Şimdi Ara

ALİEXPRESS KADROLARI-BİSİKLET TOPLAMAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
4.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bİanchi bisikletime rockshox maşa aldım.Aldığım adam bisikletine uyumlu, sorun olmaz dedi.Maşa konik çıktı ve bende bisikletimi yenilemeye karar verdim.Bütçem 2500 ve full XT set bir bisiklet toplamak istiyorum. O fiyata nasıl toplayacaksın derseniz yurtdışındaki bisiklet sitelerinden (merlincycles.com , evancycles.com ,chainreactioncycles.com ) parça toplucam fiyatları çok çok ucuz ve 1 hafta içinde teslimatı yapılıyor,aliexpress gibi 1 ay beklemiyorsunuz.

İlk olarak kadro almaya karar verdim.Türkiyede en az 15 bisikletçiye sormuşumdur hiçbiryerde konik kadro bulamadım ( 1500 tl lik olanlar hariç). Manisada yaşıyorum buradaki accell bisiklet fabrikasından alayım dedim, sadece kadro satışı yapmadıklarını söylediler.Bende son çare olarak aliexpress teki kadrolara baktım ve konik olan cube kadrolarını gördüm.Bu kadroları araştırdım fakat çok fazla yorum bulamadım.Ben şu kadroyu buldum : (http://tr.aliexpress.com/item/classic-2014-Alloy-aluminum-CUBE-19-26-MTB-bicycle-frame/1846108065.html?recommendVersion=1 ) . görünüşü gayet güzel geldi ve konik.Satıcıyla konuştum sağlam mı? , konik mi ? , güvenilir mi? falan dedim adam bana çoğu kişinin bu kadrolardan aldığını ve şikaye
    tçi olmadıklarını söyledi.Sizce 500 TL ye bu kadro alınır mı ?
     ALİEXPRESS KADROLARI-BİSİKLET TOPLAMAK ALİEXPRESS KADROLARI-BİSİKLET TOPLAMAK ALİEXPRESS KADROLARI-BİSİKLET TOPLAMAK ALİEXPRESS KADROLARI-BİSİKLET TOPLAMAK

• satıcı türkiye'ye daha önce mal yollamış mı ?, sonra 75 euronun üstü vergiye tabi, gümrükten geçme problemleri olur.Sahibinden ve facebooktaki 2. el sayfalarında kadro kovalasan daha iyi olur.
  • Aliexpress'teki kadroların hepsi replikadır. Yani orijinal değildir. Replika kadro alıp sonrasında kıranlar mevcut. Ki yeri geldiğinde çok ciddi yaralanmalara sebebiyet verebilir.
  • TrickStar kullanıcısına yanıt
    facebook sayfalarında aradım bulamadım,satıcıyla konuştum güvenilir bir satıcı sıkıntı çıkaracağını tahmin etmiyorum.Gümrüğe takılmaz yüksek ihtimal.
  • Mythology kullanıcısına yanıt
    kadrolar replika olmasına rağmen çokta adi mal değil. Çoğu replika kadronun yorumlarına baktım alan kişilerin çoğu memnundu
  • Replika kadro alanlar acaba ellerindeki kadronun orijinalleri gibi üst sınırlarda mı kullanıyorlar acaba?

Pinarello Dogma 65.1 Think II kadrosetin orijinali 5000 dolar civarında iken aliexpress tarzı sitelerde 500-600 dolara satılıyor.
    İki kadroset te aynı güveni veriyor mu düşünmek lazım.
  • kardeşim can taşıyorsun risk alınırmı? yokuş aşşa giderken vs kırıldı diyelim parçalarını toplarsın agzın yüzün iz bırakır yerde
    risk alma orjinalden şaşma çok istersen boş sağlam kadro al üstüne stickerla giant miant yazdır yine

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmtmrt45

http://www.bike-discount.de/en/buy/thompson-eagle-frame-26-disc-only-black-red-257256/wg_id-8669
    http://www.bike-discount.de/en/buy/thompson-eagle-frame-26-disc-only-black-blue-257266/wg_id-8669

sizce bu kadrolar nasıl ? orjinal alman malı

Bildiğim kadarıyla bike-discount Türkiye'ye bisiklet ve kadro satışı yapmıyor.

Size tavsiyem elinizdeki konik maşayı satıp 1 1/8 ölçülerinde bir kadro toplayın. Ben de sizin gibi bisiklet topluyorum. Şu kadroyu öneririm:

http://www.erdoganlarbisiklet.com/kadrolar/giant-2012-atx-7-kadro-mavi.html

Ben de tahmini 3500tl bi para harcayacağım. Tahmini 10kg civarı olacak. Kadro olarak bunu aldım. Güzel duruyor. Benim gibi çizik vs takıntı yapmazsanız ikinci elde daha iyi kadrolar da denk getirebilirsiniz.

Aliexpressteki kadrolara güvenmeyin. O kadar para verip xt kuracaksınız, çürük bir kadroya takmayın.

• avanak_abdi kullanıcısına yanıt
    maşayi satabilsem bende oyle yapacagim. 250 tl ye almistim 200 tl ye verecegim fakat alan yok :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmtmrt45

maşayi satabilsem bende oyle yapacagim. 250 tl ye almistim 200 tl ye verecegim fakat alan yok :(

durgun hacım piyasa. acelen yoksa biraz sabret. şubat sonu ikinci el piyasası hareketlenir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.