Şimdi Ara

Asker İçin Çürük Raporu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
18.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlık biraz garip oldu kusura bakmayın uygun başlığı bulamadım.
    Geçen sene kıl dönmesi ameliyatı oldum. Geçen bir sene içinde 10 kere falan nüksetmiştir herhalde. Artık tekrar ameliyat aşamasına geldi hastalık. Kıl türümden dolayı sürekli dönme gerçekleşiyormuş. Neyse işin özü en ufak sporumda bile hemen iltihap akma ve feci ağrı oluyor. Bunun çürük veya spora katılamaz raporuna etkisi olur mu?

Abimle asker arkadaşı kıl dönmesinden ameliyat olmuştu. Acemi birliğinde spor yapamıyoruz diye başvurmuşlar spor yapamaz belgesi vermişler o yüzden sormak istedim.

• Buna askeri hastane karar verir. Durumu izah edersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

Buna askeri hastane karar verir. Durumu izah edersin.

Tam bilmiyorum prosedürleri falan da ondan dolayı belki askere gitmeden önce benim durumumda olan biri vardır diye merak ettim.
  • ben apandist ameliyatı olmuşlarla askerlik yaptım.
    spor dahil herşeyi yapıyorlardı. merak etme.

he heryerde durumlar değişiyor. belki spordan muaf tutulurmusun bilmem ama
    normal şartlarda çürük vermeyeceklerine eminim. askerde geri hizmete de adam lazım.
    inşallah çürük vermezler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: piyade297

ben apandist ameliyatı olmuşlarla askerlik yaptım.
    spor dahil herşeyi yapıyorlardı. merak etme.

he heryerde durumlar değişiyor. belki spordan muaf tutulurmusun bilmem ama
    normal şartlarda çürük vermeyeceklerine eminim. askerde geri hizmete de adam lazım.
    inşallah çürük vermezler.

Vermesinler zaten. En kötü geri hizmette bulunmak isterim.
  • geri hizmetde olsa askerlik askerliktir. bazıları geri hizmeti küçümser.
    o küçümseyenin salaklığıdır. ki bazı geri hizmetlerin günlük sivil hayatta
    yapılan işlerden de farkı yoktur.

en önemlisi ne şekilde olursa olsun o üniformayı taşımak en gurur verici bir olaydır.
    aynı şekilde asker babası, asker annesi, asker kardeşi olmak, ailenin seninle gurur
    duyması dünyada duyabileceğin en büyük mutluluktur.

öyle olmasa zihinsel yada fiziksel engelli kardeşlerimiz 1 günlük bile olsa askere
    gitmeyi tercih etmezdi.

hakkında hayırlısı olsun inşallah.
  • İnşallah.
    Geri hizmette şöförlük veya bilgisayar ile ilgili işler oluyor mu? Tam olarak hepsini bilmiyorum açıkçası.
  • Çürük vermezlerde acemide spor istirhati verebilirler. Benim hafif düz tabanlık vardı intikallerde canım çıkıyordu tabanlık versinler diye hastaneye çıktım 3 ay spor istirati verdiler 3 ay sonra düz tabanlık geçecek sanki Neyse baktım devletten hayır yok ilk çarşıda tabanlık aldım biraz rahatlattı zaten usta birliğinde botla beraber yer değiştirdi gene kaldık tabansız
  • quote:

Orijinalden alıntı: winchester

Çürük vermezlerde acemide spor istirhati verebilirler. Benim hafif düz tabanlık vardı intikallerde canım çıkıyordu tabanlık versinler diye hastaneye çıktım 3 ay spor istirati verdiler 3 ay sonra düz tabanlık geçecek sanki Neyse baktım devletten hayır yok ilk çarşıda tabanlık aldım biraz rahatlattı zaten usta birliğinde botla beraber yer değiştirdi gene kaldık tabansız

işte standart kurallar hariç, herşeyin heryerde değişebilceğine en iyi örneği winchester.
    benim bölüğümde bir genç vardı. yürüyüşü bozuk olduğu için çöpçü yapmışlardı. ayakları çok şiştiğinden
    revire gider dururdu. bir gün (teskeresine 1 ay kala) gelibolu askeri hastanesine sevkedildi. düz taban olduğu ortaya çıktı. ve erken terhis vermişlerdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: smd

İnşallah.
    Geri hizmette şöförlük veya bilgisayar ile ilgili işler oluyor mu? Tam olarak hepsini bilmiyorum açıkçası.

şimdi bu konuda şöyle yada böyle demek ne derece de doğru olur bilmiyorum.
    eminim ki gideceğin birlikte ve komutanda farklılık olacaktır.
    benim askerlik yaptığım yerde gözlüklü dahi şöför görmedim.
    ama yazıcılarda çok gözlüklü vardı.

daha enterasan bir örnek vereyim. askerlik yaptığım kışlada 2 tane bilgisayarı olan
    bir internet kafe vardı. kısa dönem bir arkadaşımın sorumluluğuna verildi.
    herhangi bir fiziksel sağlık sorumu yoktu. sadece tütbeli personel ile olan nahoş diyalogları
    ve kısa dönem olması etkendi.

yani kısaca kişilere ve gittiğin yere farklı uygulamalar var.

• Arkadaşlar ben de bir soru sorayım askerlik yapanlara.

Ben psikolojik tedavi görüyorum ve kullanmam gereken ilaçlar var fakat raporlu değil. reçete yazılıyor. Askerdeyken özellikle acemilikte ilk girişte yapmam gerekenler nedir?
    Nasıl inandıracağım? zaten bu yüzden AA-A tipi bozukluk verdiler bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lasera

Arkadaşlar ben de bir soru sorayım askerlik yapanlara.

Ben psikolojik tedavi görüyorum ve kullanmam gereken ilaçlar var fakat raporlu değil. reçete yazılıyor. Askerdeyken özellikle acemilikte ilk girişte yapmam gerekenler nedir?

teslim olduktan sonra özlük dosyan dolduruluyor. sana soracaklardır herhangi bir sağlık problemin var mı diye. sen de durumunu anlatırsın. askeri hastaneye sevk edilirsin. muayene sonucu raporun ve ilaçlarının hepsini revirden alabilirsin.
  • arkadaş yazmış zaten ihmal etme ve yazmamazlık etme sorunlarını
  • quote:

Orijinalden alıntı: piyade297

quote:

Arkadaşlar ben de bir soru sorayım askerlik yapanlara.

teslim olduktan sonra özlük dosyan dolduruluyor. sana soracaklardır herhangi bir sağlık problemin var mı diye. sen de durumunu anlatırsın. askeri hastaneye sevk edilirsin. muayene sonucu raporun ve ilaçlarının hepsini revirden alabilirsin.

Teşekkürler. Peki bu özlük dosyası hemen dolduruluyor değil mi? Çünkü gün atlasam ilaçları almazsam atak oluyor bende. Askeriyeyi birbirine katabilirim :)

• quote:

Teşekkürler. Peki bu özlük dosyası hemen dolduruluyor değil mi? Çünkü gün atlasam ilaçları almazsam atak oluyor bende. Askeriyeyi birbirine katabilirim :)

bu konuda ne desem boş. ben acemi birliğime gittiğim ilk gün özlük dosyamızı doldurdular.
    ama teslim olduğum günle acemi birliğime gidene dek 3 gün geçmişti. depoda eşya olmadığından
    bize verilecek eşyalar nedeni ile 3 gün beklemiştik.
  • geçmiş olsun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.