer düşünürseniz 50 liraya bırakabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: thetunalı

Yanlış bilmiyorsam sadece 23L sürümünü isteyenler için böyle bir satış yapıyorlar.
    Ben normal 66 küsür olandan aldım ki banada 23L sürümü geldi..
    23L de herşey mükemmel mi? değil.... fokus ayarı yaptırttı bana namussuz mesela

anladım ama halasitenin hareketi mantıksız geliyor sebeplendiremedim :D
  • Yazın çektiğim videoların yoğunluktan montajlayamamıştım yavaş yavaş başlıyorum

• 
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.