Şimdi Ara

Bateriye yeni başlayacağım yardımcı olun lütfen

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ... okulumuzun müzik grubu mezun oldu . Bu yüzden kimse yok grup olarak okulda . Ben de grubu kuracağım . Gitar çalan çok var ama bateri çalan yok . Ben de bir fedakarlık yaparak gitarı bir kenara atıp bateriye başlamayı düşünüyorum . Ders alabileceğim ve çalışabileceğim bir stüdyom ve okulda baterimiz var . Şimdi size bir takım sorularım olacak ;

1- Ben bateri için ders alsam . 1 saatlik falan oluyor işte. Öğretenin de iyi olması faktörünü kabul edersek benim iyi bir şekilde çalabilmem kaç dersime bakar ?

2-Ben metal veya punk türü çalacağımdan dolayı 2B baget kullanmayı düşünüyorum sizce doğru bir tercih midir ? Eğer 2B doğru ise bunun siyah olanını nereden bulabilirim ?

3-Şu çift kick olayını anlamadım ben . Hani iki pedal kullanıp tek davula vuruyoruz ya , işte onu kullanan arkadaşlar hiç hi-hat pedalı kullanmıyorlar mı ?

Şimdiden teşekkür ederim ...

• iyiden kastın ne ? senin yeteneğine ve çalışmana kalmış en az 5 ay gitmen lazım benim kriterlerime göre.

2b nin punkla alakası yok 5a al gereğinden fazla ağır gereksiz bana göre

davul akustikse hi hat pedalı vardır. elektronikse yoktur. db çok ileri seviye sana göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarja Turunen

iyiden kastın ne ? senin yeteneğine ve çalışmana kalmış en az 5 ay gitmen lazım benim kriterlerime göre.

davul akustikse hi hat pedalı vardır. elektronikse yoktur. db çok ileri seviye sana göre

Zaten 2 yılım var o zamana kadar hallederim çalışacak alanım var . Cevabın için teşekkür ederim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetalAndPunk

quote:

Orijinalden alıntı: Tarja Turunen

iyiden kastın ne ? senin yeteneğine ve çalışmana kalmış en az 5 ay gitmen lazım benim kriterlerime göre.

Zaten 2 yılım var o zamana kadar hallederim çalışacak alanım var . Cevabın için teşekkür ederim .

2 yıl dedi yaa laa birader 2 değil 5 yılda calışsan tam öğrenmiş sayılmazsın... Günde en az 3-5 saat cacalısman lazım twin pedala öyle hemen geçilmiyor... Bisiklet sürmek gibi önce 4 tekerle başlarsın sonra 2 tekere geçersin bu da böyle bişey işte

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bizim ülkemiz şartlarında 1 saatlik davul dersine dünya kadar para vereceğine eğer İngilizcen varsa şu siteyi tavsiye ederim.İçinde yok yok.Kurslar-alıştırma pdf leri-play along şarkılar-günlük online live dersler-forum-anında soru cevap daha bir sürü döküman.Ve aylık üyeliği 70-80 tl civarında.Şiddetle tavsiye ederim.Çünkü doğru metodlar ve doğru teknikle çalışmak çok önemli.Davul sıradan bir müzik enstrümanı değil ve malesef göründüğü kadar kolay bir enstrümanda değil.Başarılar dilerim.
    Site : www.drumeo.com
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.