Şimdi Ara

Sony Mobile : Satılık değiliz!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony Mobile : Satılık değiliz!

Sony'nin bir türlü engelleyemediği kötü gidişat nedeniyle televizyon ve mobil bölümlerini satışa çıkarmayı düşündüğüne dair gündemde olan iddialara yine firmanın kendisinden sert bir cevap geldi.

Sony Electronics patronu Kazou Hirai lansman için MWC 2015 fuarındayken, Sony Mobile şefi Hiroki Totoki iddialar ile ilgili Le Figaro'ya açıklamalarda bulundu. Totoki mobil bölümü satmak gibi bir niyetlerinin olmadığını ve bir yeniden yapılanma içerisinde olduklarını belirtti.

Totoki kar marjının düşük olduğu bir bölümün düze çıkmasının zor olduğunu, eğer cihaz satışları düşükse yenilikçi yazılımlar geliştirerek mobil pazarda kalmaya devam etmeleri ve sadece donanıma bağlı kalmamaları gerektiğini dile getirdi.

Totoki, Z3 ailesinin milyonlarca ürün sattığını ve ancak mobil stratejilerin yeniden yapılanmaya ihtiyacı olduğunu, tüketicinin telefon değiştirme sıklığı azaldığı için ürün tanıtım periyotlarını da uzatmayı istediklerini ifade etti. Zaten Sony bu fuarda herhangi bir amiral gemi modeli tanıtmadı.

Sony hali hazırda akıllı telefon pazarında yüzde 3 paya sahip. Ayrıca satışlarda büyük bir artış beklenmiyor. Bu bakımdan firmanın yeniden yapılanma süreci de zorlaşmaya başlayacak. Önümüzdeki dönem Sony için oldukça zor geçecek diyebiliriz.

• Koskoca Sony'nin sonu kötü olmaz umarım.

• Sen senede 2 tepe model çıkart. Ürün daha piyasada yayılmadan sonrakinin bilgilerini paylaş, sonra da o modeli alanlar kendilerini enayi gibi hissetsin ve bu şekilde kar edebileceğini düşün. Sadece Htc örneğine bakmak yeterli, bunu öngörmek için pazarlama stratejisti olmak gerekmiyor.

• Android 5'i hala veremediniz elalem 2 yıl önceki telefonuna verdi siz daha verceksiniz.Birde japonları çalışkan bilirdik...

• Acaba biz mi bilmediğimiz için çok basit düşünüyoruz.

Senede sadece 5 model tanıt. Giriş seviyesinden tepe modele. Hepsinin yazılım olarak arkasında dur. Tepe modelinin özellikle yazılım olarak, güncelleme olarak arkasında dur. Ve sadece senede 1 kere yenile bu modelleri.

Bunu düşünmek çok mu zor. Yani acaba biz uzman olmadığımızdan mı bu kadar basit geliyor. Pazarlama, işletme vs bilmediğimiz için mi anlayamıyoruz.

• Adam haklı.Herkes Nokia gibi olmuyor işte.

• Bi daha sıfır sony cihaz almam kullanıcısının %40 zarar görmesine sebep oluyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nedense Sony ye büyük bir sempati duyuyorum. Açıkçası koskoca android ekosisteminde hem yazılım hem de donanım olarak bana hitap eden tek firma. O yüzden kesinlikle satılmasını istemem.

• Anlamadığım nokta var. Neden herkes SONY sadece SONY MOBILE sanıyor ? Adamlar lens üretiminde kamera üretiminde dünya devi. adamların elinde bir çok sektör var. Sadece 1 tanesinde işlerin kötü gitmesi koskoca firmayı batıracak değil sonuçta. SONY i biz sadece TR de tutamıyoruz nedeni de pahalı olması. SAMSUNG u insanlar sadece telefonundan ibaret sanıyor. Türkiye de kaç evde Samsung televizyon var TR de de TV sektöründe LG önde. Samsungun TV satışları TR de iyi değil diye firmayı batıran yok ama. Benim kullandığım telefonlar içerisinde en zengin içeriğe zengin olan telefonlar hep SONY oldu. İnsanların saçma sapan 3 ncü parti yazılımları marketten indiricem derken bende SONY imzalı uygulamalar çok fazla multimedia eğlencesi sağlıyor. Samsung fanlarını merak ediyorum ben asıl şu anda. 2 senedir Z serisinin arka kapağına laf edenleri görücez şimdi kıvırma bahaneleri ne olcak acaba.
  • Satın da Samsung alsın sizi :p Şaka bir tarafa bir tüketici olarak bakarsam Sony telefonlar bana itici geliyor. Neden bilmiyorum ama elime aldığım an bırakasım geliyor. Belki benim gibi düşünen çok insan vardır. O yüzden satamıyordur. Tabii bir de reklam önemli. Reklam yapmayı beceremiyor bu firma. Senelerdir su gecirmezligin arkasına sığınıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: aziz77

Android 5'i hala veremediniz elalem 2 yıl önceki telefonuna verdi siz daha verceksiniz.Birde japonları çalışkan bilirdik...

Kim kac telefonuna verdi onu da bi yazarmisin. Nexus dışında android alan kişi zaten bu güncelleme konusunun nasıl olduğunu göz önüne alarak alıyordur diye düşünüyorum. Sony lollipopu butun Z ailesine vericegini söyledi,bu aile icinde kac telefon var allah aşkına.

• Samsung Apple satın alır diyen editörlerin bir yerlerine yılan kaçmıştır şimdi. Adam bildiğin her şeyi satarız Mobili satmayız demiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkdiva

Satın da Samsung alsın sizi :p Şaka bir tarafa bir tüketici olarak bakarsam Sony telefonlar bana itici geliyor. Neden bilmiyorum ama elime aldığım an bırakasım geliyor. Belki benim gibi düşünen çok insan vardır. O yüzden satamıyordur. Tabii bir de reklam önemli. Reklam yapmayı beceremiyor bu firma. Senelerdir su gecirmezligin arkasına sığınıyorlar.

Nedeni naylon fetişsizmi olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Xloud

quote:

Satın da Samsung alsın sizi :p Şaka bir tarafa bir tüketici olarak bakarsam Sony telefonlar bana itici geliyor. Neden bilmiyorum ama elime aldığım an bırakasım geliyor. Belki benim gibi düşünen çok insan vardır. O yüzden satamıyordur. Tabii bir de reklam önemli. Reklam yapmayı beceremiyor bu firma. Senelerdir su gecirmezligin arkasına sığınıyorlar.

Naylon fetişisti çok kişi var dünyada demek ki. Satışlardan belli oluyor.

• Sony 6 ayda bir model çıkardığı için kaybetti

• Sony eskiden teknolojiye yön veren öncü bir firmaydı ,diğer firmalar onu taklit eder geriden gelirlerdi.Şim o görüntüsünden uzak malesef ancak tekrar eski günlerine gelebilir. Senede 4 model çıkarsın giriş orta ve üst segmet cihazla beraber birde z ultra ve note serisi gibi büyük ekranlı telefon çıkarsın .Yılda toplam 4 modelle çok iyi satışlar yapacagını düşünüyorum.Fazla model çıkarmak zarardan başka birşey değil.Birde her segment için farklı tasarımlar sunarsa daha iyi olur.Samsung gibi bütün modelleri birbirine benzemesin.
    Ben inanıyorum ki 2-3 yıl içinde sony satışlarını arttıracaktır .
  • Sony kendine çeki düzen vermeli. Öncelikle reklamını adam akıllı yapmalı. televizyonda her reklamda samsung telefon reklamı çıkıyor. Sony de bunu yapmalı ve fiyatları aşağı çekmeli. Bunu yaparlarsa piyasada Söz sahibi olabilirler

• quote:

Orijinalden alıntı: Technotronic

Sony eskiden teknolojiye yön veren öncü bir firmaydı ,diğer firmalar onu taklit eder geriden gelirlerdi.Şim o görüntüsünden uzak malesef ancak tekrar eski günlerine gelebilir. Senede 4 model çıkarsın giriş orta ve üst segmet cihazla beraber birde z ultra ve note serisi gibi büyük ekranlı telefon çıkarsın .Yılda toplam 4 modelle çok iyi satışlar yapacagını düşünüyorum.Fazla model çıkarmak zarardan başka birşey değil.Birde her segment için farklı tasarımlar sunarsa daha iyi olur.Samsung gibi bütün modelleri birbirine benzemesin.
    Ben inanıyorum ki 2-3 yıl içinde sony satışlarını arttıracaktır .

2 senedir bunu söylüyoruz. Üstelik kimsenin bizi dinlediği de yok zaten. Sıradan vatandaşız ya hani :) Az model daha az sorun, model üzerine daha çok yoğunlaşma, daha iyi yazılım desteği kafaları da rahat eder ama bizi kim niye dinlesin değil mi..
    Ben mesela Türkiye'de Survivor gibi Acun Medyaya ait programları kesinlikle kullanırdım. Samsung akıllılık yaptı Starda oynayan gençlerin ilgi odağı olan dizilerde reklamını yapıyor. Telefon tablet PC ve giyilebilir teknolojileri oradan görüyor millet.
    İlk akıllı saati Sony tanıttı mobil platformda ama insanlar ilk gear çıktı sanıyor ve hatta Sony'nin akıllı saati mi var ? diyenler bile var.

• quote:

quote:

quote:

Demet Akalında çok satıyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

Demet Akalında çok satıyor

Böyle mi avutuyorsunuz kendinizi? Şimdi siz kesin "herkesin elinde gördüğüm telefonu kullanmam, herkeste olmasın benim telefonum" falan da diyorsunuzdur

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.