Şimdi Ara

Iphone 4s Üst Mikrofon Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar iphone 4s'imde mikrofon sorunu yaşıyorum, fakat kulaklık girişinin yanındaki mikrofonda yaşıyorum bu sorunu, keza video kaydederken sesi kaydetmiyor (cızırtılı bir ses geliyor) ya da görüntülü görüşmelerde ses karşıya gitmiyor. İnternette verilen çözümlerin çoğunu denemedim, o küçük deliği temizledim, yeniden başlattım etc. fakat sorun hala devam etmekte, çözümü bilen varsa ve bilgilendirirse sevinirim. Teşekkürler.

• böyle bir sorunla karşılaşan biri yokmudur? Üstelik audio flex kablosunu daha yeni değiştirdim.
  • Flex kablosunu değiştirdim sorun devam ediyor, earpiece speaker parçası üst mikrofon arasında bir bağlantı var mıdır? Onu da değiştiricem yakın zamanda, bilen bir kişi cevap verse hiç fena olmazdı.
  • Srcc S kullanıcısına yanıt
    bende de böyle bişey vare aslında. yalnız şöyle ki hoparlöre alınca karşıya ses az gidiyor böyle bir sorun ama serv,se falan göndermedim.. o dediğin parçalar nedir kendin mi derğiştirdin nasıl ?????
  • İlk değiştirdiğim kablo audio jack girişi, ses arttırma azaltma butonlarının bulunduğu kablo bu sadece dediğim gibi ses butonlarında, sessize alma butonunda ya da jack girişinde sorun varsa kontrol edilip değiştirilmelidir. Benim sorunum ise video kaydı yaparken ses olmaması veya görüntülü görüşmeler de sesimin karşıya iletilmemesi. Ben de bunun proximity ve light sensor kablosu ile alakalı olduğunu düşündüm onu değiştirdim. Fakat dediğim gibi sorunum hala devam ediyor. Son bir çare earpiece speaker parçasını sipariş ettim onu da değiştiricem. Amazondan sipariş verip kendim değiştiriyorum evet. İşte dediğim gibi uzman arkadaşlar yardımcı olsa daha kolay olabilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Srcc -- 24 Mart 2015; 22:44:49 >
  • çözersin inş. benim video kayıtta seste falan sorun yok. sadece hoparlörle görüşmede sesin az gitmesi toz vb. galiba.. burdan da o konuda uzman bulmak zor.
  • Senin için şunu önerebilirim, bir diş fırçası veya benzeri boyutta bir fırça ile kulaklık girişini ve onun yanındaki küçük iğne başı büyüklüğündeki deliği temizle. Bu delik noise cancellation yani hoparlör açıkken arka fondaki sesleri yok eden parça. İşe yarayacağını umut ediyorum.
  • Ya arakdaşlar bir kişide mi bu sorunla karşılaşmadı, bu forumda son yazdığım son 3 sorunun hiçbirine bırakın çözüm cevap dahi alamadım konu ile alakalı. Anlamadım bu forumun sistemini, rütbeyemi göre mi ilgi alaka gösteriliyor? Bu kadar popüler bir problemle kimsenin karşılaşmaması hiç olası değil dolayısıyla ya buradaki arkadaşlar üye kayırıyor ya da yazmaya eriniyor.
  • Audio ic ya rehot yap yada change baska cozumu yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burakcan25

Audio ic ya rehot yap yada change baska cozumu yok

Teşekkür ederim cevabın için, dediğim gibi sırf bu sorun için audio jack, sensor kabloları, earpiece speaker gibi parçaları değiştirdim, fakat alt mikrofonun devresine dokunmadım sorun üst mikrofon ile alakalı olduğu için, yada mainboard u açıp audio ic ye bir müdahalade bulunmadım ekipyanım yanımda olmadığı için. Biraz daha açabilir misin cevabını?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Srcc -- 29 Mart 2015; 15:05:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Srcc

quote:

Orijinalden alıntı: Burakcan25

Audio ic ya rehot yap yada change baska cozumu yok

Teşekkür ederim cevabın için, dediğim gibi sırf bu sorun için audio jack, sensor kabloları, earpiece speaker gibi parçaları değiştirdim, fakat alt mikrofonun devresine dokunmadım sorun üst mikrofon ile alakalı olduğu için, yada mainboard u açıp audio ic ye bir müdahalade bulunmadım ekipyanım yanımda olmadığı için. Biraz daha açabilir misin cevabını?

Elektronik bilgin ve gerekli aletlerin yoksa kendin yapabilecegin birsey degil entegre kaliplaman falan gerekicek guvendigin bir telefoncu varsa gercekten yapabilecek goturebilirsin

• Srcc S kullanıcısına yanıt
    Aynı sorunu yaşıyorum ve flex kablosunu değiştirmeyi düşünüyordum ama çözüm olmadı demişsiniz

Acaba son durum nedir halledebildiniz mi sorunu?

• Aynı sorun bende de var aliexpress den hangi parçayı alıyım diye baktım ama bulamadım mikrofon sorununu çözecek parçayı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.