Şimdi Ara

MWC 2015 : Lenovo'dan kamera odaklı Vibe Shot akıllı telefon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• MWC 2015 : Lenovo'dan kamera odaklı Vibe Shot akıllı telefon

MWC 2015 fuarına oldukça kalabalık bir ürün grubu ile gelen Lenovo, tablet modellerinden sonra akıllı telefon modellerini sergilemeye başladı. Bunlardan en ilgi çekeni kamera tasarımlı Vibe Shot oldu.

Lenovo Vibe Shot ilk bakışta bir bas-çek kamera izlenimi veriyor. 7.3mm kalınlığa sahip olan model alüminyum çerçeve ve ön/arka Gorilla Glass cam kaplamalar ile premium bir kavrayış hissi vaad ediyor.

5 inçlik Full HD IPS ekrana sahip olan modele 64-bitlik 8 Cortex-A53 çekirdekli Snapdragon 615 yongaseti gücünü veriyor. Sınıfında iyi bir performans sunması beklenen cihaza 3GB RAM ve 32GB artırılabilir depolama kapasitesi eşlik ediyor. Batarya ise 2900mAh gücünde.

Cihazın odak noktası şüphesiz 16MP çözünürlüğünde kamerası. Atanmış deklanşör butonu ve 3 tonlu LED flaş ile desteklenen kamera, optik görüntü dengeleyici ile ortam ışığına göre netlik ve renk ayarını otomatik olarak yapıyor. Ayrıca cihaz kızılötesi ile daha hızlı odaklanmayı sağlıyor. Lenovo kullanıcılara basit ayarlarla kullanabileceği bir akıllı mod ve manuel ayarlamalar yapabileceği bir de pro mod sunuyor. Cihazın ön kamerası ise 8MP çözünürlüğünde. Lenovo Vibe Shot modeli Haziran ayında 349$ fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

• Umarım türkiyeye gelir. Oldukça güzel bir cihaz olmuş.

• Kamera odaklı olduğuna göre galaxy s6dan daha iyi çeker umarım.

• tasarımı çok şık, ülkemize de gelmesini isterim
  • Ülkemize gelmesini isteyenlerdenim bende. Gerçekten harika bir iş çıkarmış Lenovo.

• Lenovo bunu getirmeli....sensor umarim 1/2.3 inç boyutundadır 3 inç se pek bi anlamı yok camera ön adinin çünkü..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tasarıma bayıldım , umarım fiyatını şişirmemek kaydıyla Türkiye'ye getirirler :)

• En azından özgün bir tasarım ve kalite kokuyor.Buna rağmen bu fiyatla sunmaları alkışı hakediyor bence.

• Sensör hakkında bilgi var mı ?

• ön inceleme videosu istiyoruz tr ye gelck fiyt aralığı ne zmn gelr?

• İyi telefona benziyor. Telefonun yan tarafına bir de anahtarlı tuş koymuşlar. Bu sayede akıllı/manuel foto çekimi arasında geçiş yapılabiliyor. Yalnız ön ve arka camlar biraz fazla parmak izi tutuyor gibi.

• Tasarım tamam, donanım tamam, yazılım tamam, fiyat 350$ avrupaya tamam da?

• Tasarım süper olmuş ya. Sonunda yeni bir tarz gördük.

• Cihazda 1 tane eksik birşey yok. Çok beğendim gördüğüm en iyi tasarım olabilir

• Gelsin alalim

• Saçma bir fiyatla ve geç gelmezse büyük ihtimalle bu telefonu alacağım. Donanım tamam ama yazılım desteği nasıl Lenovo'nun?

• sony ile ortak mı geliştirildi bilmiyorum ama isim nedense CYBER SHOT tan alına gibi.

arka görüntü ise tamamen cybershot kameralardan alıntı.
    MWC 2015 : Lenovo'dan kamera odaklı Vibe Shot akıllı telefon

diğer sitelerden görebildiğim kadarıyla kamera menü arayüzü lumia telefonlarla benzer.

madem kamera odaklı bir telefon led flash yerine zenon flash koysaydınız.

kızılötesi odaklama ise 10 yıldan daha eski nokia telefonlarda bile var. lazerli odaklama olmalıydı IR fokustan çok daha hızlı. hem de kırmızı göz gidermek için fotoğrafı düzenlemeye gerek duyulmazdı.

hepsini geçtim insan bi sensör ebatı yazar!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kymelria -- 3 Mart 2015; 12:03:31 >

• Kamera odaklı da sensöre dair bilgi yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kymelria

sony ile ortak mı geliştirildi bilmiyorum ama isim nedense CYBER SHOT tan alına gibi.

arka görüntü ise tamamen cybershot kameralardan alıntı.

madem kamera odaklı bir telefon led flash yerine zenon flash koysaydınız.

kızılötesi odaklama ise 10 yıldan eski nokia telefonlarda bile var. lazerli odaklama olmalıydı IR fokustan çok daha hızlı.

hepsini geçtim insan bi sensör ebatı yazar!

Hakikaten sensör hakkında bilgi yok. Sony Xperia M4 Aqua ile bunun arasında kaldım ama ikisininde kamerası hakkında detaylı bilgi yok.
  • Birisi su telefonun sensorunu yazsın artik dünden beri arıyorum bulamadım. Fotoğraf karşılaştırması da yok boyle tanıtma mi olur yav

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.