Şimdi Ara

Galaxy Note 8.0 N5105 için EFS sayaç sıfırlama ve açılmama çözümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
2.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bu konu üzerinde sizlere efs arızası, samsung yazısında takılma açılmamama, sayaç sıfırlama, telefon özelliği açma konularında yardımcı olacağım.
    Öncelikle başımdan geçen olayı anlatayım tabletimiz samsung ekranında takılı kaldı açılmadı

-factory reset yaptık olmadı
    -bir yerden rom bulduk çaktık olmadı bu arada efs invalid argument hatası oluştu
    -servise götürdük sayacı gördüler anakart değişecek dediler 517 lira istediler bu arada servis manisa samsung servisi kapısından girmem bi daha
    -eve geldim internetten araştırdım konu açıp yazanların duacısıyım efsyi yeniden oluşturdum ( efs diğer ürünler içinde aynı kullanılabilir )
    -tablet açıldı ancak imei 0049 olduğundan 3g çalışmadı wifi çalışıyordu
    -servise götürebilmek için sayacı sıfırlamam gerekti ancak 5105 için bu olay yoktu bende 5100 telefon modeline döndüm sayacı orada sıfırladım tekrar
    tablete döndüm
    - şu anda rom binary offical sayaç no yani garanti kapsamında
    -bu gün ana kart yanmış diyen servise gittim imei düzeltsinler diye biz yapamayız garantiden çıktınız sayaç 2 idi biz fotoğrafını çektik zaten istesekte yapamayız
    siz illegal bir yoldan efs yi düzeltmiş sayacı sıfırlamışssınız dediler
    -yaptıkları işin yasal olmadığını biliyorum onlarla ayrıca mücadele edeceğim "SAMSUN MANİSA SERVİS"

Şimdi buraya nasıl yaptığımı hangi sitelerden derleme yaptığımı yazacağım ilerleyen zamanlarda yaptıklarımı bir dosyaya kaydettim anlatım olarak benim durumumam düşen olursa eposta yoluyla bana ulaşın elimden geleni yaparım
    Bu işler N5105 içindir eğer telefonunuz samsung yazısında kalıyorsa, yada samsung yazısına gelip kapanıp tekrar geliyor bir döngüye giriyorsa, samsung yazısına gelip bir cızz diye ses çıkarıyorsa , recovery menüsünde E: invalid argumet efs ... gibi bişey kırmızı renkli yazıyorsa ben bunu çözdüm

yada 5105 tableti sayacını sıfırlayamıyorsanız buraya yazınız ve "harimarasi@gmail.com" adresine mail atınız. Konuyu takip ediniz ilk vakitte yazacağım

• Sayaç sıfırlama nasıl oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LanManiaX

Sayaç sıfırlama nasıl oluyor?

sayaç sıfırlama

1) 5105 üzerinde trinle away çalışmıyor
    2) önce tableti 5100 telefon yaptım
    3) treinle away kurdum
    4) tabletin dilini ingilizce yaptım
    5) tableti yeniden başlattım
    trinle away ile sayacı sıfırladım
    6) sıfırlama işleminden sonra tringle soruyor nasıl başlayayaım diye ben odin mod download mod seçtim tableti download modda başlattım
    7) hemen factory room kurdum
    8) bu kez recv modda ctim factory reset yaptım

olay bu kadar hiç sorun olmuyor

ancak halen 0049 imei çözemedim telefoncuya attırdım ancak yine geri döndü

elinde modem.bın dosyası varmı 5105 için çok iyi olurdu
  • Biraz gecikti ama işte derlenmiş ve denemiş efs arıza çözümü. Ekteki dosyayı okuyun adımları uygulayın orijinal anlatımı yapan arkadaşlara tesekkür ederim linkleri dosya içinde verilmiştir.

http://s2.dosya.tc/server/4uz0zK/__z_m2.pdf.html bu dosyayı indirip okuyunuz
  • harimarasi H kullanıcısına yanıt

dosya bulunamadı diyor hocam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.