Şimdi Ara

KARA DELİK NEDİR? GÖRÜŞLERİNİZ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
3
Favori
1.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Siyah.

quote:

Orijinalden alıntı: fokof

portal

edit: yok yok solucan deligi

edit2: simdi konunun icerigini okudum interstellar da kara delige degil solucan deligine giriliyodu, yani birbirinden alakasiz seyler solucan deligi uzayi 2 boyutlu hale getirip galaksiler arasi yolculugun gerceklesmesini ve daha kisa zaman diliminde yapilmasini sagliyordu

Koca Gargantuna'nın neresi solucan deliği? Filmin yarısında salonu mu terk ettin ne yaptın?

dayamamadim ciktim hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berkantik -- 9 Mart 2015; 9:26:07 >
  • Liseden kalan bilgileri yanlış hatırlamıyorsam kara delik maddenin içindeki boşlukların yok olması ve saf bir tanecik havuzuna dönüşmesiydi. Atomların yaklaşık %90 gibi bir oranı boşluklardan oluşuyor ve kara delik oluşumunda bu boşluklar yok oluyor. Hoca anlatırken bu boşluların yok olmasıyla beraber ceviz kadar bir şey düşünün, ağırlığı dünya kadar gibisinden bir şey söylemişti. Eğer bu bilgiler doğruysa kara deliğe yaklaştığımızda bizim de boşlularımızı sömürecek ve bizi ezecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asosyalist

Cahilliğime veri, Kara delikler insanlar tarafından gözlendi mi, gözlenmediyse nasıl bu kadar bilgiye sahibiz?

Işığı bile içine çektiği için görüntülemek imkansız ama teoriler var.
  • Neyi deliyor bunu sormak lazım
  • Stephen Hawking`in konuşmasında, evrenler arası yolculuğun imkansız olduğundan bahsetmişti, yamulmuyorsam. Daha önceki teorisinde kara deliğe giren bir maddenin yok olacağı yönünde ki teorisini, maddenin bozulmadan geri çıkabileceğini açıklayan yeni teorisiyle çürütmüştü. Hala büyük bir sır olan kara delikler malesef günümüz teknolojisiyle incelenebilecek bir konu değil.
  •  KARA DELİK NEDİR? GÖRÜŞLERİNİZ?
  • Yararlı Bilgi hocam

• Kara deliğin çekim gücüyle insan atomlarına kadar ayrılır.
    Belki 3-4 yüzyıl sonra karadeliğin çekim gücüne dayanabilen araç yada giysi felan yapılırda gireriz içine.

• saf enerjiden meydana gelen bi oluşum. bi atomu futbol sahası büyüklüğünde düşünün ortasında bir 5-10cm küp bi top var diyelim bu top enerjidir. buda demek oluyorrki dünya bi odaya sığacak kadar sıkıştırılabilir ve bu sıkışmayla kara delik oluşur. ben böyle biliyorum yanlışım varsa düzeltin
  • İçine girersen göbeğinden işersin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • HOCAM. bildiğimiz gibi güneş en önde arkada da gezegenler boşlukta ilerliyor ya güneşi ve diğer gezegenleri yavaş yavaş bi karadelik çekiyosa???????
  • Galaksimizin ortasında 4 milyon Güneş kütleli bir süper karadelik var.Sadece 3 km çapında bir karadelik Güneş kütlesine eşdeğerdir.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.