Şimdi Ara

iPhone 5C Soğuktan Kapanması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba , malumunuz havalar buz gibi telefon cebimde dışardayken şarzı azalıp daha sonra kapanıyor içeri sıcak bi yere girdiğimde belli bi süre sonra telefon kendine gelip açılıyor , bu durumu bilen yaşayan varmı diğer iPhonelerdede aynımı veya diğer akıllı telefonlarda ?

• quote:

Orijinalden alıntı: diexelans

Merhaba , malumunuz havalar buz gibi telefon cebimde dışardayken şarzı azalıp daha sonra kapanıyor içeri sıcak bi yere girdiğimde belli bi süre sonra telefon kendine gelip açılıyor , bu durumu bilen yaşayan varmı diğer iPhonelerdede aynımı veya diğer akıllı telefonlarda ?

Arabalar gibi
    Soğukta daha stabil çalışması lazım
    Batarya durum kontrol yaptınız mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşta 4s var aynısı onada oluyor. Ama bana garip geldi benim cihaz aksine soğukta uçuyor.(android kullanıyorum)

• benim cihazda ayni durumda sogukta sarj hemen iniyor

• 4s tede aynisi oluyor

• quote:

Merhaba , malumunuz havalar buz gibi telefon cebimde dışardayken şarzı azalıp daha sonra kapanıyor içeri sıcak bi yere girdiğimde belli bi süre sonra telefon kendine gelip açılıyor , bu durumu bilen yaşayan varmı diğer iPhonelerdede aynımı veya diğer akıllı telefonlarda ?

Lityum iyon bataryalar soğuğu sevmez :) (Bunun için askeri teçhizatlarda Nikel kadmiyum pil kullanılır)

http://help.apple.com/iphone/8/?lang=tr#/iphbbe12ba1

Çalıştırma sıcaklığı
    iPhone, ortam sıcaklığının 0º ile 35º C (32º - 95º F) arasında olduğu yerlerde çalışacak ve sıcaklığın -20° ile 45° C (-4 - 113° F) arasında olduğu yerlerde saklanacak şekilde tasarlanmıştır. iPhone bu sıcaklık aralıklarının dışında saklanır veya çalıştırılırsa hasar görebilir ve pil ömrü kısalabilir. iPhone’u kullanırken aşırı sıcaklık veya nem değişikliklerinden kaçının. iPhone’u kullanırken veya pili şarj ederken iPhone’un ısınması normaldir.

iPhone’un iç sıcaklığı, normal çalıştırma sıcaklıklarının üzerine çıkmışsa (örneğin sıcak bir arabanın içinde bırakılmışsa veya uzun süre doğrudan güneş ışığına maruz kalmışsa), sıcaklığı düzenlemeye çalışması sırasında şu durumlarla karşılaşabilirsiniz:

iPhone şarj olmayı durdurur.

Ekran soluklaşır.

Sıcaklık uyarısı ekranı gözükür.

Bazı uygulamalar kapanabilir.

Önemli: Sıcaklık uyarısı ekranı göründüğünde iPhone’u kullanamayabilirsiniz. iPhone dahili sıcaklığını düzenleyemezse, soğuyana dek derin bir uyku moduna geçer. iPhone’u yeniden kullanmayı denemeden önce, iPhone’u doğrudan güneş ışığı almayan, serin bir yere taşıyıp birkaç dakika bekleyin.

Daha fazla bilgi için, bakınız: support.apple.com/kb/HT2101?viewlocale=tr_TR.

• infom@n kullanıcısına yanıt
    Bu piller de ne sıcağı seviyor ne de soğuğu
    Recep ivedik'in dediği gibi " Ne Emmeye Emdiriyon Ne De G..."

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

Bu piller de ne sıcağı seviyor ne de soğuğu
    Recep ivedik'in dediği gibi " Ne Emmeye Emdiriyon Ne De G..."

Aynen öyle :D
    Soğukta donuyor namısssızlar :) Sıcakta bunalıyorlar :)
  • iphone 5 te aynı ve cihazım değişim cihazıı sıfır :D 5c den beklemezdimünkü plastik kasa hani metal sooğugu daha iyi iletiyo diye 5 kapanıyo diye düşünmüştüm

• O ne öyle özel günü olan tripli kadın gibi neyse ki android kullanıyorum
  • Kesinlikle katılıyorum bugün kar da yürüyüşe çıktım ip5 tel. Telefon resmen donmuş %80 batarya üç saat dışarda gezdikten sonra bi anda boşalmış şarja takın diyordu hatta hoparlör çıkışı bile boğuk ses veriyordu eve geldikten sonra herşey normale döndü şükür :)

• infom@n kullanıcısına yanıt
    Saolasın hocam bilgilendirme için,

Andorid telefonlardada durum aynımıdır sanırım iPhone a özel birşey bu ,yani telefondan çok memnunum sadece bu olay kafamı bulandırıyor ve en lazım olan yerde soğuktan kapanması dezavantaj.
  • quote:

Saolasın hocam bilgilendirme için,

Andorid telefonlardada durum aynımıdır sanırım iPhone a özel birşey bu ,yani telefondan çok memnunum sadece bu olay kafamı bulandırıyor ve en lazım olan yerde soğuktan kapanması dezavantaj.

Aslında bütün lityum iyon pilli cihazlarda durum aynı.
    Fakat böyle bir önlem alınmış mıdır bilmiyorum.
  • Iphone pili lityum iyon degil lityum ion polimerdir jel orani diger markalara gore daha yuksektir,kapanmasinin sebebi cihaz icinde ki yogusmanin fazla olmasini engellemek bir nevi kullaniciyi uyarmaktir,asiri sicaklikta uyari cikar ama dusuk sicakliklarda telefon kendini kapatir,dogal bir durumdur telefonunu korumani tavsiye ederim vucudunun daha sicak bolgelerinde tutmaya bak, ceket ic cebi yada palto ic cebi gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beter.böcek -- 19 Şubat 2015; 19:25:55 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.