Şimdi Ara

Yüzük Parmağımla Bare Basamıyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar yüzük parmağımla bare basamıyorum. Parmağım geri kırılmıyor.Çalışsam parmağım alışır mı ?
    Böyle basamıyorum

Böyle basmak da zor oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet54. -- 28 Şubat 2015; 12:37:24 >

• parmak antrenmanları gerekli sanırım çünkü böyle bir sorunla ilk defa karşılaşıyorum.
  • Basamaman parmağınla ilgili değil sapı tutuşun ile ilgili. Tam bare basma pozisyonunda tutuyosun elini. Serçe ve yüzük parmağın 4. 5. tellere basmayacağı için avuç içini sapa o kadar yakın tutmana gerek yok. Avuç için sapa o kadar yakın olursa basamazsın. Avuç içini saptan biraz daha uzaklaştırip elinide biraz daha geriye al...
  • Ben de de ayni sorun var ve sadece merakımdan soruyorum daftpunk-get lucky mi çalacaksın ? :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • parmak alıştırmaları var günde yarım saat yapsan ileride bayağı faydasını görürsün
    her telde 1-2-3-4 perdelere sırayla basarak aşağı doğru sonra tam tersi
    bir de değiştirerek 1-2-4 1-3-4 1-2-3-2-4 gibi yapabilirsin aynılarını her 4. perde için serçe parmağını kullanman şart ama yüzük parmağın gitmesin hemen :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Lunchen

Ben de de ayni sorun var ve sadece merakımdan soruyorum daftpunk-get lucky mi çalacaksın ? :D

Yok lazım oluyo arada. Hoca i knew you were trouble ı vermişti Fa diyez falan vardı zor basılıyodu .Yüzükle bare oluyo ama tam bükülmediği için parmağım en alt teli susturuyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet54. -- 2 Mart 2015; 19:53:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet54.

quote:

Ben de de ayni sorun var ve sadece merakımdan soruyorum daftpunk-get lucky mi çalacaksın ? :D

Yok lazım oluyo arada. Hoca i knew you were trouble ı vermişti Fa diyez falan vardı zor basılıyodu .Yüzükle bare oluyo ama tam bükülmediği için parmağım en alt teli susturuyo.

Bende cok zorlanıyorum o konuda

Gitar ne marka hocam ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Lunchen -- 2 Mart 2015; 20:54:10 >
  • quote:

quote:

quote:

Gitar ne marka hocam ?

Cort x-2. Zoom G1xon 2 hafta önce aldım. Cort Mx 15 amfi var bide. Şimdilik gidiyo bakalım. Bu arada hayırlı olsun fender cd-60.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet54. -- 2 Mart 2015; 22:43:24 >

• Bare basma işini tam olarak yapabilmek için öncelikle klavye tutuşuna iyi hakim olmak gerekiyor bileğini daha dik bir açıya tutarak basmaya çalış kontrolsüz ve yanlış tutuşla bastıtman sadece parmağinın acımasına neden olur o yüzden doğru olanı yakalayana kadar tutuşunu değiştirerek debemeyw devam et

• Mouse kullana kullana el kütleşiyo el sıkma "pense" aletleri alın .. el çıtlatın eğer elde büyük sorun varsa damar açıcı dahi gerekebilir bu antremanları yaparken benim el öyle hissizleşmişti bunları uygulayarak düzelttim yöntemi kendim keşfettim
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Gitar ne marka hocam ?

Cort x-2. Zoom G1xon 2 hafta önce aldım. Cort Mx 15 amfi var bide. Şimdilik gidiyo bakalım. Bu arada hayırlı olsun fender cd-60.

Sağolun hocam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.