Şimdi Ara

Şu Elbiseyi Hangi Renk Görüyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
639
Cevap
27
Favori
20.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://assets.tumblr.com/images/media_violation/community_guidelines_v1_500.png

Yirmi farklı bakış açısıyla denedim iki farklı cihazdan baktım sarı ve beyazdan başka renk göremiyorum.

Siyah ve mavi görenler varmış insan gerçekten hayret ediyor.

Elbisenin mavi ve siyah olduğunun kanıtı da buymuş ;

https://gs1.wac.edgecastcdn.net/8019B6/data.tumblr.com/ec387ec0bb03230268a9e905d74097d9/tumblr_inline_nkeezsjAuH1svicb3.jpg

Arkadaşlar olayı yurt dışı kaynaklarından takip ediyorum.Hala adam akıllı bir açıklama gelmiş değil.Sadece elbiseyi üreten firma mavi-siyah renklerde olduğunu altın sarısı ve beyaz renklerde hiç üretmediğini açıkladı.
    Türkçe kaynak olarak fikirler var lakin konuyu tam anlamıyla açıklayan ve cevap veren yok.

Teori olarak benim dikkatimi çeken iki şey vardı.
    İlki gözleri bozuk olanlar ve olmayanların farklı renklerde gördüğüydü.Lakin bunu da kendim çürüttüm.

Ben gözlük kullanıyorum ve ilk başta beyaz-altın sarısı gördüm.Kız arkadaşımın da gözleri uzağı görmüyor ama gözlük takmıyor.O ilk baştan beri mavi-siyah görüyor.

İkincisi ise çocukluğumdan beri düşündüğüm insanların renkleri farklı gördüğü durumu.Bu konuda bir kaç iddia atılmış İngilizler tarafından ama net bir şey yok.

Bu arada artık beyaz-altın sarısı gördüğüm zamanlar ekranda 15 saniye içerisinde mavi-siyaha dönüyor.
    Ayruca acenteye gelen müşterilerimle aynı ekranda farklı renkler görüyoruz bu yüzden ben oynamayı bıraktım hayatımı yalan ilan ettim

9.sayfada Engin.K hocamız resme yukarıdan bakıldığında sarı direkt bakıldığında mavi görüldüğüne dair bir çalışma yapmış ve aynen söylediği gibi oluyor.

Arkadaşlar bir açıklama aşağıda verdiğim resim ile yapılmış.Parmağınızla ortadaki beyaz kısmı kapatın renkler aslında aynı .
    Lakin hala aynı ekranda iki farklı kişinin farklı renkler görmesi açıklanamıyor.

Şu Elbiseyi Hangi Renk Görüyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spacewolf -- 1 Mart 2015; 20:29:46 >

• Yeşil

akşam editi: Arkadaşlar mobilden baktım sabah yeşil görünüyordu. Şu konuda açıklama yaptım:http://forum.donanimhaber.com/m_103222881/f_//tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omisis046 -- 27 Şubat 2015; 20:33:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeşil mor
  • Sarı lacivert

• Pembe kirmizi

• sazan.avi mi yapmaya çalışıyorsunuz? altın sarısı desenli beyaz kumaş bir elbise işte.

edit ilk baktığımda öyleydi ama konu sahibi değiştirmiş şimdi lacivert siyah.

yeni edit konu sahibi değişiklik falan yapmamış konunun ön belleğine baktım ilk açıldığı zamanın linki ile şuan ki link bire bir aynı. ama eminim ilk baktığımda sabah sarı beyazdı sonra mavi siyah oldu. şuan intihar etmeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samilton -- 27 Şubat 2015; 13:50:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: samilton

sazan.avi mi yapmaya çalışıyorsunuz? altın sarısı desenli beyaz kumaş bir elbise işte.

Hayır bu elbiseyi mavi siyah görenler var hocam.

sarı ve beyaz doğru renk değilmiş.
  • [Bu mesaj üye isteğiyle silinmiştir.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 28 Mart 2021; 10:59:54 >
  • Arkadaşlar dikkatli bakın ve bir süre açık tutun.

Daha sonra ikinci linki açın ve tekrar birinci linke dönün.

İşte sihir.
  • Mavi-kahverengi.

• hangi sandalye?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Işık vurmuş sadece mavi siyah belki biraz mora çalan mavi o kadar

• acik mavi ve siyah ile sarinin karisimi gibi

• orda elbise mi var??

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kim kim trolluyor belli değil.
  • Ilk resmi shoplamislardır böyle saçmalık mı olur

• Bende kahverengi

• kadın çıplak lan,ne elbisesi
  • http://www.buzzfeed.com/catesish/help-am-i-going-insane-its-definitely-blue?z=345435gfdt#.jho6DB9pj

Yukarıdaki sitede dönüyor tüm olay. 500 bine yakın insan mavi-siyah demiş. Bence trollük olsun diye ortaya atılmış bir şey. Elbise beyaz.
  • Renk koruyum

Saka
    Elbise net bir sekilde mavi ve arada kahverengiye yakin renkler var.
    Bunu baska renk goren troll dur

Edit : İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miyamoto Musashi -- 1 Mart 2015; 23:13:21 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.