Şimdi Ara

İZMİR BERGAMA- 19. Motorlu Piyade Tugayı Komutan Yardımcılığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
18.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar...Bu sene kaydımı yeniletmediğim için tecili düşürmüşler,apar topar askere aldılar..Önce sivas sonra amasya derken acemilik bitti.Usta birliği İzmir Bergama...Askerliğini burada yapmış olan var mı? Veya Bergama'yı bilen varsa bilgilendirebilir mi nasıl bir yere gideceğim...

• pato35 kullanıcısına yanıt
    Araştırdığım kadaryıla tarihi bir ilçeye gidiyorum:)...Yalnız Tugay hakkında hiçbir bilgi bulamadım internette.İnşallah sıkıntılı bir yer değildir yoksa 11 ay kolay geçmez
  • aynen baya tarihi bir şehir senin tugay askeplion yanı galiba ben başka askeriye görmedim orada ama benim zamanımda adamlar baya tatbikat yapıyordu sesler okula kadar geliyordu. yolda tanklar falan geçiyordu :D
  • Önünde efes tatbikatı var, Ege orduya düşmenin üzücü yanlarından birisi yapacak bir şey yok

Uzun dönemsin sanırım. Bu da demek oluyor ki; Türkiye'nin denetleme ve tatbikat merkezine hoş geldin. Zira, kısa dönem olsaydın basar giderdin yaz ayında ama asıl sıkıntı dönemi hala orada olacaksın.

Yine de şunu söyleyeyim; Tugay Komutanı bu sene değişiyor bir avantajın bu. Diğeri ise; Edremit'te değilsin. Bergama ve Burhaniye nispeten daha sakin ve rahattır.

Hayırlı tezkereler.
  • Cevaplar için sağolun...
    Acemi birliğinde yaşadıklarımdan sonra tugay konusunda önyargılı olmak istemiyorum.Acemilik son derece rahat geçti.Umarım Bergama'da okulu bıraktığıma pişman olmam:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkandy

Önünde efes tatbikatı var, Ege orduya düşmenin üzücü yanlarından birisi yapacak bir şey yok

Uzun dönemsin sanırım. Bu da demek oluyor ki; Türkiye'nin denetleme ve tatbikat merkezine hoş geldin. Zira, kısa dönem olsaydın basar giderdin yaz ayında ama asıl sıkıntı dönemi hala orada olacaksın.

Yine de şunu söyleyeyim; Tugay Komutanı bu sene değişiyor bir avantajın bu. Diğeri ise; Edremit'te değilsin. Bergama ve Burhaniye nispeten daha sakin ve rahattır.

Hayırlı tezkereler.

O tatbikattan 1 hafta ile yırtmıştım. Ben otururken diğer elemanlar deli gibi eğitim alıyolardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.