Şimdi Ara

Şarj dinamosu boşta çalışma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Arabanın üzerinde şarj dinamosunun kablo olarak bütün bağlantıları sökülüp boşta çalışmasından herhangi bir sorun oluşurmu dinamo açısından ?
    yaklaşık 5 km yolu bu şekilde gitmesine gerek olabilirde..
    dinamonun yanmasına sebep olur mu ?

syg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bybarbaros -- 19 Şubat 2015; 10:42:10 >

• Neden şarj dinamosunun kablosunu söküyosunuz onu anlamadım. Bişey olucağını sanmam.
  • çünkü eski sistem bir araca yeni sistem dinamo takılacak.. elektrikçiye kadar gitmesi için..
  • Bence yanma ihtimali yüksek. Ama sen yinede o düşünceyi yapacaksın sonucu bekliyorum :)
  • Alternatör böyle bir durumda yanmaz. Üzerinden akım geçmiyorken elektrik üretmez. Ancak o mesafeyi gidebileceğinden de şüpheliyim. Büyük ihtimalle tamirciye gidemeden yolda kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bybarbaros

Arkadaşlar merhaba,
    Arabanın üzerinde şarj dinamosunun kablo olarak bütün bağlantıları sökülüp boşta çalışmasından herhangi bir sorun oluşurmu dinamo açısından ?
    yaklaşık 5 km yolu bu şekilde gitmesine gerek olabilirde..
    dinamonun yanmasına sebep olur mu ?

syg

Kablolar bir yere temas ederse ciddi bir kısa devre olur arabayı yakarsınız. Sökmeden götürün.

Saygılar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

çünkü eski sistem bir araca yeni sistem dinamo takılacak.. elektrikçiye kadar gitmesi için..

Dinamonun kablo bağlantısını kesip boşta çalışmasının bir zararı olmaz. Akün sağlamsa gideceğin yere rahat rahat gidersin.

Ancak yeni dinamo takılacak diye mevcut dinamonun bağlantı kablosunu niye iptal edeceksin onu anlamadım. Bir şeyine ellemeden götür arabanı.
  • şöyle açıklasam yeridir.
    dinamonun ayağı custom olacak.. yani öncesinde ayak yapılması lazım. ve yürüterek elektrikçiye gitmesi lazım :)
    yoksa durduk yerde neden sökülmüş vaziyette gideyim :)

syg
  • quote:

şöyle açıklasam yeridir.
    dinamonun ayağı custom olacak.. yani öncesinde ayak yapılması lazım. ve yürüterek elektrikçiye gitmesi lazım :)
    yoksa durduk yerde neden sökülmüş vaziyette gideyim :)

syg

Çıkışları kısa devre olmadığı sürece alternatörün boşta çalışmasının zararı olmaz, akünüz tam dolu ve sağlam ise 5 km yol rahat gidersiniz ama mümkünse gündüz gidin far yakmak filan gerekmesin...
  • kablolar kısa devre yapmasın yeter.5 km hiç birşey olmaz. benim kepcede oldu aynı sorun kablolar sökülü 2 gün çalıştım.teyp dinlemeden
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.