Şimdi Ara

VfL Wolfsburg Taraftarları | Hoşgeldin MARIO GOMEZ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
2
Favori
4.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tarihçe

Wolfsburg şehri 1938 yılında Stadt des KdF-Wagens bei Fallersleben adıyla bir otomobil fabrikası ve işçilerine ev sahipliği yapan bir kent olarak kuruldu. Şehrin ilk futbol kulübü bu otomobil fabrikası işçilerinden oluşturuldu. Bu takım 1943-44 ve 1944-45 sezonlarında Gauliga Osthannover 1. liginde mücadele etti.

12 Eylül 1945 yılında İkinci Dünya Savaşı'nın ardından şehirde ilk olarak VSK Wolfsburg adıyla bilinen futbol takımı, yeniden kuruldu. O günlerde de takım, yeşil ve beyaz kombinasyonundan oluşan formalarla sahada mücadele etmekteydi.

Aynı sene, kulüp maddi kriz içerisinde yok olma aşamasına geldi. Bu dönemde oyunculardan biri dışında tümü kulüpten ayrılarak 1. FC Wolfsburg takımına katıldılar. Takımda kalan tek futbolcu olan Josef Meyer, arkadaşı Willi Hilbert'in de desteğini alarak kulübü yeniden kalkındırmak adına yeni transferlerle yola koyuldular. Yeni yönetim takımın ismini bugünkü hali olan VfL Wolfsburg olarak değiştirdi. VfL kısaltması Jimnastik Kulübü anlamına gelen Verein für Leibesübungen tamlamasının baş harfleridir.

Yeni takım bir sene içerisinde yerel lig şampiyonluğunu kazandı. 1946 kasım ayı sonlarında ise, dönemin panzer takımı olarak nitelendirilen Gelsenkirchen ekibi Schalke 04 ile Volkswagen sponsorluğunda yaptırılan yeni statlarında karşılaşma şerefine ulaştılar.

Stadyum
    VOLKSWAGEN ARENA

Volkswagen Arena, Almanya'nın VfL Wolfsburg takımının iç saha maçlarını oynadığı stadyumdur. Eski adı VfL Stadion iken 2002'de yeniden inşa edildi ve ismini kulübün daimi sponsoru olan ünlü otomobil üreticisi Volkswagen'den almıştır. Aralık 2002'de hizmete açılan stadyum genelde futbol müsabakaları için kullanılmaktadır. 30.000 kişi kapasitesi ile dünyanın en modern stadyumları arasındadır. Dışarıdan bakılınca Volkswagen yetkili satıcılarının showroomlarının dış cephe kaplamalarına benzetilir. Stadın bir diğer özelliği de özel ışıklandırma sistemleri sayesinde tamamen yeşil renge bürünebilmesidir.

Başarılarımız

Bundesliga: 2008–09
    DFB-Pokal: 2014–15
    DFL-Supercup: 2015

Geçmişten Günümüze Takımın Logoları

Kadromuz

Goalkeepers

Diego Benaglio
    Max Grün
    Koen Casteels

Defenders

Marcel Schäfer
    Timm Klose
    Carlos Ascues
    Christian Träsch
    Dante
    Sebastian Jung
    Naldo
    Felipe Lopes
    Ricardo Rodriguez
    Moritz Sprenger

Midfielders

Daniel Caligiuri
    Vieirinha
    Julian Draxler
    André Schürrle
    Luiz Gustavo
    Josuha Guilavogui
    Maximilian Arnold
    Paul Seguin
    Francisco Rodriguez
    Ismail Azzaoui

Forwards

Nicklas Bendtner
    Max Kruse
    Bas Dost
    Oskar Zawada
    Sebastian Stolze

Coach

Dieter Hecking

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Padişah91 -- 17 Ağustos 2016; 21:07:01 >

• Hayırlı olsun ilk sayfadan...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun. Bruyne sağlam futbolcu bu arada.

• Dünkü oynanan karşılaşmada Bayern'i 4 - 1 le resmen ezmiş bulunmaktayız :D

2 Gol Bas Dost , 2 gol Kevin De Bruyne

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Comandante Alex -- 31 Ocak 2015; 14:20:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack Reacher

Gazla açılmış bir konu gibi geldi bana, umarım güncel tutarsınız. Bu arada iyi yendiniz

Ne zamandır açacaktım zatende bugün açabildim.
  • Chelsea, Schürrle'yi 30 milyon Euro'ya sattı!
    Fiorentina’dan Juan Cuadrado'yu kadrosuna katan Chelsea, aynı mevkide görev yapan Andre Schürrle’yi aynı gün sattı.

Mavi-beyazlılara, 2013’te 21 milyon Euro’ya Bayer Leverkusen’den transfer olan 24 yaşındaki oyuncuyu, 30 milyon Euro bonservis bedeliyle Wolfsburg’a gitti.

2014 Dünya Kupası’nı kazanan Alman Milli Takımı’nda yarı finalde 7-1 biten Brezilya karşısında iki gol kaydetmişti.
    Schürrle’nin 2019’a kadar sözleşme imzaladığı Wolfsburg’tan yıllık 6 milyon Euro alacağı öğrenildi.
    Wolfsburg ise, 35 yaşındaki Hırvat oyuncusu Ivica Olic’i 1.5 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Hamburg’a verdi.

• @Mitokondri.

Schürrle konusu daha resmiyet kazanmasa da ciddi bir şekilde dış basın da bu haberi yazıyor.Çok iyi bir transfer olur alırsak eğer.

2 şubat'a kadar transfer dönemi devam ediyor bakalım.
  • Hayırlı olsun
  • Hayirli olsun,tutmaz

• Güzel dileklerini söyleyen tüm arkadaşlara teşekkürlerimi iletiyorum.

Şampiyonlar liginde finale kaldığı , ligde fırtınalar estirdiği dönemde Dortmund konusu canlıyken bu sene kaç mesaj atılmış sorarım sana DeusReus ? Bu konunun hiç yoktan iyi zamanında desteklenip , kötü zamanında desteklenmeme gibi bir durumu olmayacak.

Wolfsburg'un durumu belli zaten ona göre açıyorum ben bu konuyu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Comandante Alex -- 31 Ocak 2015; 15:39:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeusReus

quote:

Orijinalden alıntı: Comandante Alex

Güzel dileklerini söyleyen tüm arkadaşlara teşekkürlerimi iletiyorum.

Şampiyonlar liginde finale kaldığı , ligde fırtınalar estirdiği dönemde Dortmund konusu canlıyken bu sene kaç mesaj atılmış sorarım sana DeusReus ? Bu konunun hiç yoktan iyi zamanında desteklenip , kötü zamanında desteklenmeme gibi bir durumu olmayacak.

Wolfsburg'un durumu belli zaten ona göre açıyorum ben bu konuyu.

Wolfsburg'da ligte estirdiği zamanlar oluyor , duraklama donemine girdi sonra biz estirdik , Durulduk , şimdi de bayern tekrardan estiriyor. Ama verdim -'ni.

Dikkat ettiysen mesajda senin konuna gelen bir eleştirim var , sen gelmiş - liyorsun gerçekleri görünce.

Mesajımda daha ne yazdığını anlamadan konuşmuşsun üstüne birde saçma sapan yorum yapmışsın.Mesajda ben dortmundun durumunu bayernin durumunu sormuyorum.Mesajda Dortmund iyiyken konunuz çok canlıyken , bu sezon ki gelen ilgisizliğin demek ki konuda takılanların çoğunluğunun başarı odaklı olduğunu söylemeye çalışıyorum.

Beğenmezsen gelmezsin bu konuya olur biter , gelipte burayı baltalamanı gerektirecek bir durum yok.
  • RIP Junior Malanda
  • Dünkü maçta Bayern'i yenen kadromuz

Salı gününe Frankfurt deplasmanına gideceğiz.3 şubat Saat:21:00

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Comandante Alex -- 31 Ocak 2015; 16:58:22 >
  • Malanda anısına...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kilo Moana -- 2 Şubat 2015; 20:08:53 >
  • de bruyne bi iki sene sonra madrid man utd kıskacına girer

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk sayfalardan alalım yerimizi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dzeko ve Grafite sezonu bir harikaydi. O zamanlarda bir sempatim vardı. Şimdi de tekrar bir yükselişe geçmişlerdi. Ligin ilk maçında Bayern'i bayağı zorlamıştı. O maçtada Malanda'nın boş kaleye kaçırdığı bir pozisyon vardı o zaman bayağı kızmıştım ama öldüğünü diyunca üzüldüm.

• Kevin De Bruyne vs Bayern

• quote:

Orijinalden alıntı: emiLL

de bruyne bi iki sene sonra madrid man utd kıskacına girer

Chelsea'dan gelmişti.O şansı Chelsea vermedi bir türlü , önce Werder'e kiraladılar sonra baktı ki yine oynatmıyorlar Chelsea'de , Wolfsburg'a 22 milyon euroya transfer oldu.

Gerçekten çok çok iyi bir futbolcu , dünya kupasında da kendini gösterdi , hatta Belçika'nın o küçük boylu sağ kanat oynayan kimdi heh geldi aklıma Mertens :D onunla beraber Belçika'nın dünya kupasında yıldızıydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Comandante Alex

quote:

Orijinalden alıntı: emiLL

de bruyne bi iki sene sonra madrid man utd kıskacına girer

Chelsea'dan gelmişti.O şansı Chelsea vermedi bir türlü , önce Werder'e kiraladılar sonra baktı ki yine oynatmıyorlar Chelsea'de , Wolfsburg'a 22 milyon euroya transfer oldu.

Gerçekten çok çok iyi bir futbolcu , dünya kupasında da kendini gösterdi , hatta Belçika'nın o küçük boylu sağ kanat oynayan kimdi heh geldi aklıma Mertens :D onunla beraber Belçika'nın dünya kupasında yıldızıydı.

Maarinyonun ilginç kompleksleri var.

Tek bi oyuncuya gereğinden fazla değer önem veriyor.

Oscar çok büyük bi balon. Herşeyden bira biraz var ama hiçbişi harika değil.

Dünya kupasında da ne kadar balon olduğunu herkes gördü.

Ancak aşırı derecede kayırıyor. Çok büyük potansiyelle geldi fakat Willian daha az beklentiyle gelmesine rağmen Oscarı geçti.

Maalesef De Bruyne'ın başına gelen de aynı şekilde.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.