Şimdi Ara

Robert De Niro Hayran Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar forumda böyle bir eksiklik gördüm bende dahil bütün Robert De Niro hayranlarını bekliyorum.

Buda imzamız

[center][image]https://store.donanimhaber.com/0b/da/36/0bda365e105e9fdccff620134115456c.jpg[/image][/center] 
    [center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_102508581/f_//tm.htm#102508581]
    Robert De Niro Hayran Kulübü[/link][/center]

Konunun içeriğini arttıralım

Robert De Niro, Oscar ödüllü Amerikalı aktör. Sinema tarihinin en büyük aktörlerinden biri olarak kabul edilen De Niro, özellikle Martin Scorsese filmlerindeki performansıyla akıllara kazınmış, birbirinden çok farklı karakterleri başarıyla canlandırmayı başarmıştır.
    De Niro 1943'te New York'da doğdu. Sanatçı bir ailenin çocuğu olan De Niro'nun aynı ismi taşıyan babası Robert De Niro Sr. (1922-1993) ressam ve heykeltraş, annesi Virginia Admiral ise (1915-2000) ressam ve şairdi. Bu büyük aktörün ilk önemli rolü, 1973 yapımı "Bang the Drum Slowly"dir. Ancak önemli çıkış yaptığı film olarak Martin Scorsese'nin yönettiği 1973 yapımlı "Mean Streets" filmdir. The Godfather filmleriyle de o bildiğimiz karizmatik, etkileyici Robert De Niro hafızalarımıza yerleşmiştir.
    1976 yapımı Taksi Şoförü (Taxi Driver) filmi ve orada canlandırdığı Travis Bickle karakteri sayesinde sinema tarihinin en önemli karakterlerinden birine can veren De Niro, "Are You Talkin' To Me?" repliğiyle akıllara kazındı. Oscar'a aday gösterilen, ancak ödülü Peter Finch'e kaptıran usta aktör, 1979'da Meryl Streep, John Cazale ve Christopher Walken'lı kadrosuyla dikkat çeken The Deer Hunter filminde Rus kökenli Amerikalı bir Vietnam Savaşı gazisini canlandırdı. 1980 yapımı Kızgın Boğa (Raging Bull) ile ise kariyerinin zirvesine ulaştı. Özel hayatında sorunlu bir karakter olan boksör Jake LaMotta performansıyla adeta devleşen De Niro, En İyi Oyuncu dalında hem Oscar, hem de Altın Küre'nin sahibi oldu.
    1984'te İtalyan yönetmen Sergio Leone'nin son filmi olan Bir Zamanlar Amerika'da (Once Upon a Time in America) filminde bir diğer muazzam performansa imza attı. 20. yy'ın başlarında New York'un Yahudi mahallelerinden çıkarak mafya devine dönüşen gangster Noodles rolüyle bir kez daha izleyenlerin gönlünde taht kurdu. 1990'da ise bir başka mafya filmi, Scorsese'nin Sıkı Dostlar (Goodfellas) filminde Jimmy Conway rolünde yine ustalığını konuşturdu.
    1990'lı yılların sonundan itibaren daha fazla filmde oynamaya başlayan De Niro'nun üretkenliği hiç azalmadı. 1999 yapımı Anlat Bakalım ve 2002'de Anlatamadım mı? filmlerinde mafya babası Paul Vitti rolünü canlandırdı. 2012 yapımı Umut Işığım (Silver Linings Playbook) filminde ise Pat Solotano Sr. rolüyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar'a aday gösterildi.
    1976'da evlendiği Diahnne Abbott ile evliliğinden aynı yıl doğan Raphael adlı bir oğlu olmuştur. Raphael De Niro, New York'ta emlakçılık yapmaktadır. Ayrıca Abbott'un bir önceki evliliğinden olan kızı Drena'yı da evlat edinmiştir. 1988'de Abbott'tan boşandıktan sonra manken Toukie Smith ile birlikte olan De Niro'nun 1995'te taşıyıcı anne yöntemiyle Julian Henry and Aaron Kendrick adlı ikiz erkek çocukları dünyaya geldi. 1997'de ise aktris Grace Hightower ile evlendi. Bu evlilikten de 1998'de Elliot ve 2012'de taşıyıcı anne yardımıyla Helen Grace adlı çocukları olmuştur.
    6 defa Oscar'a aday gösterilen Robert De Niro, iki defa bu ödülü kazanmıştır. 8 kez aday gösterildiği Altın Küre ödüllerini ise bir kez evine götürmeyi başarmıştır. Ayrıca 2011 yılında Onursal Altın Küre'ye layık görülmüştür. Şu anda "Tribeca Yapım Şirketi" ve "Tribeca Film Festivali"nin sahibidir.

ÖDÜLLERİ VE ADAYLIKLARI

Altın Küre Cecil B. DeMille Ödülü
    Kazandı: 2010
    Akademi Ödülleri (Oscar)
    Kazandı: En iyi yardımcı oyuncu, The Godfather, Part II (1974)
    Aday: En iyi erkek oyuncu, Taxi Driver (1976)
    Aday: En iyi erkek oyuncu, The Deer Hunter (1978)
    Kazandı: En iyi erkek oyuncu, Raging Bull (1980)
    Aday: En iyi erkek oyuncu, Awakenings (1990)
    Aday: En iyi erkek oyuncu, Korku Burnu (1991)
    Aday :En iyi yardımcı oyuncu,Umut Işığım (2012)
    BAFTA Ödülleri
    Aday: En iyi çıkış, The Godfather, Part II (1976)
    Aday: En iyi erkek oyuncu, Taxi Driver (1977)
    Aday: En iyi erkek oyuncu, The Deer Hunter (1980)
    Aday: En iyi erkek oyuncu, Raging Bull (1982)
    Aday: En iyi erkek oyuncu, The King of Comedy (1984)
    Aday: En iyi erkek oyuncu, Goodfellas (1991)
    Altın Küre Ödülü
    Aday: En iyi erkek oyuncu - Drama, Taxi Driver (1977)
    Aday: En iyi erkek oyuncu - Müzikal/Komedi, New York, New York (film) (1978)
    Aday: En iyi erkek oyuncu - Drama, The Deer Hunter (1979)
    Kazandı: En iyi erkek oyuncu- Drama, Raging Bull (1981)
    Aday: En iyi erkek oyuncu - Müzikal/Komedi, Midnight Run (1989)
    Aday: En iyi erkek oyuncu - Drama, Cape Fear (1992)
    Aday: En iyi erkek oyuncu - Müzikal/Komedi, Analyze This (2000)
    Aday: En iyi erkek oyuncu - Müzikal/Komedi, Meet the Parents (2001)

Irishman(2016)
    Martin Scorsese 3 büyük aktörü bir araya toplayacak
    2016 yılında çıkması planlanan filmde Robert De Niro,Al Pacino ve Joe Pesci bir araya gelecek.
    Gelişmeler ve yeni bilgiler oldukça buradan verilecektir arkadaşlar bende sabırsızlıkla bekliyorum.

ÜYELER
    1-Mr.Pacino
    2-kafaavcisi
    3-akyya
    4-Maggese
    5-NaneLimoni
    6-hozes
    7-'Boyz N Da Hood
    8-Dodge
    9-Ed Wood
    10-rasheedak
    11-Detective W.
    12-.:: Death ::.
    13-Exvision
    14-berkhınho
    15-asosyal adam
    16-OPM
    17-scandal1
    18-johnwayne
    19-HAAltuntas
    20-ozz1907
    21-BayGlock
    22-Aybala5
    23-mcquazer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sansar Salvo Hastası -- 8 Şubat 2016; 23:37:26 >

• UP
  • Yaz en basa, severiz ustayi.

Ayrica, bir yerden bir yazi kopyala yapistir yapmak yerine o yaziyi biraz duzenleyip okunabilir hale getir, resimlerle destekle, adam hakkindaki degisik bilgiler varsa paylas falan. Boyle cok duz olmus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Pacino -- 9 Şubat 2015; 0:11:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yaz beni de, en beğendiğim performansları Godfather 2 ve tabiki Scorsese ile filmlerindekiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akyya -- 8 Şubat 2015; 23:32:15 >
  • Ekle , bu adamı seviyorum yav , özellikle böyle sırıtır gibi değişik bir ifadesi var
  • Yaz bayilirim filmlerine

• Farkındayım hocam biraz acele oldu kusura bakmayın düzeltme yapacağım en kısa zamanda
  • beni de yazın...en favori aktörüm, bütün filmlerini izledim, joe pesci ile olan filmleri favorim
  • Hocam bu aktris Diriliş adlı dizide Mevlana rolünde rol alacak diye haberler çıktı, aslı var mıdır bunların?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilal0

Hocam bu aktris Diriliş adlı dizide Mevlana rolünde rol alacak diye haberler çıktı, aslı var mıdır bunların?

Bu haber çıktı doğruluk payı ne kadar bilemem ama trt baya bir para önermiş oynaması için eğer gelip oynarsa yer yerinden oynar müthiş olur.
    Keşke gelsede izleyebilsek.
    Buda haberin linki üstünden baya zaman geçti
    http://www.aksam.com.tr/magazin/robert-de-niro-mevlana-olacak/haber-336078

• quote:

Orijinalden alıntı: kafaavcisi

quote:

Hocam bu aktris Diriliş adlı dizide Mevlana rolünde rol alacak diye haberler çıktı, aslı var mıdır bunların?

Bu haber çıktı doğruluk payı ne kadar bilemem ama trt baya bir para önermiş oynaması için eğer gelip oynarsa yer yerinden oynar müthiş olur.

Hocam eğer gelecekse 2.sezon gelecektir. Senaryo gidişatına göre Mevlana'nın 2. sezon gözükmesi gerektiğini düşünüyorum.

• quote:

quote:

quote:

Hocam eğer gelecekse 2.sezon gelecektir. Senaryo gidişatına göre Mevlana'nın 2. sezon gözükmesi gerektiğini düşünüyorum.

Umarım gelir
    Edit:Sizide ekleyeyimmi listeye ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sansar Salvo Hastası -- 9 Şubat 2015; 19:56:28 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Umarım gelir
    Edit:Sizide ekleyeyimmi listeye ?

Şu an için eklemeyin hocam, sağolun.

• Benim gözümde bir numara!

Reyizden sahneler;

• 'Boyz N Da Hood
    Ekliyorum ?

• quote:

'Boyz N Da Hood
    Ekliyorum ?

Ekle tabi dayı.
  • Konuyu canlandıralım taxi driverda aklıma kazınan en iyi sahnelerden bu sahnede baya gülmüştüm travis'in bakışları çok fenaydı.
  • Yaşayan efsanelerdendir.Beni de ekleyebilirsin.
  • Yaşayan efsane, ekle hocam.
  • Tam bir yaşayan efsane al Pacino ile beraber gençlik idolümüz yaz benide hocam

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.