Şimdi Ara

Canon’un aynasız taraftaki yeni temsilcisi EOS M3 resmen duyuruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
1.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Canon’un aynasız taraftaki yeni temsilcisi EOS M3 resmen duyuruldu

Yaptığı EOS serisi 750D, 760D, 5DS ve 5DS R fotoğraf makinesi duyurularıyla güne damgasını vuran Canon, aynasız pazarı unutmadı ve yeni geliştirdiği lensleri değiştirilebilir aynasız fotoğraf makinesi EOS M3’ü kullanıcıların beğenisine sundu.

Kazandığı gövde özellikleriyle yerine geldiği EOS M ve EOS M2’den çok daha ergonomik bir yapıya bürünen EOS M3, artık manuel kontrol için daha fazla kontrol tekerleği taşıyor ve bütün bunlar birleşince daha profesyonel kullanıcılara da hitap ediyor. 3-inç’lik 1.04 milyon nokta dokunmatik LCD ekranı öne doğru katlanarak öz çekimler için ideal olan fotoğraf makinesi, teknik olaraksa yerine geldiği modelde de kullanılan ancak ciddi geliştirmeler alan 24.2 MP çözünürlüğünde CMOS sensör, 49 noktalı Hybrit CMOS otomatik netleme sistemi, UHS-I destekli SD/SDHC/SDXC hafıza kartı desteği, kablosuz bağlantı ile aktarım için Wi-Fi desteği, 100-12800 ISO aralığı, DIGIC 6 işlemcinin katkısıyla saniyede 4.2 kare seri çekim hızı, 30-1/4000 enstantane aralığı, Full HD (1920 x 1080 30p) video çekim kapasitesi ve 384 bölgeli ölçüm gibi detaylar sunuyor.

EF-M bağlantı yapısını taşıyan M3, düşük ışıklı ortamlarda yardımcı olmak adına dahil bir flaş da taşıyor. İsteğe bağlı olarak "HotShoe" yuvası üzerinden optik vizör kabul eden aynasız fotoğraf makinesi, LP-E17 lityum iyon bataryasıyla da CIPA standartlarına göre 250 fotoğrafın altından kalkabiliyor.

Paslanmaz çelik, magnezyum ve polikarbonat karşımı gövdesiyle (111 x 68 x 44 mm / 366 gram) sağlam bir seçenek oluşturan yeni Canon EOS M3, 770 Euro fiyat etiketiyle Nisan ayında satışa çıkıyor. Makinenin şimdilik sadece Avrupa ve Asya merkezli satışa sunulacağı, Amerika satışının ise yapılmayacağı açıklanan bilgiler arasında yer alıyor.

Canon’un aynasız taraftaki yeni temsilcisi EOS M3 resmen duyuruldu

• pahalı; sony/a6000 600 usd çok daha iyi özellikleri var.

• Bu Sefer Olmuş sanki Seri çekim düşük yinede bana göre. Tabi kim ne kadar kullanır onu bilemeyiz. Fiyatıda uygun olsaydı gayet alınası bir Makine olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3DneBandim -- 6 Şubat 2015; 14:40:45 >
  • Yine yazacağım Canon Aynasız pazarda tutunmak için EF-M yanında EF-S de çıkarmalı.

770 Euro burada 2000 TL nin bile çok üzerinde olur. Canon EOS M1 de çok yüksek fiyatlı çıktı sonra yerlere çakıldı.

• Canon biraz da ef-m mount lens cikarmali. Mevcut lensleri kaliteli ve diğer aynasiz lens lere göre fiyatı makul. Ancak lensleriyle alınabilir bir gövde olabilir. Istedigim lensler yoksa govdeyi napıyım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pahalı hemde cok

• m2 sadece tokyoda satışına izin verilmişti şimdi m3 tam dünya pazarına açılamamış sanırım alırdım gelse

• Bu Canon da en öenmli detayları açıklamıyor : Diyafram aralığı nedir?Kaç mm de ne değer veriyor dinamik aralığı kaç stoptur?(Hadi dinamik aralığı geçtim biraz esktra meraklı işi de diğerleri merak uyandıran özellikler)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vipracing

Bu Canon da en öenmli detayları açıklamıyor : Diyafram aralığı nedir?Kaç mm de ne değer veriyor dinamik aralığı kaç stoptur?(Hadi dinamik aralığı geçtim biraz esktra meraklı işi de diğerleri merak uyandıran özellikler)

Diyafram ve mm tamamen lenste olan özellikler. Ben canon dan acil açık diyafrafli prime bir portre lensi bekliyorum. Kardesimde eos m var gayet de görüntü kalitesi çok güzel ama portre için prime lens yok şuanda

• lens adaptorünü alın bütün lensleri kullanın nette 250 tl ile 450 tl arasında satılıyor 350 tl adoptör de 50 mm lens al 250 tl civarı 600 tl maal olur

• Aynasiz makineleri kendi lensleriyle kullanmak tat veriyor bence o yüzden adaptör işine soğuk bakıyorum

• canon bu özellik ve fiyatıyla anca fanboylara satar bu makinayı.

aynı fiyat bandındaki fuji,sony,olympus, samsung gibi markaların aynasızlarına bak birde buna bak.

çöp.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abcdef_23 -- 6 Şubat 2015; 23:15:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abcdef_23

canon bu özellik ve fiyatıyla anca fanboylara satar bu makinayı.

aynı fiyat bandındaki fuji,sony,olympus, samsung gibi markaların aynasızlarına bak birde buna bak.

çöp.

Bizim buralarda Canon fanboyları çok haşindir. Sizin gibi değil, çok daha yumuşak eleştiriler getirdiğimizde az hakaretler işitmedik... Açıkca görülmektedir ki Canon d-slr sistemi ile piyasadaki hakimiyeti sebebi ile bu ezberci ve önyargılı kitleyi sömürmektedir !!! Kasti kendi d-slr sisteminden elde ettiği sömürge gelirlerini baltalamamak için aynasız modelini ucube bir duruma getiriyor ki "Alcaklar ya evvelden Canon'cu olsun yada alıyor ise de bundan gayrı Canon'cu olsun, almayana zaten Canon d-slr yerleştiriyoruz". Tahminim daha rahat bir 5 yıl daha d-slr'dan epey bir sömürecektir. Ancak belki 5 yıl sonra epey hatrı sayılır bir kitle aynasızlaştırabilinmiş olduğunda ne de güzel aynasız sistem üretebileceğini de göreceğiz. Yani burada asıl eleştiri Canon markası ve ürünlerine değil, uyguladığı pazar stratejisine ama onlar da sonuçta ticaret yapıyor. Burada tüketici bilinçlenmeli ki sömürüye gelmesin.

• garf33 G kullanıcısına yanıt
    Merhaba dediğinizde haklısınız da ben bunu yeni çıkan kompak makinesi zannedim öyle yazdım malesef .Engadget ve donanımhaber bereaber okuyunca karıştırdım yeni çıkacak olan PowerShot G3 X niyetine (Bu linkteki haberde de diyafram aralığı belirtilmemişti :http://www.engadget.com/2015/02/05/canon-powershot-g3-x/ )
  • Makineye çöp demek haksızlık olur ama bence vizörsüz bu gövdeye maksimum 1500 tl verilir. Hele olympus epl5 varken 1500 verirken bile düşünür insan. Canon bu fiyatlandirmayla rüyalar aleminde geziyor umarım dünyaya çabuk dönerler

• m serisi lensleri beklemek çok zaman alacak o heves kaçmadan adaptor alman daha mantıklı ki 50 mm lik lens m serisini kabartmaz

• Çok para..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok para diyen arkadaşlar almaz olur biter,
    onlar için samsung compactlar var, 300 tl verirler,
    veya iyi bir cep telefonunu kullanabilirler.

ama,
    aynasız makinanın kullanım rahatlığını ve şaşırtıcı özelliklerini bilenler,
    (benim gibi) M2 düşünürken, bu muhteşem özellikleri ile M3 üzerine balıklama atlayacaktır.

yenilenen özelliklerini diğer makinalarla karşılaştırmadan ezbere yorum yapmak çok kolay ama çok yanlıştır.

Örneğin ben,
    650 alabilecekken M tercih ettim, şimdi ise amatör bir meraklı olarak 6D yerine bunu tercih edeceğim sanırım.
    yarı fiyatıyla 6D yi geçen bazı özellikleri var, araştırın göreceksiniz.

iyi forumlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mimleon kullanıcısına yanıt
    Arkadasa samsung kompak onerecegine samsung aynasiza onerebilirdin. Yoksa samsung sony olympus fuji pana larin aynasizlarindan haberin yok mu?
    Bundan daha ucuz daha ustun a6000 varken buna sadece canon fanboylari alir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyat performans değerlendirmesi yapınca hala eos m1 aynasızlar içinde daha mantıklı geliyor. Bilmiyorum yanlışmı düşünüyorum arkadaşlar. Tabi paraya kıyacak olsam Sony a6000 düşünürdüm galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet2888 -- 8 Şubat 2015; 15:12:04 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.